Padání vlasů po porodu. Jak dlouho vám padaly?

popelka.miri
9. kvě 2009

Ahojky, mám docela problém..Zdá se mi, že mi po porodech zřídly vlasy a neustále padají 😖 .. Po druhém porodu se mi začaly dělat i kouty, šla jsem se ostříhat nakrátko a chodila chvíli na kožní na sněžení tekutým dusíkem..Trochu se to srovnalo, ale vlastně nikdy ne úplaně. Po probuzení jsem měla plný polštář vlasů a ve vaně taky po mytí a teď na kartáči mám taky vlasů hrůza ☹ ..Brala jsem i zinek, ale teď se mi zdá, že je to zase horší. Už se nechci znovu stříhat nakrátko, mám vlasy teď na ramena, ale musím nosit culíka 😒 . A na kulmování vlasů nemám pořád čas. Existuje nějaký účinný, ale ne moc drahý recept na tenhle problém? Díky 🙂

elilen
2. pro 2012

@tichackova Tak snad už jen jeden měsíc. 😕

dvojka
2. pro 2012

Mně vlasy padaly pomalu rok ☹.Bylo to fakt strašný .Šla jsem na kožní a doktor říkal,že to je normální řekl at si koupim biosil a ještě mi nechal v lékárně namíchat nějakou vodičku kterou jsem si měla vtírat do vlasů.

latkovkybrno
2. pro 2012

vlasy mi začaly padat 3 měsíce po porodu a padaly jen měsíc, pak jsem si koupila v lékárně šampon a balzám české bylinné kosmetiky Capillan a do 14dnů se to hodně zlepšilo a teď (po měsíci a půl) už je to úplně v pohodě. Nedám na to dopustit, prodává se asi jen v lékárně, nevím, v obchodě jsem ho neviděla. Kdysi mi pomohl i na hodně zničené vlasy (odbarvení po červené barvě na blond) a tak jsem po něm šáhla i teď a je to fakt zázrak. Podotýkám, že nejsem žádný dealer nebo tak, jen spokojená uživatelka. Jo a jedno plus - je to český výrobek. 😉 Oosbně už asi jinou kosmetiku na vlasy používat ani nebudu. Vlasy mi nejen přestaly padat, ale jsou zdravé a opět přirozeně vlnité jako když jsem byla dítě. Pro mě osobně je to malý zázrak.

benjik
2. pro 2012

Mě padaly u dcery měsíc,u syna půl roku.Bohužel zatím se ted o původní bujné kšice nevrátily.Místo toho mám řídké splihlé cosi.

sarahbee
9. říj 2013

@dana3262 tohle vypadá jako Alopecie Areata. Je to psychosomatické onemocnění, které se nejčastěji objevuje po velkém stresu nebo silném šoku. Přesněji nikdo neví. S dusíkem bych si tolik nezahrávala a raději se zaměřila na duševní hygienu.

dana3262
9. říj 2013

@sarahbee muj prispevek je uz starý, ale to místo mi stále nezarostlo. Nemám pocit, ze bych prožila silny stres nebo šok, ale trpím panickymi uzkostmi. Beru nějaké léky, ale ze by to mělo nějaké zazracne účinky, to teda nema. I kdyz me to štve, tak ta lysina je to nejmenší, co me trápí 😉 jen bych tomu rada předešlá a nevim jak.

miladanovotna
7. dub 2014

Ahoj vlasy mi vypadávaly hrozně dlouho tak jsem se rozhodla zakročit. Nejdřív jsem koupila nějaké šampóny ty mi ale vůbec nepomohly. Tak jsem přešla na prášky a ty zabraly po týdnu. Zvolila jsem Clinical CH a nemůžu si stěžovat vlasy začínají vypadat jako dřív.

raduuskaa
27. srp 2014

Mě padaly ještě tak půl roku po porodu tak jsem se to rozhodla řešit, protože kdybych tak neudělala, kdo ví, jestli by mi na té hlavě vůbec ještě něco zůstalo. Koupila jsem si konopný šampon Capillus a už po 14 dnech jsem viděla výsledky, padání vlasů se omezilo a po měsíci přestaly padat úplně. Teď momentálně (mám 13měsíců po porodu) nepadají vůbec, ale používám ho raději preventivně i s obyčejným šamponem a super 🙂, maximální spokojenost.

ellar
27. srp 2014

Mně před porodem nevypadl snad ani jeden vlas. Po porodu se mi to ale vynahradilo a moje vlasy byly úplně všude! ☹ Padalo to dlouho a moc. Trvalo to půl roku. Teď začaly vlasy podrůstata avypadám jak sluníčko 🙂 Nebrala jsem nic, ani šampon jsem nezměnila. Prostě se to upravilo samo 🙂

camille87
31. srp 2014

Na růst a zhoustnutí vlasy vřele doporučuji doplněk Methionin+je možné k tomu přidat Zinek. Methionin mají v Praze např. v prodejně bylinek Oregano, Eliášova ulice, P6. Jen nevím jak je to při kojení, já tohle brala před pár lety když mi ze stresu padaly vlasy. Zabralo to výborně, dodnes se mě kadeřnice ptá, co že to má dál doporučovat🙂

camille87
31. srp 2014

@dana3262 tyhle lysiny ve vlasech nebo i po těle jsou způsobené onemocněním zvaném Alopecie.. dnes tím trpí hodně lidí, i chlapů, kteří mají třeba i holá místa na tvářích, kde měli fousy. Spouštěč je převážně stres apod.. veškeré info si vygoogli, je to teď bohužel hodně rozšířené..

ivetakapi
16. zář 2014

holky ZÁZRAK!!! konečně jsem našla přípravek na padání vlasů. Po 3 dnech používání přestaly padat, jsem z toho naprosto nadšená. Silně regeneruje vlasovou pokožku- takže začnou růst nové, je to proti lupům a svědění. A dokonce je 100% přírodní. Produkt se bohužel ještě nedá sehnat v ČR, kdo by měl zájem, můžu poslat poštou. Stojí 883Kč, je to 200ml.

silvapokorna
31. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Určitě mi padali, než jsem doplnila vitaminy. Dopovala jsem se asi měsíc kompexem pro vlasy, nehty a kůži a používala Dove šampón a kondicionér, ten mi vyhovoval nejvíce. Teď jsem začala používat řasu Youthful VItality pro zralé vlasy. Sice mám jen lehce před 40cítkou, ale vlasům je to jedno a jsou po davu prostě lepší. Tak za mně takto. Určitě doplnit vitaminy i zevnitř.

ajaksas
20. srp 2015

Holky, každý den jsem ve sprše ťapala v chuchvalcích vlasů. Tak jsem zkoušela kde co a co pomohlo, tak: https://www.viphair.cz/KOSMETIKA-A-DOPLNKY/Kosm...
Doporučuji🙂

kakaci
12. kvě 2016

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu.
Jsem už skoro 15 měsíců po porodu a stále mi hodně padají vlasy. Už se zdálo, že je to lepší (pár týdnů), ale teď zase pozoruju zhoršenít. Už jsem tak zoufalá, že jsem i zkusila spočítat, kolik mně jich při mytí běžně vypadne a je to přes 300! Mám už dost výrazné kouty a několik lysin. K tomu jsou vlasy takové slabé, hodně jemné, špatně se upravují. Vypadají jako chmýří. Zkoušela jsem toto všechno:

Henna - používám cca co 2 měsíce, vlasy jsou po ní lesklejší a pevnější, ale padají stejně
Donna Hair - doplněk stravy (jediný z této kategorie vhodný i pro kojící) - užívala jsem téměř rok, efekt malý nebo žádný
Vitaminy pro těhotné a kojící (mamavit, gravital, chytré miminko) - beru od začátku těhotenství pořád (s malými pauzami), efekt na vlasy nepozoruju
Ricinový olej - po aplikaci na řasy a obočí byl efekt super, bohužel na vlasy působil zcela opačně - vypadávání bylo ještě intenziovnější (použila jsem do zábalu se žloutkem, citronovou šťávou a olivovým olejem)
Vlasové vody (konkrétně lopuchový výluh od Naděje, a kopřivovou a lopuchovou vodu od Luny) - je fakt, že vlasy se pak jakoby méně mastí a pokožka mi přijde zdravější, ale efekt na padání je diskutabilní; používám prakticky od porodu
Semínka (dýně, sezam, len) - každý den si dám hrstku semínek; dělám to asi půl roku; možná se méně třepí nehty, ale efekt na vlasy se opět (zatím) nedostavil
Dýňový olej - každé dáno si dám 1-2 lžičky; užívám taky asi půl roku; zlepšil mi trávení (trpěla jsem na zácpy), ale s vlasy opět nic neudělal

Zároveň mám docela nepěknou pokožku, od porodu se mi dělá akné (především brada a čelo), jinak je kůže suchá a napjatá.

Byla jsem už i na vyšetření štítné žlázy, ale vše bylo v pořádku.

Fakt už nevím, co dalšího zkusit. Možná půjdu do šamponu, který doporučovala ajaksas. Ale už jsem za to všechno taky utratila majlant s nulovým efektem :-/

Díky za rady a tipy!

silvapokorna
31. říj 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Holky, po druhém porodu jsem taky měla přes rok šílené problémy, vlasy padaly, byly hnusné, ostříhala jsem, dala melír pro optické zhuštění nic. Prostě to trvalo, než se tělo zregenerovalo, hodně šlo asi do mléka, dcerka byla pěkně boubelatá :D Přestalo to až když jsem přestala kojit. Hodně jsem se celou dobu dopovala vitaminy, to je důležité. Ne jenom komplex pro vlasy, ale celkově všechny vitaminy pro ženy bych doplnila. Pro vlasy kvalitní produkty, určitě přidat regenerační masku na vlasy jednou týdně, např. Advanced Hair Series Youthful Vitality, co je regenerace pro starší vlasy, nebo Oil Care s arganovým olejem pokud jsou hodně vysušené. Tyto mám odzkoušené. A pak celkově být fit a v pohodě, ale do to se lépe řekne než udělá s dětmi 🙂

luu25
3. pro 2018

Nejlepší a nejjistější je změnit stravu protože vlasy si berou vitamíny ze stravy a jak se staráme o tělo tak pak vypadají naše vlasy... taky vitamíny na vlasy a nehty si dříve vezmou nehty než vlasy a vypozorovat změny na vlasech jde později, přece jenom nehty rostou rychleji než nehty... Je třeba to vzít komplexně, řešit stravu i vitamíny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru