Zátěžový oxytocinový test - pro a proti

lady_giraffe
3. črc 2016

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, co si myslíte o tomto testu? Upřímně se mi do něj vůbec nechce, ale zítra mi ho chtějí udělat, protože "přenáším". Tak přemýšlím, zda jej odmítnout, nebo ne... Nemám žádné potíže, na všech monitorech a kontrolách je vše v nejlepším pořádku, za celé těhotenství ani náznak problému, jen jsem prostě týden po termínu 😒

Co to udělalo s Vámi? Šly byste do něj znovu a proč?

hz
3. črc 2016

a kolik dni jsi po terminu? hele, u doktoru to je tezky, jakmile jsi mimo tabulku, maji potrebu zasahnout...

lenkalenulka
3. črc 2016

Kolik dni si po terminu? Tlak mas dobry? Tehu cukrovku mas? Otoky? Cipek ? Pokud si bez komplikaci sla bych na nej az 41+1 driv ne.. Ja teda zkousela babske rady nic nezabralo tak jsem na vyvolani kyvla ( ale nemela jsem zatezak )

lady_giraffe
autor
3. črc 2016

@lenkalenulka No zítra právě budu 41+1, tlak ukázkový, cukrovka ani omylem, otoky pouze v těch vedrech a mírné (takže stejně jako když jsem byla netěhotná), čípek kontrolovali naposled před 4 dny a cs bylo 6.... Babské rady vyzkoušeny snad všechny, většina z nich opakovaně... 😒 Vyvolávat zatím nechtějí, ale nevím, jestli ten test není prostě zbytečná zátěž pro tělo...

lenkalenulka
3. črc 2016

@lady_giraffe tak to mate krasny nalez to bych klidne sla.. Oni vlastne zkudi zda se porod nerozjede zatez to neni nekomj se porod rozjede po nem hezky.. Oni i zjistuji jak na to miminko bude reagovat s vasim nalezem to muze prijit klido za par hodin 😉

lenkalenulka
3. črc 2016

Jinak ja zkousela i ten ricinovy koktejl a ani jsem se nepotento 😀 taky mi nic nepomahalo na vyvolani.. Ani hamilton ten mi delali nekolikrat- ten vam delali? Jestli mate gymball tak na nem poskakujte at se miminko dostane niz mozna praskne i voda 😉

hz
3. črc 2016

Napada me, si s miminkem v brisku promluvit, rici mu, co se chysta, a ze jestli je ono pripravene/a ty jsi), tak klidne muze jit ven. Treba to pomuze..
jinak me braly, ze prenasim uz tri dny po terminu, ctvrty den se syn narodil. Taky jsem nemela zadne komplikace, jen jsem se bala vyvolani, kterym me strasili, tak jsem mu to rekla a vecer praskla voda a do osmi hodin byl venku..

lady_giraffe
autor
3. črc 2016

@hz to už jsem taky zkoušela, ale nějak neposlouchá uličník jeden 😀

jackjacek
3. črc 2016

Já bych se zátěžáku vůbec nebála 😉 je to jen zkouška jestli je děloha připravená na porod. A ta moje asi byla 😉 přenášela sem týden pak mi udělali test a rozjel se mi po něm do dvou hodin tak super porod,že bych si takový přála i teď. V pět hodin oxitocinový test,v sedm kontrakce po dvou hodinách nic bolestiveho to trvalo dvě hodiny v devět na sál,pichnuti vody přímo na koze a za 15 min. malá na světě 😀 někomu se po tom porod rozjede a někomu ne,ale strach bych rozhodně neměla 😉

alboo
3. črc 2016

@lady_giraffe to byl jedinej zásah, který sem si pro urychlení nastupu porodu nechala udělat. Ale az v 41+3. Ucel to ma takovy, ze zhodnotí jak reaguje děloha a miminko, davky oxytocinu sou male. Ja citila az 3.kolo a to sem velka cita a i to bylo uplne v pohodě. Test u me dopadl dobře. Druha den chtěli vyvolavat. Což sem nechtela. Nakonec se to pres noc rozjelo samo. Takže klid.

myjusiatko
3. črc 2016

@jackjacek takze to vlastne neni test ale vyvolani porodu?

alboo
3. črc 2016

@myjusiatko test to je, dle něj se hodnoti jak reaguje deloha a mimi na oxytocin. Taky se muze stat,ze dopadne blbe a k vyvolání se nepřistoupí a rovnou sc. Mel by se dělat před každým vyvolavanim porodu

myjusiatko
3. črc 2016

@alboo ale zakladni otazka je, proc vyvolavat, kdyz je jinak vse ok?

janiseq97
3. črc 2016

Ja šla na vyvolání přesně ve 42 tt a to nejdrive oxycotin a následně 2 dny vyvolávání..
🙂

jackjacek
3. črc 2016

@myjusiatko psala sem,že někomu se porod rozběhne a někomu ne. Vyvolání to rozhodně není! A z mojí zkušenosti,když sem první dvě děti přenášela a u prvního do mě pichali týden provokačky,pak vkladali tablety a pak se teptve porod rozjel a u druhého stačil jen test, tak je to pro mě osobně ta lepší varianta. Ale je to každého volba jak se rozhodne,já osobně sem se na mimčo vždycky tak těšila,že mi vyvolání porodu absolutně nevadilo.

myjusiatko
3. črc 2016

@jackjacek tak pokud maminka s vyvolanim souhlasi, je vse v poradku.

alboo
4. črc 2016

@myjusiatko to jasne. Ja rozhodne nejsem pro vyvolavani...

hz
5. črc 2016

@lady_giraffe tak jak jste dopadla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru