Stahovací pás po císařském řezu, prosím o zkušenosti

gletnulka
4. črc 2013

Ahoj, prosím o zkušenosti a názory na stahovací pás po císařském řezu, NE po přirozeném porodu. Když jsem před dvěma lety musela na sekci pro nepostupující porod, tak jsem so doma utahovala břicho elastickým šátkem, protože mě to pak tak nebolelo..Nevím, jestli to byl následek toho, ale jizva se mi nehojila dobře (byl to opravdu obyč šátek na krk, materiál asi nebyl nejvhodnější). Pokud pás ano, tak jaký? Ve zdravotnických potřebách mi bylo řečeno, že je lepší ten "oblíkací". Ne ten na suchý zip, ale ten, do kterého se člověk nasouká. Upřímně si ale nedovedu představit, že si na sebe po císaři rvu něco tak úplého..au...Díky za rady, a tipy

diniki
5. črc 2013

ahoj, já jsem používala pouze stahovací kalhotky. Měla jsem s hojením jizvy také problémy. Dost krvácela, tak mě do ní v nemocnici ještě před propuštěním znovu řízli, aby vytlačili hematom. Doktorka radila, ať nelením a po porodu stále promazávám (to se jí řekne, když jsem se učila kojit atd.), ale alespoň občas jsem mazala olivovým olejem na střídačku s bepanthenem. A i to málo, co jsem pro to udělala, pomohlo. Musíš znovu na císaře? Ať vše dobře dopadne a stahovací pás není potřeba.

prumyslovacka
5. črc 2013

Z moji zkusenosti urcite ne - jo, min to bricho pri pohybu boli, ale jizva nevetra, blbe se hoji a brisni svaly nemaji moznost tak dobre pracovat a samy trenovat do puvodniho stavu - tim jak se stahnes, tak je to naprd 🙂

ann_87
5. črc 2013

Nepoužívala jsem pás, ani mě to nenapadlo. Jizvu jsem měla "zapálenou", takže jsem hodně chladila, taky jsem promazávala a učila se trošku masírovat 🙂 Myslím, že jak píšou holky, je lepší větrat. Já naopak dlouho nosila ty síťovaný kalhotky, aby to přes ně větralo 😅

jankadudova
5. črc 2013

Me ho vyslovene nedoporucil porodnik. Naopak vetrat, masirovat sadlem a po sestu jsem zacala opatrne se cvicenim, do te doby jsem citila, ze telo nechce.

anetka1701
5. črc 2013

já jsem ho používala (na doporučení) cca. od druhého týdne po porodu - ten na suchej zip. Jizva byla zatažená, zahojená a dělal mi moc dobře :o)

martuska4685
5. črc 2013

Používala jsem ten na suchý zip a max.spokojenost. Když máte pocit,že ho potřebujete noste ho.Já bych bez nej neudělala ani krok 😉

mara000
2. srp 2013

Já jsem po 4týdnech začala používat ten oblíkací a moc mi to vyhovovalo. Jinak ja jsem ho nosila tak 2cm nad jizvou, takže mi opravdu přidržoval jen to břicho. Nosila jsem ho, když jsem věděla, že budu dlouho stát nebo chodit. Neseděla jsem v něm...

hanyzka11
11. črc 2014

gletnulka - a máš rozestup břišních svalů? na tom asi taky záleží. já ho měla a mám pořád. takže mi v porodnici pás doporučili. říkali nenosit celý den a rozhodně ne na spaní. takže jsem ho vždy pár hodin denně nosila (delší stání, chování dětí) a moc mi to pomáhalo. ono totiž s rozestupem člověk nepoužívá ty břišní svaly a všechno tahá zády, takže ty pak bolí a bolí a bolí. takže za mě určitě ano.jinak pořizovací cena není nijak závratná. tak bych možná řekla koupit, vyzkoušet a pak se rozhodnout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru