Zbytečný strach ze samovolného potratu?

hathor86
6. čer 2009

ahojte holky, tento tyden mi p. doktor potvrdil tehotenstvi. Mame z neho oba ohromnou radost, ale ja se o miminko hrozne moc bojim, myslim ze az prehnane... jsem pořád hrozně vystresovaná že potratím... před 5 lety jsem hned v začátku(5tt)přisla o dítě a teď se hrozně bojím každýho píchnutí nebo zabolení v podbřišku... prosím, že to máte nebo jste měly v začátku těhulkovství taky, popichování a pobolívání břich(asi jako před MS, nic velkýho, nekrvácím, ale stejně mám strach)... prosím vás, že můžu bejt klidná... dokonce se mi o tom zdává... Prosím, že mám zbytečně strach... 😢 😢 😢 😢 díky za odpovědi.

emamamamu
6. čer 2009

nestresuj se a ver svojemu miminku🙂
ze zacatku se ti zacina rztahovat deloha, takze te to bude bolet, to je normalni...🙂
mysli pozitivne, snad mu nechces dat hned ze startu zivota takovy stres🙂

oalaa
6. čer 2009

hathor86, neviem ti odpovedat ci je to ok alebo nie, nakolko som pocas 1mes.tehotenstva ani nevedela ze som tehotna, pr.som dostala normalne menzes a potom tehu prebiehalo ok. ale skus sa nato spytat gynekologa, ten ti da najlepsiu odpoved, aby si bola kludna a mohla v pohode spat. Ten stres a strach tvojmu bábänku neprospieva, tak si zisti co najskor odpoved aby si bola co najviac v klude

sasiki
6. čer 2009

aj mňa pobolievalo a pichalo v podbrušku, pri prvom tehu som sa tiež bála, pri druhom už nie 😉

hathor86
autor
6. čer 2009

diky sasiki i ostatni holky, jsem strasne nervozni, tatinek je hrozne pysnej a hrozne se na miminko tesi. a jestli se tesim ja? no ani mi nemluvte, po tom co semi stalo ☹ strasne moc se tesim 😀 😀 😀 diky moc, snad budu klidneji spat. tohle jsem hrozne potrebovala slyset... LUkas mi dneska rekl ze mi to maminkovani moc slusi, tak doufam ze mi vydrzi celych 9 mesicu a pak pri miminku. Holky, kdy jste rekly rodine ze cekate miminko(hlavne rodicum, tzn. budoucim babickam a dedeckum)?

oalaa
6. čer 2009

hathor ja po par hodinach, ked som predychala pozitivny test 🙂 teda hlavne mamine, nakolko sme v tom pripade urychlili svadbu, ale pri druhom mimi to poviem neskor. Prva tri mesiace su niekedy kriticke, preto radsej pockam, teda ak to vydrzim 🙂

janeyzelvicka
6. čer 2009

Hathor, to bude dobrý 🙂 mě taky píchalo v podbřišku, občas pobolívalo, a občas i zabolelo dost... a dneska spí výsledek v postýlce a má přesně 10 měsíců... všechno, celé těhu bylo naprosto v pořádku 😉

My jsme to řekli prvně přátelům, těm nejbližším, aby na nás mysleli, drželi palce (věděla jsem, že to nevykecají), takhle to ze začátku vědělo asi 5 lidí a všichni byli moc skvělí, utajili to 🙂 rodině asi tak když jsem byla v 9. týdnu, bylo to takové vánoční překvapení 🙂

berenika39
6. čer 2009

hathor, snad ti pomůže, že takový věci se málokdy opakují, je to opravdu náhoda, takže pokud máš tuhle smutnou zkušenost za sebou, ted to bude ok 😉 😉 .
Počkali jsme s oznámením do 12.týdne, je to takové imaginární období, kdy je to - dejme tomu - ne 100% jisté, ale hlavně kvůli mě, že jsem se bála podobně jako ty. A taky měl ten 12.tt táta narozeniny, takže dostal děda k narozkám vnouče...mě pomáhalo představovat si,jaké to bude za pár měsíců,po porodu a tak. KOukej dopředu, ne zpátky.
Držím palce 😉 😉 😉

hathor86
autor
6. čer 2009

praveze muj tatama narozky zitra 😒 ale ja jsem teprve 4-5 tt

janeyzelvicka
6. čer 2009

Hathor, řekni to podle toho, jak se na to cítíš a jaký máš s rodiči vztah... Pokud jste si hodně blízcí, máte ve zvyku říkat si vše, nevidím důvod, proč tak radostnou zprávu neříct už te´d... pokud cítíš, že bys přece jen chtěla počkat, řekni to o pár týdnů později a užijete si další krásný radostný den jindy 🙂

oalaa
6. čer 2009

janeyzelvicka: suhlasim s tebou. Tehotenstvo je radost a nemalo by to byt tajomstvom, aj tak sa to dlho neutaji 😉

zeez
6. čer 2009

Hathor86 to, ze Te poboliva v podbrisku je normalni. A co se psychiky tyce, u mne to bylo podobne jako u Tebe. Smes radosti a strachu at to dobre dopadne, ale to snad proziva skoro kazda. Taky se mi ze zacatku zdaly velice zive sny. Skoro kazdy den nad ranem se mi zdalo, ze jsem se vzbudila a jdu na zachod curat a tam zjistuji, ze jsem to dostala (resp. krvacim, takze jsem potratila).
Tak jsem se nekolikrat do tydne budila strachem, ze je konec a ze jsem pres noc potratila, protoze jsem ze zacatku, prvni momenty po probuzeni, skutecne nevedela co je sen a co realita. Fakt pekna psycharna.
Ale zase jsem ke konci tehu byla usetrena snu o porodu. Ty jsou taky docela caste 😉
Drzim pesti pro nekonecne stesti.

schnek
6. čer 2009

s prvním mě píchalo v břiše a někdy pobolívalo, s druhým to bylo ještě víc a častěji, dokonce jsem proděla v druhé půlce cyklu, ve kterém jsem otěhotněla pořádnou střevní chřipku, skoro celou dobu jsem špinila, prodělala jsem několik zánětů - od kvasinek až po ureaplasmu a nic se nestalo, takže se neboj, bude to dobrý 😉 a jestli to říct? já čekala s oběma po 12tt, nechtěla jsem, aby na mě někdo koukal a litoval, že jsem potratila, ale jak píše janey, záleží na vztahu v rodině, takže pokud se ti to zdá vhodný, proč ne 😉

skuli
6. čer 2009

Snaž se nemyslet na to,že by jsi mohla potratit,protože když budeš pořád žít s tím že určitě potratíš,tak si to přivoláš.Musíš myslet pozitivně a být veselá a šťastná.Já sama potratila 4 krát.2 krát před prvním dítětem a 2 krát před posledním.To že jsem těhotná jsem teď naposledy tajila co to šlo.Vědělo to jen pár kamarádek.Rodičům přítele jsme to řekli až když jsem byla v 5 měsíci a byla velká šance,že dítě donosím.Nechtěli jsme aby se pak trápili,kdyby to nevyšlo.Nevěděli ani že jsem předtím 2 krát potratila.Přítel je jedináček a děti neměl a jeho rodiče si moc přáli být babička s dědou.Proto jsem se taky nechala ukecat ke 3 dítěti 😀 Bude to dobrý uvidíš.Podívej se na mě.Když jsem měla v těhu průkazce teď napsáno 7 těhotenství a 3 dítě,tak na to všichni doktoři čučeli a ptali se mě pokaždé,jestli tam není chyba 😀

hathor86
autor
6. čer 2009

zeez moc diky, koukam ze to velmi duverne znas. asi vis ze to neni moc prijemne. Holky fakt moc diky, snad se mi ted uz bude lip spat a vic se budu na miminko tesit. HOLKY, JESTE ZE TU JSTE, MOC DIKY 😀 😀 😀

veronika81
6. čer 2009

Hathor, už to tu vyššie maminy popísali, budem to len opakovať..najdôležitejšia je psychická pohoda!! Nestresovať, netrápiť sa zbytočne, myslieť pozitívne a veriť tej fazuľke, že všetko dobre dopadne. Väčšina z nás (ak nie každá) sme na začiatku prežívali niečo podobné a v podstate sa toho nezbavíš už celý život 😉 V tehotenstve som sa bála každej kontroly, či bude všetko s drobcom v poriadku, potom sa trošku bála pôrodu, či bude tiež všetko v poriadku a malý bude zdravý a teraz je už na svete a samozrejme sa o neho bojím, je to prirodzené. Ale netreba to preháňať, to bábo v brušku všetko prežíva s tebou, keď budeš ty v pohode, aj jemu bude dobre.
Pokiaľ ide o tie bolesti a pichanie, to je tiež normálne. Rastie v tebe nový život, telo sa musí na to pripraviť, maternica sa ti rozťahuje, to všetko ťa bude trošku pobolievať. Nepripúšťaj si nič zlé, všetko bude v poriadku, užívaj si tehotenstvo, rozprávajte sa o tom s manželom, povedz mu o svojich obavách, bude ti lepšie, keď ťa podporí, uvidíš.

My sme rodičom a svokrovcom povedali o miminku po potvrdení doktorom (z krvi), ale ostatnej rodine asi koncom tretieho mesiaca. Je to na tebe, určite sa rozhodnete správne.

Držím palce a prajem pekné tehuľkovanie 😵

lante
7. čer 2009

Či je strach zbytočný alebo nie je ťažko povedať. Ale tá babulka, ktorá o bábätko prišla ho pri každom ďalšom tehotenstve mať bude. Viem to podľa seba. Mne pri prvom tehotenstve v 12tt miesto fotky z ultrazvuku povedali, že bábätko sa prestalo vyvýjať okolo 6tt a že sa jedná o zamĺknutý potrat..........takže som musela na čistenie. Samozrejme ďalšie tehotenstvo som mala strach z každého pichnutia. Dokonca som začala aj špiniť (čo sa mi pri to neúspešnom tehu vôbec nestalo) no a nakoniec sa nám narodil zdravý a krásny chlapček. Noa to isté aj pri tomto tehu..........a chlapček sa nám narodí zajtra 🙂

sasiki
7. čer 2009

lante, tak to držime palce, nech máš krásneho druhého synčeka. Potom napíš 😉 😀

deborah1
7. čer 2009

Ahoj,aj ja sa pridám.Ja som mala prvé 3 tehu úplne v pohode,ani som sa nebála,lebo som ani poriadne nevedela o možných rizikách.Ke´d som otehotnela 4.krát,bola som celá šťastná,vôbec som sa nebála,som si myslela,že u mňa sú tehotenstvá bez problémov.No v 6tt som začala krvácať a potratila som ☹ Bolelo ma to rok-až kým som znova otehotnela,bola som šťastná,ale ten strach,čo ma chytil 😒 Asi do 10tt som sa snáď 100x za deň kukla na nohavičky,či nekrvácam,pár krát sa mi stalo,že som sa v noci zobudila na pobolievanie v podbrušku,vtedy som roztrasená čakala,kým to prejde-nakoniec som zaspala od únavy..a všetko bolo zase OK 😉 Na každé sono som išla rozklepaná.Aj sa mi niekedy zdalo,že mi "tvrdne" brucho /asi sa vtedy rozťahovala maternica/-vtedy som aj písala do poradne Mama a ja,že mi tvrdne brucho a gynekológ mi tam odpovedal,že je možné,že potratím / 😠 /,ale že ak nekrvácam a nemám teplotu,uvidím,ako sa tehotnosť bude vyvíjať.Celý deň som bola vtedy rozklepaná,aj som sa nahnevala,čo mi to napísal 😠 Tehotnosť išla v pohode ďalej 🙂 ,teraz som v 28tt a začínam sa báááť pôrodu 😕 😅

hathor86
autor
7. čer 2009

uz se citim lip, doufam ze tohle tema pomuze i jinym maminkam, protoze jak vidim tak nejsem sama kdo si timhle prochazi nebo prosel 😉

eliotka
7. čer 2009

hathor, tyhle myšlenky by sis měla hned zakázat. Skutečně, jsi těhotná, vše je v pořádku a miminko si k tobě našlo cestu. Těš se z něho už teď, ono to cítí už teď. Představuj si, jak je v tvém bříšku, pěkně ho hlaď a opravdu se sněž naladit na pozitivní vlnu.
Těhotenství je dlouhé a sem tam tě něco píchne, nebo tě může bolet bříško víc, přijde víc takových situací, pak se ti třeba bude zdát, ýže mimčo se hýbe málo či tak. Já to znám. Ale je třeba si od začátku čříct, že jsi zdravá ženská a miminko donosíš, protože si k tobě přece našlo cestu. přišlo k tobě, tak mu věř a těš se na něj., už teď ho vítej. 😉
Bude to dobré, uvidíš. 🙂

hathor86
autor
7. čer 2009

Veronika 18 ja uz jsem videla na UZ i dutinku ve ktere ted bude nejakou dobu mimnko bydlet nez naroste tolik aby se vylouplo ven 🙂

hathor86
autor
8. čer 2009

tou dutinkou myslim gestacni vacek... 😀

denisocka
8. čer 2009

😀

cuchre
8. čer 2009

ja som podla pobolievania zistila, ze som asi tehu a az potom robila test 🙂 vraj je to normalne, babatko sa usadzuje. velky strach som nemala ani ked som zacala krvacat. lezala som 2m, ale brala som to pozitivne, ziadne negativne myslienky som k sebe nepustila, ani ked som zas odlezala poslednych 6 tyzdnov pred porodom...ja viem, clovek sa boji, ale bat sa uz budes stale o dietatko, pubertaka aj dospelaka 🙂tes sa, budes mat baaabo 🙂

denisocka
8. čer 2009

cuchre dobre anpísala,nakoniec som sama zistila,že ten strach na začiatku bol slaby odvar strachu s bližiacim sa porodom,aby som zas skoro neporodila a nejake komplikacie,a od porodu sa človek boli zas dalej....to bude fakt strach cely život ,ach 😀

hathor86
autor
8. čer 2009

Strasne se zacinam tesit, hodne jste mi pomohly 😀 jsem doma, jsem bez prace, tak mam cas odpocivat a spat. Vcera jsem omdlela v obchode, jeste ze bydlim v dome pres ulici 😀 celkem jsem vynadala pani prodavacce, chuderka, budu se ji pak muset jit omluvit, je to moc fajn zenska 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru