Kefalohematom. Kdy se vstřebá?

roxxxana
20. zář 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost. Při klešťovém porodu "utržil" můj syn kefalohematom. Lékaři mě ujišťovali, že je vše v pořádku a krevní výron se vstřebá bez následků. Jenže už je mu 7 týdnů a připadá mi, že se nic nezměnilo, boulička je stále stejně zřetelná. Dočetla jsem se, že by hematom by se měl vstřebat do měsíce, dětská doktorka neříkala nic. Tak jsem plná obav, co s tím a jestli to neznamená nějaké komplikace do budoucna (DMO apod.)...nemáte některá zkušenost?

beruska2x
21. zář 2008

Ahojky, nam bylo v patek 6 tydnu a boulicka je sotva znatelna - kdo to nevi nepozna 🙂 , kazdy mimco je jiny a trva to ruzne me rekly nekolik tydnu, to muze byt 3, 5, i 8 😉 😉 neboj urcite to bude v poradku... Dospelejm se taky modrina ztraci kazdymu jinak dlouho 😎

amina
21. zář 2008

Taky myslím, že je ještě čas, každé dítě to má jiné. U nás to bylo, myslím asi pět týdnů. Kdyby to v sedmi týdnech znamenalo nějaký problém, mudra by se zmínila. Ta naše Pepínovi pokaždé kebulku pořádně osahala. Navíc jsme se potýkali s dědičnou záležitostí - větší hlava, absolvovali jsme několik vyšetření a vše ok. Já lékařům věřím, když mám pochybnosti, ptám se, zjišťuji, ale jinde než u studovaných hlav moc nepátrám.

dont_speak
26. zář 2008

Ahoj, nechci strašit,
malý měl taky po narození kefalhematom.. nejprve na dotek jako měkká boule, doktoři říkali, že se nemáme obávat, protože se vstřebá.. nestalo se tak bohužel.. boule mu ztvrdla, ale je fakt, že jak mu roste hlava, tak se zdá být opticky boule menší. Necháváme mu růst vlasy, jde stejně jen o kosmetickou vadu. 😉

beruska2x
27. zář 2008

To strasit nemusis, hematom ztvrdnout ma, nejdriv ztvdrne a pevne se ohranici a pak se vstreba 😉

monika6e
28. zář 2008

roxxxana: buď úplně v klidu, já myslela, že to má malá už taky navěky, ale vstřebalo se. Už nevím přesně týden, ale trvalo to sakra dlouho. A to jsem neměla klešťovej porod, jen vylítla příšerně rychle a z toho se jí to prý udělalo.... Dneska má hlavičku jak obrázek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru