Po porodu chci mít dítě u sebe. Mám právo to vyžadovat?

simlenka
20. bře 2010

Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

mamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brumdinka
16. kvě 2010

ahojte, no je vidět jak je to všude jinak. Já rodila v Chebu a měla malýho u sebe. Na břicho mni ho ale nedávali.Těsně po porodu ho na chvíli vzali na umytí, vyprázdnění hadičkou, káčko a zabalení do zavinovačky - to všechno dělala sestra před naší kamerou (Jirka vše natáčel) velmi opatrně. Pak sme byli všichni tři zvlášt´v místnosti na hekárně 2 hodiny, aby sme se všichni seznámili a občas přišla sestra, že zkusíme ho přisát - chytl se za chvilinku - bylo to moc krásný 😵 no a pak nás odvezli oba na pokoj a malýho sem měla pořád u sebe - a první noc sem nespala 😎

petja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
demoisellem
7. bře 2011

Něco málo o bondingu z pohledu vědeckých studií (zatím dvě, přibudou další) http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru