Změny v srdíčku miminka. Máte zkušenost?

skorepka
26. bře 2011

Holky prosim vas o radu. Byla jsem na vysetreni srdicka miminka a dr. zjistil nejaky uzlik u tepny. Pry vse v poradku, ale na kontrolu az male budou 3 tydny. Male bije srdicko krasne pravidelne, to jsem vydela na vysetreni v 21. tydnu. Ted jsem ve 22. Pry to neni vazne, vse ostatni je v poradku, dobre se krizi komory, dobry prutok, vse. Ale bojim se. Nerekl cim to je, vubec nic :( Mate s tim nejakou zkusenost. Bojim se o malou aby pak nemela nejake problemy az se narodi :((

diableria
25. dub 2012

@skorepka Ahoj, našla jsem tuto diskuzi...Doktorka mi včera při UTZ našla echofokus v pravé komoře. Hned mě sice uklidňovala, že to není nic vážného, ale stejně ten červík hlodá 😒 ....Můžu se Tě zeptat, jak vše nakonec dopadlo u vás? Řešili to nějak v porodnici? A spravilo se to úplně? Moc díky za odpověď 🙂

skorepka
autor
25. dub 2012

@latvia
@knobloska
@diableria asi te nepotesim jestli mas totez
TAK HOLKY
byli sme na kontrole v pul roce, a dr. rekl"Parada nezhorsuje se to" my s manzou koukali jak debil. Tak sem se ptala, ze tehdy rikal, ze to nic neni a ze se to do 2let ztrati.. ?! 😲 NO neztrati, pry budem radi kdyz to zustane stejne, potoze tohle se py nelepsi, maximalne zhosuje ☹ Jako bychom toho nemeli malo 😢

skorepka
autor
25. dub 2012

@diableria precti si na zacatku diskuse uvadim presne co sme meli psane ve zprave.

knobloska
25. dub 2012

@skorepka nás ale už nikdo nekontroluje. Vy jste byli na kardiu znovu? My jsme ve zprávě měli napsané, že chce kontrolu v případě, že bude slyšet šelest, což není.
My se teď potýkáme s jiným problémem, má hleny a krev ve stolici, ale na alergii to bohužel nevypadá, takž jsem na nervy.

latvia
25. dub 2012

@skorepka nechcete vzskusat este nayor ineho kardiologa? nevravim ze tento sa myli, ale asi by som si to nechala skontrolovat aj inde

skorepka
autor
25. dub 2012

@latvia tak tohle je prej kapacita, je to starej doktor, tak asi vi ☹

skorepka
autor
25. dub 2012

@knobloska tak to mate asi to co se ztrati to se mate. 🙂 ale ta krev ve stolici neni dobra, to nezavidim ☹

knobloska
25. dub 2012

@skorepka mně už tenkrát na kardiu říkala, že se to nikdy neztratí, ale že to ničemu nevadí. Po porodu jsem jim to říkala a dětská, že je to v pořádku a ted na těch běžných kontrolách taky říkala, že nic neslyší. A co vám teda přesně řekli? Má šelest?
Ani mi nemluv, teď zase v plíně krev, jsem na nervy a nejhorší je to čekání, který je na dlouho.

laures
25. dub 2012

Ahoj, nám taky minulej tejden našli EIF - v levý komoře. Tripply mám v pořádku a na screeningu v 1. trim. jsem nebyla. Ale doktorka říkala, že je to v pohodě, že se to "rozpustí" a že to ničemu nevadí. Nikam jinam mě naposlala a to si řikám, že kdyby to bylo něco vážnýho, tak mě pošle - kvůli tomu to přeci dělaj, aby se tohle vyloučilo. Tak si zkoušim řikat, že je to ok, ale znáte to...

skorepka
autor
25. dub 2012

@knobloska selest mam pocit rikal ze neslysi, ani detska. ale proste to tam je.. a ja se moc bojim, chceme ji dat po rocce na jednu operaci (nechci rozvadet co, ale asi by se ji kvuli tomu deti pozdeji smali) a bojime se aby to srdicko vydrzelo. ☹

knobloska
25. dub 2012

@skorepka aha a dr teď říkal, že by to v budoucnu mělo něčemu vadit?
Protože rozdíl v přístupu dr je veliký - já nevím, jestli to tam pořád má, ale myslim, že ano, ale nikdo už to neřeší. Tak se právě divím, že vy pořád chodíte na kontrolu. A on přímo řekl, že by jí to mohlo v budoucnu vadit?

diableria
25. dub 2012

@skorepka Moc děkuju za odpověď,i kdyz jsi mě moc nepotesila...Snad to budete mit nakonec v pohodě!Ja jsem se musela objednat na dětskou kardiologii-jdu tam 9.5.Mam strach,že tam něco najdou.Ach jo,člověk fakt nemuže mit něco v klidu 😠

skorepka
autor
25. dub 2012

@knobloska ma tam nejaky uzlik na chlopni, pry to nicemu nebrani, zatim zijem normalne bez preventivni kardio - nebo co (dali nam po narozeni naky papir, ze kdyby neco, mame to rict) ale ted po ko nam rekl ze jako kdyz se nic nedeje ale na kontrolu za pul roku. Modlim se modlim aby se to nehorsilo. ☹
@diableria hore je i pro tebe 😉

knobloska
25. dub 2012

@skorepka nešil, já jsem prohledala internet skrrz naskrz a nikde jsem nenašla, že by to mělo způsobovat problémy.
Mně řekla kardioložka, že dneska se na to díky utz přijde, dřív se to nevyšetřovalo a prý s tím chodí lidí a ani o tom neví. A prý to žádný problémy nezpůsobuje.

@diableria já vím, jak se citíš, ale bude to v pohodě uvidíš. Já jsem tady seděla a řvala týden a pak mě neskutečně dr uklidnila, srdíčko bude v pořádku, bude tam mít jen fokusek a to ani není srdeční vada, jen kosmetická odchylka. Já jsem teď na nervy z té krve, co nám malá kaká, tak se taky snažím myslet pozitivně. Držím palce, ale bude to ok, neboj.

skorepka
autor
25. dub 2012

@knobloska tak to jsi mi udelala radost, dekuju 🙂

diableria
26. dub 2012

@knobloska Ahoj, moc děkuji za podporu! Já se radši předem nenervuju...Už jsem ořvala pozitivní testy na toxoplazmózu a dopadlo to dobře, tak doufám!!! že i tohle bude v pořádku. Doktorka mě hned uklidňovala, že to není nic ohrožujícího, že mě pošle na kardiologii z toho důvodu, aby s tím počítali v porodnici, že tam může být nějaká šelest na srdci po porodu. Ale přestanu na to myslet a budu klidnější až budu mít zprávu z té kardiologie...
Moc vám držím palce, aby ta krev ustoupila, aby malá byla zdravá! Člověk opravdu nemá šanci být chvíli v klidu, co.

diableria
26. dub 2012

@skorepka Děkuju za všechny informace! Snad nám to všem dobře dopadne 🙂

diableria
26. dub 2012

@knobloska
@skorepka Taky jsem pátrala na internetu a KUPODIVU jsem nenašla žádné katastrofické scénáře 🙂 .

knobloska
26. dub 2012

@skorepka není zač. Každý dr je jinak pečlivý, ten tvůj je přepečlivý, často ani na kardio neposílají. Tak buď ráda, že je malá hlídaná, ale nic jí není.

@diableria mě na kardiu moc uklidnila, i když to byla baba protivná. 😀 Bude to dobrý. I v porodnici se tvářili, že o nic nejde.

skorepka
autor
26. dub 2012

@knobloska
@diableria diky holky, ja uz radsi ani nepatrala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru