Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
24. kvě 2009

Ahoj holky!!!

Zuzi, jj, už ráno jsem to opravila, to víš...na MD je to pošahaný s těma rokama 😅

To je děsný, to tak letí. Už i Sárinka má půl roku!!!!!!!!!!Mazec!!! My za 18 dnů rok!!!

Holky, uf, už máme teplotu jen 37,5 🙂

pavlina05
autor
24. kvě 2009

Jo, LAcher a co ohňostroje?

jana.sun
24. kvě 2009

Ahojky holky,

tak vidím, jste měly velice pestrý víkend - u Pavlínky se "skákalo", 🙂 Ájísek chudáček teploty ☹
a Monča uklízela a uklízela ☹
no my na chatě celkem dobrý -ale pofukoval studenák, takže úplná pohoda to zas nebyla - ale i tak, pobyt v klidu venku bez milionů sousedů stojí za to 😵

My máme zítra 3/4 roku!!! šílený jak to letííííí!!!! A Sárince gratulujeme k půlročku 😉

tak máme zaplacenou zálohu na auti - a ve středu ho jde mm koupit 😉

pavlina05
autor
24. kvě 2009

JAni, jj, na chatě muselo být božsky!!!
My jsme trčely v Brně 😝 , ale př. týden jedeme na chajdu snad také 😎

Ája je hotovej, normálně nechce jíst, kaši odmítl. TAk jsem se šla osprchovat, a že ho pak nakojím. No vylezla jsem z vany a kluci v ložnici a spali oba!!!Ani nechtěli prsíčko 😀 , teda Ája 😅 uvidíme jaká bude noc.
Holky, kdyby ty teploty do 3 dnů neodešly, tak mám jít k dr., ne?

betina
24. kvě 2009

ahoj holky, jj Pavli, kdyby měl i zítra, tak bych zašla, u nás je zvýšená teplota normáln í, ale tak okolo těch 37, u zoubků ale bývá zvýšená i takto, ale raději bych zašla

jana.sun
24. kvě 2009

Pavli, já bych asi k Dr. zašla - však je lepší jít tam s "ničím" než něco zanedbat 🤐

betina
24. kvě 2009

Januli, vše nej nej ke dnešnímus svátku!

lacherka
24. kvě 2009

Ahoj, dětičkám gratulace k výročí, Janči k svátku-teda Jančím🙂
Pavli tak co? už jste v pohodě? to bude asi od zubů co
no já včera strahvala celý den nalepky z oken, takové ty ochranné, co se jen strhnou, ale jelikož předešlí obyvatelé ty nálepky tam nechali asi dva roky, tak já to škrabala škrabkou na sklokeramiku a za celý den dvě okna! Dneska jsem něco poumývala, ale zbyva tak půl baráku, tak nevím jestli to do těch narozenin stihneme. Asi bych normálně zaplatila nějakouk uklidovou četu

Tak jsem včera jeli na chatu na ohnostroje, na večer jsme si ogrilovali masíčku a potom jsme šli do hospůdky na zahrádku, i s Míšem, ten spal v kočáře, zachumlaný do deky, byl klid a ž ke konci ohnostroje se vzbudil a to byl řev, tak jsem šli hned na chatu a dali ho spat do postýlky, to hned zalehl, ráno jsem se vzbudila po 8hod a už hopsal v postýlce, my jsme ještě chteli spat, tak kolem 9-10 jsme ho ještě udolaly a Míša ještě usnul a kdy vstávál o pul 2!!! Už jsem chtěli jet dom a Míša si pořád spal v posteli. Hlavně, že jsme chtěli jet brzo ráno kolem 8 at to všechno stihnem....

pavlina05
autor
25. kvě 2009

Ahoj holky!!!

Moc zdravím...JAničkám dodatečně nej k svátku všecičko 😎
Včera jsem chtěla ještě napsat, ale Aleš se budil po hodině, takže nebyla šance.
dnes je už ok, teplotu nemá. Naměřeno 37. TAkže uf.....jen jsem myslela, že po těch teplotách a dnešní prořvané noci budou zuby přinejmenším 4 a neni ani jeden!!!! 😠

Lach, takže ohńostroj pěkný??? Míša jej jako ani neviděl? 😅
Tedy práce.... 😝

No tak konečně je zase u nás doma pohoda...takže nový týden....vycházky a kámošky 🙂

lacherka
25. kvě 2009

Pavli, jo jo chvíli na ohnostroj koukal, ale já si ho moc neužila, pořád jsem si říkala, aby se nevzbudilů....no jo už to nikdy nebude pohoda jako dřív🙂

pavlina05
autor
25. kvě 2009

Moni, to nebude, ale zase budou krásný období 🙂 🙂 🙂

janula2008
25. kvě 2009

Ahoj holky,děkuji moc za přání! 🙂 My jsme v sobotu zvládli výlet na oslavu do Přerova, bylo to fajn, i malá byla po cestě relativně hodná. Jen teda je to divokej rarach, takže v restauračce, kde byla oslava, ji neustále někdo někde naháněl, ale co už,je to dítě že 😀 .Jinak gratulujeme Sárince k půl roku a vy holky (Pavli, moni) ty jo vy už budete slavit prcků první rok!!To fakt neuvěřitelně letí. Jinak my už se trošinku začínáme rozmlouvat, už říká slovíčka jako tam, tak, hop a podobně, tak myslím to příjde opravdu den ze dne a pusina se jí rozjede a nezastaví 😅 .Dneska jsme šly kolem dětské mudry, naposled jsme tam byly v únoru na roční, tak jsem se jí chtěla optat, co si myslí o očkování žloutenky a místo toho hned Simči pichla ten priorix tetra,že by si nás na př.týden stejně zvala, tak to aspoň máme za sebou a jsem zvědavá na reakci. Zvažujete nějak tu žloutenku? Dala bych jí ji ráda, ale zas si říkám,ať toho nemá v sobě brouček moc,ve dvou letech jdem ještě přeočkovat prevenar 🙄 .

betina
25. kvě 2009

ahoj holky,

pavli, to je dobře, že Ajík je už bez teploty!

januli, s tím očkováním , to je pro mě taky záhada, nám doktorka nedoporučila ani Prevenar, že prý je malá zdravá a já kojím, že mi to neodporučuje, to je prostě asi názor co názor, každopádně ted jdu na kontrolu s malou v 8. měsících, tak chci toto téma znovu otevřít, uvidíme. ale na žloutenku bych asiá nedávala

jana.sun
25. kvě 2009

ahoj holky,

My dnes vstali oba s Matym šokem - v 8h nás vzbudilo vrtání - fakt síla!!! 😠 Nevím, že ti sousedi nemůžou na nástěnku dopředu napsat, že budou celý den vrtat - člověk by se podle toho zařídil. Mohla jsem si už včera večer nachystat věci, domluvit se s kámoškou a na celý den v klidu vypadnout.
takhle jsem to řešila narychlo, potřebovala jsem do města něco vyřídit, tak jsem popadla co mi pod ruku přišlo a vyrazila. V polovině cesty na šalinu mi volá mm a že máme dojít dom, že tam za chvíli bude - no, tak otočka a zpět - no jasně - nevydržel a dovezl naše "nové" auti už dneska 😵
ani jsem se nemohla projet, páč Maty zrovna usnul v kočárku a moc to potřeboval, bo to vrtání ho fakt dost děsilo a nemohl u toho spát a furt brečel ☹ Tak jsme ho jen okoukli a mm stejně musel do práce, tak se svezu zítra 😵
A ten veeeelikej kufr!!!! To fakt potřebujem, pořád taháme na chalupu plno věcí - jsme hrozní, všichni se nám smějou, kolik máme vždycky zavazadel 😅

Jo a mmch - ve městě jsem byla samo s Matym v kočíku a paní na Axe mě oslovila "slečno" - tak asi vypadám, že jsem si Matyho někde jen vypůjčila 😠

dnes trochu nestíhám, tak jsem sem zkopírovala, co jsem psala na "Supermamči" 😅

Januli, žloutenku taky zvažuju, Prevenar ne

janula2008
25. kvě 2009

My jsme prevenar dávali už cca rok zpět, teď kdybych se rozhodovala, tak ho taky asi nedám. Nechci říct,že je to zbytečnost to ne, ale malá je šikulinka pořád zdravá, tak si říkám, že snad by ji nic nepotkalo,jenže to člověk nikdy neví že 😖 . S tou žloutenkou váhám, malá je pěkný čuník a všichni kolem mě ji dávají, tak jsem na vážkách. 😕 Včera u tchyně na dvorku odchytla sousedovic kočku (ale spíš mi přijde taková venkovská potulná 🙄 ) a než jsme ji stihli zarazit, už ji dávala olízat chleba a pak ho za ni dotlačila,prostě čuňajs... snad ji mají aspoň odčervenou 😠

janula2008
25. kvě 2009

Jej co to plácám, rok určitě ne, myslím tak v šestým měsíci 😨

zuzanka26
26. kvě 2009

Ahoj holky,

prevenar- taky furt nevím, jen moje pediatrička je toho velký zastánce, chce aby to bylo u nás povinné, tak možná to v sedmým měsíci dám 😕

Sárinka mi už hezky papá mrkvičku, uvidíme, jak se bude tvářit na další zeleninu. 😅

Dala jsem fotečky do alba. 😉

pavlina05
autor
26. kvě 2009

Ahoj holky!!!!

...pokusím se dočíst.....

děsný vedra 😝 😝 😝

U nás příšerná noc 😝 řev...už vím proč 😅 Máme vyrážku po celém těle. Tak jsme byli ráno u dr. a je to nějaká ???viroza.No už asi konečné stadium, máme jen Fenistil kapky.

pavlina05
autor
26. kvě 2009

JAni08, já zvažuji žloutenku. Prevenar mi dr. také nedoporučovala...prý je Ája zdravý a nemá cenu do něj ládovat další hnusy 😖 TAkže také nevím??? Můj švagr neurolog je také proti tomu!

JAni sluníčko...tedy nové auti bych také brala 😀 , ikdyž my máme mega auto 😎
A buď ráda, že ti paní řekla slečno 🙂 Já si právě připadám pořád tak mladá a krásná ( 😅 ) a říkám si, že kolem jdoucí si musí myslet, že někomu vozím kočárek.A pak jde okolo malý dítě a řekne dobrý den...no a hned mě to srazí k zemi,...že jsem baba s děckem 😀

Zuzi, hned kouknu. A jsem ráda, že mrkvička jede 😉
U nás se jídlo teď zhoršilo...doufám, že je to tou virozou 😔

TAk mi Ája spí, tak vařím...

lacherka
26. kvě 2009

Pavli mně taky děti zdraví dobrý den🙂 a jako co vím, tak jsme mi tu zezačátku psali, že vypadám jako kdybych měla Míšu pujčenýho🙂 no a taky mi všichni všude říkají slečno, já to oslovení budu mít asi dokud nebudu chodit o hulce🙂

já jsem nad očkováním vůbec neuvažovala, vždy čekám co mi třeba řekne dr...no ale žloutenka by taky možná nebyla marná, protože co ted Míša dělá, že do všeho strká ručky a dává si je do pusy, psovi do tlamy, když je otevřený záchod tak hned tam strká ruky, do kyblu s vodou na umytí země....no samý chutovky fakt....pak pije od psa z misky, dělí se s ním o chleba....nebo je už proti tomu imunní.
My jdem dneska zase do jeskynky🙂

Včera psala kamarádka, že se jí narodil chlapeček, už jsem zkoukla fotky z porodu...tak jsem se znovu ujistila, že jsem ráda, že to mám zasebou

lacherka
26. kvě 2009

holky co vaříte dětem takto pořád na oběd? já už nevím co, a hlavně se mi nechce každý den vařit☹ dneska udělám bramborovou kaši a koupila jsem dětskou krůti šunku, tak udělám nějaký mix

pavlina05
autor
26. kvě 2009

Moni, taky jsem ráda, že už mám větší mimčo 🙂 ale novošci jsou krásní a voňaví 🙂
No dnes ta jeskyňě nebude marná. Mě se ven v takovým horku ani nechce.... 😝

Moni, já to pořád nějak střídám...jako hovězí, vepřové, kuřecí, krůtí,králičí...jehněčí a telecí ze skleniček...
A přílohy vždy zelenina + brambory, kuskus, těstoviny, rýže a čočka....

misa.cekatelka
26. kvě 2009

lacherka:tak to jsme na tom stejně,taky už mi dochází nápady.když už vážně nevím,koupím příkrm.malá miluje boloňské špagety.jinak vařím pořád dokola.kupuju hodně mraženou zeleninu,takže vařím většinou:špenát,brambory(nebo těstoviny),mrkev+hrášek podušené s vepřovým a brambory,fazolová polévka,vývar,mrkev kuřecí a brambory,květáková nebo brokolicová polévka a tak různě.vařím většinou víc,malá to má na dva dny a zbytek nasáčkuju do mražáku.

lacherka
26. kvě 2009

Dneska jsem byli po jeskyni ještě v cukrárně a trochu jsem to protáhli, ještě jsem se tam sešli s jednou kamoškou co má stejně starou holčiku jak Míša a říkala, že už vaří normálně a dává ji všechno, takže jí spolu
Jo a dneska jsem si dala indiánka a to jste měli vidět. Míša mně do něho zabořil ruku, měl obě od té pěna a honem do pusy, a to jsem ho dneska vyladila do bílýho, tričko i kratasky england takže to pěkně vypadalo, no všichni se smáli, jak prostě rychle hnapl rychle do pusy, abych mu to nevzala

pavlina05
autor
26. kvě 2009

Moni, takže prima den 🙂 JJ, já si myslím, že pomalu budou jíst to co my 😉 Jen já to nějak nehrotím a stále maso a zeleninu mixuji a přílohy má na kousky a krmí se sám 🙂 je to skoro pořád stejé, ale často měním druh zeleniny a přilohy, tak myslím, že je to pestré. Já sama si vždycky říkám jak moc dobře vyvřuju 😀 😀 😀 😀
jen jak máme teď tu virozu, jídlu moc nedá ☹

moni, no vyšperkovat kluky nemá asi cenu 😅 já dávám Ájovi každý den čisté věci!!! Dnes měl Next kraťásky a taky se ušmudlal.
no a s tím indiánkem...Ája zase valí po všem co je na stole. Onehdy měl kafea prej mňam

jana.sun
26. kvě 2009

ahojky holky,

tak naše auti totál katastrofa!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢
MM ho včera dovezl, dobrý, pak dojel večer z práce - totál depka, že mu to při neutrálu chcíplo - na sjezdu z dálnice. Dnes to odvezl do servisu a je tam nějakej problém s válcema - nerozumím tomu -ale musíme zavolat odtahovku a vrátit to do toho bazaru - doufám, že nebude problém s vrácením peněz nebo že nám to případně na vlastní náklady opraví (byla to skrytá vada, nebo tak něco). No je to šok a mm je z toho fakt hotovej ☹ ☹ ☹

pavlina05
autor
26. kvě 2009

JAni ☹ ☹ ☹ ☹ snad to půjde vyřídit, opravit popř. vrátit peníze. Dnes už není na nic spolehnutí ☹

zuzanka26
27. kvě 2009

Ahoj holky,
tak jaká byla noc s bouřkou? u nás klidná, krmila jsem akorát ve dvě, bohužel Sárinka vstávala v půl 6, protože usnula už po 8 hodině, tak nevím, jak jí to posunout. Teď v osm už byla tak protivná, že jsem nakojila, a už spí. Pak jdeme na cvičení.
Včera jsme byli na půlroční prohlídce, má 7500 g a 66 cm. 😵

pavlina05
autor
27. kvě 2009

Zuzi, tady ani nekáplo 😅 Tak koukám kde jsou ty děsivý bouřky 😅

sárinka je macík 😉 , dobře živená.
U nás noc ok, Ája má vyrážku i na obličeji, no snad to brzy zmizí.
jelikož te´d spí v naší posteli, tak je noc celkem ok, já přespaná 😅

jana.sun
27. kvě 2009

ahojky, dobré - leč zamračené - ráno 🙂

tady taky nepršelo, tož tomu nějak nerozumím - asi bude až dneska, když potřebuju jet zařizovat do města 😠

Zuzi, pěkné míry 🙂
Myslím, že moc posunovat to nepůjde. Já to zkoušela u Matyho, ale stále usínáme kolem 23 h a vstáváme 8-9. zatím mi to i docela vyhovuje - jak usínal o půlnoci a později, tak to bylo dost blbý, takže ted celkem pohoda - ale nějak si to upravil sám - naštěstí 😉

Pavli a to máte tu pátou nebo šestou nemoc???
aby sis na to spaní moc nezvykla 😀 😀
a jak píšeš, co jsem tak zběžně dočetla, tak s masem jsme na tom stejně - jehněčí a telecí kupuju ve skleničkách a občas i kuřecí - si naivně myslím, že tam nebude tolik hormonů, jak v tom z obchodu 😅 akorát nedávám zatím vepřové - jak dlouho ho dáváš a jaké??

holky, já tu držím pěsti i palce zároven - mm právě vyřizuje tu reklamaci auta a já su z toho teda dost hin - uffffff
🤐 🤐 🤐 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru