Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
17. čer 2010

petři no to mi malý nedělal 😲 .. to je děsné🙂))) mi kojili doma a ke konci jen před spinkáním a nebo když sme byli někde dlouho na výletě, na návštěvě- tak v soukromču na uklidnění, na usnutí 😉

petroska
17. čer 2010

a kde si koupila deku?kdyby furt chlupatila tak bych se asi obrátila tam kde sem ji koupila a vrátila ale snad opereš jeste jednou a už nebude problém

sarlotta
17. čer 2010

Mari tak zkus to ještě vyprat.. ale nevím co na pouštění chlupů 😅 asi bych ji mimču nedávala.. takový chlup v krku 😒

petroska
17. čer 2010

já budu matka teda.já nic nevím 😀 ještě že vás mam a maminy tu poradí

sarlotta
17. čer 2010

no jako jestli je to vyloženě dětská deka z dětského obchodu, tak bych ji taky zkusila vyměnit za jinou 😉

handm
17. čer 2010

@sarlotta No já se právě pořád rozhoduju, jestli na dva nebo tři roky.. hlídání bych pak i měla a chtěli bychom zkoušet tak kolem toho druhého roku druhé, co jsme se předběžně doma bavili.. 🙂 A chtěla bych si přivydělávat, když to nějak půjde, i během rodičáku.. tak pořád nevím.
Jsem to počítala - snad dobře, tak ono v tom dvouletém s vyšší rodičovskou i v tříletém vyjde těch peněz nastejno v součtu...takže nevím...

sarlotta
17. čer 2010

petři ale houby, s malým se sehrajete a uděláte si podle sebe, jak Vám to bude vyhovovat i s tím kojením. to se všechno vystříbří podle prcka jaký bude. Některé dětičky přestanou samy vyžadovat kojení kolem roku, jsou větší jedlíci a některé by se kojili do školky🙂))

sarlotta
17. čer 2010

handm tak já bych si dala ten kratší, když máš hlídání a dobrou práci, a třeba se druhé povede brzy🙂 víš co co je doma/ na účtě to se počítá... výše rodičáku se furt mění a kdoví co bude 😉

teď stejně nepoznáš jaké dítko bude, jestli bude spokojené ve školce nebo ne, jestli bude zdravé nebo furt s rýmou... hlavně jde o to hlídání- jaké by bylo, aby prcek nebyl u cizích... ty 2roky jsou krizová doba, kdy se dítko drží maminy a hodně žárlí.

petroska
17. čer 2010

🙂 jj to je fakt.jen čím víc se vše blíží tím de na mě depka aby vše bylo ok.jinak když by náhodou nešlo kojení tak si koupit nutrilon beo sunar?slyšela sem že nutrilon je nejlepší ale drašší ale muj už chce kupovat aspon jedno balení dopředu tak nevím co koupit.

petroska
17. čer 2010

já bych asi na 2 roky nedávala a pak jit zase do práce.já to beru tak že sem na miminko s mojim tvrdě dřela a modlila se aby se povedlo tak bych rači dala přednost prckovi a práci dala bokem.užila si s malým co se dá a udělala pro něj vše než ho dát hlídat.i kdyby byla dobrá práce tak ti ji snad podrží a nikdo ti ji neveme ale to miminko potřebuje mámu a ne že jak někdo porodí ,dá ho babičce a hned jde za prací a mimčo vidí jen večer.to já si malýho chci ořáádně užít a rači budu bez nějaké korunky než byt bez prcka

handm
17. čer 2010

@sarlotta hlídání je moje mamka, už je v důchodu a hlídala takhle bráchovi - šla bych do práce na poloviční třeba, což by bylo furt víc peněz než na rodičáku 3letym i dvouletym asi anebo na celej uvazek a pul tydne dělala z domova, což u mě pohodlně jde...
pro mě je asi ten "okamžitý" peníz lepší, než když je to méně a rozděleno do víc měsíců...

sarlotta
17. čer 2010

petři s tím UM neporadím, teď je velký výběr, to spíš v lékárně nebo v porodce by Ti řekli... ale to neřeš, to se dá koupit na cestě z porodky, když to bude potřeba 😉

sarlotta
17. čer 2010

no jo Petři já souhlasím, ale je práce a práce... servírka, prodavačka, ve fabrice co dělá 12tky to by nešlo, ale když handm může dělat i z domu.. tak to 2leté dítko tolik neochudí. chce to rozmyslet a opravdu se domluvit v práci jak vysoké by jejich nároky pak byly 😉

mari111
17. čer 2010

no tu deku mam z kiku, ale máme odtamtud už asi tři a ani jedna to neděla, jen tadle červená zrovna comám pro malou, no jestli bude furt pouštět tak ji koupim jinou, nějakou dětskou, ta snad pouštět nebude. Jinak ja si chci taky miminko užít, vúbec mi nevadí že budu na MD 4 roky , pak chceme stejně ještě jedno mímo 🙂

sarlotta
17. čer 2010

Mari tak nemusíš být celé 4roky doma, nejlíp dát dítko ve 3letech do školky a jít pracovat aspoň na půl roku, když bude kam🙂 a pak mít mateřskou a lepší rodičák🙂

já jsem taky ukončila rodičák s malým dřív když se mi naskytla možnost dělat u nás ve městě od 8 do 16hod. 😉

mari111
17. čer 2010

no to ja bych pak měla od kámošky domácku kdybych chtěla 😉

petroska
17. čer 2010

já vím šarlotko že je to těžké rozhodování a není práce jako práce ale já su stejně názoru byt doma s mimčem aspon do 3 let.zas je jiné jak to má handm,má dobrou a placenou práci a má hlídání tak je to u ní plus.já vím že já se do práce jen tak nepoženu,já si to královsky užiju 😀 .už se těším jak se udu flákat s kočárkem po ulicích a hovět si s malým doma a radovat se 😉 .

mari111
17. čer 2010

no s prcí je to u nás hodně těžké, no ale kdyby něco bylo, možná bych šla abych pak měla lepší penízky u druhého dítka

handm
17. čer 2010

A teď jsem tu za matku hyenu 😀😀😀😀😀😀

petroska
17. čer 2010

handm nééé my to tak nemysleli 😀 ......

kopa
autor
17. čer 2010

@sarlotta Sarlott tak asi to chápu 😅 Takže když mi tu dovču proplatí,tak to mi pošlou prostě penízky i budu na mateřské 😕 a když mi to nebudou chtít proplatit,tak až mi skončí mateřská,tak nastoupím na dovču a pak hnedka na rodičovák??Omlouvám se,ale já fakt o tom nic nevím 😅 😒
A ten rodičovák já bych chtěla ten dvouletý,ale to musím mít splnovat ten vyšší příjem né?Já měla hrubý příjem přes 20tis.

mari111
17. čer 2010

Handm ty hieno 😀 😀 😀 ale né, šak když múžeš dělat z domova tak to je jiné, si doma né 😅 a je to každéh věc, a hlavně nevíš jak co bude,že, třeba se ti pak taky nebude chtít od dítka a budeš doma co nejdíl

kopa
autor
17. čer 2010

@murynka Markét díky,takže prostě pauza mězi mateřskou a rodičovákem není 😅 prostě mi to proplatí až budu na rodičováku ju? 😅

handm
17. čer 2010

Já myslím, Kopi, že u rodičovské výše platu nehraje roli.. to je u výpočtu mateřské...tam se ti to počítá ze mzdy

handm
17. čer 2010

ale ruku do ohně za to nedám 😀😀

sarlotta
17. čer 2010

petři počkej to Tě kolem toho 3roku přejde🙂))))))))))))))))))

petroska
17. čer 2010

sarlot 😀 😀 taky si myslím...ale já su ráda ted doma takže si myslím že budu ráda doma i když mi bude křičet prcek 😀 .

handm
17. čer 2010

ha, tak tady zas píšou něco jiného:
Jaká je výše rodičovského příspěvku?
Čerpání rodičovského příspěvku může být po dobu dvou, tří nebo čtyř let věku dítěte. Rodičovský příspěvek je určen ve čtyřech výších (zvýšená, základní, snížená a nižší výměra). Rodič si volí z rychlejšího, klasického nebo pomalejšího čerpání.

1.) Zrychlené čerpání je určeno do dvou let věku dítěte a činí 11 400 Kč měsíčně. Pokud si nyní říkáte, že takové čerpání byste chtěli, asi Vás zklame fakt, že na něj možná nebudete mít nárok! Takový rodič totiž musí mít před odchodem na mateřskou mzdu minimálně 16 400 za měsíc (tj. denní vyměřovací základ pro výpočet mateřské alespoň 380 Kč za den). Celková výše rodičovského příspěvku bude 216 600 Kč.

2.) Klasické čerpání do 3 let věku dítěte je stanoveno na 7 600 Kč za měsíc. Rodičovský příspěvek bude celkově činit 235 600 Kč.

handm
17. čer 2010

Ale to je asi z lonska, buh vi, jak se to cely menilo.. jdu hledat dal.. to je chaos tohle, fakt...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru