Změny v srdíčku miminka. Máte zkušenost?

skorepka
26. bře 2011

Holky prosim vas o radu. Byla jsem na vysetreni srdicka miminka a dr. zjistil nejaky uzlik u tepny. Pry vse v poradku, ale na kontrolu az male budou 3 tydny. Male bije srdicko krasne pravidelne, to jsem vydela na vysetreni v 21. tydnu. Ted jsem ve 22. Pry to neni vazne, vse ostatni je v poradku, dobre se krizi komory, dobry prutok, vse. Ale bojim se. Nerekl cim to je, vubec nic :( Mate s tim nejakou zkusenost. Bojim se o malou aby pak nemela nejake problemy az se narodi :((

latvia
26. bře 2011

@skorepka mas aj nejaky oficialny nalez? alebo aspon zaver?

skorepka
autor
26. bře 2011

videla jsem uzlik na obrazovce a napsal mi do nalezu: norm. zakl. srdecni anatomie, echodenni fokus v za zavesu mitralni chlopne bez ovlivneni jeji funkce, postnatalne moznost ASD II

skorepka
autor
26. bře 2011

@latvia zapomnela jsem dat odpoved

latvia
26. bře 2011

@skorepka opytam sa zajtra kardiologa, mozno bude vediet,aj ked nie je detsky,dam vediet ak odpise

skorepka
autor
26. bře 2011

@latvia tak jsem neco nasla na http://www.tribune.cz/clanek/15270 pisou tam krom jineho detailniho toto : Echogenní intrakardiální fokus (EIF) je takzvaný sonografi cký „soft marker“ pro aneuplodie, nejčastěji Downův syndrom a trisomii 13. chromosomu. Je přítomen zhruba v pěti procentech druhotrimestrálních ultrazvukových vyšetření, sonografi sté se s ním tedy setkávají poměrně pravidelně. 1,2 Kromě souvislosti s aneuploidií nebyl prokázán žádný vztah mezi přítomností echogenního intrakardiálního fokusu a výskytem srdečních vad, kardiální dysfunkce nebo jiného nepříznivého výsledku těhotenství.3, ;( TAK TO SE HNED V UTERY ZEPTAM MIHO DOKTORA Protoze postizene dite bych psychicky nezvladla, to vim :((

latvia
26. bře 2011

@skorepka neplas sa, ako ti dopadli tripple testy a NT meranie? podla toho clanku tam je urcita moznost, ale moze sa ten uzlik jednak zamenit za rozne ine normalne utvary v srdci a jednak ani jeho pritomnost neznamena ze dietatku nieco je. zbytocne by som sa neplasila, ak by malo byt tvoje dietatko nejak postihnute, dla mna by malo viacero priznakov, nie iba tento fokus

skorepka
autor
26. bře 2011

@latvia no ted jsem se docetla, ze by melo byt vic priznaku, aby to bylo vaznejsi. Tak se budu snazit byt klidna. Cetla jsem i nektere diskuze maminek. Tripl byly v poradku a NT mereni nevim co je :( tak to bude asi OK. no je to moje prvni a je mi 28 tak se trosku bojim :(

latvia
26. bře 2011

@skorepka NT- nuchalna translucencia - meranie hrubky sije (poukazuje na downov syndrom), robi sa v 1.trimestri. urcite si to mala ok, ked ti dr nic nepovedal 😉 verim ze sa bojis, ale treba mysliet pozitivne, tento intrakardialny fokus je soft marker, cize menej vyznamny. neboj, bude dobre 😉

skorepka
autor
26. bře 2011

@latvia jezis dekuju ti 🙂 snazim se byt pozitivni, ale nekd yto nejde :/ lezela jsem v nemocnici v 19tydnu, prvni co mi dr na prijmu rekla, ze pokud by to bylo spatne a "porodila" bych miminko by zemrelo. To mi taky nepomohlo. Sice mi ted obcas tuhne ale neni tak hrozne. No chce to byt pozitivni, protoze jestli bude mala po mne, tak bude nervacek i tak :D

latvia
26. bře 2011

@skorepka 😀 moj maly je tiez po mne nervak 😉 daj potom vediet co vravel dr. ked sa ho to budes pytat

skorepka
autor
26. bře 2011

@latvia jasny ;) ja se vsadim ze mala bude cela tatinek - maji silne geny podoby - cerne vlasy, detaily tvare, hnede oci, tatinek je celkem klidas.. ja blond a modre oci a nervak - podle me bude vypadat do jejich rodu a do meho bude mit nalady a chovani :D a jeste lvice - si uzijem

knobloska
7. dub 2011

@skorepka tak mě bohužel dnes dr také zjistil u malé echogenní fokus v LK a poslal mě na kardio vyšetření. Všechny testy jsem také měla OK, ale stejně mám strašný strach. Taky jsi byla na speciálním pracovišti'? Protože co jsem našla na netu, tak většinou nad tím na gyndě mávne rukou a max. to zkontroluje ve 30.tt. Tak mám strach, aby dr na kardiu nenašla ještě nějaké další srdeční vady. 😢
Dneska teda bulim celý den, hledám informace na netu a na kardio jdu až v úterý a to se do té doby asi zblázním.

skorepka
autor
7. dub 2011

@knobloska jezis tak to me mrzi. Ja byla potom u sveho dr. a ani jsem se neptala. protoze jsem se docetla na netu, ze pokud to je jen tato vec, vse je normalni a srovnava se to az do trech let veku ditete. Petri k tomu rostep patra, patere, spatne rostle prstiky na rukach a nohach atd. Ted si s tim nelamej hlavu. Verim ze vse bude OK. ;) Ja jdu zitra na kontrolu zase k jednomu doktorovi co me poslal na detailni vysetreni do nemocnice, tak uvidim. Ale urco to bude dobre. I u tebe!

skorepka
autor
7. dub 2011

@latvia je ahojkym jsem tu dlouho nebyla, uplne jsem zapomnela ti napsat. Ale svaho dr jsem se nakonec neptala. Pac vsude pisou ze pokud jde jen o jednu "vadu" tak to neni nic vazneho a cesem se to spravi. Navic srdicko bylo pravidelne a krasne. Zitra jdu znovu k dr co me poslal na detailni vysetreni do nemocnice. Tak snad vse bude OK.

knobloska
7. dub 2011

@skorepka děkuju, budu držet palce. Zatím žádné jiné malformity nebyly zjištěny, ale to víš, strach mám pořádnej. Dej pak vědět jak jste dopadli nebo dopadly - jestli to je holčička 🙂

latvia
8. dub 2011

@skorepka drzim palce a napis co povedal dr na kontrole 🙂

knobloska
8. dub 2011

@skorepka tak jak jsi dopadla?

skorepka
autor
8. dub 2011

@knobloska
@latvia
ahoj holky, ted jsem dorazila domu a vylozila nakup. Kdyz jsme cekali asi hodku a pul u doktora tak se prcek predvadel, kopal a mlel se a pokracovalo to i u ultrazvuku. Ale dopadlo to vyborne, sice na chlopni neco je, ale to se pry ztrati, az bude srdicko velke, je to pry normalni 🙂 Vse v poradku, mala se natacela, nohy protahovala, mavala nam.. meli jsme radost. Tata je pysnej a kdyz jsme jeli pryc tak planoval ze ji radsi nechame k alkoholu pricichnout (opit se) doma pod dozorem po dosazeni 15ti let, nez aby sme ji pustili na prvni disko a tam se ozere a buh vi jak by to dopadlo.. :D jsem se smala, ze to je teda jeste kurna daleko :D Drzim palce at je to i u vas vse v poradku, at se maminy nemusime stresovat jeste zdravickem mimisku ;)

latvia
8. dub 2011

@skorepka 😵 😵 😵 tesim sa ze je vsetko v poriadku!

skorepka
autor
8. dub 2011

@latvia za nas dekuji 🙂

knobloska
9. dub 2011

@skorepka to se mi ulevilo, jsem ráda za vás. Takže srdíčko je v pořádku, jen zůstává ten fokus, za to bych byla taky moc ráda. No já ještě nervíkuju a budu až do úterý, bohužel tam jdu sama (s malou ale bez taťky). Já jsem si o tom hodně načetla a si by to neměl být žádný problém, možná se to ztratí do porodu a když ne, tak pak asi ještě do 3 let. Děkuju za zprávu, dám taky v úterý vědět. Držte nám prosím palce.

skorepka
autor
9. dub 2011

@knobloska presne to jsem se taky docetla.. ze to muze trvat az do 3 let veku miminka, ale neni to nic vazneho, kor jestli bije normalne ;) Pak pisni jak ste dopadli

knobloska
9. dub 2011

@skorepka asi jsme četly stejné diskuze 😉 . Mě jen vyděsilo, že mě poslal na kardio, že tam třeba viděl ještě něco jiného, ale asi jel prostě jen pečlivý, protože holky z diskuzí nikdo nikam neposílal a dr jim rovnou řekl, že je to v pořádku, ať to neřeší. Dneska už mám trochu lepší náladu, když jste dopadli dobře, tak snad i my

skorepka
autor
9. dub 2011

@knobloska presne tohle jsem si taky myslela .. ze je to vazne kdyz me posila do nemocnice, ale asi nemel tak dobrej ultrazvuk a chtel mit jistotu.. Coz jsem rada. Jak rikam dr jsem se zeptala jestli to je vaznejsi a rekl ze to je v norme, a ze se to proste stava a samo se to casem spravi ;) Taky se mi moc ulevilo

knobloska
12. dub 2011

@skorepka tak jsme tam dneska byly a má tam jen tu strunku, všechno ostatní je normální, tak jsem moc ráda. Akorát teda říkala, že se to spíš neztratí, ale že to není vrozená vada, jen taková kosmetická odchylka. Nemá to vliv na nic. A ani to nemá napojený na mitrální chlopeň, no rozumim tomu prd, ale máme prý normální sonoanatomii srdce s normální funkcí. Jen chce kontrolu po porodu, protože nejspíš bude slyšet lehká šelest.

skorepka
autor
12. dub 2011

@knobloska no tak to jsme na tom stejne jen my tam mame nakej uzlik, kterej nicemu nebrani.. 🙂 tak to je dobre, ne? My po porodu taky na kontrolu. Kdyz je to jen kosmetika, navic co nejde videt ;)

knobloska
13. dub 2011

@skorepka jo je to dobrý, ale stejně bych byla radši, kdyby to tam nebylo 😉 . No ale mají děti horší vady, bohužel, takže když už bude všechno OK, budu moc šťastná. Vyděsilo mě to pěkně, pořád ve mně hlodá červík, jestli to v pořádku bude, ale snad už jo.

skorepka
autor
13. dub 2011

@knobloska no prave, musis myslet pozitivne, vzdyt to nic neni.. ted jsem cetla pribeh o mimisku s rozstepem patra - malym ale prece, nemohlo se poradne napapa a porad bylo neklidne a hladove.. :( Jestli se ty nase vady ztrati, tak jsme na tom dobre.. nebo se neztrati, ale hlavne neovlivni zivot tech nasich fazolek ;) No ono si nevyberes, kdyz ti (nam) to doktor popise s detaily i nasledky,ale rekne ze se to casem samo spravi, tak sme nervozni a bojime se.. a kdyz rekne jen ze tam je neco co neni podstatne, tak se stejne zajimame az vystourame co tam je a zase nejsme spokojene... :D hold my zeny.. 🙂 Ju ted jsem si vsimla ze mas malou Kristynku, to je krasne jmeno, chtela bych ho pro nasi pulinku, kdyby sme nemeli Kristyn v rodine asi 30 na obe strany rodicu... :(

knobloska
13. dub 2011

@skorepka bohužel i o tom je bejt rodič 🙂 . Nejen, že se nevyspíš, ale pořád nějaký starosti a obavy. A začíná to ještě když jsou v bříšku, nikdy nevíš, co se může stát. Když vidim ty děti v nemocnicích, chudinečky malinký, nebo ty předčasně narozený, to je hrozný. Radši nemyslet. Ale to naše je prý bez následků, já tomu věřim, že se nic nestane. Jen jsem nečekala, že dr řekne na utz " a jeje....". Krve by se ve mě nedořezal. Prostě s tím nějak nepočítáš.
Kristýnka je krásný jméno a jestli ho chceš dát, tak ho dej, i když vás už bude 31 😎 . My se nemůžeme shodnout na druhým, Kristýna je pro nás tak vysoká laťka, že těžko se jí přiblížit.....a to se měla jmenovat Eva nebo Linda, jak chtěl manžel.

skorepka
autor
13. dub 2011

@knobloska Eva je mamca, to taky neni spatny jmeno.. Linda taky ne, ale znam jednu... znas to ;) No Krista je tatovo mamca i segra a mamky teta.. to je moc blizko, takze ne.. :( jj me dr nerekl jeje ale neco ve stylu: "tady je maly uzlik" a ja "CO?!" no ale dobry, mas recht a uz se toho strachu nikdy nezbavime.. 🙂 hold konecne pochopime nase rodice :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru