Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
27. zář 2008

holky no vás dočítat, to je teda něco.-))) nestíhám,tak jen kratce...nějak se pa domluvíme na te srazík, já bych snad mohla kdykoliv krom pondělí....teda pokud se mi ještě něco nevyvrbí

ygreen
27. zář 2008

ahoj holky, koukám že se to Oli moc nelepší 😖
Hele, Aleš už je docela velkej, tak bych být tebou nedávala UM, ale přidala mu do odstříkanýho mlíčka na noc nemléčnou rýžovou kaši. Já zatím nedělám hustou na lžičku, ale na cca 150ml mlíka přidám dvě vrchovatý lžičky kaše ( dávám to do jídla před spaním i v noci). Doporučila mi to doktorka, protože malej trpěl na průjmy. Ničeho se neboj, ty kaše jsou od 4 měsíce. U nás na Květnu to dělá dost holek. Pokud jí budeš přidávat do MM, tak kup jakoukoliv nemléčnou rýžovou, doporučuji bez příchutě. Já mám vyzkoušenou HiPP a Sunarku. Sunarka voní po vanilce, ale míň zahustí. Ta HiPP byla podle mě lepší a 200g stálo v lékárně asi 40Kč.

Náš po tom spí stejně jako dřív (Ale náš usne v 8, jí kolem 1 a v 6 vstává), ale je to hustší a má to teď mnohem raději. Pokud máš lahvičky Avent, tak kup savičky od 3+ (I, II, II) - tři otvory pro různě husté kaše.

Já mám výhodu, že v noci malého vůbec nezvedám z postýlky, když začne vrnět, tak udělám jídlo, dám mu to, on to těma velkýma otvorama vycucne zä 5 minutek a spí dál, vůbec během celého procesu nerozlepí oči.

ygreen
27. zář 2008

né Oli, ale Pavle....pardon 😉 😅

luuciee83
27. zář 2008

ahoj holky,
nevím, jestli vás uklidním nebo spíš vystraším, ale já se od porodu ještě pořádně nevyspala... teda pokud nepočítám pár nocí, kdy malej spinkal u babi a dědy... od narození se budil co dvě hodiny - kojili jsme plně do 6týdnů, pak přechod na UM - od půl roku jsem mu na noc dávala kašičky od Sunarku a stejně nic... když už to začalo vypadat nadějně (vzbudil se 2-3x za noc) - začaly ho zlobit zuby (a tak je to do dneška)... jinak na kojení mám názor ten, že když to jde, fajn - když ne - tak přece nebude dítko hladovět 😉 a navíc - navíc - znám plno holek, co kojily a děti měly atop.ekzém apod. my nekojili, od 9. měs. dávám normál.mlíčko a jsme naprosto bez problémů 😉 🙂 takže je to jak u koho 😉

pavlina05
autor
28. zář 2008

martinataylor...tak to jsi mě nepotěšila. Ach jo!!!!!! Já se asi picnu. Máme skoro 4 měsíce a já jsem utahaná už teď!!! Chci vyzkoušet vyřvávací metodu. A pak už teda nevím pokud nezabere 😖

Jani, no tak sláva že to plavčo vyšlo. 😉 Simča se jen musela aklimatizovat 🙂 , nebo že by to bylo tatínkem?????

Moni a ha, tak to jsem špatně pochopila 🙂 , já myslela, že můžeš jen v to pondělí 🙂 tAk já můžu taky kdykoliv. tak co ty Jani????

ygreen 😉 díky moc. Tohle zní dobře. Hned si to zapíšu a optám se dr. a uvidím. Díky 😉

ygreen
28. zář 2008

pavli: zkus, uvidíš, ale raději píšu, že dávám 3 dny kaši od Sunaru a malej v noci dost prdí, takže s klidným srdcem doporučuju spíč tu Hipp. Dnes vyzkouším mléčnou od Nutrilonu. Nutrilon nedělá nemléčnou pokud vím, ale jelikož máme UM Nutrilon comfort, tak je to jedno.

janula2008
28. zář 2008

Holky tak u nás noc dnes v pohodě, Simušusla před osmou a pak jsem ji ve 23 dávala dudel a kolem jedné obracela, že se přetočila na břicho a řvala ale definitivně vstala až v 6..

pavlina05
autor
28. zář 2008

Jani tak dobrý 😉
ygreen píšu si 😉

janula2008
28. zář 2008

Pavli, minule šel taťka taky plavat tak tím to asi nebude, ale byla tenkrát celkově mrzutá, lezla jí ta kopa zubů tak asi proto 😔 . Pavli a kolikrát se ti dnes malej budil? Po každý pije? No mně vůbec nedošlo, že už vlastně bude mít Alešek 4 měs.Já ho mám pořád jako dvouměsíčního, jak jsme si ze začátku psaly 😀 To už pomalu můžete i naběhnout na ty příkrmy jak radí ygreen, my začli koncem 4měs. 😉

pavlina05
autor
28. zář 2008

JAni, jsem ráda že Simča plavčí 🙂
No letí to, kluk nám roste 🙂
Tak Jani, já si to píšu:
buzení:
0:10...usnul 0:30
2:30...usnul 3:17
5:00...usnul 6:00
7.15...usnul tak na 30 min, pak vstávání a kojení v 8:20 🙂
Dobrý na 4 měsíční mimčo, že????

lacherka
28. zář 2008

pavlí a nemůže to být pořád ten spurt....u nastedauž skončil

janula2008
28. zář 2008

Pavli, no to se fakt moc nevyspíš, já vždycky jen malou v polospánku otočím nebo ji vrazím ten dudel a za vteřinu jsem zas hned tuhá. 😒 A s těma spurtama, holky já vůbec nepocítila nikdy žádné změny, Simuš jedla snad nonstop pořád a až teď v poslední době v jídle máme pořádek, dlabe 5x denně.Zkus Pavli se s tou Dr.aspoň pobavit o tom po telefonu, že se nevyspíš a jsi už polomrtvá, co ti poradí. ☹

marcelka_88
28. zář 2008

Ahoooj holky, tak musim dnes pochválit mátu !! Papal v půl osmé a probudil se až v 01:45 a pak každé tři hodky, tak jsem se po DLOOOOUHÉÉÉ době vyspala, tak jsem zvědavá na dnešek...

Holky neuhádnete co se nám dnes stalo !!! Jirkovi ukradli jeho pracovní dodávku !!! Přímo před okny jeho rodičů s jeho vrtačkama, atd do práce a projektama na střechy co tam měl od lidí, atd... !!! Takže jako fakt pech !!! Musí koupit kompletně nové nářadí, auto a sehnat znovu od lidí projekty, jako takovou smůlu můžeme mít jen my ☹ !

pavlina05
autor
28. zář 2008

Moni, kéž by byl. Ale nedoufám...ach jo!Pomóc!!!!
Krmím 9-10 krát!!!!!

marci, to je teda něco pod okny...to je v háji 😠

Holky, tak jsme okoupali, nakojila jsem, zazpívala ukolébavku, dala oblíbeného méďu do postýlky, zavinula Áju a položila jej a co....hádejte.....
řev, řev a zase řev.
Tak jsem tam bylla po 7 min., vůbec mě neposlouchal, jen křičel, je poblitej!!! Ach jo!!!
Tak jdu zase.... 😖

lacherka
28. zář 2008

Marci...hmmm no tak to je tedy děs...chudák přítel...
Pavli no já bych asi nasadila na zkoušku na jednu noc ten nutrilon a uvidíš...jako krmit 10x za noc, to není možný! Aspon by ses třeba jednu noc vyspala a pak uvidíš...
Pavli a co zkus ten sab simplex na dudlík? no já ho cpu Míšovi když řve furt..vždycky se tím zklidní a třeba i usne...no a když blinkal tak není spíš přejezený? jestli ho třeba z toho nebolí bříško...no já nevím a máš monitor dechu? co ho nechat usnout třeba na bříšku, když to má rád,ale asi jen jestli máš ten monitor
nebo si ho zkus dat spát k sobě do postele, třeba chce cítit tebe, já si dávám Míšu vždycky k ránu, když chci ještě aby spal

marcelka_88
29. zář 2008

Brééé ráno tety 🙂...
Nerada to řkám, ale ranné ptáče dál doskáče 😀 ! Co bych dala za to ještě spát, ale malému se od 7:00 spát nechce 😒 !
Ale spinkal krásně, nakojila jsem v 19:30 a vzbudil se v 01:00 a pak v 04:15 a v sedm... a už jsme vzhůru od té doby 😀

lacherka
29. zář 2008

tam Míša pořád ještě spinká....vstával v pul 6 na kojení a pak ještě s kapečkama a dudlíkem usnul...

marcelka_88
29. zář 2008

tak to ti Moni zááávidim !
Holky je pravda, že když se dává UM, tak se musí od 4. měsíce zavést nemléčné výrobky ??? Já myslela, že když se přejde na UM, tak že stačí do 6. měsíce dávat jen to, jako u prsa ...

marcelka_88
29. zář 2008

přeji MÍŠOVI všechno nejlepčíííííí k svátkuuuu !

pavlina05
autor
29. zář 2008

Moni, dudlík ze sabem jsem vyzkoušela, zabral tak na 2 min. Monitor dechu nemáme ☹ U mě v posteli jej to prostě nezajímá!!!!

Tak jak to včera probíhalo:
v 19 hod koupání, pak kojení....ve 20:00 položení do postýlky...řev do 22:00. Chodila jsem utěšovat po 7 minutách, vůbec to nezabíralo, nezajímalo ho to, prostě řval.
Ve 22:00 jsem nakojila zase, položila do postýlky cca 22:20 od té doby zase řev do 23:45. PAk jsem zpívala ukolébavky a on 23.10 usnul v postýlce.
Nebylo to vůbec lehké, MM v klidku hleděl na pC a TV a já bulela v obýváku!!
Ale nezlomila jsem se, vydržela jsem....ale hrůza!!
Tak dnes další pokus. Prý je 2 den nejhorší..?? No u nás to bude trvat asi dlouho!!!

marci, my taky vstáváme tak brzo ☹ No jo, ranní práčata , ale po kom? Když MM vstal až teď!!!!

pavlina05
autor
29. zář 2008

Míšo, ať se ti v životě vše daří a neplakej už!!! 😉

lacherka
29. zář 2008

Míša děkuji za přání!

Pavli je mi tě líto, tak se porad s dr...já už teda taky fakt nevím co by na toho klučinu mohlo zabrat....tak se hlavně drž a neplakej! Pane jo, no jsem ráda, že když přes den brečíme, tak aspon že v noci je to dobrý, jinak bych taky byla neštastná...Pavli drž se! nic víc ti asi pomoct nemůžu☹
a zítra bych měla čas na procházku....ve středu jedu na gyndu a pak musíme ještě na katastr...to bude zase lítání

marcelka_88
29. zář 2008

Pavlí, tak to je hroznýý .. To Tě fakt lituji...
Noo to jsme to chytli s těma ranníma ptáčatama a to ho musim od sedmi nosit na ruce dokud neusne což třeba trvá do půl deváté někdy i desáté a když ho nenosim, tak bude řvát, řvát a nic na něj nezabere ...

janula2008
29. zář 2008

Ahojky holky, já musela dnes na celý den do Brna, taťka hlídal a dorazila jsem až před chvílí tak jen dočítám a musím se mu jít věnovat, zítra napíšu román 😉 .Pavli, drž se, jsi silná holka a určitě se Alešek brzo uklidní, poraď se z Dr., i kdyby ti měla napsat na zklidnění nějaký dobrý homeopatika, něco na toho lumpíka platit musí...Marcelko, jo pokud nekojíš vůbec, tak se doporučuje od konce 4měs.začít s příkrmama, mrkvičku atd. Já jsem teda kojila a stejně začla, aspoň už teď malá krásně jí ze lžičky 😉 .Pavlínko, neplakej a přeju co nejklidnější noc.

pavlina05
autor
29. zář 2008

moni, tak zítra kdyžtak to probereme 😉

marcelka_88 no to já právě také tak dělala, ale to už bych měla za chvíli ruce jak opice. 7 kg už je dost!!! TAkže od chování upouštím. Ve dne jo, ale vnoci teda neeeee!!!

jani, díky. Já už jsem byla všude! Zítra zase zavolám té naší homeopatce..

ach jo, zase křičí a volá, už chraptí...

pa a klidnou noc 😵

marcelka_88
29. zář 2008

Pavlí tak to se Ti nedivim, tak snad to bude už lepší !!!

pavlina05
autor
29. zář 2008

MArci, holky...už spí. Řval zase 1,45 min. No já tam pak seděla, zpívala a hladila jej, trochu ho drndala za zádíčka a on usnul. Tak nevím jestli to k něčemu je??
Tak dobrou 😔

ytuska
29. zář 2008

ahojky, cítím s vámi, co máte doma plačící děťátka.. to musí bejt hrůza. Možná vás naštvu, ale slyšela jsem, že je vždycky dobrý to vzít popořadě.. jestli miminku není: zima (studený nožky, čumáček), teplo(spocený zádíčka, hlavička), nemá hlad, není počůraný nebo pokakaný, někde ho něco netlačí (třeba moc utažená plínka), neřeže.. ty drobečci jsou strašně citlivý na každou blbůstku.. 🙂 🙂 mě se mimochodem taky nejedou stalo, že si řikám, proč malej brečí a pak jsem se plácla do čela a uvědomila si, že není nakojenej.. 😅
..jo a ještě bych zapomněla na krkání.. to mi přijde jako hrozně důležitá věcička. Nechat prcka odkrknout. Ono se jim to pak podle mě vrací do krčku a možná pálí a podobně, je to kyselina.. doporučuju čekat na krknutí a pokud nic, tak položit naležato a znovu zvednout za chvíli a zase čekat a když je čas a třeba tak i opakovaně nechat krknout, dvakrát, třikrát. Hrozně často jsme krkali na několikrát. Když jsme byli ještě majinkatý. Vzduch v miminku je pekelná věc, projde do střev a prdíky jsou taky neštěstí. My na to hrozně dbali, aby byl malej vykrkanej dostatečně. A myslim, že se to vyplatilo...
na druhou stranu asi mám doma dítě zlatý, nebrečicí, v noci spací a stejně jako je hodnej tak jsou určitě i mimča brečicí. Nojo, tak vám přeju ať už je jen líp.
Jináč já tu depresi měla stopro taky, poporodní i dýl poporodní 🙂 prostě jak se to na mě navalilo a já byla sama doma a nevěděla co s tim drobečkem přesně dělat.. no, katastrofa. Ale přežila jsem to a malej taky. Uf, teď už je to docela fajn a jsme sehraný...

marcelka_88
30. zář 2008

Ahoooj holkyyy ...

Moniii kde pořád lítáááš ? Dlouho jsi tu nějak nebyla, nebo se mi to jen zdá ? 😕

Pavlí jaká byla noc ????

A co ostatní holky ? u nás nebyla zrovna růžová, pořád vzhůru a paK NEMOHL ZABRAT, hrůůůza a už jsme zase vzhůru ....

pavlina05
autor
30. zář 2008

marci ahoj!!!

ytuska díky moc za názor a rady. No jo, každé dítko je jiné...uplakánek nebo pohodář... 😅

Naše noc:

1.kojení 19:30 - usnul v 21:45 do 0:15
2 kojení - 0:30 do 3:37...pak nechtěl spát, usnul až 4:20 do 7:45
Takže fajn
Myslím, že se to lepší. Ale má pěkně vyřvaný hlas a když jej beru v noci s postýlky na kojení tak je v klidu a jakmile jej položím na přebalovák tak hrozně pláče, chce se prostě chovat a zase cítí že jsem jej položila.
no ale, už máme za sebou 2 dny naší metody 😅
Včera jsem už ani nebrečela, to spíš MM byl naměkko

Monča lítá ohledně bydleníčka.....určitě to sem napíše 🙂
Možná se dnes setkáme.....no na 99 procent 🙂 pokočárkujeme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru