Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
6. srp 2009

Paajinko, z nějakýho nevzdělanýho jelita si nic nedělej, kdo to vlastně byl? Nekoukala jsi jí na profil a do alba? Nejlepší jsou ty, co otěhu na první šup a nás pak poučujou, to by mě taky šlak trefil, ale určitě bych kvůli ní nebrečela. I když vím, že hormónky uměj svý 😉

nicollka
6. srp 2009

ahoj mari já taky čekala na revizi 3 dny. Byly to hrozné dny. ale u mě se to už tak nějak táhlo dva týdny že to asi bude špatné :( bohužel

Paaja a to je jasný skákněte na to a nikoho neposlouchej. My ti mooooc držíme palečky. Moc moc si to už zasloužíte.

tercie
6. srp 2009

mari nejsem si jistá, ale pokud budeš mít něco se štítkou tak se asi musí nejdřív léčit.. ale přeju ať ji máš v pořádku a můžete se snažit co nejdřív 😉
Jo a toxa vadí jen když chytíš aktivní virus v prvním trim. pak už jen máš v těle protilátky, něco jako u neštovic, a to už snažení nebrání. A už neplač, bude zas dobře 😉

Jé holky, kůň už mi píše 5tt a já teprv předevčírem našla // 😀

paajaa
6. srp 2009

Mari: jak píšeš, tak je to každého věc a jeho rozhodnutí by se mělo respektovat

tercie: dotyčká psala, že si tím taky prošla, ale měla nějaký jiný problém či co. A že nám jistě lékaři řekli, že máme počkat- nárážela asi na to, že jsem podruhé otěhotněla tak brzo- ale to nebylo plánované. Už na ní prdík
Dávej na sebe pozor. V pondělí bude mít jistě dobré zprávičky. 😅 😅

Nicoll: teda ten manžel ti dává zabrat. To aby jsis sepsala nějaký harmonogram, aby jste se sešli doma. No snad se to brzo povede a bude doma ve správný čas.

kupina
6. srp 2009

Ahoj holky, jdu zase jen na chvíli mrknout, co je nového 🙂.

Vítám nové dušičky v našem tématu. Mari, je mi líto, co se ti stalo 😢. Já jsem na revizi čekala celičký týden a musím říct, že to byl nejhorší zážitek v mém životě ☹ 😢. Ale Mari věř tomu, že bude lépe a ty se dočkáš vytouženého miminka. Však se podívej na naši tabulku - je to krásný pohled 😉 😵 - a to jsme si všechny prošly tím co ty.

Tercie, na neschopence to budeš mít 100% lepší, jen si užívej - dokud můžeš 😀. Až se mimi narodí, tak se nezastavíme 😀.

Paajinko z nějaké kozy si nic nedělej. Absolutně nechápu, jak na tebe přišla a proč ti to psala. A i když dovolená nebude, tak to mimi zvládnete hezky doma 😉 😵.

Nicollko tobě také držím pěstičky 😵

kupina
6. srp 2009

Holky, mám na plotně čočku, takže jdu dodělat obídek. Takže pokud budete také obědvat, tak přeji dobrou chuť 😉

kopa
autor
6. srp 2009

Tercíčku super máš PN a co ta tvoje manažerk na to?

mari111
6. srp 2009

tak sem mluvila s kamoskou a jeji znama na cisteni cekala dokonce az 14 dni, to je htuza, proc nas tak trapjej. ale vlitli na to hned po prvni MS a ted uz je v 7 mesici a vse v poradku,tak ji zavidim. Dobrou chut KUPINA, my ji vcera dojedli, ja dnes nevim co varit ani mne to nejak neba, pritel prijede zase az vecer domu z rachoty tak nevim asi vymyslim jen nejakou rychlovku na vecer. Jinak ja furt uzivam pregnium a kys.listovou a aj jerab ptaci,myslite ze to muzu vsechno kombinovat?

mari111
6. srp 2009

jo a mame doma kocourka,je to taky takove nase dite,mame ho moc radi,je sice ockovanej ale nevim,myslite ze muzu mit od neho tu toxopl. ? nemuze se mu furt delat kdyz ho mame doma,nerada by sem aby se neco stalo kuli nemu,ven nechodi,je cistotny a zachodek mu cisti jen pritel,tak nevim jestli mne muzenakazit

kopa
autor
6. srp 2009

Mari pokud máš kocourka očkovaného tak ti toxo nehrozí.To by hroziol kdyby ti chodil ven.Já mám doma fretky záchod uklízím lopatičkou 😉 ale v těhu jsem to neuklízela 😉
Hlavně toxo můžeš chytit třeba i masa,neumytého ovoce 😒

nicollka
6. srp 2009

mari ja myslim ze nakazit te nemuze, pokud necistis zachod. Kde si koupila ten ptaci jerab? taky uz si na nej brousim zuby :D

aronek
6. srp 2009

Takže kuchyň je bez zeleniny, všude vyluxováno a jdu se vypravit k doktorovi. Držte palečky a já hned jak dorazím dám info 😎

kopa
autor
6. srp 2009

Aronku držím palečky 😵
Nici koukala jsem včera na ty tvoj fotičky moc hezké 😵 jsi fakt kóča 😅 😀 Nevím co chceš hubnout 😉

mari111
6. srp 2009

ptaci jerab jsem koupila v lekarne a mame tu aj bylinkarku a ta ma taky takove vseliake vseleky a piju aj kontryhel.caj. jo a doktorka rekla ze toho muzu chytnout aj venku z hliny a rekla za si mam davat pozor prave aj na to maso a na piti vody z kohoutku.to je hrozny, nase babicky makali na roli,otehotneli a zas makali,porodit si odskocili z role a zas spatky do prace a bolli v poho a ja se nemuzu ani napit z kohoutku,v zahratce to vypada jak v pralesu,je to hruza

mari111
6. srp 2009

jinak se omlouvam predem kdyby sem psala nejake koniny,sem slovenka a obcas pisu a mluvim jak tatar 😝

mari111
6. srp 2009

kdyby ste holky schaneli nejake bylinky nebo tak neco tak nemam problem koupit a poslat postou. ta nase bylinkarka ma snad vsechno. nez si tady otevrela kramek,vsechno mi musela schanet sestra v brne a poslat.

paajaa
6. srp 2009

Mari: taky myslím, že kocourek je v pohodě. Kamarádka se toho taky v těhu bála- mají domací číču a i veterinář ji řekl, že je to v pořádku. Jinak mě to hrabání v hlíně čeká v sobotu- ale mám rukavičky 😀

Aronek: držím palečky moc moc

mari111
6. srp 2009

paajaa fakt bacha na tu hlinu,zrovna sem si dala "panaka" jerabu,fuj to je hnusna chut ale co by sem pro mimi nevydrzela 😖

mari111
6. srp 2009

chudak kocourek,uz se s nim ani nemazlim, mam fakt strach

mari111
6. srp 2009

myslite ze si muzu dat sklenku vina?V sobotu deme na svatbu,pritelova mama se podruhy vdava,sem svedek,moc se mi tam nechce,kdyby sem nebyla svedek tak tam ani nepudu,nechce se mi slavit 🙄

strouzek
6. srp 2009

hoj holky dlouho jsem tu nebyla ale to neznamená že nenakukuju. chci se jen vyjádřit k těm kočkám, podle mě z toho dělají všichni moc velkou bublinu. já mám doma kočku a měla jsem jí i u našich 13 let, teď mám kotě a mám zjištěný od 3 doktorů (lidských) že nemůžu nic chytnout z pohlazení ani ničeho, jedině kdybych nabírala jeho výkaly rukama a pak si je neumyla a najedla se a to jen v případě že by to toxo kocour měl a to u kočky chované doma která v životě neviděla myš ani syrové maso nehrozí. to samé mi potvrdil veterinář, většina lidí co má nebo mělo toxo to nemá z kočky, já znám 4 lidi co toxo měli a ani jeden nikdy ke kočce nepřišel a mají to z toho že jsou prasata a neumí si umýt pořádně zeleninu nebo ruce po práci na zahradě!!! Já osobně toxo taky nemám, dělali mi teď testy na mé přání několikrát. takže suma sumárum lidi kteří jsou ve většině případů prasátka a někde chytnou toxo z neumytých ruk se pak vymlouvají na kočky, ale zajímavý že u psů se to neřeší??? mě docela štve že když někomu řeknu že mám kočku uvidím zděšený výraz a dokonce mám kolem sebe i lidi kteří k nám od chvíle kdy jsem si pořídila kočku nechodí protože by se mohli zřejmě nakazit jen z pohledu na kocoura toxoplazmozou 😀

takže mari klid, já tohle téma řeším už několik měsíců a jak říkám několik lidských doktorů, veterinář + milion přečtených článků na tohle téma mě utvrdilo že si mám mýt ruce a zeleninu a s kocourem se můžu mazlit jak chci 😉

mari111
6. srp 2009

dik strouzek,se mi ulevilo. hned se du pomazlit. ja budu mit vysledky na toxo a stitnu az 25.8 tak snad aspon to toxo by melo byt v poho. vsechno co prinesu domu,jako ovoce nebo zeleninu meju a ruce taky,trochu mi z ty hygieny hrabe ja meju aj jogurty nez je dam do lednice a vubec vse ale ne ze bych byla brutalne cistotna ale jednou sem videla jak v obchodaku pochcanej a ozralej "pan" sahal na jogurty a vracel je do regalu a odvtedy vsechno miju,malem sem se tenkrat poblila 😠

mari111
6. srp 2009

jo a s tema lidma to je fakt,uz mi taky par lidi naznacilo jestli nedame kocourka pryc,nevim proc bych ho mela davat hned pryc? je to nas mazlicek 😉 a pritelova mama ma taky kocku doma ale na ockovani prdi,pride mi to nezodpovedne

farmarska
6. srp 2009

ahoj kočindy, tak jsem vás rychle zkoukla a musím se přidat k tomu názoru, že v těhu je víc daleko nebezpečnějších věcí než je kočka.
já makám na zahradě, kočky máme teď tři, jsou to kočky vesnické, to znamená, že nežijí jen doma, chodí si po venku jak chtějí a sem tam něco i uloví. testy na toxoplazmu mi během posledního půlroku dělaly dvakrát a jsem v pořádku.kočky normálně když přijdou pohladím, je pravda, že když jsem zrovna těhu, tak k nim vyloženě hubu necpu a po pohlazení si omeju ruce. Mluvila jsem o tom s gyndařem a ten mi taky potvrdil, že je to zbytečně provalená fáma, že tam je tak mizivé procento té toxoplazmy...
jinak moje kamarádka, která kočky odmala nemusí a doma nemají žádnou, toxu měla, v těhotenství... to je paradox 😅 ale donosila krásnou zdravou holčičku 🙂

farmarska
6. srp 2009

jinak ahoj strouží, ráda tě vidím 🙂

farmarska
6. srp 2009

holky musím vám říct, že mám ukázkové těhu příznaky.. bolej mne prsa, jsou zvětšená, je mi šoufl, žaludek na vodě a běda jak se předehnu, nebo ai ho nějak víc zmáčknu, unavená jsem každej den jako blázen...
kdybych nebrala ten dup. tak bych se možná i radovala, 🤐 takhle si myslím, že to je spíš po něm 😝
myslím, že jsem to i někde vyčetla 😒
ostatní holky co to berete, taky to tak máte?

aronek
6. srp 2009

Ahoj, tak jsem zvládla doktora 😉 . Mimčo v pohodě, dle ultrazvuku o den mladší než dle mrchy. 😀 Máme srdíčko. 😀 😀 Příští týden ve čtvrtek na krev a další kontrola za čtyči týdny. 😀 Kdyby se mi něco nezdálo, tak klidně dřív 😀 Mám se objednat na NT, co to je??? Říkal, že nějakej ultrazvuk ve 12 týdnu.

aronek
6. srp 2009

Jo a tan příští týden dostanu těhu průkazku 😀 😀 😀 . Asi třikrát mi řekl, že nejsem nemocná, ale těhotná, jako kdybych to nevěděla 😝 Hlavně, že těhotná 😀 😀 😀 😀 😀

mari111
6. srp 2009

holky jak to je s tema cislama, co znamena 7 plus 2 ? to jako 7 tydnu plus co?

mari111
6. srp 2009

aronek drz se drzim palecky, jen tak dal . 😢 uz chci taky je to nekonecne cekani

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru