Císařský řez v 35. tt. Budou miminka v inkubátoru?

ladybugie
4. led 2012

Ahojky maminky, čekám dvojčata a vzhledem k tomu, že už se ke mně nevejdou, tak dnes dr rozhodla, že je asi do tří neděl vyndají. To znamená, že CS bude probíhat v ukončeném 35tt. Zajímalo by mě, zda budou mimískové v inkubátoru a kdy nás, podle vašich zkušeností, asi pustí z nemocnice domů. Mám ještě 22m rošťandu, tak musím zajistit hlídání a nevím na jak dlouho 🙂 Díky za radu! Ještě pro info, kluci mají oba přes dvě kilča už teďka, takže žádní trpaslíčci 🙂

iluss
4. led 2012

@ladybugie ahoj 🙂 No takhle dopředu ti to nikdo moc neřekne, je to individuální, podle toho, jak se bude dařit mimískům. No ale z mé zkušenosti - já rodila dcerku nečekaně o měsíc dřív (v necelém 36tt), měla 2,68kg a 48cm, v porodnici jsme si pobyly 6 dní. Po celou tu dobu musela být v inkubátoru na fototerapii kvůli silné žloutence (vysoké hladině bilirubinu). Jinak žádné jiné komplikace nebyly a celkový zdravotní stav byl jako u donošeného miminka.
Tak přeju hodně štěstí a ať jste s mimčama brzo doma! 🙂

ustarana
4. led 2012

@ladybugie ahoj, ja som rodila v termíne a prcek bol v inkubátore 10 dní, kvoli vrodenej srdcovej vade (o ktorej predtým nikto nevedel) a podozreniu na infekciu. Ale pokial bude všetko OK, tak najneskor 6 deň po porode by ťa mali pustit domov. Aspoň v Pardubiciach to tak funguje.

tehulka12
5. led 2012

@ladybugie myslím,že alespoň chvíli v inkubátoru budou.Kolik dní budete v porodnici je individuální.Počítala bych tak 14-až 3týdny.Záleží,ale jak to miminka budou snášet,přece jen budou nedonošená

kalo
5. led 2012

Ono to počítání týdnů a vývoj dítěte někdy nesedí...Já porodila ve 37tt a malý byl prý přenošený, odpovídal 41tt (a to přesně vím, kdy jsem otěhotněla, že to bylo těch 37tt). Takže neboj, jestli miminka odpovídají o týdny víc, jedině dobře

kalo
5. led 2012

@ladybugie PS: v inkubátoru možná budou, dvojčátka bývají téměř vždy. Záleží na váze, ale to je jen dobře, ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru