Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

radusv
22. zář 2009

Dobré ráno, já se vám zase musím pochlubit malým krůčkem k lepšímu. Vstávala jsem bez jediné slzičky, i když jsem na něj myslela. A protože mám víc síly, trochu poklidím a po obědě mě čeká první návštěva od té smutné události, tak doufám, že to zvládnu i když to určitě bude se slzama, ta holčina má 2 měsíčního chlapečka a měly jsme spoustu společných plánů ☹ no nic vzhůru do boje...
Doufám, že vás tím neotravuju 😒
Všem přeji hezký den, hlásí, že má být krásně a večer nakouknu...

jituu83
22. zář 2009

dobré ráno
to já se do práce teda těším,i když taky neni nic moc,ale aspoň budu mezi lidma.

aja.83
22. zář 2009

Radus, to víš že neotravuješ, jsme tady proto, aby se každá mohla vypovídat a říct, co má na srdci. Užij si návštěvu, asi to bude těžké, ale zase přijdeš na jiné myšlenky a poklábosíte. Venku je vážně krásně, tak si ted den nesmíme kazit žádnými chmury!

jituu83
22. zář 2009

Radusv:
taky přeji krásný den 🙂

sarlotta
22. zář 2009

aja... to je fakt, že málo práce je na houby, ale zas vyděláš nějakou korunku a to se bude hodit. Když nemáš frmol, třeba bude moct zůstat v práci i těhu a nebo se tam po prvních 3měs na chvilku zase vrátit, nebo na půlúvazku... doma to taky není med... čučet do zdi 😒 Já už se těším na 1.10. jak dojdu na ji 😉 😉 né myšlenky mezi lidma 😉

aja.83
22. zář 2009

Jitu, no jo, to je pravda, jediné co mě v práci ještě drží, že tu jsou celkem dobrý lidi, někdy je sranda a tak. Ale už bych se prostě nezlobila, jít na neschopenku (samozřejmě z důvodu těhotenství). Tak snad brzy.

maendy
22. zář 2009

Ahoj holky.Tak jsem si dnes uvědomila že zítra to bude už 2 týdny co nám to oznámili.
Ani jsem si to neuvědomila.Dnes nepláču,začala jsem prát prádlo,převleču peřiny a vyžehlím.
Mám toho doaleluja.
Ale zdáli se mi divoké sny,nevím jaké,bylo to někde ve výšce,nebylo tam žádné zábradlí atak.

Já mám i nemám svou práci ráda 😉
Nejhorší bude návrat,budu muset zatnout zuby,mám dost práce takže nebudu mít čas na přemýšlení.
taky jsem si říkala,že bych ji změnila,ale když chci zase pokoušet osud a chci další miminko.
Jo máme to holky těžké,dnes odpoledne jdu poprvé kouknout dopráce,mám neurozu. 😒

jituu83
22. zář 2009

sarlotta, já nemám moc kladné zkušenosti se zaměstnavatelem,ten jak zjistil že jsem těhotná a jdu na neschopenku,tak na mě čučel jako bych spadla z měsíce,teď jsem jen zvědavá až se vrátím do práce co se mnou bude,mám takovej špatnej pocit že mi dá vyhazov ☹

maendy
22. zář 2009

sarlot vidím že se vracíme obě 1.10.Tak to pak budeme konzultovat 😀
Ještě že je to čtvrtek,dva dny a víkend.To bude fajn.

jituu83
22. zář 2009

ajo to víš že to bude brzy 🙂
na ženský v práce se těšim,jsme tam dobrá parta a z mýho těhu měly všichni radost,tak doufám že až se vrátím tak mě podrží,hlavně před vedením,to je banda pitomců 😖

sarlotta
22. zář 2009

jituu snad to nebude tak horké ... o dalším snažení pomlč a klidně můžeš tvrdit, že si dáte minimálně rok pauzu... co je komu po tom. K zaměstnavateli to není fér, ale co je fér, že. O tom bysme mohly mluvit hodiny 😒

maendy
22. zář 2009

právě proto tam jdu dnes,nevím na čem jsem,mě taky připadlo že šef se mno moc nepočítá a že mu můj potrat nepřišel vhod 😒
No uvidím to dnešní přivítání,pujdu tam na konec prac doby,dnes mají dlouho,takže ve 4 odpol vyrazím.
Fuj mám hrozný pocit.

sarlotta
22. zář 2009

maendy já si chodím do práce na kafíško celé léto...byla jsem nuceně na neschopence od května...teď zas bude sezona🙂 Kdybys potřebovala ovocné stromky nebo nějakou kytičku tak si dojeď 😉 Někteří lidi jsou tam milionový a někteří stojí za prd... tak mám smíšené pocity, ale to je asi všude.. prostě s každým si nesedneš.

jituu83
22. zář 2009

maendy,taky se do práce vracím 1.10.,jsem zvědavá jak to dopadne,mám pocit že šéfová se mě bude chtít zbavit,i když mám smlouvu na dobu neurčitou tak stejně mám strach aby mi nedala výpověď

jituu83
22. zář 2009

sarlotta, no doufám že ne,i když jsem těhu ohlásila včas aby si za mě našli náhradu tak stejně jsem pro ně šla brzy na neschopenku,šéfová mi na to řekla jen "no to je teda bomba" 😠 vybírala jsem si dovolenou když jsem šla k lékaři a ona prej že mi musí taky něco zbýt na vánoce a já že už tu nejspíš nebudu a ona že nikdy nevim co bude...teď mi ty její slova hučí v uších,jako by mi ta mrcha moje těhu nepřála,tak proto se bojím vrátit zpět,budu si muset nadělat dny na dovolenou ☹

katyna6
22. zář 2009

aja-to je fakt,nemělo by teď cenu hledat něco jiného.Takhle máš,i když tě to tam nebaví,aspoň nějakou jistotu.

Ale jak tak koukám,tak já oproti vám,mám práci i vedení docela fajn,myslím,že si nemůžu stěžovat.Sice čistě ženský kolektiv,tak si to asi umíte představit,ale až na nějaký občasný nedůležitý klípky se všechny celkem dobře snášíme.

sarlotta-a kdepak pracuješ ty?Kytičky já můžu v jakékoliv podobě.Vždycky jsem si říkala,že až budu mít jednou moc peněz-hahaha-otevřu si květinářství. 🙂

jituu83
22. zář 2009

maendy,já jsem to v práci ještě oficiálně neoznámila,nejspíš to asi už vědí,protože tam taky pracuje moje panimáma,ale i tak to musím říc sama za sebe,netěším se

sarlotta
22. zář 2009

jituu to je teda kráva 😠 moje šéfka při prvním těhu mi ani nepopřála, jen se mě zeptala jestli jí podepíšu výpověď🙂))) no to jsem neudělala- nejsem blbá, že... ale po rodičáku jsem se tam už nevrátila.... stejně to byly 12tky a víkendy pořád...

teď dělám v zahradnictv í... katyna pošlu Ti link do IP jestli chceš.

katyna6
22. zář 2009

sarlotta-jojo,budu ráda.Třeba se jednou bude hodit. 😉

jituu83
22. zář 2009

sarlotta,měla jsem pocit že se mě taky na to šéfová zeptá jestli nechci odejít,hi

počítám že si mě teď bude hlídat aby měla šanci mi dát hodinovku,jinak by mi musela dát 2měsíční výpověď,ale to už zase maluju čerta na zeď

jj,pošli

jituu83
22. zář 2009

taky jsem ujetá ta kytííí

jituu83
22. zář 2009

nevíte někdo jak to vlastně je s to ochranou lhůtou pro těhotný?

sarlotta
22. zář 2009

no nesmí Tě vyhodit ani ve zkušební době, pokud omarodíš, ale nemusí Ti prodložit smlouvu, takže po konci rodičáku nemusíš mít práci. Pokud máš na dobu neurčitou, tak Ti musí držet stejné místo 6měs a podobné místo 3roky.

maendy
22. zář 2009

holky je to na prd,ale pořád může být hůř říkávala moje první šéfová,ta už je v důchodě.To jsem dělala na oddělení,interna dovedete si to představit.
A to jsem tehdy nadávala a ted s odstupem po 7 letech mi to připadá že to tam bylo skvělé.
Prostě ten čas umí opravdu zázraky.
Já se rozhodla že si jen přece dám žádost do jednoho zařízení,kde se pečuje o děti a nechám to osudu.
Třeba opravdu otěhotním a nebudu nic řešit.Jen by mě zajímalo,jak se k tomu postaví šéf.
Když jsem mu přivedla svou náhradu a ta se ho pak zeptala jestli o ní stojí,řekl že je mu to jedno,jestli chce ona,nebo že má zájemkyn dost.Kruci a kde byl ten jeho záskok když jsem chodila z horečkama do práce a hrozilo mi že ohluchnu na pravé ucho.Cha cha cha,keci jen keci

mám ale pocit že pokud by se tohle takto stalo ještě jednou,tak mi dá padáka 😒

maendy
22. zář 2009

sarlott i já chci 🙂 Kdybych tak aspon měla ten pozemek,ani v tom se nám nedaří.
Pořád je to v jednání,už bych se tam hrabala v hlíně.To miluji.Moje balkonová zahrádka už je zazimovaná. ☹

sarlotta
22. zář 2009

Holky ono to tak nejde plánovat... prostě teď plánujte práci na 100% .. tu nejlepší jakou chcete, nebo máte možnost a když budete těhu, tak se potom zařídíte jinak... ono se to všechno nějak udělá ... v některých věcech musí být člověk sobec nakonec nic se nejí tak horké 😉

jituu83
22. zář 2009

smlouvu mám na dobu neurčitou,jenže teď nejsem těhotná,takže výpověď mi může dát,že?i kdybych řekla že se budeme snažit až za rok,tak stejně mám hnusnej pocit že se budou chránit tím že mě radši propustí.
jen teoreticky - kdybych náhodou ve 2měsíční výpovědi otěhotněla - tak se tím vlatně výpověď ruší ? je to tak?

katyna6
22. zář 2009

jituu-jejda,tak to ti neporadím.Tomuhle fakt nerozumím 😒

aronek
22. zář 2009

jitu sice se hrabu v paragrafech, ale jen v těch trestních. Myslím ale, že pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, tak můžeš být propuštěna dohodou, to bys to musela podepsat, nebo pro závažné porušení pracovní smlouvy, nebo pro nadbytečnost, jinak by to nemělo jít

sarlotta
22. zář 2009

jituu, pokud bys do týdne- 7dnů po podepsání ukončení prac.poměru dohodou/ určitě si nesmíš nechat dát výpověď - ono to špatně vypadá/ šla na neschopenku tak Ti pracovní poměr trvá až do ukončení neschopenky... jenže nelze marodit déle než rok v kuse i když by to bylo ,,rizikové těhu" je pak nutné to dokazovat před komisí- to by Ti poradili holky z diskuse vlaštovek 😉
jinak výpověď může být kvůli zrušení pracovního místa, nebo kvůli hrubému porušení prac. řádu-opilost, nechození do práce ... není to tak jednoduché, abys ji dostala. Ale může na tebe tlačit a nějak Ti to znepříjemňovat.
bez udání důvodu Ti může dát výpověď jen ve zkušební době a to Ty nejsi, tak se neboj 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru