Budem si na 100% istá, že mi odtiekla plodová voda?

alegro
16. únor 2011

viete mi niekto povedat-poradit ci si budem na 100 percent ista,ze mi odtiekla plodova voda......?sedela som totiz na toalete a vzhladom k tomu,ze viem,ake mnozstvo som mocila skoro 10 mesiacov,tak to mnozstvo,ktore bolo teraz sa mi zdalo dost velke.....trapna otazka,ale pre mna dost dolezita vzhladom k tomu,ze som uz treti den otvorena a uz trteti den mam tlaky a krce v podbrusku,akurat,ze nepravidelne......tak sa,ako prvorodicka aj troska bojim.....VDAKA

pehaka
16. únor 2011

asi bych jela do nemocnice oni udělají test zda to byla nebo ne...raději otravuj zbytečně!!! 😉 než aby pak bylo pozdě..držím pěsti a ať je to rychlý!!! 🙂

janakar
16. únor 2011

Já bych sledovala jestli něco odtéká i mimo močení.....Mně u obou porodů odtekla nejdřív voda a odtékala mi tak nějak postupně neustále až do porodu, občas trošku větší množství naráz a pak zas po troškách. Nemyslím si, že by ti všechno odtekla při močení a kdyby, tak by sis byla stopro jistá, protože by to chrstlo opravdu hodně, je to dost velké množství

beponka
16. únor 2011

ahoj. mě voda začala téct ale málo a začli bolesti. no a jelikož jsem si nebyla jistá tak vsme vzali knížku a podle ní manža očuchával kalhotky🙂 moč je cítit prostě jako moč, kdežto plodovka zápach nemá. a tak jsme jeli. ale voda utíkala postupně, nic vlekého naráz že by to jeden fakt poznal...

jasekd
16. únor 2011

Ahoj, mne praskla v den porodu a zaclo to trochu odtekat, pak zas nic, v porodnici na prijmu to vysplouchlo a stejne to nebylo vsechno, museli ty obaly propichnout, aby odtekla uplne. Takze nekdy to jde poznat tezko. Mne dali den pred terminem v porodnici na kontrole (monitor + vysetreni) Temesvaryho roztok, ten nalejes na vlozku a kdyz to zmodra (modro zelena jedovata barva), je to voda. Vlozky radsi nejake obyc, mam pocit, ze treba Always zelenaji, i kdyz to plodovka neni. Oni mi dali na porodnici i vlozku. Nebo mas koupene ty porodnicke, treba Samu. Nevim, zda se da ten roztok koupit v lekarne. Jestli mas podezreni a navic bolesti, tak sjed do porodnice, vem si tu vlozku, oni tam tu zkousku udelaji a kdyz to nebude ono, treba ti odlejou do zkumavky ten roztok jako mne. Ja si pak rano udelala ten test, zmodralo to a bylo vymalovano. Mne navic hned zacly prav. kontra po 5ti min. Ta voda vetsinou aspon odkapava pravidelne, takhle se to odlisi od moci, ale muze se to splest s vytokem, i kdyz toho nebude zas tolik.

mamkamarketa
16. únor 2011

vezmi si vlozku s ''tim'' a jed do porodnice. nalejou na to nejakou vodicku a pokud se zbarvi je to jasne 🙂

alegro
autor
16. únor 2011

@pehaka dakujem...bola som tam v pondelok,kvoli dost velkym krcom...robili mi ultrazvuk,ako je male otocene a zistili,ze som otvorena na jeden cm..babo je vraj dost nizko a do 2-3 dni budem rodit......ach jaaaaj

alegro
autor
16. únor 2011

@janakar iba troska mimo mocenia......dik

alegro
autor
16. únor 2011

@beponka 🙂 vdaka.....

kjajule
16. únor 2011

Jak píše mamkamarketa vem si vložku a jed 😉 Neukousnou tě tam a budeš to vědět jistě 😉 Vem si rovnou všechny věci co máš připravené k porodu 😉

kjajule
16. únor 2011

@alegro Mě voda pak taky moc netekla ale trošku jo...nejvíc když sem se více hýbala, svlékala , zavazovala tkaničky atd... 😉 Držím palečky 😉

alegro
autor
16. únor 2011

@jasekd dakujem...ja hlavne nemam ziadnu vlozku,ani som ju cele tehotenstvo nepotrebovala.....pomalicky,ale isto zacinam mat zase krce v podbrusku.....a hlavne mam dalsi -problem- lebo neviem co su to menstruacne bolesti,iba viem,ze mam bolest,akoby mi niekto s nozom rezal v podbrusku a popritom sa male tak hemzi...hoci hyperaktivne je cele tehotenstvo.......

alegro
autor
16. únor 2011

@kjajule no ja som v uk a akurat mi povedala midwife,ze kym nebudem mat pravidelne kontrakcie...kazdych 5 min.,tak ani nemusim chodit,vzhladom k tomu,ze mam nemocnicu 5 min.autom.....a mam byt v klude....jasne..keby sa dalo.....vdaka vam kocky

kjajule
16. únor 2011

@alegro Vem si vložku co máš připravenou po porodu 😉 Dyštak ti pak někdo vložky dokoupí , a ta bolest je zhruba taková jaká popisuješ s tím nožem a hemžením ... 😉
Když odteče voda tak bolesti nemusí přijít hned mě bolesti začali asi až po dvou hodinách a to velice nepravdelně ...jela jsem hned do porodky s odteklou plodovkou bys "měla" do dvou hodin být v porodce... 😉

jasekd
16. únor 2011

@alegro Ty nemas ani ty porodnicke vlozky? Tak si vem nejaky kalhotky, co se muzou znicit. Hlavne ne cerne, zelene nebo modre 😉

kjajule
16. únor 2011

@kjajule Po dvanácti hodinách od odtoku plodovky pokud mimčo ještě není venku tak se dávají antibiotika v infuzi kvuli infekci...a jak to s tema antibiotikama chodí v UK nevim... 😒

alegro
autor
16. únor 2011

@kjajule no citim sa pri vas,ako....nie NEMAM ZIADNU VLOZKU,lebo mi ju netrebalo a proste vlozku som mala naposledy asi pred trinastimi rokmi..... 🙂 uz tu porodim len z toho pocitu..... 😅 vdaka......

kjajule
16. únor 2011

@alegro A co látkovou plínku? tu pak vypereš 😉 Stejně je to "jen" voda 😉

alegro
autor
16. únor 2011

@jasekd uz ich mam na sebe...... 🙂

alegro
autor
16. únor 2011

@kjajule dik...uz som to vyriesila......boooze.....keby som vedela,tak sa nic nepytam....... 😀 vobec ma nenapadlo cele stastne 🙂 tehotenstvo kupovat niejake vlozky na tuto prilezistost.......

jasekd
16. únor 2011

@alegro No po porodu stejne budes nejaky potrebovat 😉 Anebo tu latkovou plinku. Ta plodovka ti pradlo samozrejme neznici, kdyz nepujde zatka s krvi, ale ten Temesvar jo. Jak to chodi v UK, nevim, ale jela bych se zeptat, presne jak pisou holky, at se pak nemusej davat antibiotika, kdyby to ta voda byla.

alegro
autor
16. únor 2011

to mi je jedno ci mi to znici pradlo,alebo nie...halvne nech vsetko dopadne ok,ako to bolo cely cas......to byva pred porodom aj troska zle od zaludka?dikes

kjajule
16. únor 2011

@alegro Muže být 😉 mužeš klidne i zvracet nebo mít průjem...tělo se samo očištuje aby byl porod snazší s prázdnýma střevama 😉

alegro
autor
16. únor 2011

dakujem...je mi tazko od zaludka a hnacku som mala asi po 10.rokoch,ze som nechapala co sa deje.....myslis,ze za kolko hodin to pride?iba si aspon tipni.....viem,ze to nemozes vediet,ale tak uz som cela mimo a pytam sa aj nevysvetlitelne.....? 🙂

kjajule
16. únor 2011

@alegro já jsem rodila ještě 18 hodin po odtoku plodovky...to jsem te asi moc nepotešila...ale je to hozne individuální...proto se v čr po odtoku plodovky jede hned do porodky kvuli tý infekci a po 12 hodinách se dávájí ty atibiotika...
Jinak jestli máš gymnastický míč tak šup s nim do sprchy jestli máte nebo si dej spon teplou sprchu ulevuje a urychluje 😉

alegro
autor
16. únor 2011

@kjajule tak to si ma teda fakt nepotesial,ale viem,ze u mna to moze byt uplne inak......uz sedim na gymnastickej lopte a hompalam sa,ale nieje mi 2x dobre.....no tu sprchu mi poradila uz v pondelok,ked som bola kvoli tym velkym krcom a nachvilu zabrala.....len nechcem teraz zase riskovat so sprchou,ked mi je tazko a akosi sa mi kruti troska hlava.....a este som sama doma,ale manzel to ma z roboty 5 min.autom......vdaka velmi,ze si to tu so mnou etse vydrzala......

kjajule
16. únor 2011

@alegro Není zač 😉
jinak na míči pomáhá když kroutíš pánví dokola nebo do boku mimčo se tím šoupe dolů 😉

janakar
16. únor 2011

@alegro to se opravdu nedá říct ani přibližně jak dlouho to ješt může trvat, já po dtoku plodovky rodila velmi rychle, první porod za pět hodin, druhý za dvě, ale někomu to může trvat i více než 24 hodin....Jestli náš nemocnici takový kousek, tak tam zajeď at na tebe kouknou

andara
16. únor 2011

Zkus si lehnout a jako zatlacit na curani, pokud je to plodovka, vytece to. Mne tekla curkem, vzbudilo me to ve 3rano, byla klouzava (malem sem si dala na pusu v koupelne) a citit byla jako sperma, coz potvrdilo uz hodne holek 😉 Ja porodila az za 21h a celou dobu mi odtekala. A ATB jsem dostala 2x.

mataharyy
16. únor 2011

@alegro třeba tě potěším já, jela jem do porodnice s pravidelnejma kontrakcema, voda mi sice nerupla, ale od propíchnutí vody až do samotného porodu čtyřicet pět minut 😉

alegro
autor
16. únor 2011

@kjajule dik..uz som nato prisla,len neviem preco ma akoby boleli jeho pohyby...... 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru