Druhorodička - výjimka, co to opět nerozpoznává

marketa1990
1. lis 2015
Dobrý den, maminky, jdu si pro radu. Zítra mám termín porodu a bohužel jsem ta výjimka, ženská na baterky asi, co "to" prostě nepozná a to už mám jeden porod za sebou... Ten byl ovšem jaksi netradiční, šla jsem do porodnice s tím, že určitě falešnej poplach, s opravdu velmi nepravidelnýma ani nijak zvlášť silnýma kontrakcemi (aspoň ve srovnání s tím, co přišlo po píchnutí vody), ale chtěla jsem mít jistotu. Tam se ukázalo, že to na porod už bude, ale malé padaly ozvy, takže jsem tam následující 4 hodiy strávila přikurtovaná k monitoru, urychlovali to a dobře to dopadlo. Ale i díky tomu jsem si dneska v noci uvědomila, že vlastně nevím, jak to probíhá, když to jde tou přirozenější cestou. V noci jsem si opravdu určitě myslela, že už rodím, jednak mi druhý den odchází zátka, plus ten termín, že jo, před tím večer sex jsem myslela, že tomu pomohl a měla jsem od půlnoci cca do 5 ráno opravdu dost silné kontrakce, musela jsem v posteli i hodně prodejchávat, ovšem zas celkem nepravidelné, chvíli po 12 minutách, chvíli po 8, mezitím třeba jedna slabší po 3... třikrát jsem to rozháněla ve vaně a sprše a nic, ani to neustalo, ani se to nerozjelo, intervaly i intenzita plus minus stejná, ale docela krutá, opravdu jsem byla přesvědčená, že brzy pojedem, jen jsem čekala na zkracující se intervaly a pak to nad ránem malinko osláblo na snesitelnou úroveň a nakonec jsem i na dvě hoďky zdřímla... teď pokračují skoro soustavně menstruační bolesti, ale slabé, bojím se, že z toho už nic nekouká:/ Čili jsem samozřejmě naprdlá, frustrovaná, že jsem teda asi jediná, co "to" nepozná dokonce ani jako druhorodička, plus už se mi zas opravdu zpřítomnilo, jak zlý to bylo a nejspíš bude:/.

Tak jsem se vykecala🙂), ale hlavně bych se chtěla poradit, při minulém porodu jsem vůbec neměla možnost střídat polohy, byla jsem furt na boku na monitoru. Dnes v noci to bylo vleže nejhorší, když jsem třeba chodila, dalo se to přežít víc, funguje to tak i při pravých kontrakcích, nebo to znamená, že když mi nějaká poloha dost uleví, ještě to není ono? A pak ještě se chci zeptat, kdy jste musely už pravé kontrakce prodýchávat, od samého začátku, nebo třeba až od intervalů 10 minut a méně? Já mám totiž dojem, že minule jsem to ještě při přijmu zvládala tiše, že jsem to tak "neprožívala" řekněme, tak mně překvapilo v noci, že už na těhlech časech, jsem si musela takhle ulevovat... ( a to to teda ještě zjevně nebylo ono...😕 ) Jen tak pro zajímavost... předem děkuji za zkušenosti🙂
mami29
1. lis 2015
Lepší jet 4krát "zbytečně" než jednou pozdě. Zkusila bych asi teplou vanu a pokud nenastane změna, tak bych raději jela.
zvirka
1. lis 2015
Já měla to, co popisuješ od 2,30 ráno přes celý den, vana nepomohla, chvíli intervaly kratší, chvíli delší. Večer jsme pak jeli auž si nás tam nechali, byl to porod, ale trval celkem 29 hodin, malý se narodil až den před 8 ráno. Takže za mě: jeďte!
lamia
1. lis 2015
No ja si myslim, ze uz to porod je a jestli Vas to uklidní,ja to nepoznala na sichr ani potreti,pravidelne kontrakce mam vzdy az od odtoku vody,coz bylo dvakrat cca 10min pred narozenim ditete. Jen u druheho porodu to zacalo prasknutim vody a pravidelne bolesti. Uleva pri kontrakcich pri zmene polohy je normalni i pri porodu,potreti jsem lezela cca 10min za cely porod,jinak jsem vse prodychavala ve stoje a bylo to uzasne,citila jsem hlavne tlak,zatímco jak jsem si lehla tak hrozna bolest. Takze ani ta uleva nebude spolehliva znamka ze to je ci neni porod. Ja bych v podstate nejit pri tretim porodu ten den na monitor asi vubec nezjistila,ze rodim 😃,bricho mi tvrdlo uz par dni,bolest nic moc,podle me to bude nejaky podobny pomaly rozjezd i u vas . Ja prodychavala tak od otevreni 8 cm,ale v tomhle asi nejsem ilustrativni pripad.
kamimnichov
1. lis 2015
ja mela 24h kontrakce po 2min...takze kdyz to vezmu od pravidelnych po 5min,tak porod trval 48h. Po 6h od kontrakci silnych az k slzam jsem nebyla otevrena ani na 1cm. Tehdy mne po 10h v porodce pustili domu...a to teprv bylo- kdy teda jet?
marketa1990
autor
1. lis 2015
mami29, zvirka : právěže teď se neděje téměř nic, resp. nic moc bolestivého, ale kdyby se opakoval průběh noci, zřejmě preventivně vyrazíme, každopádně děkuju za zkušenosti a názor🙂.

lamia: Moc děkuju🙂, aniž bych chtěla být škodolibá, malinko mě opravdu těší, že nejsem jedinej mimoň, co neví jistě, zda rodí🙂). A díky i za ty další informace o průběhu Vašeho porodu, budu obezřetnější, snad to všechno zvládnem🙂.

kamimnichov: šlaka, to zní hrůzostrašně, to Vám nezávidím a jen doufám, že mně se takový "vývoj" vyhne teda:/.
karlajasmine
1. lis 2015
Já se cítím úplně stejně jak popisuješ.. Byla jsem teď s kamarádkou na obědě, od rána mám bolesti,křeče, návaly únavy, bolesti v kříži, tvrdne mi bricho, musím prodychavat a vždycky výkřiknu bolesti, ale nevím, jak poznám, jestli už je to ono..v porodnici mi říkali ať jedu, když budu mít kontrakce pravidelně po pěti minutách hodinu.. Tak to asi ještě není ono.
thesun
1. lis 2015
@karlajasmine @marketa1990 no holky, jsem na tom stejně..... minulý týden jsem měla kontrakce 4 dny.... poslední den byl fakt peklo a byla jsem si jistá, že to je ono! monitor mi vyšel na kontra po 8 min, ale dole jen na prst volně takže pááá domů.... potom to tak nějak jakoby ustalo, že se dalo "fungovat" a teď mám od včera bolesti - včera jsem si byla jistá že jedem..... křížový, břicho jak kámen + MS bolesti, ale nejsem schopná to počítat, protože mi přijde, že mi je prostě blbě nonstop.... takže asi nic..... vana mi nikdy nepomola ani nerozehnala ani nezrychlila! jestli se malá do zítra do 8 nevyklube tak jsem objednaná na vyvolání.... tak bych byla moc ráda, kdyby slečínka dostala rozum ..... 😕
karlajasmine
1. lis 2015
@thesun no mě to odpoledne na tři hodiny úplně přešlo a teď znova.. Kdo se v tom má vyznat 😃 držím ti palce ať se ti narodí holčička dneska v noci!
thesun
1. lis 2015
@karlajasmine děkuju, taky to tak mám jede to třeba 30 hodin a pak najednou nic a pak zase.... vůbec tomu nerozumím a poslové to nejsou protože v pátek jsem byla otevřená na 4cm...... a to poslové neumí... jen nechápu že to přestává a začíná 😕 😕

Sem začni psát odpověď...

Odešli