Zničené zuby (třetí trimestr), co pomůže?

lenineek
15. lis 2014

Ahoj holky, taky se nekomu tak strasne kazily zuby? Ja NIKDY nevynecham cisteni, cistim kartackem Curaprox, Elmexkou, mezizubnim kartackem a ustni vodou a uz mi praskla druha stolicka, jsem zoufala ☹ co pomuze?

tarra27
15. lis 2014

@lenineek pokud mas zuby mrtvé tak často praskají....já to mám podobně....a příčinou byl i zubař, přestože mi dával při vrtání injekce, dělal rentgeny, nechával mi kaz pod výplní a já malém přišla o zuby....

Změnila jsem ho a nova lékařka mi dávala rok a pul zuby do pořádku......a dvě stoličky už nezachránila vůbec.....

A kartáčky jsem vymenila ....už ne curaprox ale elmex zelené....a pastu vodu gel atd vše elmex bud zelený nebo fialový...

A já nejsem jediný případ, kde lékař peci zameskaval.....pokud nemas jistotu, ze tvůj je dobrý, tak ho změn ....

Já to poznala hlavně proto, ze ke konci jsem co dva tři měsíce mela problém a pak už me bolelo vše a to tak,ze jsem nemohla jist....

A to jsem mela elmex pastu vodu mezizubni a curaprox kartáčky......curaprox už bych nepouzila, sice všude tenkrát říkaly,ze jsou nejlepši, ale když jsem začala čistit elmex zeleným, krvacely me dásně aniž bych nějak tlačila....a curaproxem jsem cistila poctivě.....

lenineek
autor
15. lis 2014

@tarra27 ja jsem v novem meste a nemam tuseni, jestli je dobrej, ale ma dobre recenze na znamylekar.cz
Dekuju za odpoved

tarra27
16. lis 2014

@lenineek mas problémy tak, ze k němu chodis častěji? Dělá Ti pravidelně rentgeny? Kolik mu je? Vzdělává se dal? Chodí k němu někdo z rodiny kamarádek apod dlouhodobě? Roky myšleno....a nemají problémy se zuby?

lenineek
autor
16. lis 2014

Jsem u nej medic a pul a nikdo znamy u nej neni, jsem prestehovana z Pardubic do Olomouce, tak je to blby nu :(
@tarra27

tarra27
16. lis 2014

@lenineek tak to může být i důsledek předchozího lékaře...
a ty tam bydlíš sama? kam chodí přítel, kamarádky, jejich rodiny popřípadě rodiče?? Chce to dobře se poptat...

dělal Ti při přijmu rentgen? i když ty jsi vlastne tehotná....tak to je jasný, že nedelal....ale po porodu by ti udelat měl.....

Podle mě každý schopný lékař, pokud přijímá noveho pacientka(pacientku) udělá si svuj rentgen (pokud není tehotná), aby věděl, jak to tam teda doopravdy je....na všech zubech teda...nemyslím "fotit" každý zvlášt, ale udelat snímek celkově a pak ten zub, který se nezdá - pokud praskl pod krček atd....a tím rtg snímkem i uvidí, zda nemáš chronický váček - nemusí zrovna ted bolet, ale může tam být...já ho tam mám, tak to vím....zatím tuky tuk mě nezlobí, ale zubařka mi to chce přelečit.... ale jsem v zahraničí ted....

může to být náhoda a zoubek proste praskl....mužeš mít jinak zuby vpořádku.....

ale pro jistotu se poptej kamarádek atd....na znamý lekař moc nedej, vetšinou stačí, že je lekař na nekoho milý a má hned dobré reference na netu....ale o jeho práci to nemusí ještě nic vypovídat....nejlepší je pozeptat se kamarádek, jejich rodiny, maminek atd...at vysondujou, kdo je dobrý, jaký mají zkušenosti - ne že nemají kaz a jsou spokojené....ale zda delají rentgeny pravidelne, zda dávají injekci, zda se jim nerozpadají výplně, nepraskají zuby, nechodí tam chvilku co chvilku s problémem....

ideálně je i je, když mu je kolem 40 až 50, jelikož má zkušenosti a většinou se i vzdelává....zná nejlepší materiály atd.....

😉

tak se drž, neboj, bude to dobré....hlavně že to řešíš, ptáš se atd....není ti to jedno, to je nejdůležitěší.... 😉

adypro
16. lis 2014

Berte vit. D!!! Je to v těhot. a ještě více při kojení moc důležité. Sama jsem brala málo, ale před těhot. jen jedna plomba, v 9. měsíci žádný kaz, po 9 měsících kojení 2 malé kazy (jak sem psala brala jsem vit. málo), osmička s kazem šla pryč. Snad už to bude ok.
Nestačí brát vápník, klíčový pro jeho metabolismus je vit D.
Podrobnější info případně do soukromé pošty.

lenineek
autor
17. lis 2014

@tarra27
@adypro
Moc dekuju za rady holky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru