Převislé břicho po porodu. Musí se cvičit hned?

milly333
1. zář 2007

ahoj maminy,
mám prosbičku, po porodu jsem měla dosti komplikací, takže jsem nemohla ihned začít cvičit...takže jsem začla pořádně až po 4týdnech...bříško mám ještě dost velké dá se s tím ještě něco dělat, nebo mi to už prostě zůstane?slyšela jsem že je třeba cvičit hned po porodu co nejdříve jinak to břicho zůstane...předem děkuji za každou radu!!

verunnecka
1. zář 2007

ahoj,já sem nosila hned po porodu stahovací kalhotky a cvičila sem občas a samo se to zpravilo.

milly333
autor
1. zář 2007

a po jaké době byl vidět nějaký výsledek?asi blbá otázka ale jaké stahovací kalhotky?

baruna
1. zář 2007

Hm, tak já cvičila hned od porodu a břicho mám stejně vytahaný jak klokaní kapsu 😒

stranpa
1. zář 2007

Jéje,to je téma přímo pro mě ☹ Při prvním těhot.jsem přibrala /ne vlastní vinou 😀 / 25kg, ale všechno do břicha,takže jsem měla mega břicho,syn mel 4,5kg,no macek..Strie jsem ani snad neměla,jen takovy hnusny scvrklý vytahaný břicho..během krátké doby jsem se dostala na původní váhu /60kg/ ale to břicho už nebylo ono,bylo fakt nehezký ☹ Ted jsem 2 měsíce po druhém porodu,v těhot.jsem opět slušně přibrala /22kg/,12kg jsem shodila,10kg ješte stále mám-rozptýleno po celém těle ☹ ☹ Snažím se cvičit,ale ne vždy je čas a chut,večer jsem ráda,že sednu ke zprávám,a ještě abych se svíjela na karimatce? Snažím se jíst nějak střídmě,ale kojím,takže na dietu to taky moc nevypadá, váha už měsíc stojí a ne a ne se pohnout,a břicho?Vytahaný,svrklý,hnusný,visící..jsem z toho docela neštastná,každej mě utěšuje,že je ještě brzo a že se při kojení hubne..kojím jak o život a ani deko.. ☹

terezkaaa
1. zář 2007

Holky,to břicho se až tak "samo"do původního stavu zrovna nedá.Musí se prostě cvičit.Já dělam ráno a večer 100 sklapovaček a břicho mám zase pěkně plochý 🙂K tomu se teda ještě snažim nepřejídat se a daří se🙂
Milly333:Tak zkus spát co nejvíc na břiše a třeba ještě podložit polštářem.Začít cvičit se stejně má až po šestinedělí,tak si určitě nic nezmeškala.Nedělky jen hodne jednoduché cviky, ale ty jsi měla navíc potíže, tak to neuspěchej a začni opravdu až po šestinedělí.

terezkaaa
1. zář 2007

Milly333:Snad ti tohle neřekli v porodnici, že se má začít co nejdřív cvičit-to je nesmysl.Po porodu se tělo musí vzpamatovat a přehnaným cvičením by sis mohla ublížit 😒

kalo
2. zář 2007

No já po tom císaři začínám cvičit malinko až teď (2měsíce)...Protože jsem po porodu poměrně štíhlá /47kg/, tak velké břicho nemám. Ale je na něm vidět, že je pěkně slabé...zrovna výstavní není 😠 Jenže ono samo krásné po porodu nebude...cvičit, cvičit, cvičit...

nilita
2. zář 2007

Ahoj holky, tak já nabrala v těhu 10kg, má normální váha je 60kg a furt si držim těch 70kg... ☹ pravidelně jezdím na rotopedu každý den,nejím pečivo a stetjně to dolů nejde... 🙄 🙄 asi nebude stačit jen rotoped....že bych šla i do těch
sklapovaček??Terko 😀 😀 😀

terezkaaa
2. zář 2007

Lída: Sklapovačky jsou super🙂

nilita
2. zář 2007

Jojo tak jsem ted skončila... 😀 a že to byla fuška .. než si člověk na ně zvykne ,pak už to snad půjde samo... 😝 😝 SI mě přeci viděla hrošice.. 😀 😀 😀 😀

terezkaaa
2. zář 2007

Blázínku🙂Hrošice?Vždyť jsi štíhlá. Já poprvé udělala 3 🙂

nilita
2. zář 2007

štíhlá... 😝 si mě potěšila tedy ... to víže jsem než jsem otěhotněla jsem vypadala jako ty... 😖 no tak abych se přiznala tak já jsem udělala20 😅 😅 😅

simule
4. zář 2007

Ahoj. Ja jsem 10 dni po porodu, pribrala jsem 30 kg. Ted nosim stahovaci pas, dost pevny, cvicim pri uspavani starsiho syna, protoze jindy moc casu nezbyva (priblizne 20 minut denne) a mazu se dost mastnym kremem a bricho uz je ploche, jen svaly jsou jeste trochu slabe. Doporocuju cvicit takto: lehnout si na zada, ruce zkrizit za hlavou a pritahovat hlavu, ale jen aby se lopatky odlepily od zeme, to uplne staci. To vse priblizne 5-10 minut v kuse (samozrejme delku zvysujeme postupne) a do mesice by brisko melo byt jako pred tehotenstvim, tedy vice mene. S mym prvnim ditetem to tak bylo do 3 tydnu. Preju hodne stesti.

milly333
autor
4. zář 2007

Holky,díky moc za rady,už se na tom pracuje doufám, že to bude mít nějaký efekt!🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru