Aniball, vydrží si pochva 2 týdny pamatovat nacvičený rozměr?

arny100
17. lis 2017

Chci se zeptat, mam nacviceno 30 cm,ale od 28 cm krvacim . Citim jak se potrebuje ta trhlinka zahojit pred poroden a chci radeji praktikovat sex.Otazka zni jsem ve 39tt a vydrzi si pochva treba 2 tydny pamatovat tento nacviceny rozmer?Nacvicila bych vic, ale to krvaceni me neda spat😉

kuliseks
17. lis 2017

@arny100 a co necvicit vic, ale naopak jednou za dvy dny spis min?... jen pro udrzeni tech svalu v "pohotovosti" 🙂 30cm je uctyhodny vykon, ale mozna az zbytecny...

alassel
17. lis 2017

Dle meho je 30 cm malo. Obe moje deti mely hlavu 36cm...prvni nastrih a druhy bez, takze nejaky ball by byl stejne k prdu 🙂

odula
17. lis 2017

@arny100 hele ja nacvicila asi... uz ani nevim.docela malo.cca 26? A pred porodem jsem se na to docela uz vyprdla. A obrovsky to pomohlo i tak. Kazdopadne- Co takhle tri ctyri dny pauza a pak zlehka par udrzovacich cm? I tak to uz urcite bude velika pomoc!!!🙂

eliskarce
17. lis 2017

Necvicila sem z zadnym anibalem a porodila sem 4110g dite bez poraneni,nastrihu,epiduralu atd... Muj nazor je,ze je to kus od kusu... Znama cvičila s anibalem a nastrih mel stejne... Radši at se zahojis a ses pripravena psychicky,to je nejdulezitejsi pri porodu si myslim....

alebo67
17. lis 2017

Ja mela nacviceno 28 cm asi trikrat,pak jsem dva dny necvicila a pak už jsem rodila🙂
Mala mela hlavičku 33 cm,bez nastrihu a siti,za me určitě doporucuji😎
A ja na Vašem miste bych cvičila menší rozmer,který nezousobuje krvácení a tim to udržovala..

odula
17. lis 2017

@alassel uplne ne. Jednak pri porodu pusobi hormony, ktery uvolnujou svaly - vsechny 😉 takze kdyz pred porodem nacvicis 30 tak 36 cm pri porodu uz je fakt "brnkacka" 😀 druhak te to uvykne na pocit telesa "kdesi" 😉 a nauci i vuli zrelaxovat ty spravny svaly -a ne je zatinat. A to bylo super pro me. Takze 30 cm fakt 👍👏

odula
17. lis 2017

@eliskarce hele sice je to "kus od kusu" (😒) kazdopadne ja mela prvni porod s nastrihem,druhy dvakrat roztrzena zevnitr I zvenku a treti jsem cvicila s balonkem.(zbytnele jizvy,fakt jsem se bala ze se zase roztrhnu) a vysledek? Mikroskopicke natrzeni,par stehu, druha faze porodu bez problemu. Takze rozdil je i u jednoho "kusu" 😉

andelka
17. lis 2017

Já jsem to před prvním poměrně flakala,cvičila jsem obden a naposledy asi 4 dny před porodem ( neměla jsem čas,bylo plno práce a navíc jsem špatně měřila), měla jsem nacvičeno tak 25-26 max. Nástřih byl, malý,ale hodně kvůli okolnostem,nerozuměly jsme si s pa, zbytečné chyby. Ale dobře se hojil. Myslím že bez cvičení by byl větší. Před druhým jsem cvičila poctivě, měřila správně, měla jsem 31,5 cm a porod bez škrábnutí. Před třetím do toho půjdu určitě znovu.

eliskarce
17. lis 2017

@odula mas pravdu,proto sem to tak i napsala 😀 je to na kazde z nas jak se pripravime, jestli se teda da na porod vubec pripravit 😂 kazdopadne si myslim,ze velkou roli hraje psychika a je strasne moc důležitá byt v "pohode" 😉

arny100
autor
17. lis 2017

@andelka A zadne krvaceni jste nemela pri cviceni vetsich velikosti?

andelka
17. lis 2017

@arny100 ne, vůbec. Uvidíme co tentokrát. Špiním občas od začátku těhotenství. Ale kdybych cvičit nemohla, hodně by mě to mrzelo,věřím tomu.

odula
17. lis 2017

@eliskarce no tak ja byla "v pohode" i u druhy a stejne jsem byla natrhla az... kamsi. ;) hele psychika dela fakt hodne... ale ne vsechno. a to co nedela psychika je dobry podporit trebaaaa - cvicenim. ;) ne hele, fakt nedelam reklamu. Ale ten rozdil u tretiho porodu byl tak markantni, ze asi ten balon prece jenom k necemu. 😉

gorda
19. lis 2017

Me docela zajimala nejaka studie, jak to cviceni pomaha. Jelikoz co ctu, tak je to pul na pul a to mi proste prijde docela malo. Me by teda mohlo, se pred porodem trapit nejakym balonem, masazi hraze ci vselijakyma cvicenina a kdyz u toho zenska jeste krvaci, to je dle me uplna kravina. Cele tehotenstvi a obzvlast konec by si mel clovek uzit - mozna se to uz nebude opakovat. A jenom na okraj - dcera obvod hlavy 33,5cm, natrzeni minimalni, vsimla si ho az doktorka kdyz po porodu vse kontrolovala.

alishka111
19. lis 2017

@arny100 myslím, že to bude v pohodě. 30 stačí, u porodu se vše ještě hodně povolí, jinak by necvičící nemohli porodit vůbec. Myslím, že pár dní to pružnější vydrží, já ke konci udržovala jen jednou za 3-4 dny. Nacvičeno jsem měla 30. Dcera hlavička 36 syn 35 a v obou případech nádhera. Druhý porod dokonce urychlovaný - prasknutí vody, stálý monitor- takže žadná horká voda a ke konci dokonce manuální dilatace branky, takže mazec, ale stejně to hráz vydržela bez škrábnutí.

alishka111
19. lis 2017

@gorda mě to třeba úžasně podporovalo sebevědomí a díky cvičení jsem se na porod fakt těšila v obou případech. Prostě si člověk trochu vyzkouší co ho čeká a navíc věnovat pozornost pocitům, fungování a práci těla nanečisto mi umožnilo si samotný porod bez stresu opravdu úžasně prožít a užít.

luckylee
19. lis 2017

Nacvicila jsem 25cm.Porodila jsem 35cm hlavicku.Jeden steh a to zvenku u moc.trubice a to hlavne kvuli rizenemu tlaceni.
Pokud jde o prirozeny porod bez zasahu s volbou polohy a necha se miminku casu tolik,kolik potrebuje tak hormony pracuji dokonale a porodni cesty se roztahnou o cca 10cm naprosto samy.
Pozitivum aniballu vidim predevsim v psychicke priprave...vedet JAK tlacit.A ja ho uvnitr nafoukla co to slo a pracovala jsem s tou bolesti.Ucila se ji v klidu prodychat a pak jsem zase odfoukla a vytlacila.
Masaz hraze je dle me lepsi.
Ale na centimetry bych fakt nehrala.Ja si udelala trhlinku uz u 19cm.

gorda
20. lis 2017

@alishka111 Aha. Tak to me by tohle asi nepomohlo v nicem, jak pisu, ja si tehotenstvi uzila do chvile, nez natoupili bolesti i bez cviceni. No kazdy sme jiny. 🙂 A uzit si porod? Za ty ctyri a pul hodiny, co trval , sem toho moc nestihla. Ono bylo docela fajn, ze to vubec manzel trochu rozume stihl 😀

neeeela
20. lis 2017

Ja jsem nacvicila 28 cm a malej mel hlavicku 35,5 cm. Nastrih byl jen na 2 stehy. Velmi rychle zhojeni a nasledne fungovani. Taky jsem se behem cviceni natrhla takze jsem tyden necvicela. Vseho vsudy jsem cvicila tak 8 dni nez sem porodila 😂. Podle me si spodek cviceni pamatuje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru