Cvičení po císařském řezu. Kdy mám začít?

llucinka
27. říj 2007

Ahojte holky, jak to máte s cvičením po SC? Zajímal by mě váš názor, kdy je nejvhodnější začít, co se doporučuje a tak. Mě končí ve středu šestinedělí a na cvičení se necítím ani náhodou, když mám přes den větší fyzickou zátěž, ještě mě bříško docela dost bolí. I když mi moje vlající břicho docela vadí, nechci riskovat, že se něco dobře nezahojí. V každé knize se doporučuje něco jiného, a co na to vy? Děkuji předem za odpovědi. Luci.

Pokud zde již takové téma je, tak se omlouvám, ale hledala jsem a nenašla. 🙂

dendisa
27. říj 2007

taky mě to při zátěži bolí, taky jsem nenašla a taky mě to zajímá 😀

llucinka
autor
27. říj 2007

dendiso: Hih, ale odpovědi jaksi žádné. 😅

lu777
27. říj 2007

ahoj holky, já jsem teprve těhule 😅 ale vlezu vám sem, koupila jsem si takovou tenkou knížečku "Ve formě po porodu" (Portál, autorka Chantale Dumoulin) a ta má dvě části, druhá je o cvičení po CS.. jsou tam i různé praktické rady ohledně hojení, masáže jizvy a tak... tak možná můžete zkusit nakouknout do téhle příručky 🙂 je to tam i rozepsané podle toho kolik jste dnů po CS

llucinka
autor
27. říj 2007

lu: Děkuji za tip 😉

kalo
28. říj 2007

Posilovat břicho se po SC doporučuje nejdřív 3 měsíce potom. Ale jen šikmé břišní svaly...(přímé ještě mnohem později..ty šetřit).

Já bych vám ráda poradila, ale sama jsem po šestinedělí taky nikde (ani na netu) nenašla. Tak jsem začala cvičit sama a tak nějak podle svých pocitů, co je mi příjemné. Nohy,ruce,záda...klasika, takové to mírné posilování. Ale to bříško opravdu pomalu. Ze začátku třeba jen sérii 5 kmitů na levo a na pravo (cvik na zádech,ruce v týl a kmitáš jen do strany) Teď si dám už 20.
Hlavně prý šetřit ty přímé břiš.svaly, že je prý nebezpečí jejich rozestoupení...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru