Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

lenik_25
6. říj 2010

@farmarska 😀 😀 😀

lenik_25
6. říj 2010

@ikopretinka Chudinko, tak ať je brzy líp. Zkus kandovaný zázvor nebo homeopatika cocculine. To je na nevolnosti. Mimčo ti krásně roste :´-) Gratuluji a moc ti to přeju.

madormi
6. říj 2010

@tercie já zeleninu nejedla do 19 let 😀

kopa
autor
6. říj 2010

Ahoj holky 🙂
Tak jsem na chvíli zasedla k pc 🙂
@lenik_25 No jsem ráda,že nejsou už horka 😀 mě naštěstí zatím nic neotýká,tak jsem ráda.Manža mě občas taky zvedá ze sedačky 😀 No nejhorší je to po ránu,jak se přetáčím a zvedám z postele 😅 No jsem zvědavá jak dlouho to bude ještě trvat 😅
@ikopretinka Ahoj kopreti,už jsem si včera říkala co je s tebou 😕 To mě mrzí,že máš furt ty nevolnosti a na gyndě ti doktor neporadil co na to?No už je mimík pořádný kus 😀 😀 Počkej až ho budeš mít taky narvanýho jako já ted v břichu 😀

ikopretinka
6. říj 2010

@lenik_25 díky za typ, zázvor ale neee 😝 , to už jsem zkoušela
@kopa prý to musím vydržet, prý mě nebude ničím dopovat, protože mám tu blbou imunitu a mohlo by dojít k alergické reakci, takže smůla 😖 Nedovedu si představit, jak se do toho břicha může vůbec vejít. Ale ber to tak, že ještě chvilinku a máš ho venku 😉

tercie
6. říj 2010

@ikopretinka hele to máš za pár, abys dohonila Kopi máš ještě 30 týdnů,to jde ne? 😀 Gratuluju že mimi krásně roste!!! A to blití jsme si všechny přály, tak holt vydržet no 🙂

@lenik_25 dík za rady, další šikovná hlavinka, to je dobře, aspoň budu mít koho otravovat, Šarlotka už byla příliš vytížená tady 🙂

@farmarska kuk už máš dočteno nebo už jsi zase fuč? 🙂 Kdy ti přijde ten kabel, se furt akorát naháníme.-D

Holky tak po tom včerejším nášupu malej vstával přesně o půlnoci,asi si myslel,že musí nutně strašit nebo nevím,a od tý doby zas po dvou hodinách, tak nevím,jestli to nefunguje a nebo to bude trvat,než si pupík zvykne že v noci tolik papat nepotřebuje? Za pár dní je mu půl roku a všude píšou že půlroční dítě by už mohlo prospat noc, to teda ale nevím, v kterým půlroce my toho docílíme 😀 Už bych se celkem i vyspala, kdyby to šlo😀

tercie
6. říj 2010

Jé jsem ani nepozdravila, no se stydím...

Ahooooooooooj holky 🙂

lenik_25
6. říj 2010

@kopa Jo, když jsem se chtěla v posteli přetočit z jednoho boku na druhý, to byla taky věda, otáčela jsem se snad minutu v kuse. Máš teď fajn počasí, tak snad ani neotečeš. To bych ti nepřála. Mně byly jen takové ty páskové vietnamské pantofle, jinak absolutně nic.

lenik_25
6. říj 2010

@tercie A nemá malej růstový spurt? To je asi 14denní období, kdy dítě nejvíce roste a vyžaduje častější jídlo a i třeba víckrát kojení, aby "si rozkojil prsa k obrazu svému" 😀

sarlotta
6. říj 2010

ahojík holky, sem si upekla buchtu-mrkvový řez 😉 a uvařila krůtí vývar - si ho s Váma dám🙂))
slečna spala ráno na balkoně a včíl sem ju šupla do košíku 😉 je to miláček.
v\bírám si fotky na kalendář 2011, pro babičky k Vánocům... no ale musím ještě něco pofotit..hlavně malého venku 😝 chtělo by to trochu sluníčka ještě 😉

@petroska to železo se nesmí akorát s mlékem.. se špatně vstřebává... do čajíku můžeš...a pak nabrat do stříkačky nebo na lžičku...hlavně aby dostal celou dávku jak má🙂 a bacha dělá to nevypratelné fleky 😅 😔 😔

k tomu spaní... mno ty prdíky by mohli zlobit a jinak malý mi taky nespal skoro vůbec... budeš se s tím muset smířit 😅 zkus babyvak nebo šátek - to by mohlo pomoct, aby tam byl skrčený a bříšku by to dělalo dobře🙂
a chodit ven za každého počasí a pak ho zkusit zaparkovat s kočárkem na zahradě.. tak plenka k hlavičce pomáhá..aby se nebudil. 😉

malou sem nosila do 6tt každý den... teď už je šikulka 😉

lenik_25
6. říj 2010

@sarlotta Já jsem dopekla kefírovou buchtu na způsob perníku a na to kávovou polevu a plátky mandlí...

sarlotta
6. říj 2010

@tercie u nás to byl 3tí půlrok... kojila jsem v noci do 18měs... takže prd prospaná noc v půlroce.... já nechtěla přijít o mlíčko, takže sem kojila 😉

sarlotta
6. říj 2010

@lenik_25 mňam mňam 😀

sarlotta
6. říj 2010

@ikopretinka chuďátko moje... si vzpomenu a je mi zle 😝 😅 sem blila do 16tt každý den.. radím se nepřemáhat a vyzvracet se hned jak se Ti udělá šoufl a pak se najíst. 😉

@tercie půlka malé skleničky je akorát... buď v klidu a řiď se, tím jak malému chutná🙂
souhlas s Lenik25 tu kaši rýžovou nemléčnou bez příchutě🙂 děti jsou konzervy stačí jim stejné jídlo a hlavně zatěžovat žaludek pomaličku🙂

tercie
6. říj 2010

@sarlotta taky bych ráda kojila co to půjde, ale ta naše malá piraňa mě začala pěkně hryzat, teď už i v noci 😀 tak snad strachy nepřijdu o mlíko 😀
Hodíš receptík na buchtičku? 😉 Mrkev mám koupenou a docela bych udělala něco co jsme ještě neměli. Mám recept akorát na mrkvový koláčky, ty jsou výborný ale teď se mi nechce s nima pleskat.
Jojo, kašičku mám bez příchutě, ale ona je sladká i tak 😉

@lenik_25 spurtík jsem myslela taky, ale že by fakt trval tak dlouho? No uvidíme, já jsem rozhodnutá vydržet, ale abych pak neusínala vestoje 😀
Acido buchtu dělám taky, ale kakaovou a dávám čoko rumovou polevu a sypu kokosem. Kávovou děláš ako? 😉

lenik_25
6. říj 2010

@tercie Tahle buchta je taky s kakaem, chutná to jako perník, teda skoro.
Kávová poleva: 3,5 hrnku moučkového cukru, 8 lžic vychlazené kávy, 8 lžic rozpuštěného margarínu, 2 lžíce kakaa, vanilkový cukr. Dělá se to za studena, jen se to všechno rozmixuje. Ten kokos by na tom byl taky moc dobrej, jen ho doma nemám. Znáš to... co dům dal...

A spurt trvá fak i těch 14 dní.

lenik_25
6. říj 2010

@tercie jo s ohledem na svého raráška rum vynechávám, tu kávu používám bezkofeinovou, aby mi neřádil do noci.

tercie
6. říj 2010

@petroska kdybys uvažovala o šátku, takho zrovna prodávám 😀 Jo a všimla jsem si statusu co tu máš v pasu, o tomhemangiomu, já ho měla jako dítě, na pravý tváři.... cca do pěti let se to vstřebalo ale zůstala mi boulička, každej se mi vždycky ptal, jestli mě něco štíplo, a pozdeji v pubertě jestli mám takovýho beďara 🙄 Šlo by to vyříznout ale nezaručili mi, že by mi nezůstala jizva, tak jsem se na to vyprdla a řekla si, že když jsem to přežila tak dlouho,že už s tím nic dělat nebudu... Tak jestli to má Filípek někde na skrytým místě tak bych si z toho nic nedělala, dokud je malej tak mu to nevadí a kdyby pak se rozhodl, tak se to dá kdykoliv odstranit 🙂

ikopretinka
6. říj 2010

díky holky za rady, ještě že vás mám.
@sarlotta no, se právě děsím , do kdy to bude trvat. Tehdy jsem to taky měla denně několikrát až do 17tt brrr

tercie
6. říj 2010

@lenik_25 tak zase rum v kombinaci s kafem by mohl ten účinek vyrušit ne?😀 😀 😀 😀 😀 Já dávám jen kapku aby to vonělo😀
14dkg másla rozpustit, vmíchat 14dkg krystal. cukru, 2 lžíce horký vody a kapka rumu, a na mírným plameni nebo ve vodní lázni 😉 a je taková křupací s tím cukrem.
Buchtu asi děláme obě stejnou. Mě vyhovuje,je rychle hotová a není taková suchá jak bejvá perník. Polevu ukládám a vyzkusím, děkuju 😉

sarlotta
6. říj 2010

@tercie hele nenech se kousat 😠 😀 nech ho pobečet když kouše darebáček 😉

mrkvová buchta:
3hrnky strouhané/i sekané/ mrkve
3hrnky hl.mouky
1+1/2 hrnku oleje
1+1/2 hrnku cukr moučka
1/2 hrnku sekaných vlašských ořechů
3vejce
balíček jedlé sody

zamíchat, nalét na plech vymazaný a vysypaný hl.moukou a péct zvolna na 180st 20-30minut

nahoru je dobrá citron poleva..klasika : moučkový cukr+šťáva z citronu+horká voda a míchat až Ti ruka upadne..pak napatlat na vychladlou buchtu 😉

petroska
6. říj 2010

@sarlotta no říká se že prdíky bývaj do 3 měsícu tak snad oslední měsíc vydržím a snad zmizí 😝 .naštěstí mooc nepláče jen občas ale hledět na něj jaj je rudý tož děs,chdátko naše.tu plenečku za krk zkusím.děkuju za rady 🙂
@tercie on ho má naštěstí uplně ve vláskách na hlavičce,že to jde vidět jen ze zhora když nad ním bude někdo stát.zatím to má tak 9mm a taky nám každý doktor tvrdí že to zmizí tak věříme ale rači sme se objednali na příštín týden na kožní at máme jistotu.že to nic není.jen mě serká že než se to ztratí tak skrz sluníčka musí pak furt nosit čepičku.a pokud to nezmizí tak mu to necháme odstranit.nechci aby sme si pak něco vyčítali kdyby mu to v pubertě vadilo.

sarlotta
6. říj 2010

hele ty se povedly že🙂 😎

mari111
6. říj 2010

ahoj holjky, ani nedočítam bo máme špatnej modem a často mi vypadáva net, už mám z toho nervi 😠

mari111
6. říj 2010

no krásna je Šarlotka 🙂

ikopretinka
6. říj 2010

@sarlotta kouzelná je 😵

kopa
autor
6. říj 2010

@sarlotta teda to je krásná modelka 😵

kopa
autor
6. říj 2010

@sarlotta teda to je krásná modelka 😵

kopa
autor
6. říj 2010

@lenik_25 No je to fuška se přetáčet 😅 Já si vždycky držím bříško ze stran a pak to jde lépe 😀 Vypadá to jak kdybych držela meloun 😀 Mě boty jsou,ale musí je mi je zavazovat a rozvazovat manža 😀
@ikopretinka tak to je dobře,já úplně zapomněla, že máš tu imunitu,tak to je dr.rozumný 😉

kopa
autor
6. říj 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.................chlapeček Adámek
Samsa ..................holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax.......................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina ................holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal................holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek...................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe......................holčička Anička 3560,49cm
Markytaj.................chlapeček Honzík
Tercie ...................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Wlladka.................chlapeček Šimonek nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .......................holčička Melisa nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta .................holčička Šarlotka, nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ..............chlapeček Filípek nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana.................chlapeček Oliver nar.13.8. 3290g
Mari.........................holčička Laurinka nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska..................chlapeček Matyáš nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm ..................chlapeček Mareček nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j......................holčička Vivien Viktoria nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella.....................holčička Verunka nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii.........................holčička Eliška nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa 39tt .......................8.10.KO nemocnice+ monitor..................čeká chlapečka ...Vítek
Zlababa 35tt .........................................................................................čeká chlapečka
Maarrtina 34tt ...................KO 14.10...................................................čeká holčičku Adélku
veve.b 31tt..................................20.10.KO..........................................čeká chlapečka...Ondrášek
Paajaa 29tt............................................................................................čeká chlapečka.....Oliver
Farmarska 19tt................12.10.Ko
Ikopretinka 9tt..................na Utz mimi a má srdíčko
Nicollka DC ??
Nikissek DC ??
Katyna 33DC
M.aa.b 31DC
Natalie 28DC
Martasek 20DC
Cajori 23DC
Aja 5DC
Ivomal..................čekatelka na porevizní mrchu
maendy................zákaz těhulkování,laparoskopie
Madormi...............pauza 3-6 měsíců
majjka24
lenik_25

tercie
6. říj 2010

@sarlotta jéééééé fotky úúúžasný, proč nemůžu Lukýna taky fotit s kytičkamaaaaaaa 😀 Ten by mě asi dal, a tatínek, kdyby to viděl😀
Já ho jakože dobrovolně kousat nenechávám, ale odstavit ho nestihnu páč se mě zas hned vždycky chytne neřád,a nebo zrovna teď, mu vysvětluju jak psovi...Lukáši nesmíš, nekousej!!!!!! A on prevít ještě stiskne...tak jsem zařvala😀 a on se lek a pustil😀 A nebo se mi začne tlemit, no to nevydržím a směju se taky 😀 Vochechula jedna mrňavá, už odmala má z maminky akorát prdel😀
A buchta vypadá víc než dobře, do toho jdu, navíc hrnkový recepty jsou nej 😉 Akorát nemám doma vlašáky, tak v ní budou třeba příště 😉 Díík za receptík, ukládám😉

@petroska malej měl prdíky jen dva měsíce...sice pak občas taky zlobily, když jsem zapomněla a sežrala čerstvej rohlík, ale ty probio kapky, každej den 5 myslím se dávalo,tak byly fakt perfektní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru