Potrat nebo si dítě nechat?

mia1998
16. zář 2017

Jsem zoufalá.... Žiji se svým přítelem už dva roky a posledního půl roku jsme se snažili o dítě... Stříkal to do mě NAPLNO JAKO JEDINÝ a neřešili jsme ovulační dny... Prostě jsme si řekli že jednou prostě otěhotním jelikož jsem už toho půl roku posledního nebrala HA... Jenže jsem udělala jednou jedinkrát chybu které teď strašně moc lituji... Přítel měl poslední dobou práci od rána do večera celé týdny vkuse a já se prostě citíla strašně sama i když jsme spolu večer po jeho příchodu spali a dělal se do mě..... Jen jednou jedinkrát jsem se vyspala s klukem nechráněným stykem a zhruba podle ovulačního kalendáře jsem měla den po ovulačním období které mělo být od 21. 8. do 25.8. a my se spolu vyspali 26.8.. neudělal se do mě ale na mě a ještě než se udělal si ho tak půl minuty honil nademnou... Predevčírem jsem zjistila že jsem těhotná podle normálního testu a hned včera 15.9. jsem si letěla pro ten test který určuje týdny... Ukázal že jsem těhotna 2.-3. týdny jelikož to neukáže presně a bylo by to přesně dva týdny tak se velice bojím že jsem otěhotněla s tím druhým... Opravdu toho velice lituji i když me budete odsuzovat ale jsem nešťastná jelikož přítel je strašně šťastný že jsem tehotna a ja se bojim ze to neni s nim a nevim jestli si to miminko mám nechat nebo ne :( škoda že nejde nějak zjistit přesny den kdy jsem otěhotněla... aby mě uklidnilo že s tim druhym to neni... i když mě budete nejspíš odsuzovat... prosím poraďte mi..... 😢

keicy
16. zář 2017

Pokud nehrozí, že dítě nebude jinak barevné než ty a přítel, proč to řešit. Těšte se, ta pravděpodobnost kukacky je opravdu mizivá

mia1998
autor
16. zář 2017

No barevné jinak nebude ja se jen obávám toho že by třeba to je jen příklad jednou v budoucnu zjistil že je třeba neplodný udělal si otcovský test a opustil nás... nebo by mu bylo podezřele ze mu neni ani trošku podobný, jinak bych si miminko strašně chtěla nechat... ale ty výčitky jsou děsně stresujicí

lucccinek
16. zář 2017

Tak jestli se do Tebe neudělal tak bych to asi vůbec neresila zbytečně se stresujes 🙂 miminko bych si určitě nechala to za to nemůže a jestli si spala s přítelem a nechranily jste se tak miminko bude určitě jeho 🙂 přeju hodne stesti a gratuluji 🙂

mia1998
autor
16. zář 2017

No zatím mi to z kamarádek řekla také každá ale mě je jenom strašně divné že by ty tydny tak sedeli zrovna kdyz jsem se vyspala s tim druhym... jinak moc děkuji 🙂 i taková rada me povzbuzují

purelove
16. zář 2017

Pokud podvedes partnera pri prvni prilezitosti, tak to je vazne smutne... A to,ze uvazujes o tom zabit sve miminko,neb nevis,ci vlastne je, to uz snad ani nekomentuju...

gnozka
16. zář 2017

Také si myslim ze je velmi mala pravděpodobnost abys byla tehu z toho úletu. Každopádně píšeš ze vsechny kamarádky říkaly . Byt tebou to nikde neřeším !!!! Čím min lidi to vi tim menší pravděpodobnost vyzrazeni. Na to pozor !

journals
16. zář 2017

Hm, to musí být strašně velká láska, když jsi musela zahnout. Ještě že to bylo "jen jednou", že?
K věci... k potratu nikoho nabádat nebudu. Ale zvaž, jestli by nebylo fér příteli říct jak se věci mají. Pokud to dobře chápu, je ti jen 19 a asi není úplně fajn začínat dospělý život tím, že budeš třeba cizí dítě vydávat za přítelovo jak tu bylo raděno. To mi přijde hodně nefér k příteli. Co sis nadrobila, to si asi taky budeš muset sníst, osobně bych přiznala příteli barvu.

bonavoxa
16. zář 2017

Týden sem, týden tam. V těhotenství to není přesné na den a hodinu, jedna věc je poslední menstruace, druhá je přesnější určení termínu podle velkého ultrazvuku. Takový test ukáže přibližně. Závěry bych z toho nedělala. Byla by velká náhoda, kdyby dítě nebylo přítele. Spíš mě trochu zaráží, jak reaguješ na krizové situace, hned nevěra, potrat, to jsou krajní ,,řešení". Nicnerešící. Klid, to malé potřebuje vyrovnané rodiče.

snezenka123
16. zář 2017

Nikdo tě nemá právo soudit. Je to tvůj život, tvoje dítě. To, že jsi udělala chybu sama víš a musíš to zažívat a prožívat si výčitky svědomí ☹
Také si myslím, že dítě bude s, největší pravděpodobností tvého přítele.
Dítě je DAR, je tady spousta žen,co se marně snaží otěhotnět.
To, jestli to příteli řekneš, nebo ne, už záleží na tobě, to je tvoje volba.
Nicméně, řiď se svým usudkem, svoji hlavou a citem.
Souhlasím též s tím, řešit to s co nejmíň počtem lidí...
Přeji hodně štěstí a zdraví tobě i miminku v bříšku 🙂

mia1998
autor
16. zář 2017

nebylo to při první příležitosti ale pracoval takhle už delší dobu.. ale to je nepodstatné, je nepodstatné už i to co jsem udělala protože to nevratím... bylo to jen jednou vickrát ne věřte či ne... a neni mi 19 let je mi 26, žadny nick který jsem chtěla v rychlosti dát nebyl už přístupný, moje sestra ma 19 let. muj ročník tam zadat nešel ale myslím že je uplně nepodstatné kolik mi je let... potřebovala jsem poradit... nic vic... jelikož jsem udělala chybu ale tu chybu mu určitě nemohu priznat trval by na tom miminko dat pryč a spolu už bychom nikdy nebyli... Pritom ja bych si miminko nechat chtěla... jen jsem chtěla vedet co si o tom myslí ostatní... co mám nebo nemam dělat, kdybych věděla že to začně s "uražkami" tak to sem ani nedávám... a narážkami které stejně němaji už zadny smysl myslim ze tuto chybu v dnesni dobe udelalo spoustu lidi a spoustu lidi ji ani neprizna....

mia1998
autor
16. zář 2017

@bonavoxa ale to je jen nadpis, nevěděla jsem jaky tady jiný dát nadpis, chtěla jsem rady to že je nadpis takovy jaky je neznamena ze potrat chci ale take potrat od nečeho předsi jen je.... ale to je jedno. chtěla jsem jenom rady... ja bych si miminko chtěla určitě nechat jenom jsem chtěla nazory druhych co by asi dělali jiní lidé na měm místě, to je tak špatné? nemyslim si to....

mia1998
autor
16. zář 2017

@snezenka123 Děkuji ti MOC za takovou radu.... nejhorší je že je mi neustále do pláče z toho co jsem udělala a nemužu pořadně ani plakat jelikož to miminku pry dost škodí... ano jsem hrozna udelala jsem nejvetsi blbost v zivote a jsem jen clovek ale proste to uz nevratim ale miminko uz proste cekam... z miminka mam strasnou radost ale vycitky mam denne..

almara2
16. zář 2017

Myslím, že dítě je přítele. K morální otázce nevěry a případného potratu se vyjadřovat nebudu. Jinak mi přijde dost nerozumné se zrovna s tímhle svěřovat nekolika kamoskam. Čím míň lidí to bude vědět,tím líp.

vendelinka08
16. zář 2017

@mia1998 myslim si...ze zemer na 100% bude tata tvuj pritel. Takze se ted soustred na to co vas ceka...ze budete rodice a na to co se stalo zapomen a s nikym to neres. Nebo to nakonec nedopadne dobre. Nikdo neni neomylny. Opravdu pro klid vas tri....bud v klidu a raduj se.

bonavoxa
16. zář 2017

@mia1998 Každý má právo dělat chyby a pak za ně zaplatit. Například špatným svědomím. Zrovna já vím, jak snadné je udělat blbost. Tak to prosím ber v dobrém. Jen si nemyslím, že takové slova a skutky nenapadají člověka jen tak zničeho nic...A pak si jde pro uklidnění na net. Už to prostě vidím jako máma a myslím na to malinké, kde mi přijde ta biologická stránka jako marginálie.

journals
16. zář 2017

@mia1998 Podívej se, nikdo tě chválit za takovou věc nebude. Jestli to je odsouzeníhodné? Ano, je. Možná jestli ti je 26 tak je to snad ještě horší než kdyby ti bylo 19, měla bys mít priority srovnané, ale to je teď jedno.
Ale na to, čím se trápíš je velmi jednoduchá odpověď. Kdyby přítel podvedl tebe, možná by s někým čekal dítě, chtěla bys to vědět, nebo bys raději x let žila s tím, že tě miluje a je ti věrný. Co by tobě bylo bližší? Kdyby ti lhal, nebo kdyby ti řekl pravdu? Ono to totiž není tak, že teď se nějak rozhodneš a budeš v pohodě, ale bude to s tebou celý život... pořád budeš pochybovat a vyčítat si to.
Já se na to dívám tak, že kdyby jsme se s manželem snažili o dítě, on mě v tomto období podvedl, pak tušil, že má někde nějaké dítě a dál mi říkal, jak mě miluje a tak podobně, tak to beru za docela dost velký podraz...

mia1998
autor
16. zář 2017

@almara2 jsou to pouze 3 kamaradky a jsou ze Slovenska jelikož ja jsem jako malá 16 let bydlela na Slovensku nemaji zadne kamarady v Česku ani muj pritel je nikdy nepoznal ale mate pravdu je to blbost někomu rikat, jen jsem v tu chvily nevěděla koho jineho se zeptat krom své matky.. je to celkem stresujici situace za kterou si muzu sama to ja vim moc dobre. ale kazda rada nad zlato...

vendelinka08
16. zář 2017

Tak ja osobne bych nic vedet nechtela...protoze by se mi zhroutil svet....pravdou clovek nekdy spise ublizi. Kdyby se ted priznala...tak by pomohla komu? Kdyz se do ni ani neudelal a o mimco se snazi s partnerem? Dopadli by vsichni spatne..jako trest beru to...ze semusi porvat se svym svedomim.

claudie89
16. zář 2017

Miminko je něco úžasného a zabit ho jen kvůli uletu???? Ani náhodou..žije v tobě človíček který te bude milovat a ty jeho...at je miminko kohokoli,určité si jej nech.

clear301
16. zář 2017

možná je ti 26, ale vystupuješ jako náctiletá... přítel býval dlouho v práci, tak jsem ho podvedla... možná malé není jeho, neměla bych ho dát pryč... kamarádky říkaly... - to jako vážně všem kolem vykecáš, žes měla úlet? achjoooo! mohla bys aspoň napsat, které dny jsi měla sex s přítelem? každý den večer jak píšeš? PS: jak bys jako vysvětlila příteli, že chceš jít na potrat? jak bys to odůvodnila... mimčo bych si 100% nechala, ale asi bych si pak zajistila testy DNA, nedokázala bych žít s pocitem, že je (byť jen opravdu naprosto minimální) šance, že mimčo není přítelovo...

mia1998
autor
16. zář 2017

@journals Já vim že je to dost hnusné a velká chyba co jsem udělala a taky by mě to velmi bolelo ale už se prostě stalo a ja si to miminko nechci vzít víte upřímně mě osobně je jedno jestli už je miminko kluka z uletu nebo meho pritele ktery mi parkrat uz za vztah lhal taky neni svatý.. sice me nepodvedl nejspíš ale o ženy šlo..... no zpět k miminku je mi jedno už či je hlavně je prostě moje.. ja bych tady pro něj byla a ja bych ho nosila kojila starala se o něj... , apritel to neví a nikdy by to vědět nemusel ... ale jak rikam vycitky jsou hrozne a tezke ...

bonavoxa
16. zář 2017

,,Tři mohou zachovat tajemství, jsou-li dva z nich mrtví."
V dnešní době sociálních sítí, můžou být kámošky třeba z Bangladéše...
Sázíš tam jednu blbost za druhou. Fakt se uklidni, vyřeš si to sama se sebou, dítě je s největší pravděpodobností přítele, tak jaké máš priority...

journals
16. zář 2017

@mia1998 Určitě si miminko nechej, ale dobře zvaž strategii jaký postoj k tomu zaujmeš. Ty výčitky tu budou pořád... A neházej v téhle situaci špínu na přítele...

mia1998
autor
16. zář 2017

A stejně když už si teda něco tady z těch odpovědí a rad vezmu do hlavy tak je to pak podle dalších stejne uplně špatně a jsem malé děcko jen proto že jsem se sveřila svým 3 kamarádkám z jiného státu ktere maji děti a rozum a věřím jim ja jim proste verim vzdyt sama na ne vim tajemstvi ktere by nechtely aby vysli na povrch tak proc by neco rikali dal a dal... a nechtela jsem to vybulikovat kamaradkam z ČR Ktere by to vsude rozhlasili a že jsem udelala chybu kterou udelalo hodně procent žen i mužu. a že samotny muj muž neni svaty jen ja jsem tentokrat byla horsi... nikdy bych to neudelala znovu jelikoz jsem nic horsiho co se tyce vycitek nezazila.... jsem tady prvni den a brečet se mi chce ještě víc než kdyz jsem tady nic nenapsala a taky že teprve jako malé decko brecim..... poustejte se do me dal... ted uz je to si myslim jedno škoda že to tady nejde smazat... znovu už bych se lidem anonymne nesverila...
@bonavoxa
@journals

mia1998
autor
16. zář 2017

Jinak tady některým ženám děkuji za rady... za podporu i když si ji nezasloužím... od toho jsem si totiž puvodne myslela že je modrý koník že si tady ženy vzájemně radí a podporují protože nekdy nic v životě není lehké... Zbytku přeju hezky zbytek večera. Odsud odchazím protože se citím hůř než před tim jak už jsem psala a to miminku taky neprospívá... když už mam myslet jen na miminko... Nashledanou...

sobist
16. zář 2017

Upřímně nějak nemám pocit, že by tu na tebe byl někdo vyloženě zlý.
Udělala jsi hloupost a z toho, co tu píšeš, vlastně ani nevím, co čekáš. Šla bych s pravdou ven a příteli to přiznala, miminko si nechala když ti je vlastně jedno, čí je..

bonavoxa
16. zář 2017

@mia1998 Věř především sama sobě trochu. Budeš máma. A za celý život se naposloucháš všeho možného, na koho dáš? Svatý není nikdo. Často to, co bolí je jen proces, který Tě posunuje dopředu. I taková diskuze, kde to vidí lidé z jiných úhlů. Se mi zdá, že potřebuješ obejmout a říct, že to bude dobré. Ale záleží to jenom na Tobě.
Pokud potřebuješ nějaké odpuštění, bez třeba ke zpovědi. Nakonec se to malé narodí a bude celé tvůj přítel...A ještě se tomu všemu zasměješ.

janapetrvalska
16. zář 2017

Je to velmi malo pravdepodobne , ze je to toho druheho. Musi brat v uvahu , ze spermie nektere preziji v tobe i 5 dni, takze s pritelem teeba par dnu pred ovulkou a je to , a milenec sama si rekla ze se neudelal do tebe .. vubec bych neresila , ze to neni pritelovo. A nepreju, ale muze se stat ze se to samo vyresi, nestresuj a raduj se s mimi, potrat NE!

lucccinek
16. zář 2017

@janapetrvalska přesně tak 🙂 myslím si to samé

eliza1
16. zář 2017

Tak ono bohužel i z nechráněného sexu kdy se do tebe chlap neudělá může být dítě. To jsem Tě já asi nepotěšila, ale je to tak .. každopádně pokud tě tíží svědomí tak příteli bych to řekla, od nějakého týdne už interupce nejde provést.... pokud zas tak moc ne a dítě si přeješ tak počkej až se mimčo narodí a můžeš si nechat zjistit krevní skupinu mimča a to by ti mohlo pomoci zjistit kdo je otec - pokud budeš vědět i jejich krevní skupinu (lze i test otcovství, stojí cca 3tis a nemusí o tom partner ani vědět) a kdo ví, třeba mu bude podobné a nebudeš to muset ani řešit... Přeju hodně štěstí