Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

handm
16. lis 2010

já se bála, jestli to není moc, to přibírání -jak jsme se bavily i tady, ale podle "tabulek" je na svou dýlku ještě pod průměrem váhy, takže pohoda.. a hlavně je to pohodové spokojené mimi, jen je větší, protože byl větši při narození 🙂
a za měsíc se domluvíme na očkování, už budeme moct, když bude dobře dohojené TBC na ramínku...

mari111
16. lis 2010

ahojda holky, Ju Terculíku no si mne propásla včéra 😒
@majjka24 den blbec co 😠
@ivomal budu moc držet palečky 😉
@handm no téda ten roste 😵 a jak je šikovnej 😵 😵 😵

handm
16. lis 2010

@mari111 Ahoj Marí, no roste jak z vody, neuvěřitelně!🙂
Co vy?

mari111
16. lis 2010

@handm ajoj, no my sme byli v úterý a máme 5630g a 58cm 😵 a dobrý, všechno v pořádku.

mari111
16. lis 2010

Psala jsem Martince jak na tom jsou s Adélkou a napsala toto "Od včera mne to vyvolavají.Včéra dvě tablety a nic. Ráno bolesti přešli, pak od jedné zas začali. Ve dve píchli vodu. Hlavička nezestupuje. "
No Adélka jí dáva asi pěkně zabrat, se jí holce nechce z bříška 😅

farmarska
16. lis 2010

ahoj holky, jak je? 😉
já si proseděla dopoledne zase u toho doktora a odpoledne jsem pak dávala dokupy kozí ohradu..nějakej debil mi do ní totiž asi najel, a měla jsem celou jednu stranu poničenou, rozškubanou a strhanou 😠 Pak jsem si upekla štrůdl a ted si vařím květákovou polívku 🙂
Jinak v poradně vše ok. 😵 doktor když mne prohmatával, tak dokonce cejtil, jak mne malej kope, tak prý jen tak dál 😵 Pozítří mám ten cukrovkovej test a na další poradnu mám přijít 30.11. prý uděláme zase i ultrazvuk 😵 Tak už se moooc těším 😵

farmarska
16. lis 2010

no jdu okouknout, jak se tu drbalo 😉 jdu vás dočíst 🙂

farmarska
16. lis 2010

hadm gratuluju ke kontrole a malému -velkému, ke krásným mírám 😵

tercí co to nosítko? jak se osvědčilo? 😕

ivuš i já držím palečky, aby to vyšlo co nejrychleji!! 🙂

mari i vám gratulka ke krásným mírám 😵 😵

oj oj chudák martinka, ta asi dostává zabrat ☹ snad už to nebude dlouho trvat 😕 😕
mari díky moc za informace! 🙂

tercie
16. lis 2010

@farmarska teď koukám, už 25tt, ty blááááááááááááho🙂 Mám z vás radost a jak jste dopadli v poradně z toho taky 🙂 Jen ať pěkně kope ten můj malinkej synoveček jmenoveček 🙂
S tou ohradou to jsou dementi, ještě že se nic nestalo kozám, to by byl asi větší malér než zbouraná ohrada.
Nooo a nosítko je super, sice jsem dlouho přemejšlela jak to vlastně patří, na netu jsem nic nenašla, ono se totiž tady neprodává, dovezli si ho odněkud z ameriky nebo co prej, ale na youtube jsem našla návod na používání 5v1, my máme 6v1 takže hodně podobný a konečně jsem na to přišla. Oni mi to poslali a ty popruhy byly provlíknutý jinak a já furt nechápala, jak to má bejt😀
Ale malej se nosil odpo půl hodiny na zkoušku a teď taky, a lebedil si a bejval by usnul, jsem tu s ním tancovala a houpala ho 🙂 to se mu líbilo. Ani záda mě nebolely, což je taky fajn. Až budu mít svůj noťas a foťák tak pošlu fotku.
Berušky jen nakukuju, tak tu budu večer zas jo?

kopa
autor
16. lis 2010

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok 🙂 😅 manža mi včera koupil kameru,tak natáčíme a instalujeme programy do Pc.Jinak dnes mi manža ještě donese to lehátko od Fishera. 😵
Jinak už jsem z toho zblblá jak mám dávat dítě spát... ☹ Všude píší,že má spát na zádíčkách,že na boku ne že se překulí.Tak dávám něco mezi to. 😅 Ale do dnes jsem měla malého v zavinovačce a strašně se tam potí(má vždycky úplně horkou a spocenou hlavičku.Navíc k ránu pobrukuje,tlačí prdy a vycestuje mi ze zavinky až do půlky 😅 Tak jsem dnes dala kojo polštař a lehce ho natočila.Stejně si spí na zádech a hlavičku má do strany.Co myslíte?
Tak co jsem tak pročítala,tak nevím zda to nemám udělat tak
Abyste se vyhli riziku, že se miminko ve spaní sesune pod deku, dávejte ho spát co nejníže do nohou postýlek. Dekou ho pak přikryjte maximálně k prsům a deku založte pod matraci.
A mohu ho teda přikrýt peřinou?

tercie
16. lis 2010

@kopa mě spal malej na boku a nestalo se mi ani jednou že by se překulil na břicho... ale v noci spal na zádech a měla jsem ale přizvednutou matraci, kdyby ublinknul. Taky spal s hlavičkou na stranu, to je normálka, taky těžkou usneš a máš hlavu jen rovně... A s tou dekou - peřinkou jsem to dělala jak to píšeš... přikryla hrudník, a zastrčila po stranách, aby se neodkopával, a super 😉

kopa
autor
16. lis 2010

@tercie Tercí díky,já jsem z toho už zblblá 😅 😅 Já matraci asi nepřizvednu,já jí mám dost těžkou 😅 Občas si ublikne i ve spaní.Musím to nák vykoumat,já ho stále kontroluji 😅

sarlotta
16. lis 2010

@kopa já dávám malou nahoru do postýlky a mám ji podepřenou pod nohama knížkama velkýma, aby byla celá postýlka zešika... a malá spí v overálku, letní zavince a zakrytá je peřinou, ... hlavičku by neměl mít zpocenou... dobře vyvětrej než ho dáš spinkat, v ložnici by mělo být kolem 20st i méně🙂

sarlotta
16. lis 2010

@kopa a spává už na zádech a hlavu na stranu... když byla menší polohovala jsem ji na bok, nikdy s nepřekulila 😅

sarlotta
16. lis 2010

@farmarska gratulka k 25tt jedeš parádně, brzo bude mimísek s Váma 😎

martinkal
16. lis 2010

Ahoj holky 🙂
dlouho jsem tu nebyla, ale nějak nestíháme, jsme pořád v jednom kole.
Dnes je Lucince 8 měsíců, má 72 cm a 8870g, nesedí, nemá zuby, ale sama si stoupne a chodí okolo ohrádky nebo postýlky. Jinak je moc hodná, v noci spinká 10 hodin, povídá si a pořád se směje.
Posíláme pár foteček a VŠECHNY vás moc pozdravujeme 😉

mari111
16. lis 2010

jeminenky ty plavečky, Martinko no ta je kráásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐

lenik_25
16. lis 2010

@martinkal Lucinka je krásná a ty plavečky jí moc sluší. Jinak z toho, že nesedí, si nic nedělej, některé děti něco přeskočí 🙂 A my měli zoubek taky až později.

@kopa Jo, podlož nohy postýlky na té straně u hlavičky knížkami a nemusíš zvedat matraci 🙂

@farmarska Teda 25tt, to letí. A co srdíčko, posloucháš stále denně? To je krásné, co?

petroska
16. lis 2010

Ahoj holky
@sarlotta krásné naušničky 😵 .Konečně je šarlotka správná holčička ze vším všudy 😉
@handm gratulace ke kontrole,prcek roste jako z vody 🙂 .
@martinkal ta už je velká slečínka 🙂 ,roste jako z vody koukám.a ty plavečky 😵
@kopa mě malý spinkával taky skoro furt na zádech ale hlavičku si vždy vytočil sám na stranu.dala sem ho na boček ale stejně se za chvíli překulil podle sebe na záda.taky v noci sem tam ublinkne a mám strach že po každém divném zvuku rači letím k postýlce.akorád mi ted začal blinkat spíš vodu,jakoby skrz žaludeční štávy a pěkně se mi z toho i 2x začal dusit tak su taky ted vybobkovaná.a na spaní sme koupili spací pytel a už se neodkopává a je celý aspon v teple 😉
Jinak my dnes objednali vánoční dárky.Filípkovi sme objednali tu novou hračku spinkáček dino ,jak hraje a svítí mu bříško.hodně na to slyšíme chválu že se děti líp při tom naučí uspávat a sami pak začnou usínat tak su zvědavá jestli to zabere i u nas a bude to večer zabírat a nebudeme hukat do 22 hodin 🙂 .nemáte to někdo už doma pro mimčo?

sarlotta
16. lis 2010

@martinkal krásná okatá slečna, fakt panenka... malý taky nejdřív chodil a pak sám seděl, buď v klidu 😉 😀

sarlotta
16. lis 2010

@petroska taky už sem objednala dárešky.. letos toho bude víc 😀 na toho spinkáčka musím mrknout, já vybrala malé cinkací plyšový balon a pískací gumovou knížečku zatím. Malému playdoh plastelínu, labyrinth-hru,kuličkovou dráhu, piano- i se zvuky zvířátek-aby bylo i pro Šarlot 😀

tercie
16. lis 2010

@martinkal Teda Lucinka je už veliká slečna 🙂 Taky se mi moc líbí v plavečkách 🙂 a zuby budou, buď ráda, že je ještě nemá, náš Luky mě zas dneska pěkně rafal, dlouho už to nedělal, ale dneska byl nějakej rozjívenej 😀

@sarlotta ani nevím, jestli jsem vám pochválila náušnice, jestli ne, tak aspoň dodatečně🙂 Krásnej kamínek, ten fialovej, ale na mě nedej, já nemám ráda zelenou, zato na fialovou jsem úchyl😀

tercie
16. lis 2010

@petroska jak to vypadá ten spinkáček, to slyším prvně?

Já budu muset začít ale už fakt zvykat malýho usínat v postýlce, protože v tý posteli to bude o hubu, teď spíme u našich na matracích na zemi, a Luky i ve spaní prostě leze po čtyřech, mám o zeď opřenej polštář, tak bourá do polštáře a když mu to dál nejde, tak bečííí ale doma se budu bát ho tam nechat, aby nespadnul.
Jinak v lezení se zdokonaluje, akorát nohy by šly ale ruce ještě ne, na to ještě nepřišel, že je má přendat, nebo spíš v nich nemá ještě takovou sílu, aby se udržel jen na jedný. Je to prča jak na těch čtyřech péruje😀

tercie
16. lis 2010

Holkyyyy a neříkejte mi, že už tu zas nikdo nejste😀

tercie
16. lis 2010

@petroska tak jak vypadá už vím, našla jsem ho v jednom e-shhopu ale nepíšou tam, co to umí, páč není zrovna skladem😀

petroska
16. lis 2010

@sarlotta uf teda ty toho už máš.já nemám žádné nápady co kupovat pro malýho ☹ .ale objednala sem mu frajerskou riflovou bundičku na jaro tak aspon hadérky bude mít.http://www.kralovstvi-deti.cz/hracky/fp-usina... tohle myslím 🙂

petroska
16. lis 2010

@tercie je to asi nějaká novinka a muj to našel i na you tube jak to hraje a myslím že supr na spinkání 😵 .takové uklidnující .šarlot sem dala odkaz 😉

petroska
16. lis 2010

@tercie malý mi taky těžko usíná a rači ho dám prvně usnout do postele a pak přenesu.a přes den u nás postýlka nehrozí.jak je zahrabany u nas v peřinách tak rychlej vytuhne 🙂

tercie
16. lis 2010

@petroska noo, malej usne hned, usíná ale u prsa... ale jak ho dám do postýlky, tak je u vytržení, kouká na obrázky a začne dělat kraviny a je po spaní... a hrací máme kolotoč FP a to ho spíš ruší, taky na to čučí a povídá si s tím😀 a klasickej usínáček, látkovej, s tím zas mydlí, až si vyrazí dudlíka z papuly no a je řev a ne spaní, s ním je to těžký 😀

mari111
16. lis 2010

Adélka je na světe huráááááááááááááá, císařem_ narodila se 18:12 hod 4300g 53cm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru