Bolest zad po epidurálu. Jak se jí zbavit?

eatygrenee
5. čer 2009

ahojky, při porodu mi byl dán epidurál. od té doby mám bolesti v zádech, poradte jak se jich zbavit, nějaké cvičení???

aponchie
5. čer 2009

myslis ze je to tim?ja mam bolesti od druheho dne porodu jak prase pod pravou lopatkou v urovni svu podprsenky citim tam neco jakoby jen prehupslo a nechce se to vratit uz me to boli tolik dni porad stejne a nejsem schopna se dobrat terminu na rehabilitace ,ale nevim jestli je to od epi teda... 😖

wsmoulinkaa
5. čer 2009

ježiši ještě tohle...... no holky, tak to snad budu rodit i bez epi....

deathy
5. čer 2009

Ahoj, tady hážu jeden odkaz, je tam něco málo, co se může po epidurálu stát. Nepíšu to proto, že bych byla nějaká odpůrkyně, to ne. Jen co sem našla. Já sama epidurál měla, a neměnila bych.

http://www.oaa-anaes.ac.uk/assets/_managed/edit...

deathy
5. čer 2009

Nebo ještě tohle:

Odpověď lékaře

Pavelkova
dobrý den mám problém se zády.Před 2roky jsem porodila chlapečka a nechala jsem si píchnout epidurál.Dodnes vpich cítím např.když ležím na zádech a potom se otočím,při prudkém pohybu a místo si i nahmatám prsty.Chtěla bych se zeptat co se může stát jestli můžu ochrnout nebo něco jiného.A kdybych šla na vyšetření k lékaři jak by prohlídka probíhala.Mám z toho obavy.Budu velmi ráda když mě na mé otázky odpovíte a ubezpečíte.Velmi děkuji Pavelková

Odpověď odborníka
Dobrý den, paní Pavelková. Popisované obtíže určitě stojí za vyšetření. Váš lékař vás nejprve nepochybně důkladně vyzpovídá. Pak si nechá místo ukázat, asi okolí vpichu prohlédne a prohmatá. Pak by mohl vyzkoušet pohyblivost páteře tím, že by vás požádal, ať se ohnete do různých směrů. Další výsledky by mohly přinést zobrazovací techniky : ultrazvuk, rentgen a/nebo CT. I magnetická rezonance by se dala použít, ve vašem případě ale nepřinese pravděpodobně jiný nález než CT.
Datum vložení: 6.4.2008 | Aktualizace: 8.4.2008

eatygrenee
autor
5. čer 2009

hmmm tak já asi začnu trošku s protahováním a po 6 nedělí uvidím. Já epi nechtěla, ale porod byl strašně dlouhý a bolestivý, že pak mi ho doktor musel dát

f.miracle
5. čer 2009

eatygrenee a jak dlouho jsi po porodu? Mně bolela záda jenom na dotek (například když jsem se opřela, atd.) v místě vpichu, trvalo to cca měsíc - měsíc a půl.

deathy
5. čer 2009

Já měla to štěstí, že sem fakt měla vše bez komplikací, úplně ukázkovej porod a ani mi pak "nic" nebylo, záda ok, nic citlivý. A za epidurál sem teda ale ráda, bylo to jak nebe a dudy 😀

barusha
6. čer 2009

Ahojky, tak se přidávám. Já sama epidurál měla, je pravda, že mě po něm bolely záda v místě vpichu cca 3 týdny. Pak to přestalo. Bylo to nepříjemné, taky díky tomu, že vás toho bolí celkem dost a ještě záda k tomu 😅 Ale přešlo to a já bych epidurál neměnila. Příští porod jedině s ním 😀

eatygrenee
autor
6. čer 2009

f.miracle: jsem 8 dní po porodu. Vím, že je to ještě brzy, ale ráda bych začala co nejdřív. Nebolí mě místo vpichu, spíš celá záda a hlavně v kříži. předtím vubec nic

petrolejka
6. čer 2009

Deathy, koukala jsem na ten odkaz a vrtá mi hlavou, jestlu u každého to trvá jinak, ale zavádění a působení dohromady 40 minut? Mně zavádění a působení trvalo cca 6 minut (vyšlo to mezi tři kontrakce, na konci jedné začali, jednu jsem musela bez hnutí prodýchat a třetí už jsem necítila). tak to nějak nechápu. 😀 A z kurzu vím, že epidural může negativně ovlivnit laktaci a od kámošek vím, že některým způsobil po porodu hrozné bolesti hlavy, že se celý den nemohly hýbat. No já ho chci příště teda zas, úleva to byla neskutečná.

aponchie
6. čer 2009

zavadeni u prvniho epi cca5min aucinek do 15min u druheho zavadeni asi 20min pac me nemohla pres slachy a vazy napichnout takze milion pichacich pokusu 😀

eatygrenee
autor
6. čer 2009

a vy jste přes epi bolesti necítily? já tedy ano, jen o něco mírnějši nežli bez něj, ale stejně byly dost silné

suzanne25
18. črc 2017

Ahojky , chtěla jsem se zeptat .... před dvěma roky jsem měla kvůli porodu epidural , nýbrž mi to pan doktor špatně pichnul tak jsem v zadach měla zánět , naštěstí ho vyléčili ale ted poslední rok a půl mě začly šíleně bolet zada udělaly se mi na bederní páteři modřiny a když se nadéchnu tak mě v zadech pichne , nemůžu ani večer zkoro spát usinam pouze na břichu , uvažovala jsem zda se to nemůže znova objevit ten zánět :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru