Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

zlababa07
18. zář 2009

Kopí, souhlasím, Femibion a Utroš, to je silná dvojka. Já za to dostala u dr teď pochavlu 🙂 Ten utrogestan doplňuje funkci žlutého tělíska a je dobrý v případě, kdy tělísko vylučuje málo hormonu progesteronu nebo jak se mu nadává. Pokud je ale všechno v pořádku, je asi jen placebo.

aja.83
18. zář 2009

Holky a ten utrogestan je jen na předpis? Dá mi ho doktor, když si o něj řeknu?

zlababa07
18. zář 2009

Aji, myslím, že po potratu ho dostaneš automaticky.

kopa
autor
18. zář 2009

Aji na předpis,mě doktorka řekla že mi ho předepíše 😉

kopa
autor
18. zář 2009

zlabi no třeba na porodnici.cz tvrdí že to placebo 😅 ale myslím,že když se bere preventivně můžeš lecos zachránit 🙂

aja.83
18. zář 2009

Tak to by bylo fajn. Aspoň by to bylo ještě něčím posichrovaný. Já se budu strašně bát, až znovu otěhotním. Ale musím si říkat, že co se má stát, se stane. Takže pokud na mě čeká ještě jedno zamlké těhu, neovlivním to.

kopa
autor
18. zář 2009

Aji dobře o tom uvažuješ 😵 musíme holt to nák vydržet cesta k mimču je plná nástrah,ale nic nám jiného nezbývá.A až budeme mít mimčo u sebe,mávneme pak nad vším rukou 😅

kopa
autor
18. zář 2009

já mám ted taky trošičku strach 😅 si vemte že čekám na snažení rok a ted po roce kdyby to nevyšlo 😔 tak bych to fakt nesla dost špatně 😔 ale pevně věřím,že to ted výjde 🙂

aja.83
18. zář 2009

No jo, je to tak. Snad to nějak zvládneme a brzy budeme chovat mímisky v náručí!

kopa
autor
18. zář 2009

jdu si udělat čajíček a ještě aspon do dvou musím vydržet 😅

farmarska
18. zář 2009

holky tak mám 4 kýble švestek 😅 jsem se do toh nějak obula 😀 no co jeden dám našim, jeden zužitkuju a zbytek zamrazím a přes zimu se místo vepřovým budeme živit švestkama, bo se mi do toho mrazáku už pak nic jinýho nevejde 😀 manža mne asi zabije, jeden mrazák plnej kozího mlíka a druhej plnej švestek 😅 😀 😀 😀

handm
18. zář 2009

Je, holky, mě zbyl nějaký utroš od posledně.. myslíte, že bych ho tedy měla brát? jím listovku, která dnesk zrovna došla, tak si koupím ten femibion.. když ho doporučujete! 🙂

aja.83
18. zář 2009

Kopi, já jdu taky vařit čajík a nejradši bych to v práci zabalila, ale musím vydržet do 3h. Ach jo. 😝

handm
18. zář 2009

Farmí, ty zamrazuješ kozí mlíko?? to slyším poprvé... a to jde jen kozí zamrazit nebo všechno???

handm
18. zář 2009

Kopi, to je dobře, že o tom tak pozitivně přemýšlíš!! Určitě to už teď vyjde! A hlavně že jste ty s přítelem teď v pohodě!

katyna6
18. zář 2009

handm-jí si myslím,že asi jde.Když se dá zamrazit i mateřský mlíko...nakonec---kozí jak kozí,ne? 😀

handm
18. zář 2009

katy 😀 😀😀

katyna6
18. zář 2009

holky já bych taky brala ten Urtoš,ale asi by mi ho doktor teď stejně nenapsal,když říkal,že snažit se máme až za tři měsíce 😒 .jedině bych někde bokem ho zkusila splašit.Třeba od Bobinky,ta už ho teď nepotřebuje 😀 .A jak ho berete,než jste otěhu?

mari111
18. zář 2009

holky ja mam taky jeste ten utrogestan z minula, a ten se muze brat aj pred otehu a pri snazeni nebo jak?

kopa
autor
18. zář 2009

Mari můžeš to brát i pře otěhu jako na úpravu cyklu,je to něco jako má Farmi ten duphaston,bere od nakyýho dne...

handm
18. zář 2009

tak ja na něj po víkednu najedu (myslim utrogestan, ne manžela 😀 ).. ať to máme posichrovaný kdyžtak, kdyby náhodou zahřmělo.. 😝

mari111
18. zář 2009

no ted to ctu na tom letaku ale na pripravu tehu pisou brat jak urci lekar, coz nevim, tak mate nekdo skusenost, jak to mam brat teda, ja bych to skusila 😕

katyna6
18. zář 2009

handm-jo,hledně těch zad,jak jsi psala ve snažlkách-já když mám takový problém,obj.se nejdřív k fyzioterapeutovi.Mám moc dobrýho,vždycky mi pomohl a nečeká se u něj tak dlouho,jako třeba někde v nem.Jinak bych Ti asi doporučila se obj.možná spíš na neurologii.

handm
18. zář 2009

holky, za chvíli ahoj, jdu na oběd..

farmarska
18. zář 2009

no já ho zamrazuju a pak v zimě, když kozy už nemají, tak si ho pěkně v pokojové teplotě rozmrazím a vypadá jako že mu nic není 😎 já myslím, že jde zamrazovat snad cokoliv 😨 alspon já to tak dělám 😅 😅

holky vy strašně jedete, vůbec vás nestíhám dočítat 😠 a jen co vás dočtu, tak zas musím jít něco dělat 😠
ted půjdu vařit 😝 dnes bude vepřová kejta, špenát a bram.knedlík , ňam 😵 tak můžete s tím krafáním o ultroši a listovce počkat až na večer 😠 😀 😀
bych z toho taky něco chtěla mít 😝 😝 😀

kopa
autor
18. zář 2009

handm musíš ho brát určitě od nakyho dne a nevím jeslti před mrchou a nebo až pak..Aby ti topak nebránilo otěhu.

mari111
18. zář 2009

handm copak mas se zadama? ja taky trpim, vcera vecer jsem se ani nehla, nemohla jsem ani stat ani chodit, uz mam za sebou asi miliony injekci, obstriku a aj u neurologa sem byla ale furt se mi to vraci. trpim jak svina.

farmarska
18. zář 2009

já beru duph. , to je něco podobnýho, nebo dokonce stejnýho a to beru každej měsíc od 20DC, do 27DC a pak by měla přijít buďto mrcha a nebo čárka 😀 a kdyby čárky, tak v něm pokračovat..
jo a beru jen jednu tabletu, na noc
🙂

m.aa.b
18. zář 2009

Utrogestan se bere buď na úpravu cyklu nebo na podporu těhu. Určitě to není jen placebo páč ho dávají i v CAR na udržení těhu. tady se pak bere přesně tři dny před transferem a je velmi důležité začít právě ty tři dny předem. Takhle mi to vysvětlila dr v CAR. Dodává tělu chybějící progesteron. Nepomůže v případě zamlk. těhu, ale před samovolným potratem by měl pomoci a je pouze na předpis. Jinak se podle mě predepisuje až v okamžiku zjištěného těhu a v případě hrozícího potratu.

mari111
18. zář 2009

zlabi jak ty si brala ten utrogestan kdyz si zistila ze si tehu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru