Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
30. zář 2010

Hele neseďte všechny u ordinace joooo 😀

farmarska
30. zář 2010

tercí já nesedím u Ordinace, ale ležím 😉 😎
tý jo ty podložky jsou božííí 🙂
mirax, tak ráda tě tu zase po dlouhé době vidím 😵 😵 😵 ale chápu, že se dvěma mrňatama, máš toho moc 😅
Bětulka je teda už kus baby! 😎 🙂 a co nějaké aktuelní fotečky, jí i Tobíka, nebyly by? 😉 🙂

markee
30. zář 2010

ahojky,
tak jsem dnes tchýni řekla,že k ní na brigádku nepůjdu,pže si mě v té firmičce už zaučili a nemaj teď lidičky. Takže jsem ráda,že mám brigádku,kde mě potřebují.
Jinak jsem byla na schůzce rodičů ve školce. Probrali se plány na tenhle školkový rok,zaplatil příspěvek,dali si kafe a větrník a jeli dom.
Míšovi včera a dnes nepřišel nikdo popřát ☹ No, myslela jsem,že jeho matka či babička s dědou by přišli. Ale holt jim jejich "krev" nestojí za to. Ale až přijedou zítra večer "pražáci",tak to se všichni strhaj,aby u nich byli. Chjo. Mě to tu táááák nebaví a v sobotu až tu budou moji příbuzný,tak na ně nebudu mít fakt čas a náladu(na Míšovo příbuzný).Nojo,ale naschváli fungujou.
Jdu se sprchnout a půjdu spát,jsem dost unavená.

markee
30. zář 2010

ahojky,
tak jsem dnes tchýni řekla,že k ní na brigádku nepůjdu,pže si mě v té firmičce už zaučili a nemaj teď lidičky. Takže jsem ráda,že mám brigádku,kde mě potřebují.
Jinak jsem byla na schůzce rodičů ve školce. Probrali se plány na tenhle školkový rok,zaplatil příspěvek,dali si kafe a větrník a jeli dom.
Míšovi včera a dnes nepřišel nikdo popřát ☹ No, myslela jsem,že jeho matka či babička s dědou by přišli. Ale holt jim jejich "krev" nestojí za to. Ale až přijedou zítra večer "pražáci",tak to se všichni strhaj,aby u nich byli. Chjo. Mě to tu táááák nebaví a v sobotu až tu budou moji příbuzný,tak na ně nebudu mít fakt čas a náladu(na Míšovo příbuzný).Nojo,ale naschváli fungujou.
Jdu se sprchnout a půjdu spát,jsem dost unavená.

tercie
30. zář 2010

@farmarska vopice jedna 😀

farmarska
30. zář 2010

holky já se jdu tulínkovat k manžoj, tak se tu zatím opatrujte a ráno se ozvu 😉

farmarska
30. zář 2010

vopice hlásí odchod 😀
a ty mazej taky chrápat 😀 😝
dobrou 🙂

tercie
30. zář 2010

@markee dobře jsi udělala s tou brigádou, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše 😀 A ti příbuzní...no comment...

tercie
30. zář 2010

@farmarska hele ty mě tady jako necháš trpět samomluvou jo? To se dělá todlectooooo!!!!!!!

farmarska
30. zář 2010

tercí 😝 😝 😝 😝
nežvanit a chrápat tady jo!!! 😀 at si se mnou má kdo ráno povídat 😉 páč zítra nepracuju 😎

tercie
30. zář 2010

@farmarska no asi bych měla jít, poslední dobou chodím hooodně po půlnoci a ráno vstávačka v devět, Lukyho už neba chrápat celý dopoledne 😀 pak padám na držku 😀 Dneska mě pěkně vytahal za vlasy, a já bych ještě taaaaaaak spala 😀

lucierob
30. zář 2010

tý brďo vstávačka v devět? To si už ani nepamatuju, kdy to bylo naposledy. nejspíš loni v létě, když jsem byla těhu a syn byl u ségry v Německu. 9 hodina je u nás něco jako sci-fi 😀

handm
30. zář 2010

holky děkuju, jste zlaté!!🙂
já si ještě zkusím půjčit lepší odsávačku od švagrové, jestli by to šlo s ní, s tou co jsme narychlo koupili fakt nic nejde a jen to hrozně bolí...
ted jsme nakojili po koupání asi 40 a 20 jsme dostříkli NUtrilonem, tak je spokojený, chrupká, skoro okamžitě zabral 🙂 je to zlatíčko!!.-)
jsem zvedavá, na to převážení zítra u DR..

Lenik, je mi to moc líto ☹ ach jo, proč se zase tohle stalo, bud statecná a niceho se neboj!!! bude lépe!!!!!!
Farmi, nikam nešmátrej boha.. a úklid si nech, až budeš přenášet.. dostaneš na pr.el, ty trdýlko!! nohy nahoru a at te ty tví chlapi obskakujou....🙂
Terci, Lukýskovi už se nechce moc spinkat, co?! dneska ten náš taky už kukačkoval za světlem, všechno ho zajímá... a to je mu tak maličko.. těším se, až bude taky jukat a vědět, jako váš Luky...🙂🙂🙂 Je to šikulka!!!

tercie
30. zář 2010

@lucierob však já si to užívám co to jde, co kdyby si to rozmyslel a začal vstávat v pět 😀 Teď už vím, že nic není definitivní 😉 JAk jsem si lebedila, že krásně usíná a spinká sám v postýlce, a šup,stačiloaby začly zlobit zoubky a nemůžu ho dostat od nás z postele 😀

tercie
30. zář 2010

@handm děkuju za pochvalu, je to fajn, sledovat ty jejich pokroky 🙂

natalie77
30. zář 2010

Ahoj koníkovky 🙂 ,
jen se jdu ukázat, že žiju, myslím na Vás...ale nedočítám....jen jsem okoukla včerejší tabulku 😉 .
Práce mám nad hlavu....však to znáte...ale hlavní je, že je Mareček lepší, jen se mu nějak hodně stýská, celý den je hodný a když večer přijdu, tak je jako vyměněný....zlobí, vzteká se....je takový protivka, vůbec ho takového neznám, asi je to pro něj také hodně změn....no snad si to sedne....
Jina hlásím blížící se mrchu
😠 svině jedna už je zase za rohem 😝 , normálně špiním. Každý měsíc tak od 20.dc...
Jo a dneska jsem celý den přešlá, dneska jsem měla termín porodu 😔 .
Tak se holky moje držte, opatrujte se a o víkendu přijdu pokecat...
Pa pa.

cajori17
30. zář 2010

ahoj holky konikovky 🙂 jen v rychlosti nakukuji 🙂
Lenik je mi lito,ze to nevyslo preju hodne sil a foukam na dusicku.............. 😔
Mirax ptala jsi se na brachu, takze hodnoty tech krvinek se trosicku zlepsily a mel jit na k.o.do nemocnice na nejake transfuzni oddeleni ale bere to na lehkou vahu a vykaslal se na to.........je uz dospely a jsou s nim jen same pronlemy je strasne tvrdohlavy...........

jinak zitra jdu na dalsi utz ,podivat se jestli folikul prasknul 😀 snazilkovali jsme ,jak o zivot tak sna d to vyjde........... 🙂 holky drzte mi pesti .......................stavim se tu o vikendu,pac mam odpoledni......zatim pa a opatrujte se

nikissek28
1. říj 2010

Ahojte holky....mě asi není souzeno být chvilku štastná, nebo já nevím co už....mrcha se od minula neukazala a mudra je nemocná tak já už nevím..... a s přítelem jsme se rozešli, protože jsme to asi ani jeden nezvládali....takže si ted o nějakém snažení á nebo miminku můžu nechat jen zdát ☹ ☹ ☹

nikissek28
1. říj 2010

a jinak dneska už je to 12.tý týden co jsem o miminko přišla ☹ ☹ ☹

farmarska
1. říj 2010

hezký ráno 🙂
teda ale takovýhle hnusný zprávy hned od rána 😔

natál nestraš s mrchou! ted musej bejt dvě! 😅
nikýsku teda to je ale opora, ten tvůj přítelák 😠 😢
cajdo držím palce!

Leníku mooooc na tebe už skoro hodinu myslííím!!! 😔 😔 😔

farmarska
1. říj 2010

nooo a kdepak všechny jste? 😨 v noci tu strašit, to jo, 😠 ale aby se ted se mnou někdo povídal, to vás ani nehne 😝 😀

farmarska
1. říj 2010

holky tak já furt nevím jestli mám jít na tu gyndu dnes 😕 ... včera jste mne tu celkem uklidnily.
Asi budu vyčkávat, a vždycky když se budu mejt, tak to zkontroluju. Ted už vím, jak to "tam" vypadá a k mudroj půjdu, kdyby se něco "tam" změnilo 😅

farmarska
1. říj 2010

a dneska budu odpočívat 🙂

farmarska
1. říj 2010

mám doma Robču, maj nějaký ředitelský volno..tak asi budem koukat na nějaký filmy 🙂

farmarska
1. říj 2010

a tak já teda jdu, když tady nikdo 😝

lucierob
1. říj 2010

@farmarska přestaň tam pořád šmatrat 😠

madormi
1. říj 2010

@lenik_25 to je mi strašně líto :-/ cítím s tebou ☹ je to fakt nejaké hoodne špatné období 🙂 jestli ale fakt dojde k nejhoršímu, vem si do nemocnice radši věci- já tam byla 3 dny :-/

madormi
1. říj 2010

farmí jestli máš strach tak si k mudrovi zajdi, on to pochopí a ty budeš v klidu a nebudeš stresovat ani sebe ani augusta :D

farmarska
1. říj 2010

luci já už nešmatrám 😅
mad když můj dok. má ted dovolenou a jinám neci.. zkusím počkat, nebudu to přehánět s prací (jako včera) a když se nebude nic dít a budu se cejtit normálně dobře, tak uvidím co mi řekne na další kontrole- ta je hned to další uterý(dvanáctého) 🙂
jinak srdíčko furt krásně bije a mímo si občas v mém břichu dělá diskošku 😵 už to cejtím celkem zřetelně 😵 je to krása 😵 zatím je to příjemné a nebolí to 😵

farmarska
1. říj 2010

mad tý jo, tři dny po revizi bejt v nemocnici fůůj 😝 to u nás je to rychlovka ..ani do nemocnice nemusíme jezdit. Dok si vás objedná na určitou hodinu, jemu tam jeden den v týdnu vždycky jezdí anesteziolog a prostě jdete jako na normální prohlídku, akorád, že vás uspí a za ani ne půl hodky se vzbudíte, pomalu vás sestřička odvede na sesternu, tam si ještě půl hodky třeba zdřímnete a odpočnete si..a pak se můžete oblíct a jít domů. Doporučují teda aby na vás čekal nějakej doprovod, aby vás třeba někdo odvezl autem.., ale vy teda řídit nesmíte.
No a tak když jde vše jak má, tak jste dvě až tři hodky, od vyjití z domu..zase doma.

sarlotta
1. říj 2010

@handm já myslím, že je bobeček ještě malý a navíc každé dítko přibírá jinak, kolik vážíte ? nejste přece extra malincí ne ? plně kojené dítko by mělo přibírat 150g týdně... ale nemusí to být pravidelně..první spurtík je v 6týdnech, takže já bych to teda nehrotila...jen nesmíte hubnout 😉 je fakt, že malá si tahala už v porodnice i 80ml z obou prsů.
měla bys kojit při jednom kojení z obou zatím, než se pořádně nalijou 😉 ...až bude mléka dost, tak pak střídat prsa a nebo i 2kojení po sobě z jednoho. V noci určo po 4hodinách nejdéle, ale po 2 hodinách budit spící dítě 😲 😲 😲 to je blbost teda se mi zdá 😠

u kojení Ti nesmí spát, musíš ho nechat trochu poplakat, než ho přiložíš..1. bude se Ti víc dělat mléko, díky breku-hormony 😉 2. bude víc sát .. i vnoci-rozsvítit lampičku, přebalit, probrat ho.
jak se napije-odříhnout, i když se bude kroutit-tak hned odříhnout-aby šel vzduch ven a bylo místo na mlíčko, a dál kojit... může u kojča usnout, ale nesmí spát od začátku 😉 strkat do ramínka, ne do bradičky,aby pil 😉

měla bys za den vypít 3litry neperlivé vody, hrnec kojícího čaje, polévky, meltu. a vydatně jíst- masové vývary, zeleninové husté polévky, přílohy, dušené, vařené, pečené maso, omáčky.

hlavně nebul joooo 😵 😉

neboj se dokrmu, to zvládnete i s lahvičkou 😉 se dá kojit... ale teď je to ještě dost brzo 😅 a mlíčko máš, tak jen tu techniku zlepšit a nacpat to do něho, ju.

žádné odstříkávání, nemačkej si prsa zbytečně 😉 ve sprše vytřepávat v předklonu a nahřívat.
ještě Ti poradím kukni na www.kojeni.net

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru