Posilování svalů pánevního dna a břicha po porodu

marca22
28. dub 2012

Ahoj,jsem skoro 3 týdny po porodu císařem a zajímalo by mě kdy mohu začít cvičit na bříško,aby nebylo tak povislé. Kdo má zkušenosti nebo se také chystá cvičit přidejte se 🙂

helcenka
28. dub 2012

Ahoj, já po císaři cvičila už v porodnici, cca 3 den po porodu, přišla rehabilitační sestra a ukázala nám, jak cvičit. Ale už si to nepamatuju, je to 4 roky... Ale vím, že se posilují šikmé břišní svaly, takže třeba sedy-lehy se nesmí dělat ty klasické, tzn. nezvedat se rovně do sedu, ale zvedat se napravo a nalevo a ne úplně do sedu samozřejmě.
A co mlíčko, už je to lepší?

marca22
autor
29. dub 2012

@helcenka Je,zabralo častější odsávání v noci 🙂 Tak to nám vůbec nikdo nic neukazoval,já se právě bála abych si nějak neporušila tu jizvu,ne vnější,ale ta děloha je určitě taky nějak sešitá,tak aby mi to neprasklo,časem bychom ještě chtěli jedno dítko,ale špíček na břiše se mi taky zrovna nezamlouvá kor teď v těch vedrech když je to vidět a v létě v plavkách. Taky se ti udělaly po císaři strie? Celé těhu jsem vůbec neměla a teď mám celý podbřišek striovatý ☹

helcenka
29. dub 2012

@marca22 - já myslím, že ty sedy lehy do stran budou na začátek stačit, ono to dá docela zabrat a můžeš si postupně přidávat a nezapomeň procvičovat svaly dna pánevního. Po šestinedělí jsem začala normálně cvičit, břicho mě nebolelo a pokud probíhá vše normálně, tak už bříško bývá zahojené.
Strie se mi žádné v těhu neudělaly a ani po porodu císařem. Nemám ani jednu.
Jinak na to mlíčko je dobré hoooodně pít, opravdu vypít 3 litry tekutin denně, a pak melta - já jí pila ze začátku denně a asi od tří měsíců prcka obden, protože už jsem jí měla nějak plné zuby. A je dobré jíst takové ty přírodní jogurty - např. jihočeský od Madety a na mlíčko je dobrý i mák, má hodně vápníku a odsávání také pomáhá, mlíčka se pak dělá víc.
To s tím mlíčkem píšu z vlastní zkušenosti - u prvního dítka jsem kojila jen 3 měsíce, nikdo mi nic neřekl, nikdo mi neporadil, musela jsem i dokrmovat. Teď u druhého jsem se nedala odradit, zjišťovala jsem kde co a malé už je rok a ještě pořád kojíme, ale už se snažíme přestat - teda spíš já, prďola by byla nejradši přisátá pořád.

marca22
autor
29. dub 2012

@helcenka 🙂 Tak já vypiju 4 litry minimálně a piju Nestlé Caro,melta mi moc nejede 😝 O tom máku jsem neslyšela,to určitě zkusim 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru