Epidurál a volba porodní polohy

no_title
3. únor 2017

Ahoj holky,
asi se ptám trochu brzo, ale jak se znám, tak bych na to zapomněla a řešila to pak až v porodnici, kdy by už po aplikaci Epidurálu bylo asi pozdě.. Chtěla jsem se zeptat, co je pravdy na tom, že po Epidurálu se už musí jenom ležet? Hodně jsem zvažovala Epidurál, protože se znám, že špatně snáším bolest, ale na druhou stranu jsem chtěla rodit jinak než vleže na zádech, třeba na porodní stoličce. Poloha na zádech mi byla vždy nepříjemná už jako netěhotné, upřímně si nedokážu představit v takové pozici tlačit, pokud bych tedy musela volit, zda obětovat bolest nebo lepší porodní polohu, tak radši obětuju ten Epidurál. Tak nevím, je tu někdo, kdo měl Epidurál a rodil jinak než v leže na zádech nebo v polosedu?

g_m
3. únor 2017

@no_title Nemusí se ležet. Já seděla na baloně ve sprše a chodila po pokoji ;) A když člověk neví, jak to bude bolet, tak je těžko se rozhodovat, co obětovat. Já bych bez Epi skočila z okna a poloha mi v té chvíli byla úplně jedno ;)

verunkanatalka
3. únor 2017

@g_m ahoj.Prosim muzu se zeptat?o ten epidural se zada?jestli ano kdy a u koho?diky za odpoved.

g_m
3. únor 2017

@verunkanatalka Rekla jsem si o nej porodni asistentce, kdyz uz jsem vedela, ze dyl to nedam. Chtela mi dat nejaky jiny oblbovak, ale ten jsem odmitla a chtela rovnou Epi. A ono se to muze pichnout jen v urcite dobe, ale presne nevim kdy. Nicmene v dobe vpichu jsem byla otevrena na 4cm...

stuplakova
3. únor 2017

Když jsem se ptala lékaře, tak říkal, že po epidurálu se ležet nemusí, že můžu normálně chodit nebo sedět na balonu, prý mám v porodnici jak přijedeme rodit říct, že možná budu chtít epidurál a oni mi vezmou krev a udělají testy jestli mi ho můžou dát.

cinula
3. únor 2017

já vyplňovala předem souhlas s tím, že mi ho můžou dát (seznamovali mě tak s riziky a tak) a v danou dobu mi ho doporučila PA, že teď by ho píchla a záleželo na mě, co řeknu 🙂

ssandy
3. únor 2017

Lezet se nemusi, rodila jsem na boku a v polosede, i s epiduralem. Teda uprimne, ve chvili, kdy mi ho dali, jsem byla rada, ze jsem. Na nejaky pochodovani bych teda naladu nemela a uz vubec ne silu. Ale treba to ma nekdo jinak.🙂

verunkanatalka
3. únor 2017

@g_m Dekuji moc.☺

smyschek
3. únor 2017

Ja rodila bez epi a klasicky na porodnim luzku. Taky jsem si rikala ze lezet u porodu nechci ale ono je to uplne jine nez se o tom mluvi. Spis u toho clovek polosedi na kraji postele s nohama nekam do vsech stran a popravde si neumim jinou polohu po zkusenosti predstavit 😀 ale kazda jsme jina

astyna
3. únor 2017

Když jsem se svíjela a bylo nejhůře ouvej, řekla mi PA, že má poslední možnost mi dát epidurál nebo to mám ještě zkusit na míčích ve sprše, takže míče byla jasná volba. Gravitace udělala své 🙂 A jak já si pak ráda lehla a "odpočinula" při tlačení. A to mi nabízeli polohu na 4, ve stoje, na stoličce...

verunkanatalka
3. únor 2017

@smyschek ja prave prvni dceru rodila taky normalne bez epi a na klasika na luzku.Bylo to strasny...3 dny bolesti a 12 hod.na sale..takze uz tet se informuju jak to nyni funguje..😀

smyschek
3. únor 2017

@verunkanatalka jeva aha tak to neznam. Nerikam ze bych si bolesti neskubala vlasy ale nejsme v cukrarne. Takze jsem k tomu tak pristupovala 🙂 to mimco to musi taky vydrzet a protlacit se ven tak jsem tahala s nim za jeden provaz. Jediny kdo chtel u nas pichnout epi byl manzel 😀 ale chapu. Kazda jsme jina kazdy porod je jiny

verunkanatalka
3. únor 2017

@smyschek Jasne.budu se snazit rodit prirozene,ale zadni vratka si necham..

smyschek
3. únor 2017

@verunkanatalka to je jasne..ja to neodsuzuju 🙂 hlavne zdravi maminky i miminka. Kamaradka rodila a mela tri davky epi 😀

verunkanatalka
3. únor 2017

@smyschek diky za podporu..☺

smyschek
3. únor 2017

@verunkanatalka jsme zeny...musime drzet pri sobe. Porodni bolesti pochopi jen ten kdo je zazije 🙂 libil se mi dr v porodnici. Chlapek tricet let a poucoval nas jak kazda zenska zvladne porod sama bez pomoci a opiatu a ze oni tam jsou jen kdyby nahodou 😀

verunkanatalka
3. únor 2017

@smyschek tak ten byl na pest😠..manzel ma k porodu respekt od te doby,co byl u prvniho porodu..😂

verunkanatalka
3. únor 2017

@smyschek pravdou je,ze ten dr.co byl tak chytry,tak doma umira na rymu😷😤..

lovelylion
3. únor 2017

Moje zkušenost je taková, že jsem epidurální chtěla v těch největších bolestech, ale....Než přišla doktorka, tak jsem měla kontrakce co 2 minuty, takže se mě snažila napíchnout asi 6x a já se furt krčila a predhybala a zas zaklanela. Nakonec se to nepovedlo, jen jsem měla rozpichane záda a po zalepení nemocniční náplasti pak spáleniny na zádech asi 10x10cm. Nechci kecat,ale to byla po porodu asi největší bolest ta spalenina. Ani to, že mě 2 hodiny sílí za pár dnů tak nebolelo jako ty vpichy. Další věc je,že epidurální se jim nedobře aplikuje u silných maminek. Což já jsem byla, takže další minus. A tuto info nevím jistě, ale slyšela jsem, že ji nechteji dávat maminka co mají potetované krize nebo něco nad zadkem a záda. To nevím jistě, protože se mě to netýká,ale pokud máte, raději se poptejte dopředu.

smyschek
3. únor 2017

@verunkanatalka ten dr byl u prohlidky porodnice na facku a doma jsme se modlili at ho nemame u porodu. Samo ze tam byl a byl skvely. Nemuzu na jeho pristup a praci rict pul slova. V tu chvili nemachroval jak u prohlidky....a doufam ze u druheho bude taky 😀

g_m
3. únor 2017

@smyschek
@verunkanatalka Hlavně si myslím, že každá tu bolest máme jinou a taky máme jiný práh bolesti. Kámoška porod okomentovala tak, že ji třikrát píchlo v břichu a malá se narodila. Já lezla po zdi doma celou noc, protože o půlnoci nás ještě poslali domů, že to porod není a v 6 ráno jsem už byla na dva cm 😀
Jo a na mě taky doktor hleděl a říkal, že jsem asi nějaká citlivější na bolest. Tak jsem měla sto chutí ho nakopat do kulí a říct to samé jemu 😀

smyschek
3. únor 2017

@g_m me odmitla sestra na prijmu vysetrit a volala doktora ze silne nezvladam sve kontrakce...doted se tomu s manzelem smejeme. Ja cita jsem a vim to o sobe ale oni tam nejsou od toho nas kritizovat ale pomoct nam.

michelette
3. únor 2017

Ja do porodnice prijizdela s kontrakcema co 10 minut v sedm rano, rozhodnuta, ze to zvladnu bez epiduralu. V devet vecer jsem byla utrapena, vycerpana, unavena a kapku hysterka 😃 Takze jsem byla maximalne vdecna za anesteziologa ve dverich. Lezet jsem teda nemusela, na chodbe jsem si udelala "pesi zonu" a litala tam a zpatky. V jedenact vecer kdyz se teda slo na vec, jsem byla za polohu na zadech fakt rada. V jine bych to asi nezvladla. asi hodne zalezi na okolnostech 😊

verunkanatalka
3. únor 2017

@michelette na trochu histerie mame pri porodu narok ne?ja po 12-ti hod.na sale vypustila z pusy,at me riznou a vyndaj to..upozornuji,ze dceru miluju ☺.mozna g tom hral svou roli i vek.Bylo mi cerstvych 20 let.Nyni cekam druhou dceru ale je mi o kapanek vic...38let.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru