Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II
Holky vítám Vás v novém tématku 🙂
Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵
Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵
Stručné shrnutí
- Diagnóza zamlklého těhotenství může být nesprávná; v diskuzi se uvádělo, že opakované ultrazvukové vyšetření a opakované sledování HCG dokážou někdy odhalit žijící embryon i poté, co první lékař označil těhotenství za zamlklé.
- U žen s trombofilními nálezy nebo po plicní embolii se v diskuzi zmiňovalo monitorování na hematologii a léčba heparinovým přípravkem Clexan podél těhotenství jako dostupné řešení.
- Po revizi (po potratu) doporučovali diskutující zpravidla počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce, aby se ověřilo, že tělo „funguje“, než začít znovu s aktivním snažením.
Nejčastější otázky
Q: Jak ověřit, zda je opravdu zamlklé těhotenství?
A: Doporučuje se opakovat ultrazvuk (UTZ) a sledovat hladiny HCG; v diskuzi uvedli případ, kdy první lékař diagnostikoval zamlklé těhotenství, ale druhý lékař na kontrolním UTZ potvrdil srdeční akci.
Q: Jak dlouho čekat po revizi před dalším pokusem o otěhotnění?
A: V diskusi doporučovali počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce; jedna diskutující napsala, že začala znovu po dvou porevizních MS a následně otěhotněla.
Q: Co dělat při podezření na trombofilii nebo po opakovaných potratech?
A: Konzultovat hematologii a provést cílená vyšetření; v threadu uvedli případy, kdy pacientkám nasadili heparinový přípravek Clexan a injekce se podávaly celé těhotenství.
Q: Co znamená bílý výtok v těhotenství a kdy jít k lékaři?
A: Bílý výtok diskutující považovali za běžný; lékaře je třeba vyhledat, pokud výtok pálí nebo svědí, protože to může signalizovat zánět.
Q: Jak často chodit na kontroly při vysokém krevním tlaku v těhotenství?
A: V příkladu z diskuze u hodnoty 140/90 byla naplánována kontrola každých 14 dní a další odběry krve; konkrétní termíny v příspěvku byly 25.6. (odběry) a 30.6. (kontrola).
Q: Co znamená stoupající HCG po předpokládaném potratu?
A: Stoupající HCG může znamenat pokračující životaschopné těhotenství; v diskusi bylo zmíněno, že po nárůstu HCG následoval kontrolní UTZ, který ukázal srdeční akci a pokračující těhotenství.
Závěry z diskuze
Shoda
- Diagnóza zamlklého těhotenství není vždy definitivní a opakované UTZ a sledování HCG jsou doporučované kroky.
- Po revizi mnoho žen doporučuje počkat na 2 porevizní MS nebo 2–3 měsíce před opětovným plánováním početí.
- Při zjištění trombofilie či po tromboembolickém příhodě se v diskusi uvádí konzultace s hematologií a možnost léčby heparinem (Clexan).
Sporné názory
- Někteří diskutující doporučují okamžité další pokusy o otěhotnění, zatímco jiní radí vyčkat 2–3 měsíce nebo na 2 porevizní MS.
- Někteří tvrdí, že lékaři často „uspěchají“ s revizí nebo intervencí, zatímco jiní zdůrazňují nutnost rychlého zákroku při jasných patologických nálezech.
- Mužské a ženské faktory (např. trombofilie vs. „příroda“) byly uváděny jako různé možné příčiny opakovaných potratů bez jednotného názoru.
Otevřené otázky
- Proč u některých žen dochází k opakovaným potratům i při „normálních“ laboratorních výsledcích trombofilie?
- Kdy přesně je výhodnější zvolit revizi vs. čekání na spontánní potrat při neschopnosti spolehlivě určit vitalitu embrya ultrazvukem?
- Jaké standardizované sledování HCG a intervaly ultrazvuků jsou optimální při pochybném výsledku prvního vyšetření?
Zmíněné značky a firmy
Gennet, modrykonik.cz, Samsonite, EUCERIN, IVF centrum, Bohnice, Settantu, NT Screening Gennet
Zmíněné produkty a metody
Clexan, heparin, HCG, ultrazvuk (UTZ), 4D UZ, NT screening, revize (surgical uterine evacuation), porevizní menstruace, kyselina listová, Femibion, Utrogestan, kontryhel (bylinný čaj), krev na protilátky, genetické testy, IVF
Místa a osoby
Bohnice, Gennet, modrykonik.cz, Jižní spojka, UH, Settantu, Samsonite
Je to fakt krásné jak vám to všem zatím vychází 😵 a výjde vám to všem dokonce 😵
Už se těším holky až sem dáte fota miminek 😅 😵 😵
no to teda bude...
Si to neumim ani predstavit.
Az to na me prijde...... 😀 To zesedivim.....HAhaha 😀
ahoj holky, jdu vás jen narychlo pozdravit! 🙂 už mám podojeno, tak se jdu chystat 🙂
jsem děsně nervozní 😝
tak zatím čus!
ahoj holky, přeji krásné páteční ráno.
KOpi, změň mi prosím v tabulce údaje na 2DC...děkuju
Farmíku hlavně že máš podojeno 😀
Ivčo ahojky,
tak mrcha došla ju,to je škoda... 😔 tak příští měsíc budu // 😉
tentokrát jsem ji čekala, protože jsem byla 27DC u doktora a to by mi řekl, že to vypadá na těhu, kdyby tam něco bylo...nakonec to dopadlo jinak, ale to jsem taky už věděla. Jinak včera už byly výsledky - všechny hormony v normě...tak snad to bude opravdu jen tím stresem z posledního půl roku. Zatím papkám železo a od ledna i kyselinu listovou...v pátek jdu zase na kontrolu, zkonzultujeme s doktorem výsledky a uvidíme, co doporučí. To už budu zase 9DC, tak asi prohlídne i sliznici..no uvidíme, ale příští měsíc ještě // nečekám 🙂 bylo by to krásné, ale nejdřív musí začít fugovat tělo 🙂 počkám si na dovolenkové snažení na konec srpna 🙂
Kopi, to je v pohodě. Asi je to i dobře, že nám to takhle teď zakázal. Přestanu na to myslet a pak budu těhu ani nebudu vědět jak 🙂. zatím se nám vždy (2x) povedlo počít na začátku zimy (1x říjen a 1x listopad)...takže září to jistí 😀
Ivčo tak super hormony máš v pořádku,to je důležité 🙂
Věřím že je to fakt stresem 😒 Tak budu držet palečky v pátek na kontrolu aby bylo vše tak jak má 😵
Ivi konec srpna to je za chvilku,to není dlouhá doba 😀 😉
Farmiku, tfuj tfuj tfuj... Hodně štěstíčka při kontrole. Držím pěstičky 😵.
Jinak všem přeji dobré ráno, teda spíš dopoledne.
Kopi, už je lépe? Dneska bude nejspíš krásné počasí a zítra taky, tak uvidíš, že vše bude o 100% lepší. 😉
ahoj Kupinko 😵
Už je dneska lépe,ono bylo už pak i v noci 😅 Zítra pojedme asi na výlet tak se moc těším 🙂
A co vy budete dělat o víkendu?
Kopi, tak to je dobře, že už je ti fajn. Tyhle nahodilé depky také dobře znám. Vždycky se vplíží, ani nevím jak. O víkendu pojedeme k našim do Špindlu. Přijede tam i prostřední ségra, tak se musíme domluvit ještě na podrobnostech ohledně její svatby. Do té doby se totiž už asi neuvidíme. Potřebuju zjistit, zda mám k ní přijet o pár dní dříve a pomoci ji se svatebními přípravami. Jinak zařízeno už mají snad vše, tenhle víkend budou předávat pozvánky - mají je netradiční - natočili je na kameru. Tak jsem zvědavá 🙂.
Kopi a kam vyrazíte na výlet? Zítra má být luxusní počasí - jasno a teploty okolo 27. To já v tomhle počasí budu zase zadejchaná jako lokomotiva 😀. Kdyby tady tak bylo moře.... To je moje srdeční záležitost. Ale asi ho delší dobu neuvidím... ☹
Ahojík holky, hezké raníčko🙂
Farminko držííííííííííííííííííííííííííííííím palečky.......hned napiš ju!!
emee je mi to moc líto, sluníčko...všechny zamlklinky víme jak bolestné to je a jak velká ztráta. Já už se to ale snažím zapomenout, nechci si ten strach nosit v sobě...příroda je moudrá, moudřejší než my. Nesmíme dlouho bojovat se svými smutky, protože hlavním bojem je ten o zdravé miminko a na to je potřeba síla a víra. Tak se drž, poplač si a pak už se dál dívej s úsměvem.
Holky tak za 14dní čekám 2MS..letí to, co🙂 Včera sem říkala manžovi jaká je to škoda, že mám ovulku jen tak 😝, poznám to spolehlivě. Ale čekáme na ty výsledky genet.testů a taky mám ještě ty léčky na zklidnění...ale oproti 1mg 3x denně co se normal bere...sem já měla 0,25mg 2x denně a teď si dám jen půlku z 0.25mg 1x denně a dobrý.
No nic jdu douklízet koupelnu...pomalu leštím byt na nedělní prckovi narozeninky🙂))
Kupinko no právě depka přišla ani nevím jak,ale už jsem v pohodě 😀
Tak to je hezké připravovat svatbičku a pozvánka na videu,to slyším poprvé 😅 ale určitě to bude originální a hezké.
A kdy bude svatbička?
Kupinko kam vyrazíme to právě nevím,přítelák je ted nakej unavenej tak to tak vidím že vyjedem někam do Zoo. a nebo půjdeme na ten parník.Ještě nevím musíme se domluvit.
Jinak včera jsme se byli dívat na kočárky a vypadá to, že si pořídíme kočárek Jané Slalom 2009. Akorát autosedačku chceme od firmy Römer. Tyto sedačky dopadly nejlépe v bezpečnostních testech. Můj manža je totiž pěkný šťoura a nespokojí se jen tak s něčím 😀. Někdy je to tedy hrůza, protože vybírá třeba i půl roku, než si vybere. Tak doufám, že teď mu to tak dlouho trvat nebude 😀.
Kopi, oni to musí mít za každou cenu originální 😀. Ségra si před natáčením musela dát dva panáky, aby to zvládla. Ale prý se to povedlo 😀. Svatbu budou mít 15.8 na Moravě - no už se to blíží mílovými kroky. Koukám, že máte v oblibě zoo. Tam já taky ráda chodím. Ale ten parník by byl také zajímavý.
Ahoj Sarlottko, to tedy letí... A kdy máte mít hotové ty výsledky? Uvidíš, že bude vše ok. Jé a Kryštůfkovi budou v neděli 4 roky - to už je velký klučina. Tak si to hezky oslavte a přeju vše nejlepší a hlavně ať se mu daří - i když s takovou mámou o to nemám strach 😉 😵. A bude nějaký dortík a svíčky?
Toto téma je pro holky po potratu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠
Né pro holky kteří jsou dobrovolně na potrat...
Dominkiro, to si asi vlezla do špatného tématu... Tady by každá dala nevím co za zdravé mimi... Ať si zajde k doktorovi.
Laskavě at si dojde k doktorovi a příště až vaše známa bude někde roztahovat nohy,tak at se raději chrání!!!!!!!!!! ad áva pozor s kým souloží.
Vůbec nechápu, jak někdo může být takhle bezcitný a ptát se na takové věci 😠. Když měla rozum na sex, tak musí mít rozum i na vyřešení dané situace 😠.
No nechápu to 😠 Já měla první styk v 16letech a to jsem měla všechno vyčtené z Bravíčka takže tam toho bylo jak se chránit a pak mě mamka objednala na gyndu a byli prášky....
Nechápu jak dnes žije tato mládež 😒
Já se někdy nestačím divit... I když by mě už asi nemělo nic překvapit. Stačí jet hromadnou dopravou - každý na tebe koukne a sedí dál... Ne, že by tě pustil sednout. To radši dělá, že nic nevidí. A to se ani nebavím o tom, že lidi neumí ženské pomoc s kočárkem 😠.

moc dekuji.
Jo je to super.
Pomalu,sle jiste tu budeme vsechny tehotne.A to je moooooooooooooc dobreeeeeeeeee 🙂