Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
18. pro 2009

Ahoj holky,
já byla v campusu, babička hlídala, no místo abych koupila něco sobě, tak opět všechno pro jakuba a žrádlo. Ale ve fóglu jsem koupila boží mikunu a svetýrek, každej za 99,- z 399,- 😲 😲 😲 , mají výprodej, v deichmanu jsem mu vzala boty, máme na tkaničky a šíleně tím trpím 😀 😀 😀 , tak jsem koupila skoro ty samý akorát na sucháč. V tesku jsem mu vzala čepici a rukavice za 57,- 😀 😀 😀 , tak jsem se rozšoupla ve slevách, no přece to tam nenechám 😀 😀 😀 za ty prachy 😉 😉 😉 .

Jinak jsem nestihla vařit, tak jsem mu vzala skleničku a snědl asi 4 lžičky a nechce to, tak je to hrůza, musím pořád vařit, ani jednou týdně mě to nezachrání 😀 😀 😀 . Je to lump.

Jinak u nás pohoda, poslední dny je naopak úplně zlatej, sám si hraje třeba půl hodiny, nebo si hraje se psem, takže u nás paráda.

No nic, jdu vyskládat myčku a pověsit prádlo a půjdeme si lehnout, už se těším, včera jsme spali 2 hodiny, já byla jak zabitá, už aby ta těhu únava přešla, dává mi to zabrat 😀 😀 😀 .

Tak se mějte, Pavli užijte si jogušku, Moni krásnej víkend u mamči, Janča ať si dneska užije Řecko a Betince posílám pohlazení, aby bylo líp. Neboj, zajedeme si rytmus a bude dobře. Zvládly to jiný, my taky. Hlavu vzhůru.

Papapapapapapapapapapapa

pavlina05
autor
18. pro 2009

Moty, optimistko jako blázen!!! 😀 😀 😀 Jsi mě ještě víc nakopla tou energií...no když jí máš za dva 😀 nebo za dvě? 😉
Teda tady někdo umí super nakupovat 😉 já furt trčím doma,tak ani neutratím a ani nic nemám ☹ ale my zase všecko máme a nic nepotřebujeme...
Moty, jako zimní boty pro Kubíka ZA kolik? 😕

motylek
18. pro 2009

Pavli, my taky všechno máme, bud ráda, že jsi doma, já někam vylezu a jsem o dva litry chudší 🙄 🙄 🙄 . Boty za 399,-, dei-tex, já už mu nekupuju zdravotní, takže pohoda. Svetr je nádhernej, už se těším až ho bude mít na sobě, ale asi mu ho zabalím od ježíška.

Máme v plíně aa, tak jdu na to. Já nevím, že si nedřepne na ten nočník, už mě to přebalovaní neba 😠 😠 😠

pavlina05
autor
18. pro 2009

Moty, super kauf 😉
Mě to přebalování taky neba 😠 😝 ,a jeho asi taky ne, pořád mi zdrhá ☹

motylek
18. pro 2009

Jo a jinak já doufám, že za DVĚ 😀 😀 😀 , chtěla bych holčičku, ty růžový hadry mě úplně dostávaj 😀 😀 😀 .

motylek
18. pro 2009

Taky nechodí na nočála??? A posazuješ ho na něj??? Já totiž ani ne, protože vím, že mi hned zdrhne, tak se mi nechce pořád mu sundavat a nandavat plínu 😖 😖 😖 , jsem líná.

motylek
18. pro 2009

Tak svetr jsem mu zkusila a je božííííííííí, až budu mít foťák, tak ho vyfotím.

motylek
18. pro 2009

Holky, kapete vigantol, mě ho dr. napsala, že ho mám kapat, a já ho už půl roku nedávám 😖 😖 😖

pavlina05
autor
18. pro 2009

Moty, já vím že jsi pro holčičku. 😉 Necháte si to říci? Mě naopak nedostávaj 😎 Já bych brala kluka 😀
Jsem megaaaaaaa líná! 😀
Ani ho neposazuju, ani nesundávám plínu....nemá to cenu. 😅
Neřeším to. Včera jsem koupila dva balíka Pampers 4 + a počkám na jaro nebo léto. Musí na to přijít sám 😉 nehodlám sebe a ani jeho stresovat. On na něm ani nesedí, jezdí s ním po zemi jako s autem 😅

Heleď, máme doma odrážedlo už půl roku...vůbec na něm nejezdí, nezajímá se o něj...qa včera na něj sednul a dnes tady jezdí jak o závod. TAkže tak nějak to bude i s nočníkem 😉

pavlina05
autor
18. pro 2009

Jo, fotku!!!!Modelko!!!!! 😀

pavlina05
autor
18. pro 2009

Moty, myslím, že už se Vigantol dávat nemusí. ale asi v zimě je to lepší, když není slunko. Já dávala vit.ADC.Teď je nemám, tak nedávám. Až zase natrefím na lékárnu, tak koupím 😉

motylek
18. pro 2009

Nechám, 6.1.2010 jdu na NT, tak se zeptám už tam, u Jakuba mi tam řekli a trefili se, tak uvidím teď. Na motorce jezdí pořád, už z toho mám halo, protože krosí zatáčky a včera narazil do zdi, musím koupit helmu, je fakt magor 😀 😀 😀

pavlina05
autor
18. pro 2009

Moty, no vidíš. TAk my k té motorce dospěli až teď.
Super! Mě na NT minule neřekli, teda dr. asi viděl pindíka, ale neřekl...

motylek
18. pro 2009

Mě taky neřekli přímo, jen se ptal jestli chceme kluka, tak říkám jo a on se přiblble smál, tak mi to bylo jasný 😀 😀 😀 . Nic jdeme dopostele, už knourá.

pavlina05
autor
18. pro 2009

dobrou, taky si jdu lehnout na půl hoďky, pak už bude budíček

pavlina05
autor
18. pro 2009

😖 už jsme vzhůru

marci
18. pro 2009

Holky, to jste mě pobavily s tím nočníkem. Jestli chcete vidět otroka všech nočníků, tak se přijeďte podívat k nám!!! 😀 😀 Poslední měsíc posazuji Dejvíka na nočník i 10x za hodinu. Z toho je to tak z poloviny falešný poplach🙂 Davidovi se líbí když tam něco vyplodí, tak to zkouší pořád a navíc zjistil, že stačí zavrčet a já lítám. Takže teď když mu nevěnuji dostatečnou pozornost, tak hned vrčí!!! A začal vrčet i venku v kočáru, když se tam nudí 😀 Vrčí jak o život a přijdeme domů a je suchej a na nočník nechce 😀 😀 Takže jestli chcete vidět nočníkovej blázinec jste zvány 😀 😀 😀 😀

jana.sun
18. pro 2009

ahojky,
já včera pekla ty sádlový potvory!!! a jak jsem dala rozpustit sádlo, tak jsem zjistila, že nemám kakao - že jsme ho sice měli ve vozíku, ale u pokladny jsme zjistili, že se sype, tak jsme ho tam nechali a nevzali jiný, že 😨 - takže jsem to nahrazovala jak se dalo - no, koláčky se dají jíst, ale není to ono. Jsou nějaký moc křehký a vůbec, že jsem se na to raději nevyprdla!!!! 😅 😅 😅

Beti, drž se - moc na tebe myslím a držím pěsti, at je líp! Je mi líto, že ti manža nepomůže, těžko říct, jak ho zapřáhnout nebo donutit - to je těžký 🙄 Martin pomáhá jak kdy - taky moc ne, ne že by nechtěl, ale nemůže - je ted furt v práci, kolikrát se nestíhá ani najíst a když přijde dom, tak si taky potřebuje odpočinout. navíc ted byl marod a stejně chodil do práce, no je to taky občas na palici. ale já nepracuju, mám celkem klidný dítko a nejsem těhu - tak to není takový záhul, jak máš ty 😔

Lach, uvidíš, ono bude líp 😉 občas ty "chmurky" sednou na každýho, s tím se nedá nic dělat. taky tu občas sedím a nic se mi nechce a nejraději bych Matyho někumu předala a zalezla do pelechu a nic nedělala - prostě jen tak nic! Dělat, jako že "nejsem" 😅 navíc jsem hrozná lenora, koš s prádlem přetíká a já nejsu schopná se do toho žehlení dokopat - a to ani když M.sedí u toho PC a já jsem "plonk" 😔 pořád jen vidím, co všechno je tu potřeba udělat, uklidit, umýt, .... a já nejsem schopná nic - jen ty základní věci 🙄
užijte si to u mamky 😉

Pavli, užijte si to s holkama, tu vaši parťošku v jogušce 😉
a že by Ajiska trápily zuby nebo co? že je protivnej? my ted máme klid - tuk tuk tuk. ale brzo nás to určo zas čeká - než všechny narostou 😖

Januli, tak na foták veeeeeeeeeelikej pozor!!! 😉 no a když se najde starej, tak budou dva - pro sichr 😵 😵 😵

jinak druhý dítko je mi asi svým způsobem jedno, co bude. samo bych chtěla tu holčičku, ptže na mazlení a atak 😵 holky víc drží s mamkama. ale když to bude kluk, tak si zas víc s Matym vyhrajou, tak by to taky bylo v poho. hlavně, at jednou nějaký je!!! 😵 😵 😵

Maty je taky poslední dobou nerváček - holt období, kterým si ty naše dítka musí projít 😝 jsem zvědavá kdy a jestli někdy je to přejde!!! 😅

Moty, tož pěknej optimismus - tak se mi to líbí!!! 😵
chceme vidět fotky!!!! 😉
já nakupovat nechodím, tak nic nemám - ale chci si zajít do výprodejů do Orsay a koupit si nějakou hezkou halenku nebo tuniku, ale jestli nebudu mít hlídání, tak nevím, nevím...s Matym to asi moc nepůjde 😔

jo a ještě jsem se nepochlubila, včera jsem zmákla tu Ikeu - ani tam nebylo moc lidí - u pokladen sice jo, ale vevnitř pohoda. jsem tam svištěla s kočíkem jak tornádo 😀 😀 😀 a zpátky nás nabral mm, jak jel z práce, tak jsme se nemuseli plahočit složitě domů, takže taky pohoda 😉

jana.sun
18. pro 2009

Marci 😀 😀 😀 se vám ta BKM vyplatila, že? jste jedni z mála, kdo chodí na nočník tak brzo!!! 😵

my nic, když posadím, tak se mu to nelíbí, takže to nechávám na později. ale kolikrát, když mu nasazuju plínu, tak se tak mohutně brání, že si říkám, že se mu třeba chce a nechce to udělat do plíny, ale do nočníku stejně nic neudělá, tak nevím 😝

marci
18. pro 2009

Jo a ještě jsem včera Davidovi zničehonic objevila 3 stoličky (už docela velké!!!). To jsem matka co??? Všude vykládám, že má 6 zubů a on jich má min. 9!!! 😀 😀 😀
Já na BKM nedám dopustit. U druhýho děcka s ní začnu okamžitě!!! Akorát vrčení pro získání pozornosti mě teda sejří!!! Holt to má chlapec vychytaný 😀 😀 😝 Dneska ráno byl v 5 vyspanej, tak začal vrčet, já jsem dělala, že spím a on slezl z postele a praštil mě nočníkem po hlavě. Byla jsem na nohách jedna dvě 😝

jana.sun
18. pro 2009

Marci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Dejvík je prostě super!!!! 😀 😀 😀 😀

my asi objevíme stoličky taky až už budou větší - nechce mi pusinu vůbec ukázat a když mu tam hrábnu prstem, tak mi do něj kouše!!!! 😠 😠 😠 ale kousek jedné už máme, to jsem viděla, když se smál 😉 😉 😉

pavlina05
autor
18. pro 2009

Marci, to jsi zase pobavila ty mě 😀 😀 😀 😀 😀
Ty děti si z nás dělají blázny 😀 😀 😀 😀

Jani, škoda...mě se povedly. Ale zase ty kokosky ne 😅

Holky, od té doby co nekojím a Ája je v pokojíku tak MM dře jak mezek.Pomáhí pořád, teď mám zase pocit že já toho moc nedělám 😀 😅
Nevím co má Ájis za chmury, vážně ne.... 😖

Orsay bývala také moje značka 🙂

pavlina05
autor
18. pro 2009

...tak my jdem do zimy a jogušky 😀

marci
18. pro 2009

Já jsem to zjistila, když jsme s Dejvíkem bojovali a on mě kousl, ale tak divně a ne předníma zubama, tak jsem mu tu papulu prolustrovala a málem mi vypadly oči z důlku 😀 😀

jana.sun
18. pro 2009

tak já čekám, až se Maty vzbudí, napapkáme se a pak dojede mm a hurááááá na chajdu 😉 doufám, že nám tchán nachystal sáňky - aby si Maty konečně užil sněhu 😉 jsem zvědavá, jak se mu bude líbit! a taky, kolik je na chajdě sněhu, jestli se dostanem autem "nahoru" anebo jen k sousedům 😔

Pavli, tak kdyby u vás už nebyla žádná práce a nudila ses - tak jsi u nás víc než vítána 😵 😵 😵 😵 přinejmenším žehlení tu mám mega haldu 😝 😝 😝

Marci, tvrdé zjištění 😅 😅 😅

tak se tu mějte všichni moc hezky, užijte bílého víkenda a pa pa v neděli nebo v pondělí.... 🙂

pavlina05
autor
18. pro 2009

Marci, vy jste teda zubatci 😀 To já tam sahám pořád a nikde nic 😒
Co je to holky BKM? 😕

JAni,užijte si snížku 😵

My byli v jogušce a strašně fajn to tam bylo. Minimum lidí, jen super kámoši a těch dárků moc a tak nádherných. FAkt super den!

betina
18. pro 2009

Pavli, nějaká ta bezplenková komunikační metoda 😀 moc o tom nevím, ale kamarádka na tom jede a má velký supěch, má o měsíc maldší miminko a teda vychytávají skoro všechno, jenže já jsem taaaak lína 😠 dneska je tady zase bordel, by jeden teda bl.. 😀 ale na mou obhajobu jsem stihla Verči udělat svíčkovou, upachtit krabí salát k večeři a udělat MM guláš na zítra 😀 ale ted se jdu vyplácnot k televizi a i kdyby tam prd dávali, tak budu čumět doblba.
jinak Moty, jsi fakt optimistka a tak to má být!!!!! já si vzpomněla, že řvací stavy jsem měla i při Verunce, ale od včera trochu špiním, tak jsem na ten pondělí UTZ zvědavá. jinak taky bych si chtěla nechat říct pohlaví, no uvidíme. holky, s tím nakupováním, v tpom máte to Brno dobrý. protože jak jsme ted tady zasypaní a je zima, tak se mi na ty silnice fakt nechce ☹ tak nevím, kdy nakoupím ty dárky, jojo.
Marci, to jsou zase zážitky, prosím tě, chtěla bych malýho vidět a to máme od sebe nějakých 5km a nejsme schopný se ani sčuchnout.
Jani, užijte si chatu, určitě tam bude spousta sněhu, takže sáňkování ZDAR.
abych vás pobavila, tak jsem dneska ráno vstala a jen jsem PROŠLA kolem zrcadla a viděla jsem scénu z filmu Kruh. no taková příšera jsem, nějak jsem si nestihla umýt vlasy 😀 , takže takový cancoury jsem měla a do toho takových jebáků 😀 , že ani v období puberty jsem takový počet snad neměla 😀 takže letošní vánoce budu jen fotit, ale nikdo fotit mně nebude 😀

pavlina05
autor
18. pro 2009

Beti, se teda bavím z těch tvých popisků 😀 TY taková krásná ženská, jo??? Nekritizuj se tak!
vidíš kolik jsi toho stihla...takže ať je bordel nad bordel klidně čuč do blba. 😀

Jé a ta BKM je někde napsaná,jo?

pavlina05
autor
18. pro 2009

Holky, zítra jedeme k tchánovcům. MM chce, nebyli jsme tam už měsíc. No mě se teda nechce, když tam budem zase ve čtvrtek. A taky se bojím noci. Aleš bude spát asi v jiném pokoji, ale tam jsou trofeje z Afriky a mám obavy aby se jich nebál ☹ Ach jo!
No tak se opatrujte, všechny si užíte 4.advent
😵

janula2008
19. pro 2009

Ahoj holky, tak dočítám a dočítám 😀 včera jsem si v té řecké užila parádní večer a můžu jen doporučit, papáníčko úžasnééé http://www.anena.cz/. A dárky taky krásné od šéfových i kolegyň, úplně se mi tam po práci zastesklo 😵 . Koukám, že řešíte nočník, to už máme naštěstí hodně vybojováno,ale taky máme na to věk 😀 snad už odbouráme i na noc, v poslední době je Simča vůbec nechce a jednu půlku noci jsme zkoušeli i bez a nepočurala se, tak uvidíme. Jani, užijte si chatu, Pavli, vy tchánovce. Beti ty se drž, četla jsem si o té depce a upřímně, měla jsem chuť vzít tvýho chlapa pánvičkou po hlavě 😠 .A propo on nemá ručičky, že by ten krabí salát upachtil za Tebe a ty sis jako těhulka a věčně ztahaná mamča s roční aktivkou hodila po vaření guláše chvilku nohy dovrchu a odpočla? Promiň za upřímnost, ale já toto fakt neznám, Luky dělá rukama od rána do večera a i když se snažím ho neukolovat pak už doma, ať si oddechne a je mi to trapné, protože já se v poslední době se Simčou opravdu nepředřu, tak když vidí, že jsem nestihla dodělat večeři nebo naskládat myčku atd. tak to sám od sebe dodělá nebo sbalí malou a jedou za babičkou, ať mám chvilku klid 😔 No, jak jsem psala, teď se Simčou za poslední dny fakt nepředřu, i když nechrní přes den (a vstává kolem páté 😠 ), ale je zlatá, krásně jsem s ní už včera uvařila maso na houbách i polívku, hezky si sama hrála. Jen jsem se smála, jak jsem ji po očku pozorovala, že srovnává všechny své plyšáky v pokojíčku do latě, naskládala si je do postýlky, zakryla a neustále na ně vyřvávala hajííí 😅 tak jsem si říkala, že to je teda buzeruje ta pravá 🙄 😀 😀 hezký víkend holky, my už máme vše pokoupeno, začnem pomalu balit a budem si užívat vánoční pohody. Už se na čtvrtek moc těším 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru