Částečně domací porod. Zkušenosti?

andrea2016
22. črc 2019

Ahoj holky. Chci se zeptat, je tu někdo, kdo téměř celou první dobu porodní strávil doma s PA a do porodnice jel vyloženě jen porodit? Je PA dostatečně vybavená na to, aby zvládla monitorovat miminko? Jak se na to tváří v porodnici? Je tu někdo, kdo má důvod říct jednoznačně mému nápadu ne a popř. Proč?

jironymou
22. črc 2019

@andrea2016 Ahoj, kamaradka travila prvni cas porodu doma s PA s tim, ze na samotne tlaceni pojede do porodnice na "normalni" porod.Nakonec sla mala cisarem.A ackoliv mela byt podle vsech testu testu zdrava...je nyni postizena... protoze doma byli 3 dny od prasknuti vody... zadny monitoring nic...a dopadlo to takto... ale ja u toho nebyla.Vim to jen z toho, co mi rekla...Buh vi, co vse bylo kolem.

andrea2016
autor
22. črc 2019

@jironymou Promin, ale tohle je teda pekna nezodpovednot kamaradky i PA. Ale dekuji za prispevek.

jironymou
22. črc 2019

@andrea2016 souhlasim 🙂 taky jsem ji k tomu rekla svoje 🙂 na druhou stranu domaci porody nebo spis to byt doma co nejdele neodsuzuji...jen jsem napsala, co se stalo ... at si kazdy dela, co chce...

inssomnia
22. črc 2019

kamarádka měla skvělou zkušenost, já mám před porodem a přesně tohle v plánu s PA, která to běžně dělá. Jde mi jen o to být co nejdéle ve svém prostředí a do porodnice jet už s tak rozběhlým porodem, aby se nezastavil převozem. Máme porodnici 10 minut cesty.

andrea2016
autor
22. črc 2019

@jironymou Ja taky nejsem vylozene proti. Ale vsechno ma sva pravidla. Urcite v porodnicich vedi, co delaji a proc a nedelaji to jen tak... Stejne tak jako rodit doma sama bez PA, nebo s takovou, ktera neohlida mimco.

andrea2016
autor
22. črc 2019

@inssomnia Tak to jsme na tom skoro stejne. Ja ji mam asi 5min pesky. 😁 A jak mate naplanovany monitoring mimca?

jironymou
22. črc 2019

@andrea2016 ja ti to reknu takhle...mam prvni dite a muj porod, podle papiru trval 56 min., z toho cca.20 min.jsme jeli do porodnice... takze tam by PA byla asi zbytecna.Ale dopredu to nemohl nikdo vedet 🙂.Jak pisu.At si kazdy dela, jak to citi a nikoho, za nic neodsuzuji.Nekdy ani vselijake testy nemusi byt kvalitni...

andrea2016
autor
22. črc 2019

@jironymou Ty jo, rychlovka! To by asi nestihla PA ani prijit. 😁 To u me bohuzel nehrozi. Nejkratsi porod u me trval 17,5h.

jironymou
22. črc 2019

@andrea2016 no prave ta kamaradka o ktere jsem psala, tak u prvniho mimca rodila 4 dny...tak prave u druheho chtela byt co nejdele doma, nez trpet v porodnici...

inssomnia
22. črc 2019

@andrea2016 má porodnický fonendoskop a jinak bude kontrolovat růčo otvírání. Mám asi laxní přístup, ale posledních 9 měsíců taky nebylo pořád pod kontrolou...

adinka19
22. črc 2019

@andrea2016 Ahoj, ja chtela byt prvni dobu porodni doma... v utery v pet rano zacaly mirne kontrakce, v noci uz jsem myslela, ze je to muj konec 🙂. PA byla u nas, nechala me jit do vany, davala instrukce manzelovi, ale stale jsem se neotvirala, coz me i manzela vydesilo, tak jsem sem ve stredu v pul seste rano nechala hospitalizovat a v pul sedme s epiduralem (i presto, ze jsem myslela, ze budu hrdinka) porodila. Nakonec jsem byla rada, ze jsme do porodnice prijeli, citila jsem se neocekavane (nesnasim nemicnicni prostredi a bile plaste) v bezpeci 🙂. Drzim palce, at vse dopadne dobre a podle Vasich predstav. 🙂

inssomnia
22. črc 2019

@jironymou jo... nedivím se, že to nechtěla zažít znova... ségra rodila před pár měsíci a vždycky doma krásné kontrakce po pěti minutách, ještě před porodnicí na parkingu, ale jen, co došli na příjem, konec. Takhle 3x během 24 hodin :/

aleenka1234
22. črc 2019

@andrea2016 já bych to neriskovala, něco se stane a budeš si to vyčítat celý život. Kamarádka rodila doma s PA, pak se porod zastavil. Než dojeli (jde o vteřiny), malá už bez srdeční akce. Rychle císař. Nahodili ji, ale bohužel má již trvalé následky.

bilbery
22. črc 2019

U 3.porodu jsem byla také dlouho doma, ale nebylo to plánované. Po příjezdu do porodnice jsem porodila cca za 45min. Ale to byla.nahoda,ale bylo to fajn. Takže pokud je někdo schopný 1.dobu porodní ohlídat, tak nic proti ničemu.

andrea2016
autor
22. črc 2019

@aleenka1234 Zatim nejsem vubec pro, a popravde, to co tu ctu me i odrazuje. Byl to jen takovy napad, jaksi opet neprotrpet xhodin v porodce. Doma je doma, co si budem povidat... Aletakdobry monitoring mimca mi zajisti asi jen tam, jak to vidim.

andrea2016
autor
22. črc 2019

@bilbery Nj, ale kde vezmes tu jistotu, ze te nekdo ohlida jako v porodnici?... Uz me ten muj napad presel, po tom, co tu ctu. Asi jsem na to moc velkej straspytel. 😂

inssomnia
22. črc 2019

@andrea2016 určitě pokud ti dodá monitoring pocit bezpečí, tak není co řešit... Tam budeš blízko profíkům a přístrojům, co dneska dokážou pomalu zázraky.

jironymou
22. črc 2019

@andrea2016 Ale je urco tisice maminek, ktere rodily i doma a reknou ti, ze vse probehlo v poradku.Udelej si to sama, jak to citis 🙂

andrea2016
autor
22. črc 2019

@jironymou jj, ja vim, ze je spoustu pripadu, kde to dopadlo dobre. Ale ja asi jeste porad patrim ke stadu ovecek a opet se odevzdam do rukou dr. 😁 Mozna jim to trosicku zprijemnim nejakym porodnim planem.

andrea2016
autor
22. črc 2019

@inssomnia jj, urcite ano.

jironymou
22. črc 2019

@andrea2016 no jako byl to fičák 😀 ale jsem rada... protoze ty bolesti bych asi dele nezvladla 😀 jsem desnej posranek 😀

alneka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrea2016
autor
22. črc 2019

To se urcite sejdu. Mam to s ni domluvene na ctvrtek, i kvuli jinym vecem. A muzu se prosim zeptat, jak ten monitoring probihal?

anita003
22. črc 2019

Mám za sebou první porod a co jsem si tak načetla, tak byly rady, že do porodnice se má jít nejlépe s kontrakcemi po 5ti minutách, takže mě ani nenapadlo, že by mě měl někdo neustále monitorovat... Kontrakce mi začaly v noci na středu a až v pátek ve 22hod (po tom, co skončil můj oblíbený pořad), jsem se teda rozhodla jít do porodky porodit :D to už jsem měla kontrakce po 2min, ale do nemocnice jsem to měla 5min pěšky, takže v pohodě na 2 kontrakce :D
Když to vezmu zpětně, doma mi to ani nepřišlo, že rodím, bylo to fakt pohodové, kdežto v nemocnici mě pak napíchali oxytocinem a dalšíma urychlovákama, neb se se mnou asi nechtěli v noci obtěžovat a chtěli mít klid... Ve výsledku pak byla malá po 3 hod od příchodu venku, ale bylo to už stresující... Závěrem podotýkám, že jsem zásadní odpůrce domácích porodů, ale neměla jsem v nejmenším pocit, že bych rodila doma, prostě nebyl důvod jít dřív do porodnice...

andrea2016
autor
22. črc 2019

@anita003 presne, kvuli tomu co popisujes me napadl tenhle napad. Ale mam za sebou tri porody, kde se vse jevilo OK. A z niceho nic zacaly padat ozvy. Prvni se narodila napita vody, druhy fialovy jako svestka a treti se snurou dvakrat kolem krcku a jeste pod raminkem. Ten se narodil uplne cerny, chudacek. Vsichni teda apgar 9/10/10. Ale posledni porod jsem musela tlacit uz na 7cm a otvirala me PA, na CS uzbylo pozde a ozvy byly pod 90. Proto potrebuji mit jistotu spolehliveho monitoringu. Jinak porodku mam taky za barakem. 😁

ravien
22. črc 2019

@andrea2016 ja jsem to takto mela, i kdyz to nebylo v planu. Nejak jsem porod nepoznala a pak uz bylo pozde. Prijem do porodnice v cca 1:15, mala byla na svete 2:03. Mala je zdrava, nebyly zadne komplikace. Jenom asistentka co me prijimala mela reci typu nojo, vy jste jedna z tech zenskych, co chtej rodit doma..
Ale kdyz to budes mit predem domluvene, tak to snad bude v pohode.

anita003
22. črc 2019

@andrea2016 aha, no tak s takovýma zkušenostma bych to teda asi neriskovala, to bych měla strach a taky bych chtěla být pod kontrolou...

ange_de_la_morte
22. črc 2019

Čistě prakticky - dost dobře si neumím představit že na konci první doby porodní jedu do porodnice :Đ :Đ dávalo mi zabrat dojít 5 kroků do sprchy a na záchod :Đ a navíc ke konci to mělo dosti rychlý spád - z 6 cm na 10cm jsem se dostala během necelé hodiny, přičemž jen vylízt z vany a dojít k posteli mi trvalo několik kontrakcí ( k autu bych určitě nedošla) - to bychom možná taky nedojeli 🙂.... první porod rozebírat nebudu - to nebylo vůbec nic dle mých představ, druhé jsem rodila jinde a už jako ,,zkušená matka,, jsme jeli do porodnice mnohem později takže od příjezdu do narození dcery oplynulo nějakých 5 hodin ... co chci ale říci hlavně - vybrala jsem si super porodnici a proto se pak cítila dobře i když jsem nebyla doma - aromaterapie, horká vana s bylinkama, tlumené osvětlení, příjemná hudba, minimum kontrol - PA chodila jen když jsem si ji sama zavolala, monitor se točil bez omezení mého pohybu a jen 2x na chvilku za těch 5 hodin, do porodu nikdo nezasahoval a samotný porod probíhal jen za přítomnosti PA která mně provedla první částí porodu ( doktorka, druhá PA i novo-sestra stály za dveřmi a čekaly až budou potřeba) ... na porod ráda a s láskou vzpomínám

josefina_i
22. črc 2019

Ahoj,
já jsem neměla PA u sebe, ale protože máme nemocnici pár metrů od bydliště, tak jsem od odtoku vody byla stále doma. Resp. ve 23:00 mi začala téct, ale vše bylo bez kontrakcí, tak jsem šla spát a byla v klidu a průběžně si měnila vložky. Až ve 3:00 ve mně luplo a to se vyřinulo víc vody a přidaly se kontrakce po 6 minutách, tak jsem se osprchovala a jeli jsme. Syn se narodil po 4,5h od prasknutí vaku. Byla jsem psychicky hodně v klidu, tak to asi šlo tak rychle a přirozeně. 🙂

alneka
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru