V 33tt má miminko 1760 g

lumixii
1. bře 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, dnes jsem byla u dr. na běžné kontrole a odběrech, při ultrazvuku mě dr. vyděsil. Prý je miminko malé, a neroste, jak by mělo. Zkontroloval průtoky a ty byli v pořádku. Příští týden mám znovu kontrolu, a pokud miminko "nedohoní" váhu, budu muset do nemocnice.
Když jsem koukala na net, a občas našla nějaké příspěvky, tak se mi zase nezdá, že by mimi bylo až tak moc malé.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

kackatop
1. bře 2016

my ve 32tt malá měla 1828 g a říkala mi doktorka že je větší....a hlavně že to měření není přesné

lumixii
autor
1. bře 2016

@kackatop Děkuji. Tak snad to mala dožene.

kabul
1. bře 2016

Ahoj, náš malý měl v té době cca 1900g. Ptala jsem se jestli je to v pořádku, protože mi taky přišel malinký, ale doktor řekl, že je pokud jím stále stejně a dobře, vše je v pořádku a že se mi bude aspoň líp rodit 🙂. Váha z UTZ je počítačem dopočítá cifra dle rozměrů hlavičky, objemu břišní dutiny a měření stehenní kosti - jak mi bylo řečeno a může se lišit +- 300g. Takže se nestresuj 🙂 .Na internetu se dá najít průměrná váha úměrně stádiu těhotenství, ale jsou to pořád jen tabulky. https://www.modrykonik.cz/velikost-plodu-behem-....

lumixii
autor
1. bře 2016

@kabul je Děkuji za odkaz, bylo to zajímavé počtení hlavně ty příspěvky pod tim. Já se ho v podstatě na nic neptala. Od samého počátku rika ze je mala o týden mladší/menší. Což by dle te tabulky i odpovidalo. Fakt me ale vyděsil tou nemocnici a ukončením těhotenstvím.

rousse
1. bře 2016

Dyt to je krásná váha na ten týden! A hlavně ty tabulky zbytečně stresujou - všechno je to tak strašně indiiduální záležitost, že srovnávat s tabulkama a stresovat, to je fakt na prd....naše "malá" měla v 31. týdnu 1985g a narodila se jako 4 kilový puclík, takže se nenechte rozházet a můžete být ráda, že nebudete rodit malého obříka 😎 i když ani to není problém - malá byla venku za 2 hodky a já to zvládla bez nástřihu, epidurálu a já nevím čeho všeho ještě....hodte se do klidu a užívejte si konec těhotenství, co to jde🙂

mwkaty
1. bře 2016

Ahoj, přesně už nevím čísla, ale syn byl taky na ultrazvuku spíš menší a nakonec měl přes 4 kila. Za poslední týden přibral 700g🙂 Takže se hlavně nestresuj, přeji, ať je vše v pořádku.

lumixii
autor
1. bře 2016

Holky Děkuji za uklidnění.

bjoucik.15
1. bře 2016

@lumixii co je to za dr???? 😠 malá měla ve 32tt 1134g jen a pouze... Taky mě hnaly na průtoky a UTZ a byla v pořádku! Narodila se v termínu a měla 2680g a46cm je zdravá a aktivní.... 🙂

bonavoxa
1. bře 2016

@lumixii Prožívala jsem podobný problém, kdy malé naměřili jen 1500 g. ve 35. týdnu těhotenství. Lékaři dost stresovali, ležela jsem v Nemocnici, na Vánoce mě pustili ležet domů. Musela jsem ke všemu ležet kvůli riziku předčasného porodu. Nakonec jsem rodila ve 37. týdnu, malá měla 2160 g. a 44 cm.
Což není moc, ale zase žádná hrůza, jak se doktoři obávali. Teď je na svůj věk velká, všechno dohnala. Akorát má geneticky menší hlavu, proto jim ty ultrazvukové výpočty vycházely tak nepříznivé. Přejí hodně štěstí🙂

lumixii
autor
1. bře 2016

@bjoucik.15 gynekolog😀
Me je jasný od začátku ze mala bude menší nez moji kluci. Tak jsem si z rozměru nikdy nic nedělala neboli spis se z toho nijak moc nenervovala. Kdyby me dneska tak nevydesil ani bych to nějak neresila.

kabul
1. bře 2016

taky si myslím, že někteří doktoři zbytečně nastávající maminky vystresují. Odkaz jsem poslala jen pro info, sama jsem názoru, že to je individuální. Věřím, že jste oba v pořádku 😉

somalicats
1. bře 2016

@lumixii V klidu, všechny moje děti byly "podmíráky", poslední taktéž. Obě holky jsem rodila s váhou 2,9 kg, prostě mám dispozici k malým dětem. Teď mě taky strašej, hlavně kvůli tomu, že váhově nepřibírám tak, jak by se dr. líbilo, ono to ale na diabetické dietě ani dost dobře nejde, když jsem třetí těhotenství začínala s nadváhou. Pokud mrně roste (i když svým tempem) a jsou v pořádku průtoky, tak se nestresuju.

bjoucik.15
1. bře 2016

@lumixii tak se zbytečně nenervuj 🙂 teď čekám kluka a je větší a o dost,holt holčičky mají být krásné a drobné 😉

lucykal
1. bře 2016

@lumixii Určitě se nestresovat. Pokud jsou průtoky v pořádku placenta a vše. U nás se zhoršovali průtoky, ale dle utz byla malá na krásné váze. Ale opak byl pravdou narodila se ve 34tt a měla jen 1600g i když dr. říkali, že bude mít určitě před 2kg. 10 dní před porodem odhad 1819g. Je to jen odhad +/- 400-500g

novynka
1. bře 2016

my měli v 31.tt kolem 1300g, průměr je 1500g, ale doktor se tím nezabýval, víc už jsme ho neměřili... ;) teď jsem v 38tt a jsem zvědavá, co řeknou v porodnici

claire90
1. bře 2016

Už si nepamatuji, kolik měli prckové v té době, ale když je mimi jinak zdravé, průtoky ok a jen ODHAD váhy je ok, tak bych se nijak nestresovala 😉 doktor je asi až přespříliš pečlivý, na jednu stranu ok, na druhu měl by si uvědomovat, jak rodičku vystresuje. Za 1. jde opravdu jen o odhad, stačí aby trochu špatně poměřil a už to háže velký rozdíly, navíc děti nejsou stroje, nemůžou mít všechny vždy stejně, ani při porodu nemají přece 🙂 Dcerka byla drobnější 2680g a 50cm při porodu, když poprvé doktor zjistil, že je "menší", tak říkal, že kdyby neznal mého muže (194cm), tak ho to ani nepřekvapí, jelikož sama mám jen 158cm 🙂 pro jistotu mě poslal na kontrolní utz do porodnice, prý ať se i seznámíme, ale nijak víc se to neřešilo 🙂

kittykat22
1. bře 2016

@lumixii je dobre ze ta doktor tak sleduje. V nemocnici skontroluju ci je vsetko v poriadku. Maju lepsie vybavenie a aspon sa nic nezanedba a ty mozes byt spokojna ze mimi je zdrave 🙂 Mala som tiez nizky vahovy odhad a novorodenecka vaha dietata bola 50cm a 2440g co je hranicna vaha pretoze vaha zletela na 2000g za par dni co je limit a na dieta sa musi potom davat pozor. Prvy 6 tyzdnov sme boli kazdy tyzden na pediatrii ci ma dieta dostatocne pribera.

partyzanka91
1. bře 2016

@lumixii: mě v tomhle týdnu příjde takováhle velikost miminka úplně normální. Tabulky píšou že kolem 30 tt má mimi něco okolo 1,5 kila a to by souhlasilo. Vždyť do porodu má ještě 7 týdnů čas a v posledních týdnech přeci nabývá na váze nejvíc. Otázkou je jestli tam není nějaký jiný problém když doktor straší nemocnicí (vysoký tlak, těhu cukrovka, nevím...). Já jdu na velkej ultrazvuk zítra tak jsem taky zvědavá jak to dopadne, už se tedy nestresuju kvůli tomu že by bylo něco špatně ohledně vývoje (vrozené vady a pod. páč ty se objeví max. do 21 tt) a docela se těším až mimíse zase uvidím. Ale zajímá mě teda velikost a hlavně mě zajímá jeho poloha, jestli je tam pořád tak blbě napříč nebo se už konečně otočil hlavou dolů jako každé hodné miminko co chce mamince dopřát pohodovej porod 😀.

ppejskova
1. bře 2016

@lumixii za sebe ti doporučím jediné, konzultaci a vyšetření u jiného dr. tím jsem si zachránila těhotenství já, jinak bych měla nedonošené miminko vyndané zbytečně v 30tt

sarriku
1. bře 2016

můj malej měl v 31.týdnu 1400g v 36.měl už 2400g a narodil se v 41.týdnu s 3450g, takže pohoda
pokud si myslíš, že je všechno v pořádku, tak se nench znepokojit doktorem. On ani nemá srovnání váhově třeba s datem 14 dní napřed nebo potom a hned bude dělat unáhlené závěry.
Ta váha, co má mimi je úplně v pořádku, navíc poslední měsíc mimčo přibírá zhruba 250 g za týden.
Pokud máš ale obavy nech si zkontrolovat průtoky a jdi na další váhový odhad zhruba v 36 týdnu a ať už dají pokoj ;)

x_kaatja
1. bře 2016

Hlavne bud v klidu.Moje dcera mela v 35tt 1730g, jenze to se zjistilo, az kdyz jsem zacala v 35tt rodit. A byla naprosto v pohode a je dodet v poradku! Takze i kdyby se potvrdilo, ze neroste, tak je treba jen neco s placentou, ale nic to neznamena!

pabka
2. bře 2016

nedávno jsem rodila, vahovy odhad 3 260g, váha při narození 3 910g.
Takže vahovy odhad je opravdu jen odhad 🙂 takže třeba je i tvé mimco ve skutečnosti větší...

nikdo17
2. bře 2016

@lumixii ja jsem na zacatku ledna porodila ve 33.tt chlapecka s vahou 1370 g a ma se k svetu. ale mi zjistili nulove prutoky takze byl opravdu maly ptz ho nic nevyzivovalo a ja musela akutne na cisare. takze pokud mate prutoky ok, tak bych to neresila a proste budete asi mit prdolku mensi....mimochodem je to hezci nez 4kilove mimca😉 tak to berte tak

keeshka
2. bře 2016

Celé těhotenství mi bylo receno, ze je drobnější. V 30+2 mela odhad 1450g a narodila se 40+4 s váhou 3840g🙂, takze zadny drobek. Potom je jinak vse ok, nestresovala bych je to fakt jen odhad..

lumixii
autor
2. bře 2016

Holky, všem děkuji za Vaše příspěvky, jsou povzbuzující. V hodně případech, jste měli miminka i menší, než to moje, a vše dopadlo dobře. Tak snad i u nás, to tak bude.

mijata
2. bře 2016

taky bych to nehodnotila špatně... 🙂 bude to dobré a váha je to celkem normální.

partyzanka91
2. bře 2016

@lumixii: takže dnešní kontrola ve 31+6 tt - odhad váhy u prcka je na 1770 gramů a prý je to spíš víc než míň říkal doktor. A hlavně jsem ráda že už je konečně hlavičkou dolů.

clementina
3. bře 2016

naše měla v 31. týdnu odhad 1550 g a bylo to akorát🙂. Jen říkali, že bude asi drobek po mámě🙂)

lumixii
autor
8. bře 2016

Tak jsem dnes byla na kontrole. Tak v 34tt má mimi 2100 g a je to prý málo. 😒 Tak tomu už fakt nerozumím. Průtoky dobrý. Jen mám míň vody, a mimi je KP. Ve čt jdu do nemocnice.
Přemýšlím o možnosti, dojít ještě k někomu jinému, jen tak pro jistotu.. poslechnout si i jiný názor. Jen nevím kam. Protože tady gynek. zrovna přemnožení nejsou. 😒 Leda si dojed do jiné nemocnice, než mám jít, zda by to semnou mohli skonzultovat. Fakt nevím. No v každém případě, mě uklidnil, že mimi roste. Jinak moc klidná, ale zase už nejsem. 😒

bonavoxa
8. bře 2016

@lumixii Vím, že je to těžké, ale zkuste myslet pozitivně. Sama jsem musela ležet v nemocnici...nakonec jsem to brala tak, že jsem úplně blízko okamžité pomoci, kdyby se cokoli dělo. 🙂
Na druhou stranu, hlídají Vás, nebagatelizují...jen by měli umět být lidštější a dokázat povzbudit.
Podle mě je to krásná váha....já plakala radostí, když naše malá měla přes dvě kila ve 37. týdnu. Dodnes neznám důvod. Ale je to veselá a zdravá holčička. Je sice hyperaktivní, ale to je nic...aspoň má můj život konečně pořádně grády 🙂
Záleží na tom, jestli jste drobná, jak je na tom otec dítěte,...
Otec moji holčičky je fyzicky nařachaný dvoumetrový hovád, ale v jejich rodině se rodily vždy malé děti. A netušila jsem to až do té doby, než mě lékaři strasili a pozorovali.
Důležité jsou průtoky a že miminko roste 🙂
Věřím, že to dobře dopadne. Drzte se! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru