Abnormální rotace při porodu, stalo se miminku něco?

monci55
8. kvě 2015

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat zda měla některá z vás abnormání rotaci miminka při porodu a zda se miminku něco stalo. ☹

lin18
8. kvě 2015

@monci55 mela jsem, k tomu byl jeste velky, 4, 20 kg. Po 20ti hodinovem porodu skoncilo cisarem

cell
9. kvě 2015

měla jsem, porod to byl výživný, ale nakonec jsme zvládli spontánně, bez epidurálu by to bylo asi ještě mnohem těžší, ale dobré. Až ve 2. těhotenství jsem se v poradně od dr Kouckého dozvěděla, že tyto porody často končí kleštěmi nebo vexem, ale jak vidno, jde to i bez. A v 2. těhotenství se to prý neopakuje a u nás tedy ne 🙂

monci55
autor
9. kvě 2015

Lin 18, držím palečky ať vše dopadne dobře a ať to netrvá tak dlouho.
My jsme porodili docela rychle. Po třech hodinách byl malej venku. Jen se nám tam zadrhlo ramínko a malej nemůže hýbat ručičkou. ☹ A čeká nás spousta rehabilitací. Nemáte některá z vás s tím zkušenosti ? Nebo neznáte někoho prosím.

dafnee1
15. kvě 2015

ano měla a stalo..syn má ADHD,vývojovou dysfázii a opožděný vývoj
nejraději bych je zabila,že mne nechali rodit přirozeně-tři hodiny jsem ho tlačila!

svetlanap
17. kvě 2015

Syn abn. rotace narozen 36+6, bez problémů, praskla voda, vyvolávací tableta, protože se mu ven nechtělo a za 2 hodiny porozen, dnes 5 měsíců a ok

benkl
16. kvě 2020

Sice už stará diskuze, ale já měla takový porod, bez epiduralu (já blbá si o něj řekla až pozdě), celkový porod trval 7 hodin, tlačení 1,5 a museli mi pomoct vexem. Na křesle mě muselo držet asi 5 lidi. Peklo na zemi! Každopádně malá je v pořádku, přijde mi, že vývojové je hodně napřed a je úžasná. Rozhodně to stálo za to!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru