Byl druhý porod rychlejší a snazší než první?

812014
8. pro 2015

Maminy jdu zjistit informace. Ceka me druhy porod. Prvni porod zacal temer 3 tydny pred terminm a trval 18 hodin silenych bolesti. Porad jsem se neotevirala. Po asi 15 hodinach nepostupujiciho porodu jsem souhlasila s kapackou, vysledek se vsak dostavil az po vykapani te treti. Tlacila jsem temer hodinu. Ted se obavam ze se opet bude opakovat ta silene dlouha prvni faze . uz mam pripravene homeopatika, ktere jsem u prvniho nemela tak to snad pomuze. Vy co mate doma Vice deti, byl druhy porod rychlejsi a snazsi nez prvni?

nonnni
8. pro 2015

@812014 ano. Prvni byl stejny, cos popsala ty, ale 24 hodin. Druhy byl jen 12, ale tlaceni i bolesti to same. Treti pak zase 24 hodin. Ja proste rodit neumim... homeo jsem u treti mela take.

Deti vsechny pred terminem. Mesic, dva a pul tydne a tri a pul tydne.

812014
autor
8. pro 2015

@nonnni dekuju za odpoved. Vidim ze sis s porodem taky "uzila" svoje. Doufam ze ten muj bude ficak. S bolesti pocitam jen bych ocenila kratsi porod. Po tech hodinach jsem byla vycerpana a ve finale uz jsem ani nemela stahy a tlacila jsem naslepo. Doktor rikal ze se to stava u dlouhych a vycerpavajicich porodu.

nonnni
8. pro 2015

@812014 tam je tech variabilit pak uz vic. Ale netrap se tim predem, protoze to setejne neovlivnis. Cim vic budes v pohode ty, tim lepsi sance na to, ze to pujde lepe, nez ten provni🙂

a tlacit do konecniku, jak pri stolici. Kdyz yesynchronizujes toto, tak to tlaceni, i kdyz dlouhe je alepon efektivni...

Hodne stesti😉

verka4d
8. pro 2015

Ahoj,máme čtyři děti,první porod něco jak ten tvůj,akorát to trvalo 25 hodin,taky s kapákama a s nástřihem. Oproti tomu druhý už jen čtyři hoďky a samotné tlačení 5 minut,takže naprostá pohoda. Třetí porod ještě lepší a rychlejší a čtvrtý naprostá pohoda. Takže ano,druhý porod,aspoň u mě,byl stonásobně jednodušší a rychlejší než ten první. Přeji hodně štěstí a sil 🙂

alenaholcakova
8. pro 2015

@812014 Ahoj jsem taky podruhé těhotná a mám obavy z porodu i když už vím do čeho jdu. První porod trval sice 10hodin (od začátku prvních bolestí až po porodění), ale za šílených křížových bolestí a po celou dobu kontrakcemi po 1-2 minutách, následně jsem u tlačení byla tak slabá že mi doktor musel tlačit na břicho abych malého dostala ven. Byla jsem dotrhaná vevnitř a nastřihnutá. Jsem rozhodnutá brát před porodem a během porodu homeo a taky se cpát lněných semínkem a nalívat čajem z maliníku. Takže doufám že to snad pomůže a druhý porod bude lepší.

lv
8. pro 2015

1.porod 24h, už jsem kolabovala, kapačky, epidurál, omdlela jsem 2x, malou nemohla mít ani u sebe...2.porod mnohem lepší, asi 4h pořádné kontrakce (tedy poslední 2h snad víc bolestivé, než poprvé, ale ne tak vyčerpávající, jak to trvalo podstatně kratší dobu), v porodnici od 19h na sále, malá 21.20 na světě. A byla jsem fit skoro hned.

tifanyt
8. pro 2015

1. porod trval cca 12hodin...hodně mi pomohla horká vana. Epidurál a oxitocin do kapačky jsem odmítala. Prvních 10hodin jsem se při šílených bolestech téměř neotvírala - pak opravdu pomohla vana - po půl hodině jsem se otevřela z 1cm na 6cm...pak mi praskli vodu a cca po hodině šílených bolestí se dcerka narodila. S nástřihem - váha 3050g

2. byla sranda...doma asi 2 hodiny velkých bolestí, než přijel manžel z práce a babička k dceři. Po příjezdu do porodnice mi řekli, že za půl hodiny je mimčo na světě, jelikož jsem byla otevřená na 8cm...
Nakonec se trošku nechtělo a musela jsem hopsat na míči a přišla na svět asi za 1,5 hodiny. Nestihli mi dát ani klystýr a ani mě přestěhovat na pokoj pro matku a otce...byla jsem pořád na monitoru - asi po půl hodině praskli vodu a pak za hodinu se druhá dcera narodila. Porod byl veden naprosto perfektně - bez nástřihu, dcera 2950g.

Po každém porodu se vlastně ještě 2 hodiny leží na lůžku. Poté jsem normálně vstala a došla i s dcerou sama na pokoj. Narodila se dopoledne, takže jsem jí měla celý den u sebe a už hodinu po ubytování na pokoji se nahrnula rodina na návštěvu a všichni jsme tak nějak skotačili okolo a já se věnovala i starší dceři. Byla jsem na nadstandardu a měla jsem tam manžela s dcerou od rána do večera a bylo to hrozně příjemné-vlastně, jako rodit doma 🙂 Takže za mě druhý porod krásný!

Jen to zavinování dělohy byl teda masakr. Měla jsem děti po 15ti měsících a říkají, že čím dříve, tím je to více bolestivější.
A první 3 dny jsem bez paralenu prostě nedávala - ta bolest byla jak další porod! Obzvláště při kojení a dcera nádherně a pořádně sála už od prvního přiložení, takže to bylo tím asi pěkně podpořené 🙂

krevetaci
8. pro 2015

1. porod cca 10 hodin, postupoval normálně ale měli jsme vzpřímenou ručičku takže ať jsem tlačila jak jsem chtěla malou bych sama ven nedsala, nakonec jí sláblo srdíčko takže šla ven kleštěma.
Z druhého porodu jsem pak měla docela strach, aby zase nebyli nějaké komplikace ale začal 14 dní před termínem, celu noc jsem špatně spala a ve 4 ráno už jsem začala pociťovat slaboučké a hrozně nepravidelné kontrakce, vzbudila jsem manžela a ten volal rodičům kvůli hlídání, když jsme v 6:45 odjížděli z domova kontrakce byli pravidelné a už dost znatelné, za 5 minut jsme byli v porodnici - otevřená na 5 cm, šla jsem na monitor a z něj rovnou rodit - malá byla na světě v 7:23 za asistence manžela, dětské sestry a porodní asistentky. Bolesti silné ale porod jedna báseň 🙂 V porodnici klasifikováno jako překotný porod. Přeji ať je vše v pohodě a také rychlé, myslím si, že je to hlavně i o hlavě 🙂

myskaol
8. pro 2015

Já rodila přes 70 hodin.. první porod, masakr... Ale na možný druhý se jednou těším, nemyslím si, že bude stejnej... prej to většinou stejný není..

aklin
8. pro 2015

@myskaol jak je to možné? to je normálně masakr.

myskaol
8. pro 2015

@aklin vyvolávaný porod no... 😉

aklin
8. pro 2015

@myskaol že tě nechali takhle dlouho trápit. Možná na tvé místě bych se rozhodla pro císař.

myskaol
8. pro 2015

@aklin mě se na nic neptali, že prej císař dělat v žádným případě nebudou... Olomouc no, ale mě to nevadilo... sice to bylo strašný, ale jsem ráda, že jsem prcka dostala hned a ne po x hodinách 😉

markyzka84
9. pro 2015

ja prvni rodila taky 3 dny:( 😒 mlatila jsem hlavou do zdi ve sprse..ciisar byl vysvobození. pooperacni bolesti jsou nic proti porodu ..... ted jsem tehule po druhe a zvazuju co .. prvni jsem moc chtela normalni porod ted mam hrozny ale hrozny strach

markyzka84
9. pro 2015

@myskaol mala se narodiila 22 hodin vecer v 11 dopo uz jsem chodila a v 18 :00 jsem si prebrala malou 🙂 a uz jsem si ji nechala na furt 😀

812014
autor
9. pro 2015

Jak tady ctu nektere vase prispevky tak se zacinam desit. Ja si po porodu a siti hned zasla do sprchy a s malou normalne fungovala. O porodu jsem uz ani nevedela. Ale tech 18 hodin to byl masakr. Nezbyva mi asi nez verit ze to podruhe bude lepsi, brat to jako vec co se ovlivnit neda.

evulina77
9. pro 2015

@812014 hele neřeš nic a neboj se dopředu. Na dalších porodech je dobré a špatné to, že už víme, do čeho jdeme. Ale ty to ber jako to dobré. Já na svůj druhý porod vzpomínám asi nejlíp. Bez porodu to druhé mímčo prostě nejde. Zkus si představovat, že každý stah tě přibližuje k mimču a dobře prodýchávej a uvolňuj se. Můžeš mít porod úplně jiný, jen se nesmíš předem zablokovat...

verusky
20. pro 2015

@812014 sezen nebo pujc si knihu Nova doba porodni. prirozenosto zeny je porodit. je to jeji zivotni ukol. kdyz to takto prijmes v hlave, kdyz se budes tesit na miminko, melo by dojit k nejake harmonii tela a mysli a vse bys mela zvladnout.
ja prvni porod dlouhy, jakz takz fajn, ale samotne vytlaceni hruza, jak tam ty svaly prasky... klepala jsem se a jeste siti...
druhy porod byl vyvolavany a traumaticky. ale bylo to hodne pristupem personalu. samotne vytlaceni vlastne bylo snazsi nez u prvni dcery, ty cesty proste jsou vice pruchozi 🙂
treti porod byl pohoda. uz hrozilo vyvolavani, tak jsem si dala ricinovy napoj a s nim to slo do par hodin. ani me nenastrihli (epino jsem cvicila jen chvili a kvuli traumatu- psychika- z bolesti jsem to vzdala), jen male natrzeni.
chci rict, ze psychika je zaklad. v te knize se doctes, co je to take pro miminko a najednou Ti zalezi na tom miminku vic nez na sobe (muj porodni plan loni byl: rodit chci co nejvice prirozene, pokud mozno ne na zadech, jinak to nechavam ve Vasi rezii. ale po porodu, bude-li vsechno v poradku: nechci strihat pupecni snuru, chci miminko na sebe, chci aby se vazilo, merilo atpod. az k tomu dam souhlas.
a presne tak se stalo. rodila jsem nakonec na boku (kez by to tak bylo i ted) a malou mela na sobe dlouho, nez jsem ji dala za asistence tatinka sestram z detskeho🙂.
takze hlavne klid. spatne se hleda, obzvlaste pred porodem, po prodelanych traumatech. ale zaklad je verit, ze jsi predurcena k tomu byt matkou a tudiz i prirozene porodit.
jinak je porod v podstate prirozeny proces a kdyz mu nebudes branit, kdyz ho pochopis (tzn. vse se da docist, dohledat), da Ti to nadhled. ja treba loni absolutne vzorne prodychavala kontrakce, vubec jsem nekricela, dychala a dychala dolu pro miminko i sama pro sebe, snazila jsem se vydychat tu vsechnu bolest, i jsem se pochvalila, ze jsem statecna (ty dva porody predtim jsem byla dost neznala veci a trpela). no samotny porod je bolestivy, ale zas jen docasne...
ted cvicim s epinem jinak nez loni a myslim, ze to pomuze. nasla jsem si svuj zpusob a dodava mi to klid, ze to zvladnu.
tak promin za roman, ale kez by se dostalo mezi tehotne vice literatury, kterou ja studovala az pred tretim porodem...
a ted se nicim netrap a uzivej miminka 🙂 🙂 🙂

ojo
20. pro 2015

@812014 druhý byl snažší...první jsem měla 12hodin z toho 2 hodiny tlačení, brnění do obličeje, tlačila jsem snad ve všech polohach, co lze a myslela jsem že pojdu 😀 😀 ale tlačila jsem špatně a jakoby si uzavírala pánev, pomaháli mi tlakem na břicho a u druhého už jsem věděla co a jak, porod trval podstatně méně, takové ty jo silné bolesti trvali jen hodinu a malej byl na 3 zatlačení venku a to byl ještě větší 🙂 na třetí porod se těším už jen z důvodu, že mě bolí stydká kost bolí jako prase 😅

markyzka84
20. pro 2015

@812014 ty jsi po cisarovi hned chodila O.o tak to neni mozne

markyzka84
20. pro 2015

@812014 omluva myslela jsem ze mluvime o cs ne o klasickem... 🙂)

ladyhacek
20. pro 2015

doporučuji aniball. míček, maliníkový čaj a dobrou psychiku > samozřejmě nevím zda to bylo tím a nezjistím to, ale já měla první rychlý a doufám, že jednou budu mít i ten druhý takový. Měla jsem tedy vyvolávaní porod 10 dní před termínem a měla jsem epidurál - od první kontrakce za cca 4,5 hod venku na sále asi za 7 minut.

terka_85
20. pro 2015

Oba porody jsem měla 10 dní po termínu.
První porod jsem pila maliníkový čaj, od těch větších bolestí trval cca 7 hodin.
Druhý porod maliníkový čaj + lněné semínko, už jsem měla jít na vyvolání, ale ještě mi zkusili provést Hamiltona a zabral. Od větších bolestí trval asi 4 hodiny.

verdos
20. pro 2015

Ne, druhý porod byl rychlejší (o trošku), ale nebyl snazší, měla jsem pocit, že musím mnohem víc tlačit, abych malého dostala ven. Taky mě víc šili než při prvním (to mě trošku střihli). Předpokládám, že spoléhali na to, že po prvním porodu už bude tkáň "vytahaná" a moc to nehlídali a neřešili (máme v rodině vysokou a tuhou hrát, takže by mi nepomohl ani aniball nebo epino, prostě počítám, že teď při třetím porodu se zase potrhám a zase mě budou šít, bez toho to nepůde...). Možná i to byl důvod, proč jsem měla pocit, že jde malý hůř ven.
Ale opravdu to nemá smysl řešit. Co vím, nejsem jediná, kdo to tak měl u druhého porodu (že mu přišel horší). Každé těhotenství i každý porod může být úplně jiný. Dobrá psychika pomůže nejen s otevíráním, ale i případně s vyrovnáním se, když to nakonec skončí CS nebo se dítě nechce přisát nebo tak... Prostě nechat věci plynout. A soustředit se na miminko 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru