Plánovaný císařský řez. Jak to probíhá po porodu?

td96
24. lis 2019

Zdravím. Ve čtvrtek mě čeká císařský řez. Rozhodlo se o něm celkem ze dne na den (kvůli mému a prckovo zdravotnímu stavu) a jelikož je to ještě moje první těhotenství, tak mám dost otázek. Byla jsem spíš připravena na přirozený porod. V diskuzích jsem sice něco našla, ale starší ročníky.. Tak nevím jestli se něco změnilo 🙂.
Zajímá mě jestli mi po probuzení dají prcka k sobě, nebo jestli ho uvidím až déle. Jak to probíhá s tatínkem, jestli mu ho dají pochovat aby nebyl maličkej úplně sám. Celkově mě zajímá jak to u Vás třeba probíhalo, hojení, první dny, jak je to s kojením atd.
A ještě nakonec trochu hloupá otázka, ale... Moje tchyně i přes moje přání aby za námi v ten den nikdo nechodil, prostě přijde a chce se na malého kouknout. Už teď víme, že malý bude chvilku v inkubátoru. Úplně se mi nelíbí, že hned v ten první den bude sondovat u malého, když jsem si ho nestačila ani pochovat. Ti co měli mimčo v inkubátoru - pouští tedy k němu někoho jiného než rodiče? Díky.

emamaira
25. lis 2019

Měla jsem akutní císařské rez, tak odpovím jen na některé otázky. Hojení bylo v pohodě, první den to tedy bolelo dost, druhý den jsem ještě měla krece, když jsem cokoli snědla. Asi do týdne mě nebolelo nic. S návštěvou tchýně záleží jak která nemocnice, syn byl ve dvou a v jedné pouštěli v doprovodu rodičů kohokoli a v druhé pouze rodiče...ale tchýní bych v každém pripade řekla, že ji tam nepustí, snad ji to odradi😀

td96
autor
25. lis 2019

@emamaira Díky za odpověď, to už jsem zkoušela. Nepomohlo. 😂

terez94
25. lis 2019

@td96 mám za sebou tři císařské řezy. První akutní 2016,druhý plánovaný 2018 a poslední třetí už taky plánovaný teď 2019 v listopadu. Den před zákrokem večer jsem měla nastup do nemocnice,příjem,papirovani,ozvy. Od půlnoci nic nejist,nepit. Rano zavedeni kanyly do ruky,cevkovani(zavedeni trubicky pro močení),klystyr a kolem 8h odchod na sál. Manžel šel se mnou. Před sálem svlečeni košile a zabalení do zelené ,,plachty,, a čepice na vlasy. Manžel se taky musel cely převléct do zeleneho munduru. 🙂 Zavedeni leku do žily a nasledne pichnuti anestezie do páteře. Pak uz jsem jen ležela a čekala az to zabere,manzel dostal stolicku vedle moji hlavy. Pak uz jsem jen dostala zelenou plentu před hlavu,nic jsem nevidela,jen citila tlaky,manzel me celou dobu drzel za ruku a jen jsem čekala až to bude za mnou a uslysim plac maleho. Doktoři když ho vytahli,ukazali mi ho nad plentou,sestricky jej hned šly obstarat(umyt,vazit,merit) manzel celpu dobu s nemi. Mě teda došili,pak donesli ukazat maleho uz cisteho,v zavinovacce. Pomazlila jsem se,manzel s nim a sestrickami sel na novorozenecke,ja jsem byla odvezena na jip na dospani. U druheho syna tohle bylo jine,po ,,vytažení ze mě,, měl akutni resuscitaci na sále a následně byl v inkubatoru a právě tam za nim mohl jen manžel,jini pribuzni az pak jak byl se mnou na pokoji. Na jipce na dospani mi byla puštěna televize,kontrolovali mi tlak,merili teplotu...po cca dvou hodinach jsem byla odvezena zpět na svuj pokoj,kdr už spodek těla začal přicházet k sobě. Jelikož uz jsem vedela co čekat,snažila jsem se pořád hýbat nohama,prstama u nohou,ať je to rychlejší. Cely den jen o čaji a injekcich proti bolesti. Na druhy den vyndani cevkovani a zkouška postaveni se. Pak už to šlo,pomalu na zachod,do sprchy,omyvani jizvy. Pořád jsem dostavala injekce proti bolesti. Syna mi vozili na kojeni. Když přišel manžel,vždycky si pro něj zašel a měl ho se mnouna pokoji. Třetí den už jsem měla syna pořad u sebe,včetně noci. Pátý den jsme šli domů. 🙂 U prvniho syna jsem po dvou tydnech dostal zánět do jizvy,takže zpět do nemocnice a tyden jsem tam ležela na antibiotikach,takže konec kojení. U druhého syna jsem o jizvě ani nevěděla a bez problému byl 1,5r plně kojeny. Ted u třetího,dva tydny po císaři,plně kojeny ale zase uz jsem byla 3x v nemocnici kvuli ,,odsati,, srazeniny,ktera se pořád tvoří pod jizvou. Neboli to,jen na prave straně je pořad větší boule a modřiny po celem boku. Doktor si ,,dělal srandu,, že vypadám spíš jak po autonehodě než jako po císaři. 🙂 To jsou moje zkušenosti,tak třeba něco pomohlo. 🙂 Jen se nebát a všechno určitě dobře dopadne,držím palce. 🙂

td96
autor
25. lis 2019

@terez94 Moc děkuju 🙂

kspp1
25. lis 2019

Ja mela prvni akutni a druhy planovany, protoze prcek byl koncem panevnim a jeste se snurou kolem krku. Poprve to byly tyden hrozne bolesti, pak uz lepsi, kojeni v pohode, podruhe jsem mela jen epidural a za tri dni se to dalo v poho snaset. Rozkojit se plne nepodarilo. Manzel byl u druheho porodu, mimco nam jen ukazali a pak vozili na kojeni. Druhy den mne ho dali na pokoj. Pokud jde o tchyni, to jsem zaridila pres manzela, abych mela klid 🙂

barkasykorka
25. lis 2019

Ahoj, rodila jsem u apolinare akutním císařskym řezem před rokem. Sekce proběhla v šest, přítel byl na sále a hned mu malého dali. Mě ho pak přinesli na jip dvakrát v noci a jednou ráno. V poledne jsem šla na normální pokoj. Rozkojila jsem se třetí den. Návštěvy jsem si řekla, že chci až třetí den odpoledne. Naštěstí to všichni respektovali. Jizva bolela asi 14 dní tak nejak snesitelne. Dulezity je myt a větrat. Daleko horší byly záda, ty mě příšerně bolely tak tři čtyři měsíce. Jinak vím, ze k inkubatorum tam normalne pouštěli, ale teda fakt mi to prijde zbytečný...

mariegroth
25. lis 2019

Ja mela jen paterni blok (“epidural”). Mimco mi dali hned na telo a celou dobu byl se mnou na pokoji. Ale nerodila jsem v CR. Rekonvalescence byla okay. Fyzicky jsem se citila uplne normalne do dvou tydnu

makronka222
25. lis 2019

Pokud bude dite v inkubatoru, bude na sesterne pod dohledem a nepusti ji tam. Jen rodice. To by tam mohl trajdat kazdej a to nejde

vendes
25. lis 2019

Akutní sekce před 2 lety v ČB. Dceru přinesli přiložit asi 2 hodiny poté (2 hodiny ráno), co jsem se probrala. Kdyby přinesli jakékoliv dítě, bylo by mi to jedno. Potom ji přivezli v 6 a to už jsem ji vnímala. Přestože při prohlídce porodnice slibovali bonding i s otcem, tak mu ji nedali, že musí do inkubátoru. Porod byl po termínu, žádné potíže neměla, takže tam spíš s mužem nechtěli ztrácet čas. Na JIP ji vozili cca po 2,5 hodinách a nechali tak půl hodiny. Návštěvy jsem povolila až po předložení na běžný pokoj (kromě muže). Pokud dojde při druhém porodu na císaře, bude s miminem na nadstandardu muž, aby nemuselo být u sester a bude mi ji vozit on. Návštěvy zase až po mém přeložení na běžný pokoj. Tchýně by vás měla pochopit a nevnucovat se. To samé další návštěvy, tohle je jen vaše věc.

hankaz
25. lis 2019

@td96 Ničeho se neboj, měla jsem akutního císaře letos v červnu (po 10 hod marného přirozeného porodu, kdy jsem se tzv. neotevíral). V 15:55 na sál a v 16:02 byl prcek na světě. Měla jsem plnou anestézii, probudila jsem se až 18:45 na JIP, kde za mnou v 19:30 pustili na chvíli přítele. Mimčo mi přinesli v 23:00 na kojení, kdy jsem ho poprvé i viděla. Pak ještě v 4:00. Ráno mě donutili vstát a dojít (došourat) do sprchy, kde mi sestřička pomohla. Cca v 9:30 mě stěhovali na pokoj a mimčo mi pak první den pravidelně nosili. Od dalsiho dne jsem ho měla u sebe. Mlíko se mi udělalo třetí den po operaci, do té doby jsme "sáli" naprázdno a dokrmovali stříkačkou. Pustili nás domů po pěti dnech.

Bohužel po 10 dnech od porodu jsem dostala zánět do jizvy a museli mě částečně rozříznout a nechat otevřenou, aby hnis vytékal a proplachovat. Zarostlo to cca za 1,5 měsíce. Prvních 14 dní jsem nemohla mimčo nosit, přítel byl se mnou doma a pomáhal (přebaloval, nosil mi ke krmení atd.) Já byla značně limitována.

cumaceka
25. lis 2019

@td96 ahoj, co jsem pochopila, hrozne moc zalezi na tom, kde to delaji, kazda porodnice ma jine postupy. drzim palce! 🍀

denca033
25. lis 2019

@td96 ahoj tak cs mám za sebou tři. První 2012 syn nebyl otočeny. Druhý 2014 pro nepostupujici porod. Oba neplánovaně. A dneska třetí plánovaný už jen proto že jsem měla dva. Takže včera příjem papírování ozvy. Dneska ráno ozvy zapichnuti kanyly cevkovani. V půl 9 jsem šla na sál. Všechny přípravy co se týkalo jako dezinfekce atd... Bez narkozy. Po natreni Dana narkoza. Probudila jsem se až na pokoji. Malého mi ukázali až déle a nosí zatím jen na kojení. Zítra už snad ho budu mít u sebe. Ale byl přítel a neměly problém malyho ukázat nechat pochovat. To samé u tchyně dnes.

td96
autor
25. lis 2019

Super, všem moc děkuju 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru