Drobné zdrav. nepříjemnosti po porodu. Trápí vás také?

raculka
4. zář 2006

Ahoj maminy.
Chci se zeptat,jak dlouho po porodu vás trápily nějaké nepříjemnosti?
Já už mám po 6ti nedělí,ale pořád to nějak není ono 😢
Kontrola po šestinedělí byla poměrně bolestivá a mám pocit,že se mi tím
to hojení zase trošku vrátilo o krok zpátky.
Taky se chci zeptat,jestli někoho trápí povolené svěrače močáku?
Já to měla na konci těhot,ale pořád mám pocit,že když zakašlu,tak to
není tak jako dřív.DR říkal,že se to upraví časem a cvičením.
Máte někdo zkušenosti nebo rady,co by ještě pomohlo?

aduskak
16. bře 2012

@lussi A jaj tak to to muselo pěkně bolet ☹ , děkuji za pomoc

lussi
16. bře 2012

@iluss ne jo? Mě Faktu napsali v porodnici 😝

aduskak
16. bře 2012

@iluss Ráno si ji zajdu koupit, ještě jednou děkuji za radu 🙂

iluss
16. bře 2012

@lussi je to tuším i napsané v příbalovém letáčku.
No v porodnici kamarádce hned po porodu napsali léky na snížení krevního tlaku a pak se u svojí doktorky dozvěděla, že by se při kojení tyto léky vůbec neměly brát. Takže občas ty doktory fakt nechápu.

iluss
16. bře 2012

@aduskak není zač, snad ti to zabere 😉

olusenka
16. bře 2012

@aduskak :ne, hemoroidy vliv na miminko rozhodně nemají. 🙂 Můžeš zkusit Dobexil H mast a čípky, sedací koupele v dubové kůře (jsou prý lepší než ten gel), ale porodem se to pravděpodobně zhorší (mě teda jo), takže spíš to dělat pak. Nebo te´d i potom.

lussi
16. bře 2012

@iluss jj, to vím, že je to tam napsané, ale asi to nevadí už ke konci těhu, když se to "nemaže" nějak dlouhodobě, doporučila mi to i kamarádka, které to předepsali taky. Ale známe to, co doktor to názor, jiný by to nepředepsal ani náhodou 😎

iluss
17. bře 2012

@lussi No to je pravda, co doktor to jiný názor. Třeba tady kapičky na prdíky Sab simplex jsou normálně volně prodejné a dají ti je v každé lékárně a i doktoři tvrdí, že to nevadí, když se u miminek častěji používají.
No a švagrová jela s mimčem na slovensko a šla do lékárny pro tyhle kapičky a tam na ní koukali jako na exota, že prý co že to po nich jako chce, že tyhle kapičky jsou pouze na lékařský předpis a civěli na ní, jako že chce snad mimču ublížit či co.

jennyska
23. říj 2013

Ahoj Maminky, těhulky,

ráda bych Vás oslovila na téma, které právě rozebíráte a sice Hemoroidy. V naší společné knihovničce Modrého koníka na toto téma vznikl článek a Vy můžete ostatním ženám pomoci svou zkušeností, radou, tipem právě zde: https://www.modrykonik.cz/hemoroidy/

Mnoho žen na MK hledá informace o hemoroidech a častokrát ve fórech najdou jen nějaké info, zkušenost. V knihovničce je ale vše na jednom místě, jak obecné informace, tak Vaše cenné zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomůžete i Vy svou zkušeností a podržíte tak ostatní maminky, těhulky a snažilky 🙂

Přeji Vám krásný den.
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru