Zázvor, může zapříčinit potrat?

klarksonek
17. dub 2015

Ahoj holky,prosím Vás, slyšela jste některá,že zázvor může zapříčinit i potrat?Jsem v 8.týdnu a mám celodenní nevolnosti.Lékařka mi doporučila zázvorové lízatka,ty nepomáhají a tak mi poradila si udělat doma med se špetkou zázvoru a to polízávat, ovšem ženy okolo mě, mě před zázvorem varují. Co vy na to?

karcoolkap1
17. dub 2015

Trosku urcite neuskodi, ja ho jedla cele prvni tri mesice,kdyz jsem cele dny prozvracela a vse je v poradku. Jedla jsem kandovany 🙂

frantiska85
17. dub 2015

Nevolnosti jsem měla celé tři měsíce a pomáhal jen zázvor. Čaj jsem zněj pila tak třikrát denně.

klarksonek
autor
17. dub 2015

Právě, že mi taky pomáhá,ovšem moji tchýni napovídaly kolegyně z práce, že se zázvor nemá. To víte,její syn je až 5té dítě,které donosila,tak má ze všeho strach.

guinea
17. dub 2015

Já jsem naopak ze všech zdrojů slyšela, jak je zázvor bezpečný. Když jsem pak měla virózu, tak jsem se prolívala zázvorovým čajem až-až 🙂

elen222
17. dub 2015

já jsem chytla pořádný nachlazení a kašel, když jsem kojila malýho 3-měsíčního prcka a mohla jsem jedině zázvorový čaj, to mi odsouhlasila i naše dětská doktorka, malej byl pouze kojenej, takže ani med ani citron jsem nemohla (u prcků můžou způsobit alergickou reakci), a nějaký prášky už vůbec ne. Tak pokud to nevadí při kojení, tak snad ani při těhotenství. Vím, že se nesmí třeba skořice, že by mohla způsobit potrat a neměl by se ani zelený a bylinný čaj, ale že by se neměl zázvor jsem nikdy nikde neslyšela

guinea
17. dub 2015

@elen222 Skořice se nemůže? :-O Čaj nepiju žádný, kafe taky ne, žádné nápoje s kofeinem, ale to o skořici mi uniklo! Já často ráno snídám ovesnou kaši, bohatě posypanou skořicí 😒

elen222
17. dub 2015

@guinea no já jsem to někde četla, když jsem byla těhotná, ale tuším tam bylo napsáno, že jen v těch začátcích, já jsem jednou snědla něco se skořicí asi v 8tt a hned to letělo 🙂 , u mě teda letělo hlavně u druhého těhotenství snad vše kromě suchého rohlíku až do 17tt, blila jsem snad furt 🙂 . Teď už by ti to snad nemělo ublížit, ale zkus si k tomu radši něco najít 😉

elen222
17. dub 2015

našla jsem tohle, takže zázvor asi taky ne 😒

http://www.vitalia.cz/clanky/bylinky-v-tehotens...

elen222
17. dub 2015
guinea
17. dub 2015

@elen222 A sakryš ☹ A já jsem ten zázvorový čaj pila opravdu silný, asi týden v kuse, denně tak dva litry. Tak to mám kliku, že je vše ok. S tou skořicí jsem to taky netušila...

guinea
17. dub 2015

@elen222 Jinak já mám celkem pohodové těhu, nezvracela jsem, jen ze začátku šílená únava, ale teď už spím stejně jako dřív, žádné chutě, nic. Jen mě bolí občas záda, a mám dost otoky, ale jinak vše OK...

klarksonek
autor
17. dub 2015

@elen222 no zazvor prekrvuje delohu,takze u kojeni to bude asi neco jineho nez v tehotenstvi

klarksonek
autor
17. dub 2015

Proctu si ty prispevky 😊,diky

elen222
19. dub 2015

@guinea já myslím, že ti nic není a nebude, jen prostě některý věci se nedoporučují a je na člověku, zda se tím řídí nebo ne. Zázvor je úžasná věc a já na něj taky nedám dopustit, když jsem nachlazená, je to při kojení jediné, co mi pomůže 🙂 . Myslím, že občas trošička skořice a sem tam zázvor nemůže ublížit 😉 , akorát se tím člověk v těhotenství nesmí přejídat 🙂

elen222
19. dub 2015

@guinea tak to máš pohodové těhotenství, já jsem si se zvracením užila 😀 , ale zase mám na co vzpomínat 😀

bejby2706
30. dub 2015

No tak s tou skořicí jste mě dostali. Já dnes i včera jedla štrůdl se skořicí. Jsem ve 14 tt tak teda doufám že se smalým nic nestane .

karcoolkap1
30. dub 2015

@bejby2706 ty jo, o skorici jsem nikdy neslysela,kazde rano snidam ovesnou kasi,skorice samozrejme nesmi chybet 😀

anjelita
30. dub 2015

Ja jim kazdodenne orientalni jidla kde je pokazdy v zakladu zazvor, a i piju zazvorovej caj. A nikdy se mi nic nestalo 😀

bejby2706
30. dub 2015

@karcoolkap1 no já o tom taky nikdy neslyšela, až tady 😀 jako v jídle se absolutně neomezuju. A zázvorový čaj piju ráno ke snídani a malý je v pohodě. 🙂

kackarebicerova
30. dub 2015

me dali zazvorove tabletky na nevolnosti primo v lekarne....se skorici opatrne ale zazvor neskodi :P

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru