Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Demonstrace za Normální porod - Praha 8.10.2008

lu777
8. říj 2008

ahojky,

dovolim si vlozit neco co neni ani tak na diskusi, je to pozvanka na demonstraci a happening za normalni porod

dnes 8.10. v Praze na Palackeho namesti od 14.00 h pred budovou Ministerstva zdravotnictvi

jde o lepsi informovanost, lidsky pristup, demokratickou diskusi, prizvani porodnich asistentek a dul atd..

vse se doctete na www.normalniporod.cz

na strance je i Petice, kterou muzete podepsat pres internet !

bibula
8. říj 2008

mozno by sa aj dobra doiskusia vyvinula,kedze podla mojich skusenosti mamickym sa nepacia normalne prirodzene porody.

ja mam za sebou dva,ten druhy viac tazky ako lahky,ale nikdy by som nemenila. 🙂
ostatne -neprirodzene by som dokonca zakazala-taky porod v cupnuti dobre-eskimacky,indianky-no ale predsa my sme inac stavane 😀 ale v kazdom pripade je prirodzeny.
taktiez porod na stvornozkach-neviem presne kto a kde,ale videla som dokument-"smiesne" ,ale prirodzene.

takze mamicky odhodte strach,ved ta bolest a hlavne zazitok je jedinecny. -zazitok si pamatam,a na bolest sa rychlo zabuda,ked sa pozriete pri triezvom rozume do tvaricky vasho babatka. 🙂

lu777
autor
8. říj 2008

jj, naprosty souhlas..
nemusi to byt zrovna porod doma, ale davku lidskeho pristupu by teda dobra pulka personalu porodnice potrebovala dost nutne 😝

josefa
8. říj 2008

že jsem si toho nevšimla dřív...teď už to asi nestihnem

titkovamiriam
8. říj 2008

ja som mala tri ,,normalne,,a kludne by som rodila aj doma za pomoci asistentky 😀

tannawe
8. říj 2008

Milé přítelkyně, milí přátelé,

dovoluji si vás znovu upozornit na několik pozoruhodných akcí, které proběhnou v Praze jiľ tuto středu, 8.10. 2008:

1) od 14 hodin protestní, informativní a zábavné shromáľdění za Normální porod před budovu Ministerstva zdravotnictví (viz pozvánka v příloze) v souvislosti s předáním petice za zlepąení sluľeb v porodnictví www.normalniporod.cz . Daląí zajímavé informace na www.respektkporodu.cz a www.iham.cz .

Součástí shromáľdění bude i spontánní tanec síly a radosti, k němuľ vás vąechny (těhotné i netěhotné ľeny, ale i muľe a děti) srdečně zvu. Kdo chcete, vezměte s sebou ąátky, závoje apod. Pojďme tak spolu vytvořit krásný obraz, který bude mít sílu proměnit zaľitá přesvědčení větąiny lidí o tom, co je normální porod… Těąím se, jak na vlně zrození bude tančit celé Palackého náměstí!

2) od 16 h přednáąka paní Debry Pascali Bohato, autorky filmu Orgasmic Birth a spolutvůrkyně 10 kroků k optimální porodní péči a od 18.30 h promítání jejího filmu Orgasmic Birth (Orgasmický porod). Obojí proběhne v Kině Perątýn na Praze 1. Předprodej a rezervace na www.unipa.cz . Tento film si můľete zakoupit na dvd v době promítání, ale lze ho zaslat i na dobírku. K zakoupení je jiľ také sborník letoąního Světového týdne respektu k porodu. Podrobnosti naleznete na www.unipa.cz .

3) od 21.55 h televizní pořad Máte slovo http://www.mateslovo.cz/, v němľ vystoupí Petra Sovová a Martina Suchánková z Hnutí za aktivní mateřství a porodní asistentka Ivana Königsmarková , které jistě přivítají Vaąi podporu ve studiu či na telefonu 261 137 776 (je to pravděpodobně záznamník) a mailu (mateslovo@ceskatelevize.cz), na kterých lze namluvit či napsat zkuąenosti s porodem, názory na porod doma (potaľmo na péči porodních asistentek apod.)

A jeątě připojuji pozvání na Posvátnou aromaterapii s Mikaelem Zayatem příątí týden…

Přeji vám barevné podzimní dny a těąím se na středeční roztančené setkání,

Tamara marková

www.cestazeny.cz

tannawe
8. říj 2008

Milé přítelkyně, milí přátelé,

nápad Hnutí za aktivní mateřství tančit na zítřejąím shromáľdění za Normální porod se nyní ukázal jako smysl této akce v očích ąirąí veřejnosti spíąe poąkozující a tak jsme se rozhodli tuto část programu vypustit. Přesto doufám, ľe myąlenky petice Za zlepąení sluľeb v českém porodnictví a za péči přátelskou a bezpečnou pro matku a dítě, jenľ se bude předávat Ministerstvu zdravotnictví, přijdete podpořit.

Děkuji za pochopení a těąím se na setkání,

Tamara marková

www.cestazeny.cz

tannawe
8. říj 2008

vse prislo mailem... 😉 😉