icon

Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

avatar
kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 74280 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Diagnóza zamlklého těhotenství může být nesprávná; v diskuzi se uvádělo, že opakované ultrazvukové vyšetření a opakované sledování HCG dokážou někdy odhalit žijící embryon i poté, co první lékař označil těhotenství za zamlklé.
  • U žen s trombofilními nálezy nebo po plicní embolii se v diskuzi zmiňovalo monitorování na hematologii a léčba heparinovým přípravkem Clexan podél těhotenství jako dostupné řešení.
  • Po revizi (po potratu) doporučovali diskutující zpravidla počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce, aby se ověřilo, že tělo „funguje“, než začít znovu s aktivním snažením.


Nejčastější otázky

Q: Jak ověřit, zda je opravdu zamlklé těhotenství?
A: Doporučuje se opakovat ultrazvuk (UTZ) a sledovat hladiny HCG; v diskuzi uvedli případ, kdy první lékař diagnostikoval zamlklé těhotenství, ale druhý lékař na kontrolním UTZ potvrdil srdeční akci.

Q: Jak dlouho čekat po revizi před dalším pokusem o otěhotnění?
A: V diskusi doporučovali počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce; jedna diskutující napsala, že začala znovu po dvou porevizních MS a následně otěhotněla.

Q: Co dělat při podezření na trombofilii nebo po opakovaných potratech?
A: Konzultovat hematologii a provést cílená vyšetření; v threadu uvedli případy, kdy pacientkám nasadili heparinový přípravek Clexan a injekce se podávaly celé těhotenství.

Q: Co znamená bílý výtok v těhotenství a kdy jít k lékaři?
A: Bílý výtok diskutující považovali za běžný; lékaře je třeba vyhledat, pokud výtok pálí nebo svědí, protože to může signalizovat zánět.

Q: Jak často chodit na kontroly při vysokém krevním tlaku v těhotenství?
A: V příkladu z diskuze u hodnoty 140/90 byla naplánována kontrola každých 14 dní a další odběry krve; konkrétní termíny v příspěvku byly 25.6. (odběry) a 30.6. (kontrola).

Q: Co znamená stoupající HCG po předpokládaném potratu?
A: Stoupající HCG může znamenat pokračující životaschopné těhotenství; v diskusi bylo zmíněno, že po nárůstu HCG následoval kontrolní UTZ, který ukázal srdeční akci a pokračující těhotenství.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Diagnóza zamlklého těhotenství není vždy definitivní a opakované UTZ a sledování HCG jsou doporučované kroky.
  • Po revizi mnoho žen doporučuje počkat na 2 porevizní MS nebo 2–3 měsíce před opětovným plánováním početí.
  • Při zjištění trombofilie či po tromboembolickém příhodě se v diskusi uvádí konzultace s hematologií a možnost léčby heparinem (Clexan).


Sporné názory

  • Někteří diskutující doporučují okamžité další pokusy o otěhotnění, zatímco jiní radí vyčkat 2–3 měsíce nebo na 2 porevizní MS.
  • Někteří tvrdí, že lékaři často „uspěchají“ s revizí nebo intervencí, zatímco jiní zdůrazňují nutnost rychlého zákroku při jasných patologických nálezech.
  • Mužské a ženské faktory (např. trombofilie vs. „příroda“) byly uváděny jako různé možné příčiny opakovaných potratů bez jednotného názoru.


Otevřené otázky

  • Proč u některých žen dochází k opakovaným potratům i při „normálních“ laboratorních výsledcích trombofilie?
  • Kdy přesně je výhodnější zvolit revizi vs. čekání na spontánní potrat při neschopnosti spolehlivě určit vitalitu embrya ultrazvukem?
  • Jaké standardizované sledování HCG a intervaly ultrazvuků jsou optimální při pochybném výsledku prvního vyšetření?


Zmíněné značky a firmy

Gennet, modrykonik.cz, Samsonite, EUCERIN, IVF centrum, Bohnice, Settantu, NT Screening Gennet

Zmíněné produkty a metody

Clexan, heparin, HCG, ultrazvuk (UTZ), 4D UZ, NT screening, revize (surgical uterine evacuation), porevizní menstruace, kyselina listová, Femibion, Utrogestan, kontryhel (bylinný čaj), krev na protilátky, genetické testy, IVF

Místa a osoby

Bohnice, Gennet, modrykonik.cz, Jižní spojka, UH, Settantu, Samsonite

avatar
kupina
16. čer 2009

Ahoj holky, tak máme zase nové téma, tak doufám, že nám vše tady přinese jen a jen štěstí 😵 😵 😵.

Vítám nově příchozí - sekretacko - to je hrůza, co se ti stalo... Ještě, že jsi ty prášky nezačala brát. Doufám, že mimi bude jen a jen prosperovat a hezky poroste.

Jinak k té těhu průkazce - také si myslím, že to vydávají příliš brzy - já ji nyní dostala snad v 8 tt. No a zhruba v 10 tt jsem se musela už registrovat v porodnici. Je to na mě všechno rychlé.

PS: Já jsem neměla to srdce ještě fotku z minulého těhu vyhodit... 😢 😢 😢

avatar
kupina
16. čer 2009

Maarrtinko, uvidíš, že ti ten čas rychle uběhne. Mně se to sice říká, ale neboj vím o čem mluvím. Jakmile jsem začala chodit do práce, tak to ubíhalo rychle. A po půl roce po ZP jsme počali nové děťátko. Takže držím pěsti 😉 .

Paajinko, také držím moc pěstičky a jdi do toho rovnýma nohama.... 😀. Uvidíš, že teď to určitě vyjde.

avatar
kelly1983
16. čer 2009

venuska - začala jsem je cítit tak od toho 18tt cca ale jen takové nepatrné bublinky jako by, ale teď už je to čím dál tím víc zřetelné🙂

avatar
maarrtina
16. čer 2009

kupina: asi máš pravdu hodím od tohoto týdne do práce, ale je to děsný všihni v mým okolí jsou těhotní nebo mají mimčo. A když jedu z práce tak těch kočárku co vidím je mi hned do breku. Nemůžu se přes to jaksi dostat.
Ale naštěstí je přítel skvělý a hned jak to půjde tak to začnem zkoušet znovu. 🙂

avatar
kupina
16. čer 2009

Farmíčku, holka, moc na tebe myslím... Je mi strašně moc líto, co se stalo 😢 😢 😢. Vím, že to je pro tebe strašná rána, ale máš nás a my tě rády podržíme. Posílám hodně moc sil.

Jani, tobě moc gratuluji ke svatbě. Tak hlavně ať máte krásné počasí a do manželství vykročíte tou správnou nohou... A jaké budeš mít šaty, kytku.... atd. Určo dej vědět a pak chceme nějaké fotky 😀

avatar
paajaa
16. čer 2009

Kupinko: děkuji za pěstičky. Já to nechci nějak hrotit a otěhotnět hned první měsíc, ale představa, že se u mě něco pokazilo a já zase budu čekat mě děsí. Nesmím na to myslet a prostě budu doufám, že se tělo umoudří. 😉

avatar
kupina
16. čer 2009

Maarrtino, naprosto vím, o čem mluvíš... Nejhorší byl také první den v práci - jsem si připadala jak nějaký marťan. Všichni na mě koukali... A co bylo nejhorší, tak to bylo to vyptávání. Sice hodně lidí o tom již vědělo, takže byli taktní, ale našlo se s prominutím pár blbců, kteří chtěli vědět podrobnosti... Ale jak ubíhal čas, tak to bylo čím dál tím lepší. Ale nezapomeneš na to nikdy.... ☹

avatar
secretacka
16. čer 2009

Venuška: dle doktora jsem 3.den 7.týdne. Beztak mi přijde divné to počítat podle poslední menstruace, když je to přes umělé oplodnění.

avatar
secretacka
16. čer 2009

Kupina: Děkuji za přijetí a povzbudivá slova. Snad už vše bude ok. Dnes zas mám volat na výsledky HCG, tak jsem nervozní.

avatar
kupina
16. čer 2009

Paajii, ono je nejlepší se na to vše povznést - i když je to opravdu těžké. A věř tomu, že tělo si samo řekne, kdy je nejvhodnější okamžik k početí. Hlavní je, že jste oba zdraví a v otěhotnění vám nic nebrání.... Navíc teď bude krásné počasí, sluníčko, takže to půjde samo 😉

avatar
kupina
16. čer 2009

Secretacko, tak dej určitě vědět jak to dopadlo.

avatar
kupina
16. čer 2009

Holky, musím jít žehlit 😠. Nějak se mi to tu nakupilo a já nejsem schopná nic udělat. U všeho funím jak mašina a do ničeho se mi nechce.... Ale musím se přemoci, jinak to prádlo už nebudeme mít kam dávat 😀. Tak zatím papa...

avatar
venuska
16. čer 2009

Martinko, uvidíš, že to uběhne jak voda. Já jsem byla 14 dní po revizi a pak jsem šla do práce, a po 2 MS jsme na to hupsnuli a povedlo se.
Nejhorší pro mě bylo ty těhulky okolo….a ty maminky s kočárky. To jsem se vždycky koukala někam jinam. Teď už mi to zase přijde normální, a těším se na miminko.

Kupinko, jak ti je? Ještě nějaké nevolnosti?

Kelly: normálně ti závidím. Takhle alespoň víš, že tam je a že je v pořádku.

avatar
kupina
16. čer 2009

Venus, ahojky, ještě nakukuji... Venusko, řekla bych, že mi je celkem fajn. Už i méně spím, nevolnosti už nemám. Akorát se mi do ničeho nechce a hned jsem unavená. Ale to určitě přejde. Jinak bych řekla, že už jsem zhruba od minulého týdne začala cítit pohyby. Je to zvláštní pocit. Jsem moc ráda, že už se mnou mimi komunikuje 😵. No a jak je tobě? Všechno v pořádku?

avatar
kelly1983
16. čer 2009

venuska - však jsi tam za chvilku taky a ucítíš pohyby🙂

avatar
venuska
16. čer 2009

Pane bože, mě to připadá věčnost, jít na další kontrolu. Byla jsem naposledy 1.6, a teď mam jít 22.6, a přijde mi to, že je to dlouho. Člověk se pak v takové nejistotě.
Budu muset mudr. požádat, abych chodila jednou za 14 dní. Jinak to není možný.

Máte taky takový pocity?

avatar
venuska
16. čer 2009

Kupinko, tak to jsem ráda, že už se cítíš líp.
Já už se taky cítím lépe. Už tolik nezvracím, ale únava a občas bolení břicha mam stále.
Nevím zda je možný, že se člověk cítí líp ještě před 12tt…
Že by pohyby? To je nádhera. To musí být krásný pocit.

Kelly:už, aby to bylo. (((o:

avatar
venuska
16. čer 2009

Kupí, ta nechuť do práce, to je strašný. Potřebovala bych být doma, abych všechno stíhala a hlavně si mezi tím odpočinula.

Tedy, ty už jsi v 17tt, to je neuvěřitelný, jak to letí.

avatar
secretacka
16. čer 2009

Kupina: To víš, že dám vědět, jak to dopadlo. Jen už bych ráda věděla na čem jsem. Nejistota je šílená a docela se bojím.

avatar
kupina
16. čer 2009

Venus, mně to také přijde, že se toho hrozně dlouho táhne. Ty 4 týdny jsou neskutečně dlouhé. Já bych na ultrazvuk chodila klidně každý týden. Jinak na pohyby jsem se ptala doktora a ten mi řekl, že je to u každé ženy individuální, že záleží na tvém podkoží a na dalších aspektech. Ale ženy mohou cítit pohyby zhruba od 15 tt. Řekl mi, že tam takové rekordmanky má.... 😉

avatar
secretacka
16. čer 2009

Kelly: Luci, když napíšu někomu odpověť, tak pak mě to vrátí na začátek stránky na výběr témat. Nejde to nějak nastavit, aby mě to odsud furt nevyhazovalo?

avatar
kupina
16. čer 2009

Holky, já tu klábosím a prádlo nepočká... Až dožehlím, tak nakouknu. Ale vzhledem k té kupě, to nevidím na moc brzy 😀 😀 😀

avatar
kopa
autor
16. čer 2009

Kupinko ahoj 😵 😵 😵 😵
ty musíš žehlit a já zase pracovat 😀 doufám,že budu mít trošku volnějš pak nakouknu 😉

avatar
kelly1983
16. čer 2009

Jani - to nevím, mě to taky vyhodí na hlavní stránku a jak pak zase najedu do těch témat, jinak bych ani odpověď neviděla....

avatar
venuska
16. čer 2009

Kupinko, tak jsme na tom stejně. Já bych tam taky chodila klidně každý týden.
To musí být opravdu neuvěřitelné, když ho cítíš, jak kope a mrská tam sebou.
Cože, už od 15tt??? To je tedy mazec.
Tak ať to žehlení rychle utíká.

avatar
secretacka
16. čer 2009

Juchůůů, super zpráva. HCG stoupá. Ani nevíte, jak mi spadl kámen ze srdce.

avatar
kopa
autor
16. čer 2009

Secretacka-super 😵 😵 😵 Tak je mimčo v pořádku a vítám tě mezi námi 😵

avatar
secretacka
16. čer 2009

kopa: Děkuji. Mám obrovitánskou radost. Jen doufám, že už bude vše ok a mimčo už nebude zlobit.
🙂

avatar
tercie
16. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska konečně stačila všechno dočíst, sice mám z toho v hlavě maglajz ale trošku jsem v obraze. Mě koník nešel přes víkend.
Jo a zase na chvíli mizím, protože mi jedou dělat vodaři na barák revizi. Tak pak přijdu 😀 Zatííím pá

secret gratuluju moc!!

avatar
secretacka
16. čer 2009

Tercie: Děkuji. 🙂