Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
2. říj 2009

Pavli, tak si to u tchánovců užijte 😉 U nás je ta víkendová práce, tak jsme s Matym doma 😔

pavlina05
autor
2. říj 2009

Jani 😉 tak snad bude o víkendu pohoda jak u nás tak i Vás 😉

pavlina05
autor
2. říj 2009

TAk u nás se už spí. Opět měl ájis jen 1 spaní, takže vydržel teď 7 hodin.

....právě popíjím Bifidrink od Holandie a koukám, že musím koupit pastelky a poslat ty obrázky (teda chybí mi jeden 😠 )

janula2008
2. říj 2009

Tak u nás už se taky spinká, konečně. 🙂 Taťka uspával až uspal sám sebe,slyšim jak v pokojíku Simči chrápe 😀 Zítra jde Luky taky do práce, tak nikam nevyrazíme,snad aspoň v neděli něco podnikeme 😒 . JJ Pavli, taky už bych vás ráda viděla, ale s náma je to těžký když se do Brna dostanem tak jednou týdně 😔 hezký večer!

lacherka
2. říj 2009

ahoj holky, tak já už jsem taky zdárně uspala🙂 opět u nás v posteli, postýlku už můžeme rovnou prodat, protože dnes v noci se dvakrát vzbudil a brekem, tak jsem ho dala k nám, hned usnul, já ho dala do postýlky a za hodinku zase vzhuru s brekem a už byl u nás až do rána

My jsme dneska sháněli tiskárnu, pak jsem jeli k mamce a ta nás vyhnala na nákupy, že chce hlídat, at si jedem do Vaňkovky. Tiskárnu jsem si nakonec objednala přes net, takže v pondělí asi školička padá a budu čekat na PPL.
V obchodech hader nespočetně, ale nic jsme nekoupili. Chtěla jsem nějaké sportovní botky, ty moje už jsou K.O., ale nic jsem nevybrala.

Pavli, myslím, že jste byli v Rubínu, tam kam my chodíme do té solné jeskyně. Je to myslím hned vedle, tak kavárnička.

pavlina05
autor
2. říj 2009

JAni...no někdy to snad vyjde 😉

Lach, u nás je to podobné 😒 . Ája spí v postýlce cca 2 hodiny, pak už u nás.Přiznám se, že mi to nijak nevadí, já se k němu přitulím a čichám ho a lebedím si 😀

LAch, jj v Rubínu. To bude asi ono 😉 ,že je to tam super??? Ale prý někdy narváno 😖
Lach, tak koukni v CAmpusu ve sportě na boty 😉

TAk já dožehlila a koukáme s MM na tu blbost na Nově 😎

lacherka
2. říj 2009

Pavli, já bych ty tenisky asi objednávala přes mmb, tam mají nejlepší ceny, ale chci si nějaké vyhlídnout. zkusím ten Campus...no já vyhlídlé mám jedny Diesly, jenže jsou za 2800!!☹((

Jenže náš Míša se v té posteli rozvaluje hrozne, leží napříč a my na kraji postele a děcko má asi 140cm sám pro sebe, jinak by mně to taky nevadilo, no doufám, že s nama tak nebude spávat do puberty🙂)

V té kavárničce jsme ještě nebyli, ale můžem někdy zkusit..

pavlina05
autor
2. říj 2009

Lach, no Ája se také rozvaluje... 😖

pavlina05
autor
2. říj 2009

😕 tak takhle drahý tenisky jsem v životě neměla 😅

lacherka
2. říj 2009

v televizi je prd, tak jdu zalehnout. dobrou!

pavlina05
autor
2. říj 2009

dobrou. MM uspává Áju, tak vyčkávám co bude 😅

zuzanka26
3. říj 2009

ahoj, u nás noc na prd. včera jsem si byla odpoledne sednout se známýma co měli neviděli pár měsíců a řekli mi, že mám pěkný kruhy pod očima a že vypadám dost blbě. no bezva, tak mě z toho chytla nějaká depka, že se sesypu díky tomu nevyspání. 😢

pavlina05
autor
3. říj 2009

Ahoj!!!

Zuzi a ti známí mají dítě? JAko jestli ví vo co go?!
Neboj, to se srovná 😉 Heleď, dívej na mě, já nespím už 16 m a žiju 😅

Holky, my mizíme k tchán., pěkný víkend všem 😵

jana.sun
3. říj 2009

tak to tady dočítám a vidím, jak pěkně postupně vaše dětičky včera usnuly - v rozumné hodiny a my zas až po 23.hodině 😝 ve tři pláč, dudlík nezabral, tak jsem ho vzala do obýváku, že ho přebalím a dám mu napít, to nechtěl - asi zuby, nebo fakt nevím, co mu pořád je ☹ naštěstí tak po čtvrt hodině se zas nechal přemluvit do postýlky, ještě párkrát poplakal, ale to už jsem jen z postele udělala pššššššššššš a byl klid - ale řeknu vám, to vědomí, že v noci musíte vstát a jít NĚCO s tím dítkem udělat 😝 😝 😝 jsem byla jak opilá - tím hůř, že chodím spát až tak kolem jedné hodiny 😖 naštěstí pak už do rána klid - spali jsme až do 10 hodin 😅 😅 😅
ale takto je dopoledne v pr.... a nic člověk neudělá. fakt už s tím jeho režimem musím něco udělat, čekám jen, až se posune čas - hned nám to o hodku trochu upraví 😉

Zuzi, z těch známých si nic nedělej - určo neví, o co jde a zrovna byla nějaká horší noc. zkus si přes den, když Sárinka spí, tak třeba jen na chvíli sednout a zavřít oči - jen tak "vydechnout"

pavli, jednu sadu obrázků už mám vybarvenou, ted mi chybí ten blbej pes, abych měla další sadu. něco tu mám navíc - co ti chybí? můžu kdyžtak dodat 🙂

Moni - paráda - takové "levnější" botičky, že? 😀 a nic sis nekoupila, jo? no já ani po obchodech nevyrážím, páč penízky nejsou, tak raději nic nevidět. pak by mě to mrzelo, že na to nemám ☹

Matyho když dám do naší postele -tak začíná rej - probudí se spolehlivě, i kdyby před tím hluboce spal. dáváme ho tam totiž fakt málo, je zvyklej na svou postýlku a v naší posteli tím pádem má jen samé zajímavé a neobjevené věci - tak šmejdí a leze ze strany na stranu, .... vůbec nehrozi, aby tam spal 😅

tu kavárničku můžem někdy zkusit - teda jestli se můžem přidat 😅 😅

janula2008
3. říj 2009

Tak u nás se spinká po obědě, udělala jsem nám kuře s rýží,tak do Simči padlo celé stehno, fakt porce s rýží jak pro dospělýho 😀 jooo co jí šmakuje, to jí jede, ale včera se špenátu ani nedotkla 😠 Zuzi, to se spraví neboj, my teda máme ty noci ukázkově dobrý tak se mi to kecá,ale ještě si živě pamatuju to řvaní po hodinkách a jak jsem ráno byla nepoužitelná, to bylo hrozný 😒 myslím, že u nás se to uklidnilo po všech těch vylezlých zubech, měli jsme to odbité brzo, taky to přestěhování vedle pomohlo. Chce to přežít,nic jinýho nám stejně nezbývá 😅 Luky je v práci, tak rychle pouklízím kuchyň, odpo dojede bábi s dědem na návštěvu, tak ať tu nemáme chlívek. Hezkou sobotu!

jana.sun
3. říj 2009

u nás ted to buzení a pláč v noci taky budou zuby, jen pořád nevím, kde a jaké - Maty si nechce nechat do pusiny sáhnout, tak to musím dál zkoušet. Chudinky dětičky, musí to být hrozná bolest 🙄 🙄 🙄

jo a Maty dnes změnil "taktiku". dřív všechno bylo "máma" a dnes je všechno "táta". teda hlavně když se podívá na svůj odraz ve skle - do dneška říkal máma a dnes táta - asi je to podle toho, jak si komu přijde víc podobnej 😀 😀 😀
ale potěšil mě - už začal ukazovat na různé věci - dnes ukázal na méďu a když mu mm řekl, kde je máma, tak ukázal na mě...hurááááááááááááááááá 😀 😀 😀

pavlina05
autor
4. říj 2009

Ahoj holky!!!!
TAk jsme dorazili od tchánovců. bezva víkend 😀 , já nemusela nic dělat, jen si hrát s Ájou.
MM bohužel v sobotu večer odjel, celý den dnes makal, pro nás si přijel až večer. Ale paráda 😀

JAni, tak co ten váš klučina vyvádí???
Chybí mi pes a mám na víc krávu 😀

pavlina05
autor
4. říj 2009

JAni sun 😀 😀 😀 Ája na vše říká tata..táta...tatá...a na mě ukáže a nic 😅 A můžu do něj tlačit jak chci to, že jsem máma 😎

holky, zítra jdete do té jogurtárnky? Já uvidím jak to bude s námi.

pavlina05
autor
4. říj 2009

dobrou všem 😵

jana.sun
4. říj 2009

ahojky,
teda dobrý nový den všem 🙂

dostala jsem se na PC až ted - hrůza!
Já joguška doufám, že ano - jsem ted měla nějaké ty střevní potíže, tak to doufám nic není, kdyby náhodou, tak dám co nejdřív vědět 😉
No, my tam budem tak kolem té druhé hodiny - nějakou dobu tam i sami vydržíme, Moni, kdybys věděla, že nedorazíš, pisni psím sms - at tam kdyžtak nejsme sami moc dlouho - jinak tě čekáme kolem té 15.h 🙂

Pavli, jestli dorazíte i vy s Ajiskem, Jančkou a Eliškou - bude fajn 🙂
Dnes Maty taky furt táta, táta - a kde je ta máma, co furt říkal???? 😕 😕 😕 😔

jsem se musela zasmát - prý chybí pes a přebývá kráva - a já a co jako??? 😀 až po chvíli mi to, Pavli, docvaklo 😀 😀 😀
tak to si asi nepomůžem - mně chybí jeden zajíc a mám navíc 3!!! motýly 😒 😒 😒

tak dobrou noc. pa pa pa - snad se dnes uvidíme 🙂

lacherka
5. říj 2009

holky s joguskou počítám, ted se chystám do té školičky, tak moc nenapíšu, ja se vrátíme tak se mrknu. zatím pa

jana.sun
5. říj 2009

ahojky,

Moni, tak fajn - aspon někdo teda dorazí 🙂

My měli zas krušnou noc - Maty usnul tak po té desáté a dobrý - ale chvíli po tom, co jsem sem dopsala příspěvek, tak slyším z ložnice pláč, tak jsem tam vlítla a nebyl k utěšení, tak jsem ho vzala do obýváku, dala sem do postýlky a sama si ustlala na zemi - no spánek nespánek (spíš ten nespánek) cca do půl třetí, pak zas větší pláč, tak jsem nosila v náručí, vzbudil se mm a že jde spát do "pokojíku" a my šli s Matym do ložnice. Do tří ještě pobékával a pak klid - teda myslím, já jsem pak usnula dost tvrdě a v podstatě se vzbudila až v 9. ještě jsem polehávala, pak o půl desáte zazvonil pošták, tak jsem vstala. Maty spal do čtvrt na jedenáct 😵 Ty zuby jsou hrozný!!! by mě zajímalo, co a kolik mu toho leze 😕 😕 😕 ☹

pavlina05
autor
5. říj 2009

Ahoooj!!

My tam dorazíme také 😀 😀 😀 😀 do jogurtárny 😀 Hlavně pro psa 😀
Janča (ta moje) to zrušila, eli má teplotu. TAk my dojedeme sami.
Ája dnes vyspával do 9 hod. TAkže te´d máme teprve po snídani. MM je nějaký špatný, má také stř. potíže, tak je zatím doma a kouká s Ájou na Šíleně smutnou.
U nás noc celkem ok, cítím se odpočatá. Myslím, že byly tak 3 koj.

lach, jsem moc zvědavá na zážitky 😀

Jani 😀 😀 😀 😀

JAni, ty zuby nás všechny myslím ještě pěkně potrápí ☹

My máme zítra očkování a prý jsou po něm pěkný reakce ☹ LAch, měl něco míša???

do jogušky bych dorazila po spaní, něco po 14 h. 😀

zuzanka26
5. říj 2009

ahoj holky

to spaní vám docela závidím, já spím max. do 6 a to ještě aspoň 4x jsem probuzena jen tak aniž by se něco dělo.

Snad z toho vyroste 😖

lacherka
5. říj 2009

Holky my měli sobotní noc taky krušnou, byli jsme na chatě, tak jsem šli s Tomem do hospůdky, jenže tam bylo plno jeho kamarádů, který dlouho neviděl, takže jsem ho od 23hod přemlouvala at už jdem, nakonec chtě nechtě jsme byli doma v 1ráno, jenže tchyně měla pujčenýho psa....kterej je uplnej magor, naháč a to štěkání není štěkání, ale siréna, holky fakt, nic horšího jsem neslyšela. A na chatě spal Míša a ona si tam toho blba taky nechala přes noc, takže jak jsem se vrátili tak prostě siréna, Míša začal brečet..já v té chvili byla už fakt dost naštvaná, protože on a ví, že ten blb tak štěká, no nedá se říct, že štěká..a prostě si ho tam nechá. A ne že by zaštěkala jednou, ale asi tak 5minut v kuse, sem myslela, že ho kopnu do pr...

No a od té doby řev až do rána. T. omámen alkoholem to ingoroval, prostě si spal a já pořád vzhuru, ráno od 9hod jsem ho nechala dole T. mamce a šla si lehnout, ale prostě jsem už neusnula, tak to byla noc děs a hruza

Holky tak odpo v jogušce, Míša ted spí, tak se najíme a pomalu vyrazíme.

Pavli reakce jsme žádný neměli, nebo já to asi nepozorovala, reakce má být až za týden a já na to nějak zapomněla, ale byl v pohodě

pavlina05
autor
5. říj 2009

Ahoj holky!!!

U nás nějaký posun. ája nespal dopo, ale až te´d po obídku. TAkže mám 1,5 hod volno a čekám 😀
nevím kdy se tam do jogušky dostaneme 😅

janula2008
5. říj 2009

Pavli, my taky reakce neměly, neboj bude to dobrý 😉 Moni, tak to jste měli teda veselý. Škoda,že ta joguška nám nevyjde a jedem do Brna zítra 😒 my byly dopo na cvičení, bylo to fajn, jen teda zas nějaký sezení a mávání rukama to na Simuš fakt není, to ji víc lákala trampolína 😀 ale jak se udělala překážková dráha a začlo to být akčnější tak prima 🙂 Zuzi to se upraví,Sárinka je ještě poměrně malá oproti našim prckům. Já teda musím zaklepat,ale na spaní fakt nemůž říct ani půl slova,dnes jsme se vyhrabaly až o půl osmé 😅

pavlina05
autor
5. říj 2009

Zuzi, spíme někdy do 9 hod, ale 6 x kojím 😅 TAkže mě není co závidět 😅

LAch, díky 😉 No uvidíme zítra jestli nás vůbec naočkují

lacherka
5. říj 2009

u nás se taky ještě spí, unusl po 11hodině a tuháč...spí venku v kočárku...ta školička ho asi unavila🙂

pavlina05
autor
5. říj 2009

Lach 😀 JAko to spí už od 11 do teď? 😕 😕 😕 😕 3 hod? Já chcíííí taky! 😀
Až vyrazíme, tak písnu. Cesta nám bude trvat tak 10 minut 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru