Císařský řez v Brně. Máte zkušenost?

dukie
11. srp 2008

Zdravím všechny těhulky i mamulky. 🙂

Chci se zeptat těch, které absolvovaly plánovaný císařský řez v něteré z brněnských porodnic, na jejich pocity a zkušenosti. 🙂 Tedy... přístup před operací, příprava na operaci, operace samotná (spinální/celková anestezie), první kontakt s miminkem, dny strávené v porodnici - personál, kojení atp. Prostě jak jste se v dané porodnici cítily a jestli jste byly spokojené s péčí o Vás i o miminko. 🙂

jana.sun
22. srp 2008

Ahoj Januli2008: nutit mě fakt asi nikde nemůžou, ani bych se nenechala, ale abych někam šla s tím, že oni mají jiný názor a já si "vynutím" to svoje, tak toho se trochu obávám. A taky, aby mi to tam po porodu "nedávali sežrat" - jako třeba, chtěla jste CŘ, máte ho, ted je vám blbě nebo vás bolí jizva nebo co, tak to je váš problém....máte problémy s kojením po CŘ - máte, co jste chtěla....nebo tak něco....toho se bojím. Je mi jasné, že když donesu papír od jiného doktora, že je CŘ nutný z jiného zdravotního hlediska, tak no problem. Jenže já mám oči v pořádku a nic jiného mě nenapadá 😨

Ahoj Dukie: díky za info - no musím se opravdu co nejdřív někam objednat, snad mi v tom rozhodování pomůže ten pondělní kurs - doufám, že to nebude ztráta času a peněz 😒 No, pak pisnu, jak jsem dopadla.
U těch MB mi taky neva, že budou nevrlí, to se dá přežít, ale spíš se bojím, že když mi nepůjde po CŘ kojení, tak že mi tam nikdo neporadí a já ztratím mlíko....to bych fakt asi zcvokla - to nechci.
Já už jsem holt takový pesimista od přírody, očekávám to nejhorší - resp.chci se připravit na nejhorší, abych pak kdyžtak byla mile překvapená tím lepším.

No, každopádně zkouším malého "přemluvit" a když cítím, že ze probral a hýbe se, tak jdu na všechny čtyři a zkouším kočičí hřbet, aby měl tu přirozenou polohu, kdy by se mohl otočit. Žádný jiný "trik" zkoušet nebudu, jako baterku nebo hudbu - to mi nepřijde přirozené.

Dukie, když už jsi v 38tt, kdy se půjdeš domlouvat k těm MB na ten CŘ. Nebo to necháváš na den D a jak tam dojedeš, tak jim to jen řekneš, že ho chceš?

dukie
autor
22. srp 2008

jani, já mám příští týden v úterý kontrolu u své gynekoložky, tak uvidím. Předminule paní doktorka cosi naznačovala, že mě tam odešle. Ale minule nic. Tak uvidím, co bude příště. Kdyžtak se jí na to zeptám. Protože plánovaný císař se, pokud vím, dělá pár dní před termínem. Tak nevím. Prostě v úterý snad budu vědět víc. To budu na počátku 39. tt, takže kdyby mě odeslala, tak do konce 40. tt (tj. do termínu) zbývá nějakých 12 dní... takže na to bude snad dost času. Sama jsem napnutá, jak to s náma bude. 🙂

janula2008
22. srp 2008

Dukie, já jsem hukla na svou Dr. v 38týd., že už chci převelet k Milosrdným a určitě být Tebou, už tam běž si to zařídit, pokud by Ti opravdu plánovali císař, tak jdeš ještě do jakési poradny k primářovi a to taky není ze dne na den, trošku na mě hleděl, že jdu tak pozdě, prý je ideál 37týd. Nakonec mi malou vyndali 5 dní před termínem,ale prý se to běžně dělá tak týden /jenže to byl víkend a předtím měli plno/.Jani a s tím kojením se neboj, já rodila v úterý, ale pořádně jsem malou nakojila až poprvé v sobotu, do té doby nám to bohužel nešlo ☹ . Ale rozkojily jsme se a kojíme 3x denně ještě i teď 😀 .Hlavně se nenech odbít jak já, pak jsou to zbytečné nervy, jsou tam od toho aby se Ti a mimču věnovaly... 🤐

jana.sun
22. srp 2008

Januli, ty jsi prostě zlato, už jsem ti to psala i na jiné diskuzi, pěkně nás všechny povzbuzuješ a radíš nám. Díky
Moje mamka se mi taky diví, že s kojením tolik nadělám, že to není žádná věda. Ale copak můžu vědět, že budu po ní? Ona při nás všech třech by do 4.měsíce uživila snad i trojčata, dávala tehdy mléko do kojeňáku a prý ji museli přijet zkontrolovat, jestli tam nepřidává smetanu, jak bylo hustý!!! říkala, že měla naopak problém, aby nebyla furt mokrá, měla na prsách plíny a ty měla prý furt durch mokré, že si ani pořádně nemohla dojít na nákup 😵

Dukie: asi bych si taky už "dupla", abys pak s tím neměla nějaké narychlo problémy si to zařídit. Tak na tebe budu v úterý myslet a držet pěstičky a taky, že tě u MB co nejdřív přijmou a naplánujete to. Určo pak dej vědět, at se taky stihnu "zařídit" 😉

No, já su stejně zvědavá, jestli mě ještě v pondělí nepřesvědčí ty Bohunice. Mám to z domu fakt nejjednodužší cestu, nemusím nikde přesedat, až budu jezdit na ty monitoringy. Pak ještě taky pisnu 😉

dukie
autor
23. srp 2008

janulko, tak já se teda určitě zkusím své paní doktorky zeptat teďka v to úterý. Osobně si myslím, že pokud mě má v plánu odeslat teďka, tak to bude O.K., ale je fakt, že kdyby to nechala o další týden dýl... tak bych asi lehce začala panikařit... 😝

jani, určitě se ozvu. A Ty dej taky vědět, co Ti v Bohunicích řeknou, jaký k tomu mají přístup a tak. Jsem moc zvědavá. 🙂

binki
23. srp 2008

Dukie, nechodila jsi na VOSIS?

dukie
autor
23. srp 2008

binki: ne-e... 😒 Já chodila na ESF MU na bakaláře a na FP VUT na inženýrský, obojí navíc dálkově při zaměstnání. 😎 Pročpak, někoho Ti připomínám? 🙂

jana.sun
23. srp 2008

Dukie: jo, jo, určo se ozvu. Snad mi to fakt pomůže v rozhodování. Ten stav, že ted "nikam nepatřím" mi nedělá dobře, takže nejpozději v úterý ráno volám nějakou porodnici, at si mě pěkně vezmou "pod křídla" 😝

binki
25. srp 2008

dukie: vypadáš hodně podobně jako jedna spolužačka 😉

bajnokova
25. srp 2008

Ahojka ja měla neplánovaný císařský řez mala se narodila v 38 týdnu jelikož zjistili že miminko je velice malé ani né 2kg přestala mi fungovat placenta meálé tam nešla žádná výživa byla jsem u milosrdných ale od tam mě převezli do bohunic že tam jsou na to líp vybavení,dali mi na výběr jstli chci epidural nebo celkovou narkozu vybrala jsem se epidiúral manžel byl u celého porodu porod proběhl hladce malá měla 1950kg narodila se večer v 18.30h a hned druhý den ráno mě setra nutila vstávat řekla bych dost nepříjemě bylo to šíleně bolestivé poslal mě samotnou do sprchy což byla taky hruza kdybycg am sebou někde flákla 😠 pak se vyměnili sestřičky a to bylo o něčem uplně jiném hrozně záleží na personálu ale jizvu mám krásnou mám rok po porodu a už to není ani moc vidět.Vlaďka

jana.sun
1. zář 2008

Ahoj Dukie: promiň, že jsem se neozvala, ale malý se předčasně narodil v pondělí 25.8.2008. Rodila jsem v Bohunicích přirozeně koncem pánevním...popsala jsem v diskusi "Porod koncem pánevním". Vzhledem k tomu, že už máš taky termín porodu, tak už si to asi ani nepřečteš 🙂

dukie
autor
3. zář 2008

jana.sun: No tak to jsi veliká šikulka! 🙂 My rodili u Milosrdných bratří a císařem (malej zůstal KP, navíc ani nenasedal zadečkem, ale nožičkama, a odhad byl, že bude větší než 3,5 kg)... psala jsem v diskuzi "Porodnice Brno". 🙂 K mimískovi Ti moc gratuluji a přeji, ať se Vám daří a hezky rostete. 🙂

jadviga
3. zář 2008

dukie,
velká gratulace k Tondovi 😵 😵 - hodně zdravíčka a ať se brzo zahojíš.

Po tom co napsala jana.sun mám z těch Bohunic obavy. V pátek jdu k Dr., jestli se malá neotočila -myslím, že ne, tak fakt nevím - přirozeně KP bojim,bojim ☹ ☹

jana.sun
4. zář 2008

ahoj dukie: poloha nožičkama je jasný CŘ všude-neudělalo by se místo pro hlavičku. musím ještě pročíst tu Porodnici Brno - ale moc nestíhám - Maty dává zabrat 😝
gratuluji k Toníčkovi 🙂
a máme to za sebou 😝
a spousty starostí a radostí před sebou 😵

ahoj jadvi: doktor tvrdil, že si prý to dítě prožije to trauma i u CŘ, jen mamka nic necítí. tak nevím 😠

betina
5. zář 2008

ahoj jani,

vím, že jsi rodila dříve, chtěla jsem se zeptat, jakou jste měli porodní váhu? dneska jsem byla kvůli KP na monitoru na Obilnáku, zjistili zároveň, že je malá jen 1700 g těžká a že je tedy někde problém...zřejmě nevyživuje placenta. Jdu tedy v pondělí na zátěžová test-vyvolání oxytocinem a pokud mi placenta opravdu nevyživuje malou, ukončí těhotenství porodem. Takže nejenže už neřeším jenom KP, ale taky malou proodní hmotnost a předčasný porod, tedy to stejné jako ty ☹
probulela jsem celý den a strach mám jako prase ☹

janula2008
5. zář 2008

Beti, neblázni, i kdybys rodila tím císařem a třeba příští týden, tak máš termín za měsíc a to už opravdu není žádná hrůza, zvládnete to obě a zvládly to i děti 800g. tak proč by to nezvládla Verunka, bude v pořádku.Hlavně nebul, tím si ještě víc škodíš. 😒 Jinak mně zas říkala Dr.,že šetrnější porod pro dítě je císař, že má mnohem větší trauma a je to pro něj celkově náročnější jak se několik hodin tlačí, tak a teď si vyber že? 😉

betina
5. zář 2008

no holky,

navíc mi dneska chtěli volat nějakou Dr,aby mi malou v břichu otočila, repsektive aby se o to zasnažila, odmítla jsem 😠

jana.sun
6. zář 2008

ahoj Beti: rodila jsem v 35.tt a malý měl 2650 g, takže docela dost, i když to pak dost kleslo, jak mu splaskl otok na zadečku (jak se jím klubal), ale na kolik to kleslo, to mi neřekli - jak byl na JIBce, tak nás zas až tak moc neinformovali, resp. člověk ani pořádně nevěděl, na co se ptát. Důležitější bylo, jestli je v pořádku.
Ale neboj, měli tam i tak malá miminka, jako máš ty a dařilo se jim dobře. Jen nebyly s maminkou na pokoji, v Bohunicích se za nimi dalo chodit cca 4x denně "na návštěvu" což je málo, já vím, ale zas si člověk musí říct, že tam v inkubátoru je jím nejlépe, mají veškerou péči a ty budeš mít čas "pro sebe" dát se dohromady po porodu. Jen s kojením se asi budeš muset spolehnout na odsávačku - a neotálela bych s tím, až se rozkojíš, malé budou tvoje mlíčko dodávat. Jo a já bych se raději spolehla na svou odsávačku, i když v Bohu měly mamky s dětma s nižší porod.váhou přednost na jejich elektrické, já se k ní bohužel dostala pozdě a ted nekojím 😒 snažím se odsávat ted doma, ale moc to neteče, tak ale furt doufám. Matýsek je ale už zvyklý na flašku ☹ tak mu jedenkrát denně dávám přes flašku to, co odsaju. Aspon něco.
Jo a s tím otočením, mně už to nestihli "nabídnout" a jsem ráda, bála jsem se toho. Stejně se prý ty mimča většinou otočí zas zpátky, protože mají důvod být KP. Ale to nevím jistě.
Každopádně ti moc moc držím pěsti, at to obě zvládnete, budu na vás myslet!!! 😉

betina
7. zář 2008

jani,

moc děkuju. No tak naše malá prdelka je opravdu malička (jak jsem psla odhad 1700), takže jsem pro, at raději těhotesntví ukončí, jestli už ji nedokáži dát živiny pro růst a hlavně nabírání tuku. Dneska jsem byla na Obilnáku a ptala se DR.že jestli teda jsou ty komplikace jako předčasný porod, malá porodní hmotnost, poloha KP. A ona mi řekla, že pokud má miminko více než 1500, tak volí přirozený porod, ale kdyby nastaly komplikace nebudou váhat o císaři..každopádně zřejmě jako ty..do poslední chvíle přirozený porod. Nebudu zastírat, že se zítřka bojím, na druhou stranu, třeba už uvidím malou 🙂 hlavně aby byla pořádku, já už to snad nějak přežiju. Děkuji ti za podpověd a mějte se s miminkem moc hezky a at pěkně roste chlapák jeden! 🙂

jana.sun
7. zář 2008

beti: neboj, zvládnete to obě a určitě i na Obilňáku mají kapacity doktory, vždyt je to s Bohunicema "jedna firma" - fakultka 😉 Moc moc na vás budu myslet a až to bude za vámi, tak pisni, třeba jako zkušenost do diskuze "Porodnice Brno" - budu to sledovat a čekat 🙂
Tak se držte!!! 🙂

marci
7. zář 2008

Betinko taky na tebe budu zítra moc myslet a držet palce!!!

binki
8. zář 2008

víte někdo něco nového o betině? četla jsem to až teďka, že jde do porodky, tak mne zajímá, jak to s Verunkou probíhá

jana.sun
8. zář 2008

to já jsem taky zvědavá, vím, že si psala ještě s holkama na regionech, tak tam o ní možná budou vědět. Zkusím tam v mezičase juknout a třeba něco vyzvím.

marci
9. zář 2008

Betina se zatím neozvala - má na mě číslo a říkala, že až bude něco nového tak se ozve 😉

betina
9. zář 2008

ahoj holky,

hlasím se, marci již četla na regionech 🙂 jsme stále 2v1, verunka se drží a zase ukázala, že je bojovník a že jim to teda natře. no zvěsti z pátku, že je malá jen 1700g se změnily již včera, že prý asi 1950, možná do dvou kil, že se prostě na UTZ mouhou seknout ☹ stejně ale mě daly na zátěžový test..nebylo to nic moc příjemnýho halvně to, že jsem nemohla při stazích chodit, ale musela jsem ležet na zádech napojená na monitor a oxitocin ☹ každopádně výsledek je, že malá je prostě prdelka malinká (opodívá velikosti 32.týdnu), ale je zdravá, moje placenta taky a tak mě nechají donosti, dokud sama neporodím. Na kontrolu budu chodit každé 3 dny.
Další věc..ptala jsem se na císaře..takže i když je miminko KP, tak pokud má více než 1500, tak prostě prosazují přirozený porod a až v polsendí chvíli (pokud nastanou komplikace) udělají císař. našli mi streptokoka, takže si prood užiju-KP, kapačka s antibiotikama a v leže, se těším 🙂

janula2008
9. zář 2008

Beti, tak Verunka je opravdu bojovnice, no s těma UZ a váhama je to fakt takový divný, hodně se sekaj v odhadech. Tak vydržte holky, odpočívejte.

binki
10. zář 2008

Betino: spadl mi kámen ze srdce, chci ti říct, co ti vykládají, ber s rezervou,
napřed mi řekli, že mám moc vody, pak málo, pak moc, že je malý obrovský, že má velkou hlavu, atp.

streptokoka jsem měla taky a při porodu mi to bylo jedno, prali do mne heparinové injekce, pak jsem měla cévku, šlauch ze zad, žíly mi praskaly, tak jsem měla obě ruce rozpíchané a už nebylo kam to dát...tak KLID

betina
10. zář 2008

binki, upřímně, to sis musela ten porod opravdu vychutnat! jak jsem psala, nejhorší asi je, když musíš jen ležet a nemůžeš chodit ☹

binki
10. zář 2008

jo, takhle jsem o tom uvažovala taky, ale věř mi, že jsem pak byla ráda, že jsem si mohla lehnout a nemusela jít dělat ty přirozené věci jako skoky na balonu a sprcha atd. máš to za pár, mysli jen na sebe a Verunku, ty detaily jako budu ležet nebo chodit, nechej na samotný porod, tvoje tělo si řekně, co potřebuje samo...

jana.sun
11. zář 2008

jo, jo, tělo si řekne, souhlasím s binki.
Hlavně se Beti s Verunkou držte....ale vy jste obě velké bojovnice, tak to zvládnete 😉
A té kapačky s antibiotukama se neboj, dají ti ji hned a to se ty kontrakce v leže dají zvládnout - aspon já je tu první hodinu neměla tak silné - i když je to samozřejmě individuální - ale ty to zvládneš, neboj. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru