Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
30. zář 2009

Ahoj holky, MM blokuje zase PC ☹ , takže nestíhám dočítat. Jen Bet,...no tak ty jsi kočka jak Brno, tak neříkej, že jsi v Olympii vypadala jinak, Chápu Verunku, to bude pěkný číslo 😀 😀 😀 😀

Sharon, jé, ahojda 😀 😀 😀 😀 😀 Ráda tě tady vidím 🙂

LAch jaké bylo to cvíčo v tělocvičně? Jdeš zítra tam na to 😉 cvíčo?

Lach, Áju zajímají písničky z pohádek, dokáže na ně koukat pořád

Zuzi, chudáček psíček ☹ ☹ ☹ ☹

Jani, Včelí medvídci se mi také líbí, ale Ájis je nemusí 😒

Do jogurtošky bychom v pátek klidně mohli 😉 , ono nám nakonec nic není 😀 ani ta rýma už není 😀 ,asi to bylo od zubů, te´d je klid a pohoda. Uvidím jak se zítra domluvím s kámoškou. 😉

Tak dobrou všem 😵

pavlina05
autor
1. říj 2009

Ahoj holky!!!

MM makal na pc až do 3 ráno 😝
Tak my jsme byli s Ájou pro můj pas, konečně jej máme napsaného v pase a můžeme cestovat 😀
Cestou zpět jsem se stavila v jogušce, teda tam byl nával 😝 Byl tam nějaký sraz šátkování, no děs! Tolik dětí a lidí 😝 nic pro mě!

Holky, zítra se jde do jogušky? Kdo a kdy?
mě je to jedno, ráda se přidám. Jsme v pohodě 😀
Vyhovuje nám teda odpoledne 😎

tAk já jdu vařit a uklízet, věšet prádlo a tak....

pěkný podzimní den všem 😵

janula2008
1. říj 2009

Beti, nic si z toho nedělej a věř tomu,že v tom nejsi sama, já mám tyto pocity snad pokaždé když někam jedem 😖 všude vidím ty hodné spící děti v kočárkách (dokonce jsem viděla i dvojčata zařezávat naráz 😀 ) a nebo hezky sedící v nákupních koších a naše Simona to je ero na entou, spaní kdekoliv jinde než v potýlce nehrozí, sezení v koši ani omylem (řev na celé kolo a nic nezabírá 😕 ),takže neděláme po dobu nákupu nic jinýho než že za ní lítáme a sebrané věci vracíme do regálu 😒 .Je schopná během deseti minut proletět minimálně pěti obchodama 🙄 můžu ji dát přes prdel jak chci,aby šla slušně za ruku,ale je to o to horší, pak sebou háže a řve na celé kolo, já jsem pak zpocená až za ušima, Luky s prominutím nasraný. No a tak je to u nás běžně 😝 😀 radši ji dám na tu chvíli pohlídat tchyni nebo mamce a zajedu si tam sama.

pavlina05
autor
1. říj 2009

Jani, Beti....mě nikdy Ája nespal v obchoďácích,...a ani já nebyla v klidu. Všichni byli tak usměvaví a v pohodě a já ve stresu a uřícená.
to si raději také zajedu sama. jen mít za co urácet 😅

TAk já jdu obídkovat, Alda vyspává

pavlina05
autor
1. říj 2009

NEXT
pro Betinku a Lach...
tohle mi dnes poslala paní:
Dobry den PAvli,pisi vsem maminkam ohledne nextu.Musim se omluvit zbozi bude opozdeno asi o tyden.Opet volal dopravce ze maji nejaky problem.Tak se vam moc omlouvam a prosim o trpelivost.Dekuji Monika

motylek
1. říj 2009

Ahoj holky,
tak my jsme nemocní, byli jsme teď u mudry, zánět horních cest dýchacích, na plicích to zatím naštěstí nemáme, ale je to děs. V úterý z těch hlenů napolykanejch zvracel, takže fakt výborný. Jinak ale řádí pořád stejně, noce jsou u nás super, teď tou rýmou trochu horší, ale dneska jsme vstávali až o půl desáté 😀 😀 😀 . Za to přes den už to se spaním není žádná sláva, takže to asi dohání v noci.

Takže jogušku teď nepodnikneme. Včera jsem si byla pro buřtíkatou bundičku next, z MMB, je super, tak už se těším až ji provětráme. Taky jsem si od jedné paní na MMB objednávala čepičky, jednu bekovku a jednu zimní (hodím potom odkaz) a jsou úplně suprácký, fakt nádhera. Tak kromě oteplováků jsme na zimu vybavení. Taky nemám už žádný peníze, za co nakoupíme vánoce, MM má teď narozky, v prosinci máma narozky i svátek, to teda nevím, kde na všechno vezmeme.

No nic jdu mu udělat oběd (ohřát skleničku 😀 😀 😀 😀 - zase stejně nic nesní 😠 😠 😠 ) a pak se zase ozvu.

zatím papa

motylek
1. říj 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24429243&tab=3

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24407046&ta... a tuto v hnědo béžové + na boku má napletený červený autí.

Jsem z nich nadšená 😀 😀 😀

pavlina05
autor
1. říj 2009

Moty, a jé jé.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ať je Kubíček brzy v pořádku! Berete ATB?
čepice jsou parádní 😉
JAkou máte bundičku?
My buřtíkatou modrou s červ. fleecem a je parádní 😀

TAk já valím konečně jíst 😅

lacherka
1. říj 2009

ahoj holky...beti...no to znám, ženský jak ze žurnálu, nasrtojený dětičky, holčičky samá růžová, žádný flíček a já taky k.o, přemýšlím co koupit dřív a Míša celej špinavej od jídla🙂) nejsi v tom sama🙂

Zuzi s tím pejskem je mi to líto, můj pes měl taky rakovinu, doktoři pořád říkali,že to jsou jen tukové bulky, tak byla 2x na operaci a pak jsem byla na dovči, přijela domů a pes nikde, mamka ji nechala utratit, protože už začala krvácet a byla rakovinou celá prolezlá...Na to nezapomeneš, já brečela i po třech letech...jednou je to člen rodiny a hotovo..je to děsný, možná kvůli tomu bych si ani nepořizovala psa, protože ty konce jsou šílený

Moty...ty čepky jsou parádní, ta modrá je super🙂
No jo podzim a už to začíná, tak at ste brzo zdraví!!

Pavli jo jo dneska jsme byli ve cviču, bylo tam asi 6dětí, Míša s jedním chlapečkem byli nejmladší...no pro něho to ještě moc není, dělali tam vláček a měli prolízat tuneli, ale poruč Míšovi ted musíš dělat to ted to...takže si dělal co chtěl, prolízal v protisměru, pořád se smál, na všechny se culil, pak dětem dělal berany duc a dával pusinky:_) ale jo, aspon se na chvíli zabavil. Měli tam udělanou skluzavku, pak trampolinu, takže se zabavili, zpívali se písničky...mělo se dělat kolokolo mlýnský, ale s Míšou do kruhu aby chytl jinou maminku, tak to ani náhodou🙂 na konci jsem si sedli, děti každý dostal nějaký hudební nástroj a zpívalo se...Míša měl dřevěný špalíčky, tak mlátil a smál se...

od pondělí budeme chodit do té hudební školičky do žabin, tak jsem zvědavá, je to na 10hod, tak to se snad vybatolíme

pavlina05
autor
1. říj 2009

LAch, tak to cvíčo zní super 😉 Něco podobného děláme v té Sedmikrásce v úterý jak tam chodíme. Přesně, má se sedět a zpívat u maminek a Ája si tam lítá. Když se drží hud. nástroje, tak Aleš do všeho pere a buší, takže o muziku je postaráno 😀 ale zase je prima, že se otrkají a vydivočí 😀 😀 😀
Kolik to stojí? Může tam kdokoliv? od kolika hod to je?

A co v Źabinách, 😕
no tak to my tak tak stíháme tady za kopec na 9:30 😅

Lach, četla jsi to s tím Nextem 😒

Jinak já už mám na zimu také nakoupeno 😉 , zimní buřtíkatou také z MMB 😎

zuzanka26
1. říj 2009

ahoj holky,
tak já dnes jedu vyřídit pro Davida dárek k 30tinám, má je teda až za měsíc, ale musím být hrozně nenápadná.
JInak taky trochu depkařím z těch našich nocí ach jo, teď byly dvě lepší a dnes zase nejdlepší interval spaní 3 hod v kuse, jinak buzení, snad josu to ty zuby.
škoda že nemůžu za váma na další srazík. 😔

zuzanka26
1. říj 2009

a navíc píšu jak prase. Teď jsem si všimla že má Sárinka za uchem nějaký uzlinky trochu zvětšený a nevím, jestli je to normální? 😕

jana.sun
1. říj 2009

ahojte holky, jsem dnes odrovnaná - zkopíruju vám to ze Supermamč - nemám sílu to znovu psát....

.......Maty byl od 16 h vzhůru, v podvečer už spát nešel, tak jsem byla natěšená, že půjde brzo spát a já se konečně taky prospím, poslední dobou spím dost špatně, tak jsem už včera večer byla dost grogy. Tak jsem Matyho dala spát v 21h - nic, tak jsem to cca po půl hodinách zkoušela, ale pořád byl čilej a dělal tam kraviny a to tak že hlučně. To jsem ještě netušila, že to horší nás ještě čeká - nějak tím usínáním neusínáním se přetáhl a cca od půnoci začal brečet a do půl druhé jen brečel,at jsme dělali co chtěli pak už jsem to nevydržela, dala ho do kočáru a uvozila ho - teda řeknu vám, kdo tohle má častěji, tak klobouk dolů!!!! já byla vyřízená. tak jsem si naivně myslela, že bude ráno dlouho spát - v půl osmé budíček - opět pláčem. tak jsem udělala mlíko - nechtěl ho navíc měl blbě danou plínu, jak se v noci mrskal, když jsme ho přebalovali, takže se ráno pročural - obyčejně ho přebaluju - nechám vyvětrat a při tom pije mlíko - ale dnes ne!!! řev, mlíko nechtěl, a jediné místo, kde byl v klidu, tak balkon, takže jsem ho jakžt takž oblíkla, sebe samo ne a šli jsme na balkon, já mrzla, Maty spokojen.
asi po čtvrt hodině jsem to vzdala, dala ho do postýlky a vrazila mu to mlíko, naštěstí si ho vzal a já si mohla zajít aspon na záchod - jsem dnes hotovson miláčka jsem pak zas uvozila v kočárku -takže ještě spal, ale mně už to moc nešlo - byla jsem vymzlá, vyhecovaná a když jsem chvíli spala, tak se mi zdálo, že Maty nespí a já nemůžu spát fakt magor!!!!!
doufám, že mají v blázinci internet, ráda bych s vámi zůstala ve spojení

jinak vítám tě Sharon i tady - jj, já, Beti a Marci si chodíme poklábosit i sem - je to tu moc fajn, holky jsou super 🙂 jooooooo a depky, zdá se nekončí - i když díky bohu, katastrofa jak na začátku, to naštěstí není.

Pavli, nevím, jestli zítra dám jogušku - i kvůli penězům. víc by se mi hodilo to pondělí, a oba dny asi ne 😖
asi to nechám na Monči, jak se rozhodne, páč mi poveze ty plínky...takže Lach, je to na tobě 😉

Zuzi, ty uzlinky bych asi raději konzultovala s dr. 🤐

Beti, píšu to i sem .... vše nejlepší Verunce k prvním narozeninám 🙂

jinak je teda asi koník nějakej prokletej .... všechny maminky z MK jsou po nákupních centrech vystresované, upocené a děti zlobivé a jen ty ostatní jsou v pohodě 😅 😅 😅
já s Matym na nákupy raději ani nechodím a když občas jedem do Tesca nebo do LIdlu po cestě na chatu, tak Matyho zatím baví sedět ve vozíčku, protože to dřív ještě neuměl a dál se uvidí. je pravda, že ted o víkendu jsme byli v Tescu trochu dýl a to už se mu nelíbilo, tak jsme ho s mm nastřídačku nosili v náručí 😝

jana.sun
1. říj 2009

to dítko zas řve!!!! 😨 😨 😨 ach jo - prasknou mi dnes nervy 🙄 🙄 🙄

dnes objevil, že může rabovat svou skřinku s oblečením, co má tady v obýváku pod přebalovákem - popravdě se divím, že na to přišel až dnes - ale je to neodvratně tady - je mi to jedno, dnes je mi všechno jedno 😖 😖 😖
kdyby ho aspon nebavilo těma dvířkama pořád mlátit - jako otevírat a zavírat 😠 😠 😠

marci
1. říj 2009

No Jani konečně na to Maty taky přišel, že může rabovat!!!! Dejvík je jak uragán. Doma to na něj máme uzpůsobený, ale tady u našich se teď všude válí dědovy trenky, babiččiny trička, ponožky, vytáhne všechno - je jak uragán. Před chvíli jsem mu vyrvala z ruky bráchův index z VŠ - ten by nás asi zabil, kdyby mu tam Dejvík protrhal stránky. Hlavně tu mají nezajištěné schodiště uprostřed baráku. Dejvík jej vyleze rychlostí blesku - se divím, že ještě nespadl. No tentokrát si tady asi fakt neodpočinu a už se těším domů 😒 😠

lacherka
1. říj 2009

Jani, to je dobrý, že je to na mě🙂) no mně by se to tedy víc hodilo v to pondělí nooo a asi kolem té 15hod???

Jani, tak to lituju, já si toto užila první 4měsíce řev řev a řev...hruza

Pavli jo s tím nextem jsem to četla, nu což...budeme muset počkat🙂
tady to cvíčo stálo 30kč a můžeš tam přijít kdy chceš a začíná to v 9:15

no a do Žabin chci chodit do té hudební školy pro malý děti, je to taky necelá hodina a vyjde to na pololetí 1250kč nebo 150kč za tu hodku..no tak uvidíme co to bude..

motylek
1. říj 2009

My máme tmavě modrou se světle modrým flísem.

zuzanka26
1. říj 2009

Jani drž se, snad to byla jen nějaká výjimka, vždyť ti jinak dobře spinká. Já znám isce buzení, ale naštěstí jsem nikdy v noci nevozila. Ale slyšela jsem i případ, že někdo vozil děti v noci 100 km kolem Prahy, aby děti spaly. 😕

Na ty uzlinky jsem volala raději k dr. a už sestřička mi řekla, že je to normální, že se takhle dětem dělají uzlinky, ale že jestli chci, ať to přijdu ukázat doktorce. tak to ještě rozmyslím, jestli tam mám zítra běžet, nic jí není tak snad to bude dobrý. Prý dost dlouho trvá než to zmizí.

No a včera jsem dostala vynadáno od manžela, že mám hlídat Sárinku, protože už nám vydloubla jedno písmenko na klávesnici, paráda. Tak jsem mu řekla, že ho s ní nechám aspoň den samotnýho, jestli jí bude furt hlídat, co kde dělá, pak uvidíme kolik věcí bude rozbitých!. Taky mu vytahala hokejový kartičky co sbíral jako dítě z šuplíku 😀

jana.sun
1. říj 2009

holky, díky za podporu. 🙂
taky doufám, že to byla jen výjimka a nebude se to opakovat - jinak fakt Černovice jsou moje!!! 😕 😕 😕
No taková Marci a Pavlinka si ted asi klepou na hlavu, že tak blbnu z jedné noci, že 😅 😅 😅
ted jsme to trochu dospali, aspon teda já, tak jsem zvědavá na dnešní noc
každopádně nejpozději v deset ho dám spát a at si klidně chvíli pořve - nedám se jen tak zlomit. a vozit každý den se mi taky nechce - to je na palici 😔 😔 😔

Zuzi, tak to jsem ráda, že ty uzlinky jsou v pořádku, kdyžtak ještě dál informuj, kdybyste šly k dr 😉
My kdybychom pustlili Matyho ke klávesnici, tak už na ní není nic - pere do ní jak urvanej ze řetězu 😅 🙄

Moni - tak platí - joguška v pondělí kolem 15 h. 😉
Pavlínko, nebudeš se zlobit, když zítra ne? 😔 😔 😔 😅 a přijdeš za nama v pondělí??? 😵

Marci - tak oslava bude fakt veselá - mezi spodním prádlem dědy a babičky a důležitýma dokumentama a tak 😀 😀 😀 Dejvík je fakt super 🙂 A tobě přeju taky pevný nervy!!! 😕
Já jsem přemýšlela, že bych tu skřínku zadělala - není nic jednodužšího - ale asi ho nechám - docela ho to baví, tak mám chvíli klid 😉 a beztak ho to dlouho bavit nebude. no uvidíme 😅
a už zas rabuje - chlapeček šikovnej 😀 😀 😀

Moty, tak se pěkně uzdravte, at na příští srazík můžete dorazit v plné síle!!! 😉

pavlina05
autor
1. říj 2009

Verunko vše nejjjj k narozeninám, pusinku posílá Ája 😀 😀 😀 😀 😀

moty, držte se 😉

JAni, teda zírám na tu vaši noc. To jste měli parádní vzrůšo 😅 😅 😅 😅 JJ, jak píšeš, já tohle mám na denním pořádku, takže mě to přijde směšný 😀 ale chápu, že ty musíš být vyřízená. já jsem už zvyklá.
neboj, až my budeme spát celou noc, tak já tady začnu psát romány 😀
Jani a Lach, nevadí 😵 Já jsem v jogušce byla tento týden už 2 x, což je teda dost 😀
v pondělí uvidím, mám tady Janču (už ji obě znáte), buď dorazím nebo ne. Dám Vám ještě vědět 😉

Zuzi, super, že jsi volala dr. a že je vše ok 😉

Moty 😉 takže čepka k tomu parádně sekne 😉

JaniSun, no užívej si rabování 😀

TAk u nás se už spí, nedala jsem Áju od 13 hod spát, tak už je v pelíšku od 19 hod. Ale nedělám si žádné naděje,...do 2 hod křičí 😅

pavlina05
autor
1. říj 2009

Moty , tu čepičku ti paní upletla na požádání? Musím to prozkoumat. NAšla jsem min. týden podobnou paní:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8648713

jana.sun
1. říj 2009

Pavlí, tak doražte i s Jančou - je sympoš 😉 tak ji zas rádi uvidíme 😵

ty čepičky jsou super - už vím, co zadám mamce a babičce na práci, aby se nenudily 😅 😅 😅

pavlina05
autor
1. říj 2009

JAni 😉 navrhnu jí to 😉 JJ, tchýně by mi také mohla uplést 😉

LAch, ještě k tomu cvičení. Já chodím do Sedmikrásky a to jsou hudebně pohybové hodinky, jedna 45 minutovka stojí 70 kč (pro pololetí a předplatitele dokonce 50 kč) 😉 , což mi přijde dobrá cena. PAk dej vědět co bylo v těch Žabinách. TAm budeš jezdit s někým?

lacherka
1. říj 2009

tak jsem dožehlila zbytek prádla..ufff a mám pokoj🙂

Pavli tam budu chodit sama, jen jsem to zkusila, protože tam byl zápis na začátku září, tak jsem předpokládala, že nás už tam nevezmou, protože třeba ta moje kamarádka Marketa sháněla cvičo pro malou a všude ji psali, že už je obsazeno. No a nakonec mi napsali, že mají volno...tak to zkusíme a uvidíme co se tam bude dělat. i když s Míšem se nic moc dělat nedá, on si vše dělá podle sebe. Dneska ho měl odpo T. venku a byli v parku a ve křu si hrály nějaký malý děti, a Míša k nim došel a prý si vzal sebou klacek a pak T. jen vydí, já je Míša rozráží, a čupá si vedle nich...tak se musel strašně smát.
Takže jen dobře, když si bude zvykat na kolektiv, právě jsem T. říkala, že já byla do 5ti let s mamkou doma a když jsem šla do školky, tak to byl pro mě dost velkej horor.

Ještě jdu mrknout na nějakou tiskárnu, musím si nějakou objednat...tak zatím dobrou.

pavlina05
autor
1. říj 2009

Ehm...tak jsme byli u áji už 3 x. 2 x já a teď MM. Toť k naší bujaré noci 😅

Lach, Míša bude pěkný číslo 😀 , teda on už je 😀
JJ, v Žabinách to je asi ta Lata, ne? TAm je to dobrý a právě Marťa tam byla na zápisu a stály tam fronty maminek. 😝 Tak máš štígro, že je volno 😉

tAk já nedělala dnes nic, jo lítala do ložnice...ale ne za MM , ale za klukem 😅

dobrou 😵

lacherka
2. říj 2009

Pavli, je to hudební školička Yamaha, na Pozňanské, má to být někde vedle Rubínu.

pavlina05
autor
2. říj 2009

ahoj 🙂

TAk noc jsme přežili, nějak se to pak uklidnilo 🙂

Lach, tak to jsem zvědavá jaké to tam bude 🙂

janula2008
2. říj 2009

Ahoj holky, my jsme došly z říkankové herničky a už se konečně spí. Je to tu u nás takové staronové centrum pro mamče a děti (můžete mrknout na www.mcrobatko.cz 😅 ) a je to moc fajn, budem chodit každý pátek od 10-12h. a možná ještě do cvíča,ať se tu přes zimu taky nějak zabavíme když to Brno je pro nás trošku z ruky bez mého řízení . 😒 Teda,že by se Simča účastnila nějakýho cvičení s říkankama, no to ani omylem,ale aspoň jsme zabily čas 😀 .Jdu rychle uklízet, odpo nám dojede návštěva s prckem, vypadá to tu jak po náletu 😀 přeji už dopředu krásný víkend. Beti, pořád jsi zvaná na to kafčo, ráda tu tvoji malou dračici zas uvidím, myslím,že se Simčou budou dobrá dvojka 🙂 promysli kdy a napiš 😉

jana.sun
2. říj 2009

ahojky,

tak u nás noc lepší - usnul tak o půl jedenácté, jen s malým "přemlouváním" , ale teda byl vzhůru už před šestou 🙄 naštěstí si vzal mlíko a nechtěl zas na balkon jak včera, tak jsem dnes nemrzla - pak jsem ho ještě "přemluvila" že budem ještě spát - tak celkem dobrý 😉

holky jak se sejdeme, tak si od vás musím nechat popovídat o těch cvičeních, kam chodíte - vím, že tu o tom píšete, ale mám v tom trochu zmatek. docela mě to zajímá 🙂

pavlina05
autor
2. říj 2009

Ahoj holky!!!

JAni, tak paráda že noc u Vás lepší 😉
u nás bude asi stejná 😅

JAni, už bych moc chtěla vidět raracha Simču 😀

JAniSun, jasně 😉 Docela mám přehled o cvičeních, kámošky mi vždy sdělí news 😀

TAk dnes jsme třeba byli v Žabinách, v Rubínu je taková kavárna a dětský koutek, co koutek místnost s obsluhou. TAk jsme tam vydrželi 2 hodiny s kámoškama🙂

Zítra frčíme ke tchánovům. Neměli jsme jet nikam, MM hrozil víkendovou prací, naštěstí má volno 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru