Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

wlladka
4. kvě 2011

@handm naše miminko je nosící. Ne, že by to nějak sám vyžadoval. Teď sedí na dece a honí hračky po pokoji. Ale je nás doma dost a každý se s ním chce pomazlit. Než se všichni vystřídáme, tak je večer 😀 😀 😀 Babička a děda taky jezdí často, takže je to spokojené pomazlené miminko 😉 😵

aja.83
4. kvě 2011

@handm No jo, už se na to docela těším, taky bych chtěla prckovi vařit spíš domácí stravu 😉 , tak snad mi to půjde a snad to bude chtít jíst! 😉

madormi
4. kvě 2011

@aja.83 no já taky fajn, až na to, že mě denně pálí žáhá, bez rennie fakt ani z domu :-/ a ta žravost, jako hlídám se malinko, ale je to boj, fakt budu mít kilo jak slonice před porodem asi 🙂 mě se asi taky víc líbí ten s kolečky, akorát by se mi na kluka líbila zelená nebo modrá kolečka 🙂

madormi
4. kvě 2011

@aja.83 tak an to vaření domácí stravy se moc nětěším 🙂 jako budu se snažit ,ale víc jak půl na půl s kupavanou to asi nedám 🙂 když to bude půl na půl tak si poklepu na rameno 🙂

wlladka
4. kvě 2011

Děťátko moje zlatý o Velikonoční neděli 😵

aja.83
4. kvě 2011

@wlladka To je krásný zlatíčko, ten vyrostl, šikulka! 🙂

handm
4. kvě 2011

@wlladka jeee, to je fakt už krásnej velkej kluk z toho klubíčka, co se narodil 🙂
nás je doma zatím jen já 🙂 a taky se hrozěn ráda s ním mazlím a on je mazel, jenže kdyby byl furt na ruce, tak neudělám vůbec nic 🙂 i když se snažím většinou hlavně když spí něco "podělat" 🙂 ale je to vidět po víkendu třeba u našich, kde jde z ruky do ruky, pak v pondělí je to síla... nechce si hrát sám, furt musí mít asistenci...🙂
ale jinak je to zlatíčko!🙂
@aja.83 určitě!🙂 toho bych se nebála!!!🙂

sarlotta
4. kvě 2011

@wlladka fazolku sem eště nedávala, ale šak to zkus.. já zatím jen červenou čočku neloupanou a pár kuliček hrášku... 😉
já mrazím porce do skleniček od výživ 😉

sarlotta
4. kvě 2011

@wlladka malý je krásnýýýýýýý, moc 😵 😵

sarlotta
4. kvě 2011

holky mizím, jdu pojest, malé oběd a pak pro malého do školky a v 17hod má vystoupení v kroji.. tak to jdu pochystat... venku sluníčko zatím.. tak papapa

sarlotta
4. kvě 2011

@aja.83 určo bubliny, je moc krásný🙂)) a jde to otočit i naopak ten sporťák ?

wlladka
4. kvě 2011

Děkuji za pochvaly. Máme z něj velikou radost 😵
@handm my máme výhodu, že je nás dost. Ale nevyžaduje to. Dokáže si hrát sám. Odpoledna přijdou kluci ze školy a hrají si s ním. On je miluje. Vždycky, když přijde některý domů, tak strašně vejská a směje se. 😀 😵
@sarlotta už jsem mu tam dvě fazolky hodila. Hrášek taky dávám - asi tak 5 kuliček na porci. Květák dávám, čočku taky ale brokolice mu jede asi nejvíc. Ta mu fakt chutná 😉 Taky mu občas zapékám, ale tam nedávám maso, jelikož mi nechce kousat. Takže uvařím zeleninku, rozmačkám vidličkou, dám do zapékací mističky a přeliju žloutkem. No a zapeču. Dávám buď brambory, nebo těstoviny. A vařím teda každý den čerstvé. Hotové jídlo nemrazím.

handm
4. kvě 2011

@wlladka to věřím, že z něj máte radost!🙂 Ušel obrovský kus!!!!🙂🙂🙂
Jo, to znám.. u nás cvaknou dveře a mareček je jak Radar 😀 otočí se, přestanu ho okamžitě zajímat a už se směje a vejská na dveře, ted jim začal říkat "papa"... prostě máme papadveře!🙂

těstovinky se chystám (zatím nemáme lepek), tak ještě prošmejdím net, co bych tak dávala.. zatím máme brambory, rýži, mrkev, brokovnici, špenát, dýni, řepu, květák, cuketu, pastinák (ten ze sklenicky mel), žloutek... a s tím zapékáním zajímavé, možná zkusím 🙂 aby taky začal pořádně kousat, bo křupky drtí statečně (máme 7 zubů a dva na cestě 😀😀
a ted už pomali musím, už je vzhůru a bude baštit....🙂
ještě vám dám fotečku, jak jsme vyrostlí klucíííí 🙂

handm
4. kvě 2011

jo a samozřejmě králičí, kuřecí a krůtí maso 🙂🙂 na to bych zapomněla... červené ted možná od těch 8 měsíců, chci se poradit s dr 🙂

aja.83
4. kvě 2011

@sarlotta Jo jo, sporťák jde otočit i po směru jízdy. 😉

aja.83
4. kvě 2011

@handm Jůů, to je taky brouček nádhernej! 😵

wlladka
4. kvě 2011

@handm je krásnej 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Papadveře dobrý 😀 😀 😀 😀
já jdu taky krmit, už máme uvařeno. Pak jdu uklízet do našeho starého bytu. Přestěhovali jsme se a od té doby na to nějak prdíme. Tak to musíme dát dokupy, abychom ho mohli pronajmout. Utíkají nám tam velký peníze. Tak zatím pááá Juknu ještě večer

mirax
4. kvě 2011

Ahoj holky,

taaak konečněěěě 🙂 🙂 🙂 🙂

Je to....holčička!!!! 😀 😀 😀 😀
Vše jak má být, docela je veliká - větší asi o týden. Tak budeme mít doma dvě křivochcalky 😀 😉

kopa
autor
4. kvě 2011

@handm
@sarlotta
@wlladka
Holky díky za rady s vařením 😉 😉 Nakonec to kuře bylo malé,takže jsem něco dala vařit a zbytek jsem obrala a zamrazila.Já právě vařím každý den čerstvý 😅 mrazit nechci.
Holky od kdy teda dávát ten lepek??? 😅 😅je prý nové doporučení,že by se měl zavádět nejpozději do 7 měsíce 😅 😅 tak nevím.Já minule dala Vítkovi sušenku od 6 měsíce nákou bio,se mu rozpůlila a já mu to tahala z pusy aby se nezadávil 😅 nedovedu si představit,že mu budu dávat chleba na žužlání 😒
@madormi já v parním hrnce vařím,ale tady má z toho Víta jakoby polévku když to dám do papináku 🙂

kopa
autor
4. kvě 2011

@aja.83 Ajo pěkný kočárek sis vybrala 😵 😵 krásně ti letí tt 😀

Holky a jaké ty vločky,čočku,jáhly atd dáváte?Písněte mi značku já tohle vůbec neznám a tu červena řepa se vaří jak dllouho 😅 ??díky 😉

kopa
autor
4. kvě 2011

@madormi tak uvidíš,já taky ze začátku kupovala.Ted vařím páč moc těm konzervám nevěřím,dávají do toho rajský 😵 protlak,sů,prostě milion věcí 😅 ...dokonce jsem viděla něco i s medem a ten se smí až po roce 😅
@wlladka Šinmonek už je tedy velký chlapák 😀 😀 je moc krásný a je šikula

@handm Hani a jakou rýži dáváš?teda 7 zubů 😀 😀 to je mazec 😀 my ani jeden 😅 nechcete někdy s malým ořijet na návštěvu?? 😕 😕 a super foto 😀 já teda dávám hovězí maso 😅 😅

@mirax Obrovská gratulka k holčičce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak přeci jenom se vám slečinka ukázala 😀 😀 tak si ráda vid? 😕 😀 😵 ale hlavně že jste zdravé 😉

madormi
4. kvě 2011

@mirax juu další holka, paráda gratuluji moc! 😵

handm
4. kvě 2011

@kopa ahoj leni, já dávám normál rýži, jsem to četla od nějaký doktorky, že říkala klidně aj předvařenou z pytlíku, ale to etdy nedávám.. mám koupenou z DM nejakou rýži z toho jejich oddělení zdravé výživy 🙂 ale jinak u našich jsem dala uplně obyč rýži a v pohodě!🙂 akorát malej mi ji moc nechce, nejde mi rozmixovat uplně do hladka a on je zatim na kousky háklivej 😀

ohledně lepku jsem to taky četla, že ted říkají dřív, ale já si počkám 🙂 co řekne DR na té 8měsíční kontrole a myslím, že mi řekne že už můžu...se žužláním chleba taky nevím, zkusila jsem jablíčko a taky jsem furt koukala, aby se nedávil 😝

na návštěvu někdy můžeme dojet 😉 aspon na prochajdu že bychom vyrazili.. tak snad už bude lepší počasí, tak se domluvíme podle něj, ok?!"🙂¨

@mirax gratuluju k holčičce!🙂

madormi
4. kvě 2011

ty jo holky vy máte přehled, existuje nějaký manuál a kuchařka co kdy dítě může? asi budu potřebovat, nebo ta moje holčina dostane v půl roce knedlo vepřo zelo 🙂 🙂

handm
4. kvě 2011

@kopa, jo tu řepu já vařím o něco déle, než všechno ostatní, a stejně je taková tvrdší.. jakoby chrupkavá, ale když to rozmixuješ, tak to není poznat...
marečkovi moc chutná 🙂
@madormi- nebooj, taky budeš 🙂 prtě tě donutí😉

mari111
4. kvě 2011

@mirax moc gratuluju k holčičce 😵 😵 😵 😵

mirax
4. kvě 2011

Holky, děkuju za gratulace 😵

Musela jsem už pro radost něco nakoupit🙂...nějak to potřebuju. Abych ty dvě holčičky od sebe oddělila..nějak nechci Ele dávat věci po Bětce...jakobych chtěla zdůraznit, že je každá jiná..jiné dítě.
Já se pořád ještě trošku vyrovnávám s tím, že to není ten chlapeček..já si ho opravdu přála.., ale je jasné, že i holčička je naprosto úžasná a nakonec budu nejšťatstnější na světě, že máme zrovna tuhle konstelaci.
Asi jsou to hormony...trochu jsem si pobrečela, pořád se tomu miminku omlouvám...prostě je to zvláštní. Vůbec se nechápu...
Ale nejdůležitější je, že je beruška zdravá..a vypadala tak krásně..krásný nosík, pusinku.
Snad to Tobík s těma dvěma ženskýma nějak zvládne🙂..a my s manžou v jejich pubertě taky 😅

mari111
4. kvě 2011

@mirax a jak bude pyšnej na dvě krásne ségry 😉

sarlotta
4. kvě 2011

@mirax gratulka k děvčátku, uvidíš, že to bude ta nejmilovanější beruška až ji pochováš.. na hormony se vyprd... 😀 😀 jako dvě dětičky je mazec co se týká dělení pozornosti a lásky co potom 3 😲 😝 😀 to oblečení bych tolik neřešila, dokud bude miminko ale pak určitě, chápu jak to myslíš🙂))

sarlotta
4. kvě 2011

@madormi no ani moc neexistuje manuál, už sem sondovala v knihovně a mají tam prd... spíš na netu najdeš postup při zavádění příkrmů na www.kojeni.net ... ale názory se různí a je to víceméně na Tobě co kdy dáš 😉 .... já jsem zastáncem nespěchat a vydržet s méně pestrou stravou aby se organismus tolik nezatěžoval.
Jinak v obchodě máš na jídle napsaáno od kterého je to měsíce... já teda pořád kupuju jen od 4.měs a od 6měs...příkrmy pro starší děti nekupuju... jako boloňské špagety , nebo nudlová polévka ve skleničce mi přijdou úplně mimo... není tam dodrženo zavádění vaječného bílku po roce. sůl... no prostě je to dochucené zbytečně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru