Císař při lokálním umrtvení. Máte zkušenosti?

misuge
18. dub 2007

Půjdu na císař při lokálním umrtvení, máte prosím některá s tímto zkušenost??Chci to lokálně kvůli partnerovi, aby mohl být při porodu 😝
Díky

misuge
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misuge
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
escada17
18. dub 2007

ahoj misuge, moja dcerka sa takto narodila, bol tam moj manzel a teraz chcem aj manzela, aj mamku pri mne. Uspali ma, az ked som malu videla ( zial, nepamatam ), ked ma zasivali. Ja som vak velmi citila rezanie a bolest, strasne som panikarila, no teraz to takisto chcem, ked uz nemozem normalne tlacit a vsetko zazit, precitit, aspon takto nech vidim dietatko a snad si uz budem pamatat...

katrin
18. dub 2007

ja som rodila takýmto spôsobom. Je to tzv. spinálna analgézia. Nakoľko ale nemocnica nedovoľuje byť na operačnej sále iným ľuďom ako personálu, môj manžel nemohol byť pri pôrode.

escada17
18. dub 2007

ja som rodila v USA a som rada, ze manzel tam mohol byt a teraz aj on, aj mamka bude...mne to strasne pomohlo, lebo som mala za sebou 26hodin porodu, kym som mala cisarsky..jeeeej, katrin, ty mas dvojicky? Blahozelam, ja som chcela tiez, to je take zlatunke proste...ozaj, ty si nic necitila?

markibie
18. dub 2007

Ahoj misuge ja jsem rodila cisarem a byla jsem lokalne umrtvena nic jsem necitila akorat nemuzes po porodu chodit a miminko nemas u sebe druhy den jizva bolela ale nebylo nic strasneho treti den uz to bylo v pohode a manzel byl u porodu po celou dobu jestli chces vedet neco podrobnejsiho tak napis co presne

katrin
18. dub 2007

escada... 😀 všetky, čo ste chceli dvojičky, tak by som vám priala si to vyskúšať 😀 ale nie, som rada, že ich mám... Ja som cítila tupú bolesť, ako keby ma kuchali 😝 ale bola som rada, že je to za mnou, pretože som rodila 3dni a toto už bola len čerešnička na "torte" 😎

froschka
18. dub 2007

misuge prva vyhoda spilalky je ze nie je zatazene narkozou aj dieta,matka sa rychlejsie zotavi a predovsetkym vidi dieta a dostane ho na hrud...
dnes som mala zrovna pohovor s anesteziologom a vsetko mi vysvetlil,nie je dovod sa bat...ak nastanu komplikacie vzdy mas zavedenu kanylu v zile aby vedeli ihned reagovat

pred anestezou sa podava infuzia na udrzanie tlaku krvi
neojedinelou komplikaciou je ze mas pocit dusenia tak ma byt na sale aj kyslik ktory ti podaju a ak by nepomohlo uspia ta normalne no bude to skoda ale treba si verit a vsetko dobre dopadne

ja som sa do dnesneho dna bala porodu no po dnesku je mi vsetko jasne a tesim sa nan

escada17
18. dub 2007

katrin, to mi kazdy vravi s tymi dvojickami...😉 v ktorom tyzdni sa narodili? jednovajecne ci dvojvajecne>?

katrin
18. dub 2007

froschka, až na to, že ak by sa ti narodili tak skoro ako mne (32tt+2), tak ich na hruď nedostaneš ☹ ja som tie svoje videla až na 2. deň po pôrode. Escada, dvojvaječné, chlapci 😉

froschka
18. dub 2007

katrin no mne povedali ked budu dost velke....a tvoji mali vyse 1900g a moje maju teraz 1550 a 1680g

babulka
18. dub 2007

Katrin - od temy, dnes som vas zazrela v Auparku, boli ste zlati 😉

Ja som tiez rodila so spinalkou, a keby som sa mala znovu rozhodnut, tak asi rodim v celkovej. Mne maleho hned po narodeni operovali, takze preto som chcela spinalku, aby som ho videla este pred tym, ako ho odnesu. Nie som nejaka citlivka, ale bol to take zvlstne, necitila som bolest, ani nic podobne, len take tahanie, sklbanie, proste som vedela, ze sa som mnou nieco robi. A bolo mi hrozne zle - mala som velmi nizky tlak, mala som pocit, ze sa povraciam, a krutila sa mi hlava. A tie reci okolo toho - tampon, odsavajte, klieste, spocitajte nastroje 😉 tiez nic moc. Ale tu som 😉

boticka2
19. dub 2007

Markibie ..... vidím, že jsi z Karviné, taky mě asi čeká císař a pořád se nemůžu rozhodnout jestli se nechat uspat celá neo jen lokálně a kde jsi rodila ? Já půjdu do Karviné.....díky za odpověď 😉

janinah
19. dub 2007

misuge,pokiaľ tvoj partner nie je lekár resp. zdravotník, nepustia ho na operačnú sálu,tak ak je len toto tvoj dôvod,tak si to over na konkrétnom mieste,kde budeš rodiť,ináč rodila som v spináli a bolo to super.

zuz11
19. dub 2007

ja som tiez rodila cisarskym a lokalkou a manzel tam mohol byt pri mne 😀 aspon teda v Ruzinove to dovoluju 😵 neviem ci kazdemu alebo zalezi od porodnika 🤐 😵

esteraa
19. dub 2007

já jsem rodila první dítě císař v celkové a druhé císař v lokální.A můžu říct,že jsem si tu lokální užívala.Bylo to strašně příjemné.I to že jsem malou viděla hned jak ji vytáhli.Sice po tom je to naopak nepříjemné.Trošičku.Jak to umrtvení odchází,ale dá se to přežít. 😉 😉

soopy
26. dub 2007

ahojte, já jsem taky rodila císařským – lokálně. Hlavně proto, aby u toho mohl být manžel. Nakonec jsem byla i ráda, protože jsem byla dříve fit než holky, které rodily císařským (celkové umrtvení) a mohla jsem malého vidět hned po narození, takže doporučuji 😉

andik
26. dub 2007

ahojte,taky mám za sebou císaře-lokálně a byla jsem spokojená.Nic jsem necítila,malýho mi ukázali,ale nedali.Jinak jsem vstala až 3.den,bolesti jsou,ale nebylo to tak strašné,jizva už není ani vidět 🙂 Když jsem viděla,jak trpí holky co rodily normálně,tak jsem nakonec byla moc ráda,že jsem měla císaře. 😉

paja
26. dub 2007

Ahojky,
já jsem nejdřív rodila normálně, ale při porodu zjistili, že mimi by neprošlo, tak se narychlo dělal císař...Tím, že to bylo tak narychlo, tak mi automaticky udělali spinál, který narozdíl od epidurálu zabírá okamžitě. O celkové narkóze jsem ani neuvažovala. S tím spinálem jsem byla maximálně spokojená - vůbec nic jsem necítila, ale hlavně jsem malého hned viděla. Pravda - chvilku se mi udělalo mdlo, ale hned to přešlo. Po cca třech hodinách to umrtvení začalo pomalinku odeznívat a já měla strach, že příjde bolest té jizvy, ale byla jsem překvapená - nic jsem necítila - pokud jsem byla v klidu samozřejmě, když jsem se pohla, tak to zabolelo, ale dalo se to vydržet. Nejhorší bylo poprvé vstanout, ale taky se to dá vydržet.
Na JIPce vedle mě ležela paní, která rodila normálně a kompletně se celá potrhala, takže si chudák dost vytrpěla. A to vám řeknu, než tohle, tak to raději toho císaře...
Takže všem nastávajícím maminkám přeji pohodový porod 😉

betule007
26. dub 2007

Misuge-můžu se zeptat,jak víš tak dlouho dopředu,že půjdeš na císaře?Jsem zvědavá,no. 😉
Já taky rodila císařem ve spinálu,malá byla KP,no nebylo to ke konci nic příjemného,ale zvládla jsem to.Vstávání trošku bolelo,ale jsou i horší bolesti-třeba zuby. 😅 Přítel u porodu nebyl,byl zrovna zákaz návštěv,ani nevím,jestli by tam mohl být,ale možná ano,se mnou tam byla známá zdravotní sestřička a byla pro mě obrovskou oporou.

mimi
26. dub 2007

no ja som asi vynimka,tiez som rodila SC-lokalne a po porode som mala velke problemy.Tyzden som nemohla vstat,mala som ukrutne bolesti krcnej chrbtice,migreny.Skoncila som na neurologickom vysetreni a ten doporucil dalsi tyzden lezat a byt na infuziach.Doktor mi povedal,ze taketo stavy ako som bola ja,ma 20 za rok 😒 Maleho som nebola schopna vidiet,kedze mi zakazali chodit ☹
A teraz?stale mam bolesti chrbtice,trpnu mi ruky a opat budem musiet ist na vysetrenie ☹

paja
26. dub 2007

Mimi, tak to ti teda nezávidím. Kamarádka měla ten samý problém - týden měla neskutečné migrény, ale pak to přešlo a žádné další následky nemá.
Takže se drž a přeji hodně štěstíčka ať jsi zase brzy fit 😉

mimi
26. dub 2007

paja,dakujem ti,si zlata.Bolesti ma docasne presli a teraz je to naspat,takze sa lekarom nevyhnem ☹ 😢

grettka
26. dub 2007

moze sa stat, ze po spsinale su bolesti hlavy, to uz som citala vo viacerych clankoch venovanym tejto problematike, vraj to, ze treba po spinale lezat a nepohybovat sa, ma svoje opodstatnenie. Sesternica musela po spinale lezat takmer nepohnute 48 hodin...

mimi
26. dub 2007

grettka,vsak to je jasne,vsetky sme boli na to upozornene,zial,nie kazdy organizmus to zvlada.To mas to iste,ked sa rodi spontanne,niekto sa po niekolkych hodinach da dokopy a niekto nie 😒 je to individualne 😉

paja
26. dub 2007

Grettka, 48 hodin? Mě nutili vstát už po 12-ti hodinách 😨 Ale jiná sestřička říkala, že by mě nechala ležet klidně i 24 hodin...

nadhera
27. dub 2007

ja som rodila v celkovej narkoze,nelutujem - ked som sa po 3hodinach prebrala,hned mi maleho doniesli ukazat - bol nadherny a prilozili k prsniku,lebo som este bola trochu mimo. maly plakal, ja som plakala /od stastia/ a rano /po 13hodinach/ som uz pomaly chodila. na wc a spat, sprchnut sa. no a vecer uz prisiel moj drahy sa na nas pozriet, takze opat som musela na nohy. no a dalsie dni uz bolo lepsie. 😉

veronikap
27. dub 2007

ja som rodila spinalom a bolo to celkom v pohode.. pre mňa to bolo skôr vyslobodenie, pre cisársky sa rozhodli po celodennom snažení sa porodiť prirodzeným spôsobom..
cítila som také "mravčenie" v nohách, lekár tam srandoval.. také to ťahanie nie je síce veľmi príjemné, ale dá sa to prežiť.. mne ku koncu prišlo zle, začalo ma napínať, ale niečo mi pichli a hneď sa mi uľavilo, vraj je to normálna reakcia na ten spinal..
no a potom musíš ležať aspoň 24 hod. a potom sa musíš postaviť či chceš alebo nie... jazva prvý deň bolí, ale to je prirodzené, veď ide o operáciu, ale každý deň je to lepšie a lepšie...
vedľa mňa ležala baba, ktorá rodila v celkovej a tá sa musela postaviť už po 12 hodinách...

inge23
27. dub 2007

ahoj veronikap 🙂 , prosim ta v ktorej nemocke si rodila?
davaju pred operaciou aj klystir a holenie sa robi?

dik moc

tinakul
27. dub 2007

Ja som tiež rodila spinalnou analgezou a vobec mi nebolo zle, mám z toho len príjemné zážitky... jasné že jazva pár dni bolela, ale dalo sa to prežit. 😉
Týmto sposobom by som išla ešte raz 🙂
A čo sa týka manžela, nepustili ho - vraj pri cisárskych sa nepúšta 😒
Rodila som na Antolskej 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru