Zjištění pohlaví z krve - kde to dělají?

ondruchovat
10. lis 2018

Tehulky , prosím vás , vím ze to je placeny odběr , ale kde jste na nej byly ? Je to součástí genetiky pokud jsem se Dobre docetla ? Děkuji

makronka222
10. lis 2018

To chces podstupovat tyhle veci jen kvulu pohlavi? Nemuzes pockat? Nez zbytecne rypat do bricha? Podstupovat rizika? Sorry, kazdej kdo tohle nebo plodovku musi podstoupit, tak asi proto, ze je neco v neporadku, posledni co je zajima je pohlavi, jsou rady, ze dite nebude mit vvv.

pabka
10. lis 2018

@makronka222 paneboze odběr krve z břicha??? To asi těžko, ze...

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
ondruchovat
autor
10. lis 2018

Ptala jsem se na žilní odběr krve , ne odběr plodové vody , takže tak .. cílený dotaz nebyl zodpovezen, ale dalších 5 názoru se sešlo . Prosila jsem někoho o odpověď na otázku , ne na názory , ale i tak díky .

eva267
11. lis 2018

@ondruchovat mně nabrali krev u gynekologa někdy v jedenáctém týdnů a poslali ji na Panorama test. Odhalí se tím několik syndromů včetně Downova. Pohlaví u toho bylo taky. Cena 12 tis. Nevím, jestli jste myslela tohle.

makronka222
11. lis 2018

@psya jo pekny, ale ona chce zjistit jen pohlavi, podle toho co pise, ne, ze ma podezreni na nejakou vadu

makronka222
11. lis 2018

@psya vazne? Nerikej...

rousse
11. lis 2018

@makronka222 🙄 a to jako jste vyčetla mezi řádky, že chce zjistit pohlaví jen tak z plezíru??? Nás to třeba zajímalo hodně kvůli tomu, že se u nás po ženské linii přenáší epilepsie... sice bysme kvůli této predikci asi neobětovali 10 litrů, ale jsou daleko horší nemoci, co se přenáší po určitém pohlaví a chápu, že někteří rodiče to prostě chtějí vědět. Opravdu zakládat obyčejnou otázku na koníkovi znamená připravit se na nápor "odbornic" a mraky příspěvků naprosto mimo téma, ale zato s velmi akutní potřebou vyjádřit svůj osobní názor na daný problém🙂
@ondruchovat myslím si, že jen tak neplaceně vám tenhle test nikde neudělají - pracuje se už se samotnou DNA a to je prostě finančně nákladné. My jsme podstoupili krevní test (pro makronku222 jedná se o NEINVAZIVNÍ TEST z odběru krve matky) Harmony rozšířená verze - rozbory se dělají v USA, takže se zkumavyk posílají přes oceán a základní rozbor vám řekne pravděpodobnost výskytu základních chromozomálních vad (trisomie 18., 21. a 23. páru chromozomů) a rozšířená verze tohoto testu dělá i výskyt vad pohlavních choromozomů plus pohlaví. Test stojí 10 000, pojišťovna proplácí až v okamžiku, kdy je zvýšené riziko výskytu nějaké vývovjové vady, takže jen kvůli pohlaví vám ho neproplatí určitě. A kam na něj jít? Zeptala bych se svého gynekologa

ondruchovat
autor
11. lis 2018

@rousse děkuji moc !
A pro odbornice které mají potrebu vyjadřovat svůj názor i když není věcný .. můj bratr ma sklerózu pultiplex, kde je největší pravděpodobnost přenosu na mé Děti a nejvíce na muže , a vím jak je tahle nemoc náročná a zákeřná , takže nevím co je špatného na tom proste vědět co bude a třeba se připravit .. takže si prosím příště hoďte zpátečku , do nikoho nevidíte a nic o tom nevíte , slušné jsem se ptala ma dotaz , nastesti děkuji za uživatelky které zodpoví a nemají potrebu někomu “cpát” své rozumy ..
@makronka222

pabka
11. lis 2018

@ondruchovat nic si z toho nedělej, to je tak vždycky, spousta chytrých co rady moralizuji a kecaji do čeho jim nic není. I kdyby jsi chtěla vědět pohlaví jen tak, tak ani tak jim do toho nic není.
Mě pohlaví sdělili v rámci genetiky, odběr z krve. V Gennetu tenkrát dělali zdarma, zkoušeli nějaký nový test, podobný těm, co se posílají do ciziny a stojí přes 10000,-

rousse
11. lis 2018

@ondruchovat nemáte za co...no RS to je taky dáreček.... tak držím palce ať dopadnete líp než my - máme geneticky potvrzenou další holku 😀 škoda, že já díky epině nemůžu pít, když nám sdělovali výsledky, tak to byla vyloženě situace na panáka 😀

rousse
11. lis 2018

@ondruchovat jo a ještě ...máte opravdu od lékařů potvrzené, že vaši mužští potomci mají vyšší pravděpodobnost výskytu? U nás se totiž epina táhne vyloženě ženskou linií....a muži a jejich dcery jsou bez problémů (mamčin brácha a sestřenice)... ale asi co si vybavuju zásady genetiky - muži nemůžou být jen přenašeči, tam se nemoc rovnou projeví, kdežto ženy přenašečky genu být můžou a nemoc se nemusí ani projevit, ale jak je to u RS, to netuším to už je vyšší level genetiky než klasická státnice z biologie🙂

priefi
11. lis 2018

@ondruchovat tento odber muzou udelat i na Tve gynekologii. Pokud odmitnou, tak pak i na genetice to jde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru