Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
30. lis 2008

JJ, Simča pro nás nebude. My budeme malincí po taťkovi. 🙂 😅
Holky, tak víkend u tchánovic máme za sebou. Opět mě dorazili,...prej přijel malý Sumo 😠 A když plakal celou sobotu, protože jej neviděli 5 týdnů a on je také ne a měl zjevně šok, tam mi řekli a´t jej nechám řvát a nechovám. Že prý nejsem jeho otrok! 😖
dobrý, co?
To nejsem, ale když on tak plakal chudáček malej!

TAk a já jdu na MM 😅

marcelka_88
1. pro 2008

Ahoooj holkyyyy, tak se hlásim zase po nějakém čase...
Ohledně pindíka, mudr už nepřetahuje víc, jen jak to jde... Tak to dělám i jen doma, žádné násilí s musim říct, že všechno oukej... Zase čim menší to bude mít za sebou tim by to bylo lepší, že si to tolika nebude uvědomovat a pamatovat samozřejmě pokud nehrozí nějaké nebezpečí...
Jinak už mám vánoční úklid, vyzdobeno, upečené (zatim) jen vanilkové rohlíčky...
Malej hodnej, usíná sám i bez dudlíku, budí se jednou za noc, ale je to ranní ptáče, v sedm - osm má už vyspáno, ale já dřív jak v půl desáté nevylejzám, to už musí být akutka... :D Takže je u mě v posteli a mazlíkujeme se a hrajeme si ...
Nooo a ted mě nějak popadla chut na nějaký drink a mám tu šampáňo, tak si asi dám, jse msama doma, tak akorát nevim jestli ho otevřu ... :D

pavlina05
autor
1. pro 2008

marci, teda z tebe hýří super vánoční náladička!!!
Já poklizeno nemám, péct budu za 14 dnů.

Holky...tak Aleš spal na vycházce v kočárku od 14:30 do 17.30...a od té doby je vzhůru, nehodlá asi dnes spát...?! ☹ Kdy si mám jako odpočinout????? 😅

TAk všem dobrou, já jdu zase k postýlce uklidńovat....a prosit aby už spal abych i já mohla na ty 2 hoďky taky natáhnout brka...

janula2008
2. pro 2008

Marci, malej ranni ptace neni, Simca pravidelne ted vstava mezi 4-5h rano 😉 .A nepolezi a lezet me taky nenecha. ☹ Ale jinak noc fajn, prestehovali jsme ji na trvalo do svyho pokojiku,tolik ji nerusime a vzbudila se od 18.30 jen 2x na dudel. Dnes jsme u nasich a vyrazime za chvili do mesta, pekny den vsem.Papa

pavlina05
autor
2. pro 2008

jani, teda dobrý noci ze Simuš. U nás zase včera rodeo.....Aleš spal až od 23 hod!!! No my ho měli u sebe v obýváku u Tv, má rýmu a tak hrozně plakal, že mi ho bylo líto nechat v posýlce samotnýho.

zuzanka26
2. pro 2008

ahoj holky, můžu se taky přidat do klubu? včera to na mě poprvé padlo po návratu z porodnice a řvala jsem docela dost. Mám strach o tolk věcí a trápí mě to. Najednou mi připadá, jak pohodový jsem měla předtím život a ž e jsem si toho nevážila. Nemám sice depku ve smyslu, že bych malou nechtěla, ale připadám si úplně odříznutá od všeho a všech a bojím se našeho psa, zatím nereaguje na mimi moc dobře

majinka2
2. pro 2008

pavlí přijed k nám budem píct spolůůůů 🙂))))))
jo a jukni do albíčka mám tam fotečku z vítání občánků, jde vidět i novej sestřih 🙂))))

marcíku jak píše janča , malej fakt není ranní ptáče, náš malej mívá vaspáno tak kolem šestý 🙂)))) ale my si všechno vypovíme osobně vid??? těšíme se na vás 🙂))

zuzi to je jak kdybych to psala já, taky jsme se těsně po porodu cítila děsně zmatená, naštěstí dobrá zpráva, přejde to , opravdu!!!!! ale ne hned, mě to trvalo asi 14 dní než jsme se s malým jakž tak sehráli, po měsíci už to bylo o něčem jiným......jo a psa máme taky, taktéž ze začátku hrozně vyvváděla, žárlila, ale pomalu se to urovnává...........naštěstí k venouškovi od počátku přistupuje velmi opatrně , spíš se dožaduje pozornosti od nás, válí se v hovněch a tak 😀 😀 😀

majinka2
2. pro 2008

jo pavlí malej má taky rýmu, jestli můžu poradit , kup v lékárně vincentku s rozprašovačem nám to opravdu pomáhá.........

janula2008
2. pro 2008

Ahoj Zuz,vítáme tě! Ty začátky jsou málokde jednoduchý a věř mi, že hodně ještě u Tebe pracují i hormony, neboj bude to lepší a lepší a já za sebe musím říct, že mi to sladění s malou trvalo teda ještě dýl než u Maji, no řekla bych i tři-čtyři měsíce, ale čím je starší, tím je to víc a víc fajn, uvidíš. Já jsem měla stejné pocity jako ty, hlavně jsem ještě nepoznala proč malá pláče /časem to poznáš v pohodě ;) /, připadala jsem si, že nedělám nic jinýho než že jen kojím, byla přestěhovaná, odřízlá, úplně bez netu a známých. Luky šel po pár dnech do práce a já kolikrát probulela i několik hodin, že jsem s ní doma sama, utahaná, nevyspaná, nevěděla si rady. Ale teď je to moje zlatíčko, všechno se poddá, chce to jen nějak přežít ten začátek...hodně síly, drž se 😉

pavlina05
autor
2. pro 2008

Zuzi, určitě tě rády všechny depka zbavíme 😉 Vítej 😀 A poradíme. TAdy už je vše ok, takže honem k nám pro špetlku humoru 🙂 A gratuluji k Sárince 🙂

Maji, jj, krasavice a vAšík je kus chlapa!! TAké mám fotky z vítání ob. v albu 😉
MAji, díky, už od včerejška Vincentkujeme a je to ok, určitě lepší 😉

Zuzi, stejně jako holky i já měla depku. Teda když na to vzpomínám, tak děsnou!! U mě to trvalo 8 týdnů!!!! Hrůza!!! Nevěděla jsem proč Aleš tak pláče, celé dny jsem byla zavřená doma, dítě řvalo, já nevěděla jak to všechno budu dělat, vše jsem viděla černě....
ale od toho 2 měsíce se vše obrátilo, Alešek se začal usmívat, život se rapidně změnil a teď je to nejkrásnější období v mém životě!! Je to něco nádherného!!
Prostě hlavně vydrž těch 6 týdnů, pak to bude lepší a lepší. Hlavně neboj, zlepší se to a jsme tady MY!!! 😉

pavlina05
autor
2. pro 2008

Holky, tak ten náš bobísek je záhada...dopo spinkal vkuse 3 hod, odpo hodinu a teď jej dám do postýly a spí. No to je teda zázrak!!! Uf, tak mám alespoń čas na MM.
No oba nás bolí v krku. to jsem vážně netušila, že kojící nemůžou vůbec nic užívat! TAk si jdu namíchat slanou vodu.

všem klidnou noc 😉

janula2008
3. pro 2008

Pavli, jojo s tim kojem a nachlazenim je to problem, jak mala ze me od toho 5-6mes. tahala snad vsechny vitaminy a mineraly, tak jsem se citila pod psa a porad na me neco lezlo a nic jsem na to nemohla 🙄 kdyz me bolely klouby tak ani blbej fastum gel 😠 🙄 . U nas dnes paradni noc, snad zabralo to spani vedle v pokojiku a nerusime ji, usla o pul osme, pipla jen jednou kolem pulnoci na dudel a vstavaly jsme az po seste.Tak bych si to predstavovala, jsem krasne vyspana a plna energie 😀 .Tak hezky den vsem! Moni, co u vas noveho??

pavlina05
autor
3. pro 2008

JAni, bezva 😉
U nás taky fajn noc. Alešek usnul v 20:00´a pak buzení po 2 hod, takže standard a pohodka. Jen to moje bolení v krku je na prd 😝

zuzanka26
3. pro 2008

Pavli děkuju. Já měla porod císařem a nějak jsem si neuvědomila, že to uzdravení se bude dost dlouho trvat. Břicho mě pořád bolí a od doby co jsem doma, tak jsem plačtivá. Včera malá plakala dost dlouho a noci máme samozřejmě dost divoký. Manžel mi sice pomáhá, ale já jsem docela nespavec i normálně, natož s miminkem, takže jsem vyřízená.
Zatím mám takový stavy jakože to nikam nepovede, že mě nic hezkýho nečeká a že jsem ztratila kontakt se světem. Hrozně se mi jakoby stýská po životě, jaký jsem měla předtím, když jsem chodila do práce, byla to pohoda. Teď najednou nikam nemůžu, je mi furt špatně, bolí mě prsa a mám už týden teploty, no prostě paráda. Jsem ráda, že se aspoň můžu někde vypsat, kde mi nikdo neřekne, že jsem divná 😖

janula2008
3. pro 2008

Zuzi, já i Pája jsme taky měly císař...ta rekonvalescence je hnusná, mně teda bylo nejhůř tři dny v porodce, ale i tak mám ještě teď jizvu strašně škaredou a rozšklebenou 😒 .To já jsem hrozný spavec a právě z toho spánkového deficitu jsem byla ze začátku strašně hotová. Neboj, ono to opravdu bude lepší a lepší, jen to chce čas, sladit se s miminkem. Já se na mateřskou těšila z práce hrozně moc, jak budu mít klídek,veget, prostě naivka...a pak jsem v porodce pochopila, že to taková sranda přece jen nebude a dost to na mě padlo, měla jsem několik týdnů úplně stejné pocity jak ty, k tomu jak jsem psala, byla jsem přestěhovaná, bez netu, bez možnosti se někomu vypovídat jak můžeš ty. Připadala jsem si neschopná matka, že se o malou nezvládnu postarat, pamatuju si, že jsem doma brečela, že se malá s mojí péčí nedožije konec šestinedělí...a vidíš, už máme skoro 10 měsíců 😀 .Neboj, kontakt se světem neztratíš, čím je dítě starší (dej tomu aspoň pár týdnů), tím víc se mezi lidi dostaneš, teď už není problém vyrazit se Simčou do města, do baby kavárny, chodím i sem tam na brigádky atd. Hlavně taťku taky trošku zaměstnej, je to i jeho dcera, ať ji třeba večer okoupe, sem tam si k ní vstane, ať ty si trošku odpočneš když ti není nejlíp. První týdny jsem nevařila (teď dělám rychlá jídla nebo něco pořádnýho až Luky dojde a pohlídá), ani neuklízela,sice mi pak bylo do pláče z toho bordelu kolem, ale Luky má taky ruky, tak si večeři klidně udělal a sem tam i uklidil. Ty začátky nejsou kolikrát nejlepší, já osobně si vztah k Simči buduju postupně a klidně to přiznám, teď čím je starší, tím ji víc a víc miluju 😵 .Zvládneš to jak my všechny, drž se.

lacherka
3. pro 2008

Ahoj holky, nám už se to vyřízování s baráčkem blíží ke konci, v pátek bychom si ho měli převzít-no tak uvidíme, tak pak budem zase makat tam a na koníka ani nebude čas. S Míšem dobrý, je hodnej, směje se. ráno se budí okolo 6-7hodiny-no dnes teda rekord o pul 8! a spat mě už potom nenechá, žádný že bych si sním hrála a on ležel u mě v posteli, ne ne on si musí sedět, tak že si ho musím posadit na sebe a on se pak směje. Je strašně nadšený ze psa, když ji vidí, tak začne uplně jančit a chce na ni sahat...no to jste neviděly....tak už plače v postýlce, tak jdu za ním....
Jo jo Zuzi, já měla nejhorší 3-4měsíce, u mě se to spravilo, že jsem začala přikrmovat Bebou, pak už to byla pohodička. Ale taky jsem si užila svoje. no musíš vydržet, nic jinýho ti nezbyde a věř, že to vydržíš a pak budeš štastná ze svého miminka🙂

pavlina05
autor
3. pro 2008

Zizííííí!!
Máš úplně to stejné jako jsem měla já!!! 😖
Já rodila také Cisařem a strašně dlouho mi trvalo vše pochopit a dostat se do normálu. Brečela jsem pořád, viděla vše děsivě. žádný super vyhlídky, ba naopak...
JAk píšeš, já jsem byla ze všeho strašně tak špatná.Chyběl mi ten život před dítětem. Přitom jsem nide neflámovala, ale ta volnost a bezstarostnost.
Zuzi, mě to ubíjelo, já řvala neustále, MM říkal že jestli to neskončí po šestinedělí tak valíme k psychiatrovi. Fakt!! Já tady také hledala pomoc a říkala jsem si že jsem asi magor. Že mě to mateřství nějak netěší....Ale je to opravdu normální stav....já myslím, že když se to všechno tak nakupí, tak ani není jiná možnost než brečet a propadat beznaději.
Vždyť ten samotný císař dá člověku zabrat, pak ty probdělé noci, uplakané mimčo (náš Ája brečel vkuse třeba celé odpoledne!!! prdíky!!), ty odřízlá od světa, sama doma...no co si budeme povídat. Nevím zdali by to pánové svedli???!!!
Zuzi, moc ráda pomůžu a holky jistě také 😉

Janča to vystihla dokonale 😉 Přesně, i já hledala dlouho cestičku k Aleškovi. A našla jsem ji a teď ho miluju víc a víc. A Zuzi, strašně to pak uteče až je mi to líto, že mám doma 6 měsíční miminko, no cvalíka 🙂 Těch 6 týdnů se asi povleče, ale pak to bude stát za tO! První úsměv, řehtání...a pak samé radosti....(no i starosti)

Zuzi, ono jak to miminko povyroste a bude koukat na svět a na tebe, tak bude hned veselejc. Říkám upřímě, že to není žádná sranda s novorozencem...

Moni, no super s baráčkem 😉
Už máte napečeno??
Joa my se budeme alespoń vídat v plaváníčku 😉

Klučiska jsou opice. Ája se dnes celý den řehtá, povídá a válí se po dece, převaluje se a otáčí...no fakt bezva. Zuzi, bude to bezva, neboj 😉

janula2008
3. pro 2008

Pavli, nam taky asi od vcera nekdo vymenil mimi, no mimi- slecnu 😅 - je hrozne urehtana, proste paradni. Kezby nam to vydrzelo 😉 .Moni, tak to pak musis udelat kolaudacku 😀 😀 nene delam si srandu.To je supr, ze uz to budete mit doresene...a Tom uz je rozumnejsi nebo porad stejny?Zuzi, snad Ti aspon nase prispevky trosku pomuzou, my uz ty deti mame odrostlejsi a depky za sebou (vetsinou 😅 ), ale je fajn, ze se prida i nekdo novy, komu muzem aspon takhle pomoci a podrzet jej. Mne by to tenkrat urcite aspon trosku pomohlo, tak snad i Tobe to vedomi, ze jsme na tom byly vsechny stejne a ted uz je to lepsi.Chce to zacatky prezit a vydrzet.

zuzanka26
3. pro 2008

jo holky děkuju moc. I když dnes byla dobrá noc, tak prostě jsem se unavila tím pláčem. Největší starost mi dělá náš pes, ten to nezvládá a hodně žárlí a když malá začne brečet, začne ošklivě štěkat a to se nedá vydržet. Takže proto jsem taková celá rozhozená.
Moc díky, vím, že to asi spousta holek prožívá stejně, mě drží pár lidí nad vodou, že mě čekají i hezký věci, až budu moc ven a tak. Ach jo, už aby to bylo.
Strašně se těším na to,až se na mě Sárinka usměje a bude mě vnímat. Zatím je to taková panenka, spinkací nebo řvoucí, ale je to zlatíčko.

lacherka
3. pro 2008

no kolaudačka být musí🙂 Máme bude tam zahrada, tak jak bude pěkně, sedne se venku, děcka budou si hrát na trávě a my si můžem udělat třeba mochito🙂
Jsou tam i prolízky, ale uvidíme jestli je tam nechají nebo ne, říkali, že nechají....no ale uvidíme...
No Tom, škoda mluvit, jeden den dobrý druhý zas hruza! Včera jsem mu říkala, že jsem objednala na zamrazení kelímky 8ks asi za 200kč...tak že to je zbytečný, že mi stačí jeden, do mrazáku to mám dávat v sáčkách a pak předelat do kelímku...a velká flaštička pro Míšu je taky zbytečná, stačí ty 120ml, který máme doma 3, když vypije víc, např 160ml, mám to udělat do dvou...na co kupovat přece další větší....No nenaštvalo by Vás to, já už jsem se sbalila a šla do postele brečet, to fakt není možný....já si myslím,že mám poprodní deprese asi neustále...toto mně opravdu dostává, hlavně že on vykouří krabku denně...a pohoda

pavlina05
autor
4. pro 2008

Ahoj holky!!
Já mám asi chřipajznu ☹ ...

Zuzi, těš se. Ono to tak všechno uteče. Mě tohle období děsně baví 🙂

moni, takže už se s JAnčou těšíme na kolaudačku, v létě na zahradě 😉

zuzanka26
4. pro 2008

ahoj, tak my máme docela dobrou noc za sebou. Maličké se furt loupe kůžička na rukou a nožičkách a má často škytavku, jinak je teď hodná.
Dneska jsem čerstvější a vypadá to, že mě opusitly ty teploty, no už bylo na čase.
Kojím už přes kloboučky, hrozně mě bolely ty bradavky, jen doufám, že si z toho bere dostatek mlíka. Už se těším, až vyrazím někam na procházku a až mi bude úplně dobře.
Jen ten pes mi dělá starosti, žárlí fakt dost. 😖

Pavli, máš fakt krásnýho chlapečka 😉

motylek
4. pro 2008

Zuzi,
my máme taky psa, malýho, takovej mix jezevčíka a nečeho 😀 . Ze začátku taky stála u postýlky a vrčela, myslela jsi, že všechny hračky jsou její a jakmile se malej v postýlce pohnul byla nastartovaná, co že se to tam jako hejbe. JE hrozně uštěkaná, ne na něj, ale když někdo přijde a tak. Zvonek musíme mít vypnutej.

Ale teď už je to pohodka, pořád by ho oblizovala, malej je z ní uplně vyřízenej, záchvaty smíchu má hlavně z ní. Tak se neboj, oni se sehrají. To víš pro toho pejska je to taky zásah, najednou se vše netočí kolem něj a musí se začít přizpůsobovat novým věcem.

zuzanka26
4. pro 2008

dík moc, mě to dělá starosti, protože jak jsem přecitlivělá a bojím se o ní, tak jsem pak na něj hnusná a nadávám mu. on je navíc přerostlej dalmatin, má přes 40 kilo, takže by to bylo i nebezpečný kdyby se o něco pokusil. ale je pravda, že po ní nejde, že by se snažil jí kousnout nebo tak, to ne.

motylek
4. pro 2008

Jo jinak jsem dnes na Černovice. Jakub vůbec nechce spát (jako on by chtěl, ale nejde mu to), po šíleným řevu se mi ho podařilo uspat ve 1/4 na 12 a ve 3/4 už je zase vzhůru. Já se fakt asi zblázním. Nevím co s ním,. Nedá se ani nijak zabavit, pořád kňourá. Asi další zuby nebo co já vím. No jestli to takhle půjde dál, tak se fakt asi zblázním. Nebo si budu muset dát mega velkýho panáka něčeho hodně tvrdýho 😀 😀 😀 .

motylek
4. pro 2008

Já taky na Fíbinu pořád křičela, chtěla jsem jí dát z domu. Pak jsem brečela, že jsem na ní hnusná a že bych jí nikdy nedala. No fakt maglajz v hlavě. Ale to bylo fakt asi jen v 6-ti nedělí. Teď jí taky kolikrát sprdnu, nadávám ji, ale pak je mi to zase líto a jdu se jí omlouvat. Ale už to tak neprožívám a rozhodně nebrečím. Ale to šestinedělí jsem bulela pořád. Kvůli kravinám.

zuzanka26
4. pro 2008

tak to jsem ráda, že to měl někdo taky tak, protože mě samozřejmě manžel pořád říká, ať na něj nejsem tak hnusná, že za to nemůže, ale když to nešlo po dobrým, tak to musí nějak jít.
Spíš si říkám, až bude malá torchu větší, jak to budeme dělat, aby si třeba mohla hrát na zemi a tak. no uvidíme, snad se to nějak urovná, teď je to ale o nervy

motylek
4. pro 2008

Je teda fakt, že kolikrát se otočím (když je malej na zemi) a Fíbina mu olizuje celou hlavu 😀 😀 😀 . No ale já to zas tak neprožívám, že bych se hrozila, co může chytit. Ale teda naše Fíbina je domácí pes, ven jí musíme tahat, tak se vyčůrá, popř. vykaká a valí dom, takže nemám strach z toho, co všechno venku olízne. Pro ni je chodit ven zs trest 😀 . Ale v létě na chatě na zahradě, to se jí líbí. Dokáže ti třeba 8 hodin v kuse nosit balonek, abys jí ho házela. No totální magor. Ale je naše a nedala ji bych ji za nic.

janula2008
4. pro 2008

Ahoj holky, zdravíme. Moniiii tak to se na posezeníčko těšíme a vy se zas někdy sbalíte a dojedete za mnou,protože za barákem se nám tu staví areál pro děti, pískoviště, altánky, bude to pěkný, posedíme, dáme oběd na zahrádce (je tu fajn restauračka), bude to pohoda. My noci teď supr jak jsme malou daly do pokojíku, před 18h mi včera vytuhla, vzbudila se jednou na dudlík a vstávaly jsme až po 6h ráno, prostě konečně šílený relax a já jsem odpočnutá a spokojená. 🙂 Už bylo načase, asi máme i chvíli pokoj od zubů 😕 . Zuz, s tím psem ti neporadím, žádnýho nemám, ale skoro každá kámoška má (jedna má i dva) a i když ti pejsani ze začátku určitě žárlili, uvidíš,že to přejde.

janula2008
4. pro 2008

Moty a kámoška mi říkala, že četla nějaký článek, že v pejsanové tlamě je míň hnusných bakterií než v lidské 🤐 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru