Ambulantní porod. Máte aktuální zkušenost?

sebinka123
15. dub 2020

O prázdninách přivedu na svět své 4 dítě. Bez ohledu na současnou situaci jsem už dřív přemýšlela, že pokud vše půjde dobře, bez komplikací a budeme po porodu obě v pořádku, tak že bychom volili variantu ambulantního porodu. Máte prosím někdo aktuální zkušenost? Musí se tato varianta říct dopředu, např v porodním plánu? Po kolika hodinách vás nakonec pustili? A jak na to reagoval personál? Ještě lépe pokud by někdo měl zkušenosti přímo s porodnicí Třebíč. Děkuji 😉

lennus
15. dub 2020

@sebinka123 Ambulantní porody byly u nás už před lety schválené, je to tedy naprosto legální. Česká pediatrická společnost doporučuje zůstat v porodnici 72 hodin.
Odejít můžeš kdykoliv, dopředu bych nic neuváděla, klidně počkej, jak se budeš cítit, jaké vše bude, nech si potvrdit, že je miminko naprosto v pořádku a pak v klidu oznam, že chceš odejít domů. Připraví ti revers, což je ochrana pro ně, ty můžeš odejít kdykoliv i bez něj. Stále se často děje, že tvrdí, že můžeš odejít, ale bez dítěte, vyhrožují sociálkou. Kdyby dělali velké potíže, můžeš klidně zavolat policii, je tvé plné právo odejít kdykoliv, pokud není dítě ohroženo na životě.
Já rodila svoje druhé dítě v noci - brzy ráno, odešla jsem o den dřív v poledne. Byla jsem poučena, žádný problém nebyl, rodila jsem ve velké pražské porodnici, kde jsou na to zvyklý a přístup je respektující. Hrozně jsem se těšila domů, blbě se mi tam spalo, pořád někdo coural. Rodit znovu, jdu ještě dříve. Jen to chce mít domluveno někoho, třeba porodní asistentku pro novorozenecký screening - odběr z patičky. Držím palce!

vendes
15. dub 2020

Dopředu bych to neříkala, protože by se mohlo stát, že začnou vymýšlet důvody, proč vás tam držet. Jen se domluvte dopředu s pediatrem na novorozenecké screeningy, případně se na ně dá vrátit do porodnice, dělají je i některé por. asistentky. Koukněte na ambulatniporod.cz

martiniquest
15. dub 2020

Doporucuji skupinu na FB Ambulantni porod a pece porodni asistentky. Jsou tam vzdy aktualni informace a zkusenosti zen a hlavne i podpora

krupka3
15. dub 2020

Ambulantniporod.cz

baruniceslepice
15. dub 2020

Porodila jsem v 21:20, druhy den rano na vizite jsem rekla, ze bych chtela jit nejpozdeji odpoledne domu. Podepsala jsem negativni reverz, a ve 3 byla doma. Kdybych mela zpravu driv, jdu hned dopol.

nikola_kopecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llenka_li
11. lis 2021

Holky, shanim informace, taky bych rada AP, ale v okolo nemáme žádné moc respektující nemocnice. Je nemocnice povinna nám následně udělat veškerá vyšetření nebo jak se to dela?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru