Vaše zkušenosti s ActiMaris

konik_testuje27.4.2020

Maminky z Modrého koníka měly možnost otestovat multifunkční hojivý gel ActiMaris a ActiMaris Sensitiv roztok v testování.

ActiMaris Gel je určen k urychlení hojení akutních i chronických ran a zánětů na kůži i sliznici. Výborně se osvědčil na afty, akné, opary, záněty dásní, infekční koutky, plísňové infekce. Dále na běžná poranění, jako jsou odřeniny, puchýře, řezné rány, popáleniny až po hojení chronických ran – bércové vředy, hnisavé rány, dekubity apod. ActiMaris gel je vhodný do každé domácí lékárničky.

Výrazně urychluje hojení ran a zánětů kůže i sliznic. Jedná se o 100% přírodní produkt bez přidaných chemických látek, konzervantů či stabilizátorů. Rychle snižuje zánět, šetrně a účinně desinfikuje a podporuje tvorbu nové tkáně. ActiMaris Gel je určen k použití i na citlivou či podrážděnou kůži a sliznice dutiny ústní, nosní a genitálií. Je vhodný i pro děti, kojence a alergiky.

Obsahuje aktivní, vysoce energetický kyslík, mořskou sůl s 80 minerály a ionizovanou zásaditou vodu.

ActiMaris Sensitiv. Tento roztok je určený k bezbolestné desinfekci a urychlení hojení ran a zánětů na kůži i sliznici. Čistí, desinfikuje ránu, snižuje zánět a podporuje proces hojení. Vhodný i pro citlivou a podrážděnou kůži a sliznice dutiny ústní, nosní a genitálií. Vhodný i pro děti a kojence. Používá se k obkladu či oplachu rány, mechanickému čištění kůže (např. navhlčeným vatovým tampónem) a k výplachům a desinfekci dutiny ústní např. při výskytu aftů, kandidózy, stomatitid, zánětů dásní apod.

Přečtěte si jejich recenze plné dojmů a postřehů. Byl to velice užitečný test.

Více o hojivém gelu ActiMaris naleznete zde: http://www.actimaris.cz/

Naše testování výrobků ActiMaris

Na začátek bych chtěla poděkovat za to, že jste nás k testování vybrali, protože sama bych si asi gel nekoupila a nevyzkoušela, což by byla chyba 🙂


Co jsme testovali? V balíčku od Modrého koníka nám přišel k testování Gel ActiMaris a Roztok Sensitive. Tyto dva výrobky doporučuje výrobce používat jak odděleně, tak i společně (roztok jako dezinfekci a gel na hojení). Dcera (1,5 roku) má citlivou pokožku a mohu říct, že gel i roztok bez problémů tolerovala.


Odkazy na popis výrobků na stránkách výrobce:

http://www.actimaris.cz/produkt/actimaris-sensitiv-300-ml/

http://www.actimaris.cz/produkt/actimaris-gel-na-hojeni-ran-20g/


K testování jsme původně měli trochu víc poranění a zdravotních nepříjemností, ale bohužel (nebo bohudík) některé odešly dříve než přišel testovací balíček. Nicméně i tak jsme se snažili vyzkoušet gel i roztok maximálně, co jsme v naší tříčlenné (teď už čtyřčlenné) domácnosti mohli.


Balení výrobků je docela praktické. Roztok je v plastové nádobce o objemu 300ml s menší dírkou pro dávkování (stejně jako to mají různé dermatologické výroky na čištění pleti a podobně), takže dávkování a nalévaní je docela jednoduché. Gel je v hliníkové tubě s obsahem 20g, zakončen 2cm dlouhým a úzkým aplikátorem, aby se přesněji dal přesněji aplikovat.


Jak jsme testovali:

1) Akné:

Na tváři jsem zrovna žádné neměla, ale na hrudníku a na ruce ano.

Na hrudníku to byl v začínající fázi, ale docela velké. Již po první aplikaci gelu bylo akné zatažené, vysušené s mnohem přívětivější barvou než svítící rudá. Takže gel akné skvěle vysušuje a dovolím si říct, že bude úžasný na SOS pomoc kdy vám vyraší pupínek na tváři těsně před nějakou důležitou akcí (mě by se třeba hodil na svatbě 😀). Po asi 3 dnech byl pupínek téměř neznatelný, doléčoval se, ale už nebyl nijak bolestivý ani hmatný, pouze lehce viditelný.


Na paži jsem měla starší „úlovek“ který nechtěl jen tak už cca 2 týdny zmizet. Tady léčba gelem byla o trochu delší a pokroky méně viditelné, nicméně po 1 týdnu byl již pupínek téměř nepatrný a po 2 týdnech už nabyl vůbec.


2) Opruzení u dcery (1,5 roku)

U dcery jsme se již 2 měsíce snažili zbavit pupínků (asi nějaké opruzení dle dětské lékařky) v plenkové oblasti, zkoušeli jsme osvědčené preparáty jako pudr s Azulenem, Bepanthen, Rybilku a nakonec i Hemagel (ten tedy ze zmíněných pomohl nejvíc, ale ne tak jako ActiMaris). Když ActiMaris přišel, měla je již podruhé skoro zahojené, ale i přesto jsme se těch posledních pár teček nemohli nijak zbavit už 2 týdny. Po celou dobu se chudinka nemohla koupat ve vaně, ale pouze sprchovat, a bylo vidět jak je z toho nešťastná. Vyzkoušeli jsme tedy opět ActiMaris gel a docela jsme se divili. Aplikovali jsme ho na noc a ráno již pupínky téměř nebyly. Ráno jsme tedy namazali znovu a večer opakovali a další den ráno byly pupínky úplně pryč. Tohle nás opravdu přesvědčilo o tom, že gel bude mít své místo v naší domácí lékárničce.


Na druhou stranu, když se dceři udělalo opruzení ze stolice (takové to jednolité červené zapaření zadečku), roztok ani gel na to moc nepomohli, takže jsme se vrátili k naší osvědčené metodě se zásypem.


3) Odřeniny

Dcera zrovna nedávno začala chodit, takže drobných oděrek máme dost. Někdy jsme použili jen gel, někdy první roztok na vyčištění a poté gel. Rána se pěkně zatáhla a vyschla rychleji než kdybychom ji nechali bez jakéhokoli zásahu. Takže mazání probíhalo většinou po koupání večer a ráno už byly krásné stroupky a nebo na těch lehčích oděrkách již pěkná nová kůžička.


Když jsem viděla tohle relativně rychlé vysušení rány, vzpomněla jsem si na naši dovolenou v Asii, kde jsme si půjčili motorku a po dešti na silnici ji manžel položil na bok ve velmi malé rychlosti (přijížděli jsme ke kruháči), já si z toho odnesla lehce odřené předloktí a pěkný silniční lišaj na koleně. Štvalo mě to o to víc, že další den jsme odpoledne už měli začínat pobyt u moře. Předloktí se zahojilo za 2 dny do strupu, takže se s tím dalo chvilinku koupat, ale koleno tehdy pořád „teklo“, nejspíš tomu nehojení pomáhalo i počasí (teplo a vlhko). Nechtělo se vysušit a ani hemagel ani framykoinový zásyp tehdy nepomáhal, takže jsme v tamní lékárně koupili jejich zásyp s obsahem jodu. Po tomhle zásypu se rána začala vysušovat, ale hojení stejně trvalo minimálně týden a my byli u moře 1,5 týdne. Jsem přesvědčena, že mít tehdy s sebou minimálně gel, tak mohla být rána mnohem dříve vysušená s pevným strupem, aby se dalo koupat aspoň chvíli.


4) Malá řezná rána a malé natržení kůže

Manžel si sedřel kůži na kloubku za prsty na ruce (cca 5mm průmer), takže jme vyzkoušeli roztok jako dezinfekci a poté si na ránu namazal gel. Po namazání gelu skučel jak poraněný tygr, že to štípe a pálí. Takhle tady poskakoval asi 3 minuty. Nicméně rána se vysušila a zatáhla a další den mohl v klidu umývat nádobí, protože rána byla pěkně zatažená.


U malé trhlinky v kůži (cca 5mm dlouhá) mezi prsty na noze bylo opět chvíli po namazání gelu pálení a štípání, tentokrát kratší dobu asi tím že to nebylo plošné poranění ale jen liniové. Opět zhojení do dalšího dne, kdy už nebylo o trhlince pocitově patrno, ale ještě chvíli jsme to natírali.



Takže na hlubší rány u dětí si aplikaci gelu nedokážu moc představit. Pokud je to bude štípat a bolet, budou mít strach. Stejně jako mě vždy děsil peroxid 😀


5) Suchá vyrážka

Dcera měla již asi měsíc na stehnu suchou vyrážku, nevíme z čeho a co přesně to bylo, ale po aplikaci gelu cca 1 týden suchý flíček téměř zmizel, do 2 týdnů už nebyl žádný.


6) Vnější hemoroidy a anální vnější výrůstky

A za mě největší pecka byla právě na použití v této oblasti. Už před těhotenstvím jsem měla s hemoroidy problém (byla jsem i na operaci) a v těhotenství, hlavně ke konci se vyskytly další výrůstky u konečníku, které se občas při vyměšování natrhly, zanítily a nafoukly se tak na 5ti násobnou velikost. Takže když se tak stalo, použila jsem roztok na zklidnění a dezinfekci, pouzila jsem ho jako obklad na cca 15minut na postižené místo. K mému úžasu již tohle pomohlo a místo již nebylo tolik citlivé a bolestivé. Gel jsem si aplikovala večer na spaní a ráno byl výrůstek tam o 2/3 menší, takže dle mě neskutečný úspěch. Tohle mi neudělal ani Hemagel, který mi proktolog doporučovat (Hemagel zabral tak maximálně na poloviční velikost, celý výrůstek by byl opět klidny v původní velikosti za cca týden), pokud bych měla srovnávat i s výrobky na hemoroidy, tak Faktu mast nepomohla skoro vůbec, pouze malinko zmenšila výrůstek a bolestivost přetrvala (s Faktu mastí by se hojil výrůstek cca 1-2 týdny pokud by nenastal znovu problém). Gel jsem aplikovala i ráno a opět na noc a za cca 3 dny byl výrůstek opět na své normální velikosti.


Takže u mě rozhodně najde uplatnění i v této oblasti, i když v návodu na použití tento případ nebyl uveden.


7) Afty v puse a na spodní straně jazyku

Na afty jsem používala roztok k výplachu ústní dutiny a poté natírala gelem přímo postižené místo. Do 2-3 dnů mi tato léčba na afty zabrala, ale musím říct, že já je tentokrát měla docela malé. Mívám já i manžel větší a jsem zvědavá jak to zabere na větší. Nicméně u aftů žádné pálení nebylo od gelu pociťováno, na rozdíl od u nás tradičně používaného Mundisal gelu.


8) Opary

Bohužel i když hodně trpím na opary a hodně velké, na které žádné dostupné masti ani náplasti nezabírají, tak jsem ho nyní v průběhu testování neměla (byla jsem za to i ráda, protože termín porodu se blížil). Ale jsem přesvědčena že nějakou pomoc i u oparu gel prokáže. Těším se až to budu moct vyzkoušet, protože nyní jediná zabírající léčba je na začátek na vysušení zubní pasta a okamžitě brát B2 riboflavin, nejlépe s postupným uvolňováním. Až to otestuji, přidám to jako komentář k lánku na svém blogu.


9) Jizvy a pooperační poranění

V pondělí po ukončení testování jsem šla na plánovaný císařský řez. Myslela jsem, že gel vyzkouším, ale bohužel, na ránu se celé šestinedělí nesmí nic dávat, pouze se omývá vodou a mýdlem. A po pravdě, po skučení manžela u oděrky, bych měla strach, že to bude nehorázně pálit. Po ukončení šestinedělí uvidím, jestli gel vyzkouším na jizvu. Pokud se rozhodnu vyzkoušet, opět to připíšu do svého blogu.


Závěrem bych chtěla poděkovat za možnost vyzkoušení výrobků ActiMaris, tytovýrobky si u nás najdou své místo v lékárničce a uplatnění. Jsem moc ráda, že jsem je mohla vyzkoušet, protože sama bych se k nim asi nedostala, nevěřila bych lákavé reklamě, protože na reklamy moc nedám, věřím většinou spíše doporučení 🙂 A já bych vám tyto výrobky s klidným srdcem doporučila.


#test_actimaris

Jak jsme testovali gel a roztok ActiMaris


Nejdrive bych moc chtela poděkovat týmu za to, že zrovna já-my jsme byli vybráni a mohli jsme si tak vyzkoušet testování produktů = gelu a roztoku ActiMaris. 

Když jsem testování na tyhle produkty ActiMaris viděla, neváhala jsem a hned jsem napsala, protože my s mužem oba trpíváme hlavně na opary a opravdu jsme už vyzkoušeli kde, co. Ale poprvadě moc jsem nedoufala, že by mě vybrali, protože v testování tady na koníku jsem zkoušela štěstí už vícekrát u jiných produktů a doposud jsem vybrána nebyla, ještě v takovém množství lidí, když vyberou většinou jen 10 zájemců o produkt, člověk spíš štěstí pokouší.

A ejhle ono to konečně poprvé vyšlo i mě a poprvé budu testovat Radost byla fakt velká, to nepopírám a začala jsem se těšit až balíček dorazí a byla jsem nejen já zvědavá  A už k samotnýmu testování produktů ActiMaris.


Balíček dorazil brzy po odeslání mé adresy, koník mě vždy o všem informoval, balíček byl moc hezky zabalený, a po rozbalení jsem byla mile překvapená, byly přibaleny i letáčky a produkty = gel a roztok ActiMaris jsou ve velkém balení, a radost měla i moje - naše malá Julinka, hnedka musela prozkoumat, co vlastně i ona bude testovat.




V první řadě si vše "prostudovala" naše malá a potom jsem si vše pročetla já. Zrovna v době testování, na začátku, ani jeden z nás neměl opar a nic v puse, odřeninu, škrábanec nic, ale díky ale za to.

Musím přiznat, že po prvním očichání gelu i roztoku mi to moc vonělo, později mi to připomíná spíše savo ale nezapáchá mi to, manželovi to třeba nevoní ale on nemá prostě takové vůně rád, když jsem dávala očichat mamce či kamarádkám, říkaly, že jim to nesmrdí ale ani nevoní. 

Nejdříve jsme ani nevěděli jestli stihneme produkty vůbec otestovat  žádný škrábanec, pupínek nic.. ale jak bylo furt horko malé se i po řádném přebalovaní, větrání pokožky a tak, lehce začervenala prdelka. Nejdříve jsem váhala, zda gel použít na zadeček ale po opětovném přečtení příbalového letáčku a poradě s manželem, jsem řekla, že to vyzkoušíme, používáme jinak sudocrem a když bylo něco, tak na střídačku imazol, ale jsme i s těmito přípravky jsme moc spokoejni. Tak jsme malou namazali, dali plínečku a bylo a musím říct, že nás oba gel ActiMaris mile překvapil, používali jsme ten den co prdelka byla červená a druhý den fakt začervenání na prdelce nebylo. 

První testování tedy dopadlo na výbornou. 

Ale znovu jsme přešli k předešlým krémům, řekli jsme si, že gel ActiMaris opravdu jen při nějakých potížích zatím budeme používat. 

Další testování gelem ActiMaris proběhlo na manželovi. V práci se na ruce škrábl o dlažbu, tak jsme to doma gelem vždy namazali, říkal, že gel ActiMaris chladí ale neštípe, nějaké extra velké změny nebo rychlejší hojení na tomto škrábanci jsme ale nepozorovali, takže bysme to zhodnotili jako mastička co běžně ošetří ranku, škrábnutí. 



Co nás ale mile potěšilo ještě na gelu Actimaris je dobrá aplikace přímo na místo, prodlouženým "zobáčkem", který se dá i opláchnout po použití. 

Dále jsme testovali rozkok ActiMaris. 

Dobře se také s ním manipuluje zakape se buď přímo na místo, ranku, stříkne do pusy (ale to jsem zatím neodzkoušeli, jen si myslíme) nebo se dá roztok ActimMaris na tamponek a potře se tím ranka.

Testovali jsme ho na malé a na jejím prvním odřeném kolínku, poranění jsem jí pokapala roztokem a neplakala nic, tím jsem jí to vlastně hlavně vydezinfikovala. Byla jsem ráda, hlavně, že to neštípe, teda snad neštípalo, protože malá neplakala ani necukla nožkou, pěkně držela. Poté jsme namazali gelem ActiMaris, nebylo to bůhví jaké odření ale prostě jsme vyzkoušeli a byli jsme spokojeni celkem hlavně, že neplakala při aplikaci roztoku a gelu. 

Roztok jsem testovala konečně i já a to na beďaru  mile mě překvapil, dala jsem na tamponek a potřela místo kde byl, opakovala jsem několikrát a beďar zmizel celkem rychle asi se i vysušil prostě byl fuč dřív jak jindy. 


Včera jsem ošetřila ránu i mojí mamče, roztokem ActiMaris, sedřela si kůži po pádu z kola, kdy se jí zamotala větývka a lehce škobrtla, říkala, že jí nic neštípe, tak myslím, že dobré a hlavně jsme to vydesinfikovali, dnes jsem jí půjčila domů i gel ten po nanesení na ranku říkala, že štípe tak uvidíme s čím příjde po zahojení a používání gelu ActiMaris. 

Shrnu to na závěr tak, že jsem moc ráda, že jsme zrovna my byli vybráni a mohli testovat gel a roztok ActiMaris. Jsem ráda, že jsem se osobně seznámila a mohla vidět, pročíst si, vyzkoušet, napsat tuto recenzi o produktech = gelu a roztoku ActiMaris. Určitě u nás najdou oba ještě hodně uplatnění, protože i opar určitě příjde, nebo nějaké škrábnutí, odření, ale nemuselo by ani nic přijít  Jen bych roztok určitě nedala na výplach malému dítku do úst, co ještě neví a nechápe, že má roztok ActiMaris jen vypláchnout v ústech a vyplivnout ven. 

Děkujeme moc Lucie 


#test_actimaris


Testování ActiMaris

Velmi si vážím toho, že jsem já a má rodina byli vybráni pro testování ActiMaris gelu a roztoku. Oboje mne nadchlo pro svou škálu možnosti pomoci s kůží i sliznicí.


V den testování jsem se kousla do tváře, většinou se mi z toho udělá afta a mám jí tak týden. S gelem se afta neudělala, ale týden jsem aplikovala ActiMaris gel, než se to plně uzdravilo. Jeho chuť není dobrá, ale taky nikdo nesliboval, že to bude chutnat jako mana. 


Gel jsem zkoušela dávat i synovi na koutky a lišej, ale když se to zdálo po čtyřech dnech stejné a lišej horší, tak jsem začla používat osvědčenou mast z lékárny. Možná to chtělo víc trpělivosti... Za to jsem ho s úspěchem dávala na štípance od komárů a jiné havěti, sice nezmizel, ale nesvědil.


Roztok jsem zkoušela na svůj obličej plný pupínků (v mém věku jsem stále jako puberťačka 🙂 ). Asi nejsem dostatečně trpělivá, ale pleť zůstala beze změny.  Ale velice se osvědčil na obklady roznípané pleti (maminka mi říkala, že to nípat nemám, ale dělám to stále 🙂 ), do deseti minut byl obličej bez zarudnutí. Také jsem roztok chtěla zkusit na výše zmíněnou aftu, ale tu chuť jsem nedala.


Když se o mě pokoušela rýma, tak jsem zkusila dát roztok na tamponek a kápnout ho do nosu, myslím, že to pomohlo a máme doma jedinečné kapání do nosu na bázi mořské vody. Sice je to velice cítit jako bělidlo, ale v tomto případě se to dá zvládnout.


Závěrem jsem trochu zklamaná, velice jsem na ActiMaris sázela, ale na druhou stranu je skvělým pomocníkem na cestách do přírody a po přelití do rozprašovače, plně nahradí sprej do nosu.


Děkuji za možnost testovat.


#test_actimaris




Testuje celá rodina

Na začátku mé recenze bych ráda poděkovala teamu modrého koníku za to, že jsem se mohla zapojit do testování tohoto produktu.  Nemohla jsem tomu uvěřit ani ve chvíli kdy jsem v ruce držela balíček, který mi předávala mamka se slovy: ,,Už zase utrácíš?“ A já ji mohla s klidným svědomím říct, že ne, že budu testovat. V tu chvíli jsem si připadala dost důležitá. Ach…jak málo stačí k radosti na rodičovské.


Výrobky přišly zabalené v úhledném balíčku spolu s prospekty o výrobku. Jsem sobec a balíček jsem si ,"natajnačku“ rozbalila sama… Schovaná před dcerou. No co. Nemusí všechno rozbalovat ona=).

Testovali jsme dva výrobky gel a senzitiv roztok. Od narození dcery se snažím používat přírodní produkty, takže jsem byla ráda, že actimaris tuto podmínku splňuje. Co mě nemile překvapilo je poměr cena a velikost balení. Někde jsem četla, že gel voní jako moře… No podle mě to spíš je vůně čerstvě vychlorovaného bazénu, což mi nevadí. Mám ráda vůni sava a dezinfekce (nejsem těhotná a ani nejsem blázen).


Do testování se zapojila celá rodina. Od 2 leté dcery po babičku. Jakmile dcera viděla mastičku, hned si musela namazat pidi ranku na nožce. Pravděpodobně jí to trochu štípalo, ale nic co by nevydržela. Jsem zastáncem tvrzení, že co štípe, to léčí.

Aniž by to bylo plánové, hned v pondělí mi z práce přijel další testovací vzorek v podobě mého ,,šikovného“ manžela, který si popálil ruku. Popálenina byla docela ošklivá. Po vykoupání jsem mu ránu vyčistila roztokem, a poté namazala gelem. Tvrdil, že ho to dost štípe. Co bylo zvláštní. Večer si namazal ruku ještě jednou a držel se hesla čím víc tím líp a na ránu si dal pořádnou vrstvu. Udělal se mu takový gelový strup, který mi byl sympatický, jelikož se mastička hned neotřela. Ránu jsme mazali každý den a musím říc, paráda. Rána je zahojená. Ano zůstala jizva, ale to se po takové popálenině dalo čekat.

Další úraz byla odřenina mojí dcery. Brala si ze skříně tričko a záda si odřela o roh skříně. Hned jsem jí to namazala gelem. Ani o tom nevěděla, takže to ani nepálilo. Tady byl účinek opět parádní. Po odřenině nebylo po dvou dnech ani památky.

Dále testovala moje mamka na plíseň na rukách. Mazala každý den a tady moc gel nezabral. Nulová změna.


I když jsem nešikovná, já jsem žádný úraz za 14 dní neměla. Až teď poslední dva dny mě napadlo mazat si gelem velký vnitřní uher v třísle. Nicméně na nějaké závěry je ještě brzy.


Actimaris výrobky nebudou asi tak všemocné, jak se psalo na letáčcích. A na každého zabírá něco jiného. Asi je potřeba si to vyzkoušet. Za nás mohu gel doporučit na odřeniny a popáleniny.


#test_actimaris

Jak jsme testovali Actimaris

Předem bych moc ráda poděkovala, že jsme byli vybráni na testování, moc si toho vážím. Actimaris gel a roztok dorazili krásně zabalené v dobře otevíratelném balení.



Actimaris roztok jsme neměli příliš možnost vyzkoušet, pouze já sama na sobě pár dní a byla jsem s ním spokojena, myslím, že přispěl také k rychlejšímu hojení mých zarůstajících chloupků, které mě trápí již nějakou dobu. Každopádně jsme především využívali acti maris gel. Tento průhledný gel, vůní připomínající savo, což mě osobně nijak nevadilo, jsem otestovala sama na sobě a na dceři, manžel bohužel, bohudík, jeho účinky neměl na čem vyzkoušet...🙂


U malé jsem gel vyzkoušela na podrážděný zadeček po stolici a zřejmě pomohl, malá si pak již nestěžovala, ještě dodám, že malé jsou tři roky. Neudávala po nanesení gelu ani pálení, nic a to měla zadeček maličko zarudlý. Pak jsme gel u malé využili ještě na odřené koleno, když spadla na zahradě na betonu, koleno měla hodně odřené a krvácelo, na úplně čerstvou ránu jsem gel nepoužila, až po nějaké chvilce, kdy už rána zasychala. Musím říct, že jsem ji to kolínko pak už namazat ničím nesměla, jelikož ji to hrozně pálilo, takže na takovéto rány u malých dětí už bych gel asi nepoužila. Každopádně koleno se po pár dnech krásně zahojilo a nyní už tam není skoro ani stroupek. Zda tomu napomohl actimaris, netuším, ale možné to je. 🙂


Moje testování probíhalo, jak už jsem psala, především na zarůstání chloupků v oblasti třísel. Trápí mě to již nějakou dobu a vždy mi to po pár dnech i sem tam hnisalo. Několik dní jsem přikládala tamponek s roztokem a poté namazala gelem, cca po týdnu se mi to o hodně zlepšilo, nyní už mažu jen občas gelem a zatím to vypadá dobře, takže jsem spokojena a budu používat dále.


Další, na co jsem actimaris gel využila, byl prasklý koutek na rtech, chut gelu v ústech mi nijak zvláště nevadila a následující den po cca dvou třech namazáních, nebylo po prasklém koutku téměř památek.


Ještě musím dodat, že jsem využila gel i na genitálie, byla jsem již po druhé v nynějším těhotenství, hospitalizována kvůli městnání v ledvině a opakovaně mi byl zaváděn stent do ledviny. Naposledy mi to dělali tento týden ve čtvrtek, v pátek jsem byla puštěna domů a od soboty jsem cítila podráždění, lehčí zánět v okolí vyústění močové trubice, zřejmě po zavádění stentu. Zkusila jsem si to tedy po osprchování na noc namazat actimaris gelem a ráno to bylo mnohem lepší.


Celkově jsme tedy byly s actimaris gelem i roztokem moc spokojeni, především tedy já a určitě si u nás najde místo v lékárničce. Ještě jednou moc děkuji za možnost testování.


#test_actimaris

Můj spolubojovník a pomocník Actimaris

Před rokem a půl jsem se rozhodla, že se chci taky usmívat a na fotkách už nevypadat jako šavlozubý tygr. Během dalších několika měsíců do mého života přibylo mnoho kovu, drátu, gumiček, spon, ale i bolesti a otlaků. Přetrhla jsem si podjazykovou uzdičku a potrhala jazyk. Bylo to období, kdy jsem se nemohla skoro najíst, mluvit, natož třeba líbat mého muže. A o 9 měsíců později se přidala rovnátka na spodní čelist.

Musela jsem se osobně seznámit s dentálními nitěmi a sólo kartáčkem.Do té doby mi stačil klasický zubní kartáček a občas ten mezizubní.


Jenže teď abych si čistila zuby po každém jídle, protože se vždycky najde nějaký kousek jídla, který se rád usadí za drátkem a děsí okolí. Další věc, kterou přede mnou zatajili byla, že mě nebudou bolet pouze zuby, ale i panty, jazyk, dáseň a tvář. Taky fakt, že budu víc slintat, mít neustále suché a popraskané rty a krvavé otlaky všude po puse. Hádám, že kdyby to bylo sepsané v letáčku k rovnátkům, asi by se do nich tolik odvážlivců nepustilo.


Z těch krvavých boláků pod každým zámečkem jsem byla už vyřízená. Omezovala mě to úplně ve všem a hodně to bolelo. O to víc děkuji vynálezcům dentálního vosku a silikonu. ALE… vosk se snadno aplikuje, nicméně nevydrží dlouho. Většinou si na něm pochutnám spolu s jídlem. Je to opravdu lahůdka. Oproti tomu silikon, ten se u mě ohřeje déle, nicméně aplikace je složitější, neboť by rád absolutní sucho. Jak to ale zařídit v puse? Nemožné! Nutno také říct, že obě tyto varianty jsou jen mechanickou bariérou mezi zámečky a tkání. Jenže nehojí. 


Proto je super, že existuje Actimaris gel, který lze aplikovat i do otevřené rány, na afty, opary, prasklé koutky a otlaky. Tohle všechno zvládne moje pusa.


Actimaris toho ale umí daleko víc. Můžete ho použít třeba na puchýře, od těch krásných nových bot. Na škrábance od vašeho domácího mazlíčka. Na popálená místa, ale i na akné. Což se u mě také najde.

Díky skvělé úzké aplikační hubičce se dobře aplikuje a to přesně tam, kam chcete.
Gel je čirý, průhledný a voní jako moře. Když se aplikuje do pusy tak ucítíte, že je opravdu hodně slaný. Po aplikaci mírně štípe. Ale funguje. Aplikovala jsem jej vždy před spaním po čištění zubů na postižená místa v ústech. Používala jsem k tomu vatovou tyčinku. Do rána mi bolestivé otlaky splaskly, nebyly již v zánětu, ani silně prokrvené a kdybych spala déle tak věřím, že by se zahojily úplně.


Do party pečující o můj krásný a zdravý úsměv (a nejen ten) tak přibyl další člen. Ten využívám nejen já a nejen doma. Díky svému šikovnému balení (20 ml) ho bereme i na výlety a dovolenou.

Spolu s Actimaris gelem jsme adoptovali i jeho většího bráchu – Actimaris roztok.
Byl to velký 300 ml chlapík, který mě velmi mile překvapil. Jedná se o dezinfekční roztok, který můžete použít třeba namísto Peroxidu vodíku, Betadine anebo Jodisolu či Septonexu.


Pravdou je, že se jedná celkem o velké balení, cože není praktické na cesty. Také nesmím zapomenout zmínit, že se musí aplikovat opatrně, neboť zanechává skvrny na oblečení. Ale to třeba Betadine také.


Actimaris je cítit jako slabší roztok Sava a člověka to může vyděsit. V ráně se chová jako klasická dezinfekce a opravdu štípe. Oproti tomu na popáleniny je opravdu šikovný.
My jsme se celá rodina popálili na sluníčku a potírali se tímto roztokem. Nyní máme krásné opálení a vůbec jsme se neloupali. Za což jsme strašně šťastní, protože se opalovat neumíme a vždycky jsme maximálně červení. Hrůza.


Jelikož se jedná opravdu o roztok, je aplikace trochu složitější. Buď nakapat přímo na ránu anebo jako v našem případě potírat kůži pomocí kosmetického tamponku.
Než zcela zaschne, trochu lepí. Velmi rychle ale zasychá a popálenou kůži zchladí.

Když to tedy shrnu, každý z těchto výrobků má své klady i zápory. V naší lékárničce si ale své místo našli oba.

Závěrem bych chtěla moc poděkovat za možnost tyto výrobky testovat.
Moc si toho vážím.


Musím také pochválit pečlivě zabalený balíček, inteligentní otvírání krabice s naváděcí šipkou bez nutnosti použití nůžek anebo nože a hlavně – krásného a sympatického kurýra a la Tomáš Klus.


Takže – DÍÍÍÍKY!

#test_actimaris



Naše úspěchy s testem ActiMaris

Když přišel balíček, byla jsem po otevření překvapená velikostí většinou přijde takoví mini vzorek který vystačí sotva na léčbu jednoho člověka tentokrát přišel testovací produkt ktery krasne stači i pro 6 člennou rodinu a ještě zbylo na další ošetřování.


No ale k testování: první na kom jsem zkusila gel jsem byla ja sama, většinou zkouším první na sobě a pak se rozhodnu zda vyzkouším i na dětech, no zrovna se mi udelal v ústech aft tak, jsem nevahala a po přečtení informačního letáku jsem nanesla, po třech dnech užívání gelu bylo po problému. Je sice pravda ze chuťové je gel dost slany ale jelikož je z mořské soly da se s tím počítat výsledek a především rychlost hojení me nadchla a tak jsem se rozhodla ze gel a dezinfekční prostředek vyzkouším i na synech.


Syn 2 roky ma atopicky ekzem a často snáší léčivé prostředky blbě cca uz skoro rok ma problem s trhlim uchem tak jsem mu ouško vždy vydezinfikovala a nesla gel přikládám i foto, prvni foto je před užíváním, druhe foto po trech dnech a třetí po jednom a půl týdnů, nevěřila bych že to co se mi nedařilo vyléčit ruznima antibiotickyma a protibakterialnimy mastičky  předepsanýma na recept od děcké MUDr. se mi podaří vylecit touto dezinfekci a gelem důvod mi je znami je to přírodní a priroda léčí nejlépe, no byla jsem z výsledků nadšená a stále jsem, syn 4 roky jezdí na kole, koloběžce, lita všude a to se samozřejmě neobejde bez urazu a tak jsem i u něj vyzkoušela dezinfekci ani tentokrat nezklamala a stroupky které se mnohokrát léčí i nekolik týdnů ma do týdne prič a i jizvičky zůstávají buď drobnější nebo vubec žádné.


No a u syna 10let i u něj jsem prostredky vyzkoušela dezinfekci na různé skrabance či urazi z fotbalu a gel na afty co se mu také často dělá i tady to dopadlo na 1*, když se synovy udělá aft ma to většinou přez pul vnitřní tváře nemůže pak skoro nic jist a kolikrat mu dela problém i pití léčba pak trvá několik týdnů gel to zvladnul vyresit do 5 dnu.



Takže gel i dezinfekce jsou prostredky, ktere budu i nadále používat a upřednostňovat před jiným prostředkem. Za mě a mojí rodinu doporučuji všem.


Děkuji @konik_testuje, kdyby si mě nevybrali nikdy bych na tento prostředek nenarazila a byla bych i nadale bezradna co se týče úrazu atd.



#test_actimaris 

Jak jsem testovala Actimaris

Jednoho krasneho dne nam doma pristal balicek s vyrobky Actimaris  na testovani a rekla jsem si super, mam deti co maji kazdy den nejake zraneni tak to vyuzijem, ale realita byla jina.



Jelikoz jsem sla na planovanou operaci kolene tak jsem hned videla moznost vyuzit tyto vyrobky na pooperacni jizvy. V nemocnici jsem jeste krem Actimaris nepouzila, ale po navratu jsem hned zacla. Nejdriv jsem mela strach, ze to bude palit, ale obavala jsem se zbytecne. Jizvy prestaly byt cervene a zdalo se, ze se I lip zaceluji, ale abych mohla rict 100%, ze pomaha tak potrebuji jeste cas jelikoz se jeste jizvy hoji. Ale zatim jsem spokojena a to je hlavni.



Co se tyka roztoku tak jsem opet nejvic testovala ja. Trpim na afty tak jsem mohla v brzke dobe vyzkouset a musim rict, ze afta byla driv pryc. Abych celkove shrnula vyrobky Actimaris tak bych je doporucila a u nas doma je budeme nadale vyuzivat. Zacaly prazdniny tak vim, ze urazy na sebe nenechaji cekat.


#test_actimaris

Jak jsme celá rodina testovala výrobky ActiMaris

Než začnu cokoliv psát, chci moc poděkovat týmu, že mě vybral a já s rodinou mohla testovat gel i sensitive vodu ActiMaris. Když mi přišel mail a vzápětí balíček, byla jsem hrozně ráda, protože jsem si byla jistá, že se u nás tento pomocník neztratí.

Pár dnů poté co dorazil balíček jsme se s kamarádkou a našimi dětmi vypravily do Zoo a já jsem raději s sebou do batůžku zabalila i gel ActiMaris. Je skladný a jak jsem poznala za krátkou chvilku, využito nesčetněkrát 😊. Dcerka v Zoo špatně šlápla na schod a zranění bylo na světě. Naštěstí byla odřená jen na koleni a na předloktí, ale i tak jsem byla ducha přítomná a hned použila gel. Sice jeho vůně nic moc a do čerstvé rány není úplně nejvhodnější, ale dcerka byla statečná a to chvilkové štípání zvládla. Rány se krásně zatáhly a i když měla náplast na ruce, se strhnutím bylo vše v pořádku a teď po cca 10 dnech není po odřenině ani památky.

U dcery se poslední dobou objevily odpruzeniny a i když jsem tomu moc nevěřila, byla jsem mile překvapena. Na opruzeniny jsem použila sensitive vodu a za dva dny bylo po opruzeninách a dcerka opět veselá. 


Do testování jsem zapojila i partnera, který si spálil kotník a i když si myslel, že si z něho dělám legraci, nechal se ošetřit. Vůně, stejně jako u gelu byla dosti odpudivá a přítel se vzpouzel, ale nakonec to dopadlo překvapivě dobře. Stroupek přestal pálit a rána se začíná hojit. 😊


A aby toho nebylo málo, i já jsem se zapojila - "bohužel " začalo léto a s ním i spojené pro mě neoblíbené létání komárů. Sítě v oknech nemáme, takže jsem na svém těle pochytala velké množství ďobanců. Naštěstí jsem každé ráno mohla sáhnout po gelu a tím předejít svědění a pálení, které vždy dráždilo ke škrábání a následnému ošklivému strupu. 


Takže, když to tak shrnu - jsem ráda, že máme jak gel, tak i vodu. Sice obojí vůbec nevoní - zápach něco mezi chlórem a Savem, ale výsledky jsou "zatím " jednoznačné. Dcera v zimním období trpí na atopické ekzémy a jak to přijde, vyzkoušíme i na tyto stroupky. Snad to zmizí taky tak rychle, jako všechno ostatní ...😊😉



#test_actimaris

Jak jsme testovali ActiMaris

Snad odjakživa trpím na afty, každý rok se mi jich vyrojí desítky, a vždycky hodně dlouho trvá, než se zahojí. Takže objev nového prostředku, který by mi od nich mohl pomoci, mě nadchnul – a možnost jej vyzkoušet ještě víc. A k tomu jako bonus ještě další dva produkty.

To je pech, říkala jsem si, než balíček dorazil. Začátek léta zrovna není období, kdy na afty trpím nejvíc, tak na ně možná gel vůbec nevyzkouším. Jako kdybych si je přivolala, během pár dní se mi jich v pusy vyrojilo hned několik... Actimaris Wundgel byl tedy první z produktů, který jsem vyzkoušel, a první setkání mě moc nenadchlo. Ta vůně zedy opravdu není příjemná ☹ Něco mezi špinavým bazénem, savem a silným mořským pachem. Ale co, statečně do toho, dala jsem se do aplikace. Přišlo druhé zklamání - konzistence není úplně gelová, je hodně tekutá, takže bylo dost obtížně gel nanést přímo na aftu, a pak šup a byl pryč. Oproti Mundisalu, který se na aftu přilepí a je cítit, jak působí, nepříjemné překvapení.

Protože další afty na obzoru nebyly, naopak se mi právě na rukou rozjel exém, zkusila jsem gel na něj. Po pár minutách to nebylo vůbec příjemné, gel pálil (asi jak by se od mořské vody v ráně dalo čekat), ale po pár dnech se exém viditelně zmenšil a vysušil. Pár prasklinek na kůži se vybarvilo do krvava, ale zlepšení bylo viditelné a rychlé. Tím se skóre vylepšilo.

A když už jsme byli v tom testování, vytáhla jsem z krabičky roztok (pro začátek jemnější Sensitive, solnější Forte jsem si kvůli nutnosti otevřený produkt rychle spotřebovat prozatím schovala) a začala jej používat na všechno: na drobné ranky, odřeniny a škrábance (a že jich v domácnosti se dvěma dětmi je), dokonce i na synkovu vyrážku.


Podle návodu se má roztok nanést na gázu a nechat 20 minut působit. To je u dětí sci-fi, tak jsem vždy jen promočila vatový tamponek a bolavá místa potírala. Synek u toho poplakával, obávám se, že ho to možná na vyrážce pálilo, ale zlepšení bylo neskutečné, během pár dní byly pupínky pryč! Na ranky obvykle působíme desinfekční Bepanthen, po kterém se kůže velmi rychle hojí, ale i po tomhle roztoku bylo hojení bleskové.

Působení produktu se mi moc líbilo, ale aplikace úplně bezproblémová nebyla. Roztok má zvláštní strukutru, která se do tamponku nevsákne jako pleťová voda, ale steče po něm. Nakonec jsem se ale naučila udělat z tamponku jakýsi trychtýřek a dát roztoku na vsáknutí dost času.


Po pěti letech života ve Švýcarsku mám pro švýcarské produkty slabost. Jsou poctivé, z kvalitních surovin a hodně přírodní. V tomto ohledu mě ActiMaris rozhodně nezklamal. I přes dílčí výhrady zejména ke konzistenci, chuti a vůni mě efekt i během toho krátkého testování přesvědčil, že se zkoušení nekončíme a produkty si zaslouží své  místo na poličce v koupelně. Děkuji za možnost vyzkoušení!


#test_actimaris