Sedmý týden těhotenství a výtok a bolesti v podbřišku

sister05
17. pro 2018

Ahoj, měla bych začínat sedmý týden těhotenství a děje se mi následující. Celou dobu výtoky, občas špinění, dnes lehce otiskove krev. Jedno těhotenství už jsem absolvovala úspěšně před sedmi lety, letos už mi jedno zaniklo. Mám přepážku v děloze. Vím, že to je rizikové. Ale probíhá to úplně jinak než na začátku roku, kdy se nepovedlo. Máte někdo zkušenosti? Proč to špinění, výtok, bolesti v podbřišku jako bych byla furt nastydlá? Dá se s tím něco kromě ležení v teple? Podotýkám, že do středy musím do práce, pak jdu na kontrolu a hodláme zůstat doma. Děkuji za info

urtica
17. pro 2018

@sister05 Co vím, tak takto v počátku může dr. předepsat utrogestan na podporu těhotenství. Špinění na počátku těhotenství může a nemusí nic znamenat, bolesti, pokud nepřesáhnou určitou mez, jsou taky normální, zvýšený výtok (pokud nezapáchá, nebo není podezřelého zbarvení) se může objevovat. Asi bych zašla k dr., aby mrkl na uz, případně si nechala napsat ten progesteron, víc asi dělat nelze. Dodávám, že já špinila v 1. trimestru v obou předchozích těhotenství - jedno skončilo SP , druhé porodem zdravé holčičky. Bolesti, které signalizovaly SP byly křečovitého charakteru.

saminomimino
18. pro 2018

Může to být zánět jak močáku tak v pochvě a mazala bych je tohle si rádo sedá na plodové obaly a plod krvácení bych vůbec nezanedbával,důvodů může být milion

sister05
autor
19. pro 2018

Tak jo, předně jsem osmý týden a pár dní, prý. 😁 Utrogestan beru a budu brát celé těhotenství. Jen se asi navýší. Přidáme urol.caj a jinak je to tou přepážkou v děloze. Druhá část si žije vlastním životem a holt má potřebu krvácet. Prcek se má dobře, srdíčko taky v pořádku. 👌👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru