Antidepresiva v těhotenství - porod, porodnice, kojení?

ly1987
21. dub 2017

Ahoj, začínám třetí trimestr těhotenství a již od začátku užívám Citalec 10 (1x denně). Léky jsem užívala již několik let a dr mi vzhledem ke zdravotnímu stavu řekla, že bude opravdu lepší, když léky nebudu vynechávat. Nasadila mi tedy ten Citalec, který je mnohem slabší a v těhotenství se může užívat. Jen abych upřesnila, tak jsem se léky snažila vysadit již několikrát i s pomocí dr a vždy to dopadlo špatně.. Bohužel kvůli této skutečnosti nemůžu kojit.. Chtěla jsem se zeptat zda některá z vás měla stejný problém...? Jak se na to tvářili v porodnici, že jste nemohli kojit kvůli AD? Trochu se bojím té reakce, ale mám i potvrzení od své dr.. Bylo vše v pořádku co se týče porodu a miminka? Děkuji moc za reakce a zkušenosti.

panickatlamicka
21. dub 2017

Ale ty s citalecem normalne kojit muzes. http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

ly1987
autor
21. dub 2017

Aha, dr mi právě řekla, že se to nesmí... Tak se na to raději ještě někde zeptám, jak to tedy je... Tohle je pro mě naprosto nová informace...

klokanka73
21. dub 2017

Já jsem s ním normálně kojila, dvě děti a jsou úplně v pořádku.

ly1987
autor
21. dub 2017

A brala jsi to celé těhotenství? Já mám pocit, že mi nějak před tím právě dr říkala, že když chci kojit, tak bych to snad od poloviny až do konce měla vysadit, ale že mi to nedoporučuje... Myslím, že takhle to říkala...

klokanka73
21. dub 2017

Brala jsem ho vždy celé těhotenství a teď jsem těhotná taky a budu ho opět brát celou dobu a pak i kojit. Přínos je u mě s AD větší než bez léků, to bych mohla i potratit. A ono do mléka se ani celá dávka nedostane, vezme si ji tělo tam kde to potřebuje, tedy tak mi to řekli.

medulinek
21. dub 2017

s citalecem 10 muzes normalne kojit,kojila jsem prvni a budu i druhe, vv porodnici s tim byli v pohode,pediatr sice nejdriv moc neveril,ale mela jsem zprávu,že můžu,tak to vzal

vercaxxx
21. dub 2017

S citalecem se vetsinou normalne koji. Pokud si nekdo neni jisty, doporucuju konzultovat s laktacni ligou, pripadne narodni ustav dusevniho zdravi ma specializovanou ambulanci pro tehotne a kojici. Spousta psychiatru nema aktualni informace.

werumka
21. dub 2017

Já jsem se v těhotenství snažila přejít na Citalec, ale nakonec jsem zůstala na Cipralexu (u něj se kojit opravdu nemá). Citalec u kojení nevadí a byl to taky důvod, proč jsem se na něj snažila přejít. Když jsem řekla, že kojit nebudu z důvodu léčby (zprávu od lékaře měli založenou), nebyl vůbec žádný problém, nikdo to neřešil a naopak vycházeli maximálně vstříc. Takže se neboj ani jedné varianty 🙂

werumka
22. dub 2017

@pavlina212 Nojo, ale ja rodila v roce 2010 a tehdy nebylo o ciprakexu dost informací. Navíc jsem musela brát i další léky, takze to byla spis kombinace rizik. Každopádně jsem ráda, že už je to jinak 🙂

medulinek
22. dub 2017

jj,cipralex se muze taky,je v nem escitalopram,ktery je vlastne novejsi verzi citalopramu,driv se o něm tolik nevědělo,ak se doporučoval citalec,který byl odzkoušený léty,ted se dává obojí

ly1987
autor
24. dub 2017

Ještě se tedy poradím někde.. třeba u výrobce léku, ale pokud jste s tím kojily normálně, tak by to asi žádný problém být neměl... Akorát mě zarazilo, že dr mi řekla, že v žádném případě se s tím nesmí kojit... Ale to může být opravdu tím, že spousta psychiatrů nemá aktuální informace...

werumka
24. dub 2017

@ly1987 A nemyslela spíš, že Ty konkrétně bys neměla kojit? U některých stavů je může nástup kojení spustit poporodní depresi, tak možná proto... ale kojit se s ním opravdu mohlo už před osmi lety.

ly1987
autor
24. dub 2017

@werumka no myslím, že ne, protože sama říkala, že bych to musela snad poslední tři měsíce vysazovat kdybych chtěla kojit a že to mi nedoporučuje...

werumka
24. dub 2017

@ly1987 No to je podle mě už úplná ptákárna....

medulinek
24. dub 2017

tuhle blbost jsem udelala pri prvnim tehu,ac jsem mela citalec a vedela jsem,ze by mel byt ok,mela jsem z toho blby pocit,vysadila a tesne pred porodem nastalo peklo a hrozne dlouho pak trvalo nez zase ucinky nastoupily

vercaxxx
25. dub 2017

Opravdu každý psychiatr říká něco jinýho. Někdy dokonce říkají fakt nesmysly a děsí lidi. Jak jsem psala, zkus Laktační ligu nebo ten Národní ústav duševního zdraví, ať máš klid.

ly1987
autor
28. dub 2017

@vercaxxx Určitě, dr mi doporučila jít do toho NÚDZ.. tak jsem objednaná na červen. To jsem zvědavá, co mi řeknou.

ly1987
autor
28. dub 2017

@medulinek toho se právě bojím. Normálně jsem brala jiné léky a rozhodně to nechci vysazovat, protože vím, co to umí udělat. Několikrát jsem se to snažila vysadit a vždy to nakonec bylo peklo ☹ takže nic takového bych ani nezkoušela a už vůbec ne v těhotenství.

ly1987
autor
28. dub 2017

Holky a kolikátku jste brali ten Citalec v těhotenství a při kojení? Taky 10?

medulinek
28. dub 2017

ja 10mg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru